» »

Država financira astrološko "znanost"

Država financira astrološko "znanost"

Okapi ::

ARRS [javna agencija za raziskovalno dejavnost] bo financirala izdajo 9 astroloških knjig
Preverite sami, če ne verjamete: http://www.arrs.gov.si/sl/infra/tisk/re... (pdf - http://www.arrs.gov.si/sl/infra/tisk/re.... Vse knjige so ocenjene z maksimalnim številom 30 točk!


http://blog.kvarkadabra.net/2015/10/arr...

Eden večjih problemov človeštva je nerazumevanje znanosti (oziroma razumevanje, kaj ni znanost). Naši državni uradniki tega očitno niso sposobni, bi bilo pa zanimivo vedeti, kdo je bil v komisiji, ki je odobrila subvencijo šarlatanom, ki se pretvarjajo, da so znanstveniki.
  • spremenil: Okapi ()

m0LN4r ::

Kdo bo posredno profitiral od teh knjig?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Okapi ::

Neposredno bosta profitirala avtor in založba.

black ice ::

In vsi ostali, ki bomo deležni časti, da bomo smeli odšteti cekinčke v podporo tako imenitni veji znanosti.

/sarcasm

noraguta ::

Sej tud ekologe, pa biloge.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mailer ::

Imamo tudi direktorat za "ustvarjalnost". Najbolj "produktiven" je v jesenskem času, ko se pojavi megla.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

K3kec ::

m0LN4r ::

To je zato, da bodo vedeževalci na Astro TV bolj izobraženi in natančnejši
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AndrejO ::

No ja. Birokratska logika "vode s spominom" se žal nadaljuje, kajti ugled znanstvenih ustanov in tudi države ni vreden tega, da se ne bi slepo sledilo kakšnem slabo spisanem birokratskem aktu.

Očitno je potrebno postaviti avtomatične radarje, da se kdo zgane tvegati lastno kožo in pokazati državljansko nepokornost, znanost in njen ugled pa tega očitno niso sposobni.

Še malo, pa bom moral narediti magisterij nekje v tujini samo zato, da bom lahko skril podatek o temu, kjer sem diplomiral. :(

noraguta ::

To je problem tvoje stroke, kje ti bodo priznali papirje. Da pa beseda science pomeni magic pa nisi ti kriv.

Pa po svoje itak tisto kar si diplomiral ni znanost ampak inžinirstvo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

AndrejO ::

Ne, to ni problem moje stroke. To je problem tega, da me bo zaradi takšnih izpadov kmalu sram povedati katera je moja "alma mater", ker bo madež šarlatanstva in neresnosti padel na celotno državo in njene z znanostjo povezane ustanove.

Če kdo tega ne vidi tako, kot jaz, potem prav. Ampak, verjetno bi bil prizadet vsakdo, ki bi s svojim delom diplomiral na univerzi, ki bi nato začela prodajati diplome vsakomur, ki pride mimo. Sam sem čisto enako gledal na dokotorat o "pametni vodi" in enako gledamo na početje ARRS, ki naj bi bila agencija, ki financira razpoznane znanosti, ne pa pisanje kar vseh knjig po spisku.

fantasycamp ::

Kako lepo Hitchens opiše astrologijo!


dronyx ::

Očitno je pri nas znanost zgolj "družboslovje in astrologija". Iz tehničnega področja ni praktično ničesar resnega na tem seznamu. Mar bi s tem denarjem financirali prevod Alana Forda v slovenščino.

fantasycamp ::

dronyx je izjavil:

Očitno je pri nas znanost zgolj "družboslovje in astrologija". Iz tehničnega področja ni praktično ničesar resnega na tem seznamu. Mar bi s tem denarjem financirali prevod Alana Forda v slovenščino.


ta prevod obstaja že dolgo let, samo je krvoskrunstvo! Ni to isto!

kar pa se tiče znanosti nimamo start up projektov za nove mlade firme, dajemo pa denar za kvazi mešetarje, se strinjam, smo zelo neumni ker masovno ne protestiramo temu!

Invictus ::

dronyx je izjavil:

Očitno je pri nas znanost zgolj "družboslovje in astrologija". Iz tehničnega področja ni praktično ničesar resnega na tem seznamu. Mar bi s tem denarjem financirali prevod Alana Forda v slovenščino.

Alan Ford se bere v hrvaščini ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

paraboŁa ::



Tole bi jim dal za pogledart. Richard Dawkins - Enemies of reason

Zgodovina sprememb…

jype ::

Invictus> Alan Ford se bere v hrvaščini ...

Srbohrvaščini.

Invictus ::

jype je izjavil:

Invictus> Alan Ford se bere v hrvaščini ...

Srbohrvaščini.

Nope, Srbi so izdajali Alana Forda v hrvaščini. Kar vprašaj jih ... Če to Srb reče, bo že držalo. Tako izhaja še danes. V hrvaščini ...

BTW. srbohrvaščina je bila samo konstrukt Juge in pravzaprav ni nikoli obstajala. Malo so združili zadeve.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

McHusch ::

Pri primeru rezultatov Javnega razpisa za sofinanciranje izdajanja znanstvenih monografij v letu 2015 so v informacijski bazi SICRIS znanstvene monografije zavedene, niso pa verificirane. ARRS ne bo izplačal sredstev za objave, ki niso verificirane.

Seznam odobrenih vlog je bil pripravljen na podlagi kriterijev, objavljenih v razpisni dokumentaciji. Preden bomo izvedli plačila, bomo pri vseh prejemnikih s seznama sofinanciranih znanstvenih monografij preverili, če so verificirane pod kategorijo 2.01 Znanstvene monografije. Če se bo izkazalo, da katera od monografij s seznama rezultatov javnega razpisa ni znanstvena monografija, ARRS plačila ne bo izvedla.

V medijih izpostavljeni primer pokaže, da je pri razpisih, ki sledijo pretežno kvantitativnim načelom, potrebno nujno vpeljati možnost presoje strokovnih teles, kot so na primer Znanstveni sveti posameznih ved. Za razpis v letu 2016 bomo to storili.


https://www.arrs.gov.si/sl/obvestila/15...

fosil ::

Če pogledaš na področje kulture kakšne vse sorte čudaške projekte se financira ni tole nič takega.
Saj če prav razumem se financira izdaja knjige.
Ampak očitno je iz tega financiranja izpadla kakšna sveta krava, zato toliko reklame okrog tega.
Tako je!

fantasycamp ::

Ja to je pač tako ko ni javnega pritiska! Morala bi se zgoditi peticija, veliko mailov poslanih na to institucijo, rtv slo bi moral temo dat na naslovno stran, odgovorno osebo javno osramotit!

mtosev ::

mene pri temu nič ne moti. nihče nikogar ne sili, da rabi brati ali kuputi te knjige.
vsak se sam odloča kar bo bral. jaz v tole sicer ne verjamem, a kaj kdo bere je pa njegov problem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

fantasycamp ::

mtosev je izjavil:

mene pri temu nič ne moti. nihče nikogar ne sili, da rabi brati ali kuputi te knjige.
vsak se sam odloča kar bo bral. jaz v tole sicer ne verjamem, a kaj kdo bere je pa njegov problem.


Kaj je naslednje, financiranje astroloških tečajev in oddaj na TV?

Sej veš da davkoplačevalci dajo dnar za to!

Ne bit tok neumen!

Okapi ::

mtosev je izjavil:

mene pri temu nič ne moti. nihče nikogar ne sili, da rabi brati ali kuputi te knjige.
vsak se sam odloča kar bo bral. jaz v tole sicer ne verjamem, a kaj kdo bere je pa njegov problem.
A sploh razumeš, v čem je problem? Očitno ne. Nihče ne pravi, da bi morali prepovedati te knjige. Problem je, ker jih država financira, z mojim denarjem, in denarjem tvojih staršev, med drugim (predvidevam, da svojega še ne služiš, drugače bi verjetno razumel, zakaj se pritožujemo). In na račun teh knjig kakšna druga, ki se ukvarja s pravo znanostjo, ne bo izšla, ker ne bo dobila denarne podpore od države.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

fantasycamp ::

http://www.rtvslo.si/kultura/knjige/je-...

So objavili članek, sem mislu da ga ni bilo, me pa zanima kakšne so možnosti prijav organom, ker tukaj se gre za očitno financiranje nepotrjenih ved! Znanstveno nikoli niso bile dokazane!

mtosev ::

če ne bo izšla kakšna drug knjiga zaradi tega pa me tudi ne moti. dovolj je knjig v tujih jezikih (npr v ang) in si lahko vsak nabavi te knjige in jih pač bere. če pa ljudje ne vedo angleško pa je to njihov problem. rajše bi ljudem plačal tečaj ang in dal vsem dostop do interneta kot pa, da bi se trudil s prevodi knjig
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Okapi ::

Ti res nič ne razumeš, ne?

O.

imagodei ::

mtosev je pač... mtosev. Že doooooolgo. Sej ga nihče ne jemlje resno.
- Hoc est qui sumus -

K3kec ::

pusti njega, on je legenda

mtosev ::

Okapi je izjavil:

Ti res nič ne razumeš, ne?

O.
meni se sploh ne zdi potrebno, da država finančno podpira razne knjige. naj lepo trg odloči kakšne knjige zanimajo ljudi in katere knjige si želijo imeti na tržišču
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

YaN-cH ::

Ja, ma vi ne zastopte tega, to ni navadna astrologija to je psihološka astrologija.

Samo res WTF je psihološka astrologija, ker na rtvslo.si linku, je model dal primerjavo med medicino in domačim zdravilstvom.

PaX_MaN ::

fantasycamp je izjavil:

Kaj je naslednje, financiranje astroloških tečajev in oddaj na TV?

To že mamo. Vsako jutro na RTVSLO1.

noraguta ::

Dokler se financira Lučka.k.b iz proračuna je tud devica upravičena do stredstev. Žnanost je itak rečenica za odvajanje sredstev.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

AndrejO ::

Dokler država namenja namenska sredstva za znanost, naj se iz njih financira znanost ali pa vsaj nekaj, kar je podložno "znanstveni metodi". Ne pa tako.

Tavher ::

mtosev je izjavil:

če ne bo izšla kakšna drug knjiga zaradi tega pa me tudi ne moti. dovolj je knjig v tujih jezikih (npr v ang) in si lahko vsak nabavi te knjige in jih pač bere. če pa ljudje ne vedo angleško pa je to njihov problem. rajše bi ljudem plačal tečaj ang in dal vsem dostop do interneta kot pa, da bi se trudil s prevodi knjig


Človek ne ve a se naj ob takšnem komentarju smeje ali joče.

WarpedGone ::

kar je podložno "znanstveni metodi". Ne pa tako.

A takšnele znanstvene zadeve: Večina ekonomskih člankov neponovljiva

Znanost == ponovljivost
Zbogom in hvala za vse ribe

Vajenc ::

Očitno so pod pritiski odstopili od 6 knjig (knjige, ki opisujejo karakter posameznega astrološkega znamenja), ostale 3 knjige pa očitno zadostujejo kriterijem javnega razpisa.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

mtosev ::

nope. tip je včeraj bil na poročilih in je reko, da jih je sam umaknil zaradi svojega dobrega imena
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vajenc ::

mtosev je izjavil:

nope. tip je včeraj bil na poročilih in je reko, da jih je sam umaknil zaradi svojega dobrega imena

Sej to je to "pod pritiski".
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Švedska, ki se pridružuje boju za odprto znanost, odslovila Elsevier (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7521250 (17605) poweroff
»

Tudi v Sloveniji se obeta enotna cena knjig (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8319976 (15184) HeMan
»

Upor proti izdajatelju strokovnih revij Elsevier

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
347809 (5608) lmorgh
!

Javni razpisi iz področja Z&T

Oddelek: Znanost in tehnologija
4341367 (35376) gzibret
»

ARRS dileme

Oddelek: Znanost in tehnologija
103210 (2974) poweroff

Več podobnih tem