» »

kateri predplačniški paket?

kateri predplačniški paket?

1 2
3
4

ivano ::

Ena stvar mi ni jasna..pri nakupu bob sim kartice dobiš 100 enot, ko pa paket spremeniš v bob4c naj bi se te enote stornirale. Vsaj tako sem razumel operaterja? Torej je najbolje ponucat 100 minut/smsov in šele nato skleniti paket bob4c. A lahko bob da podatke kdo je naročnik številke, razen v extremnih primerih s sodnim nalogom? Rad bi imel namreč popolno anonimnost izven operaterja. In še..obstaja kakšna lažja pot do številke 031,041,051 kot z nakupom predplačniške Telekomove sim kartice in prenosa na Bob?

brez-imenko ::

Izimobil mogoče pa potem preneseš številko?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

cortez ::

@ivano

1. Zahtevat moreš od boba, da ti da dobropis za tistih 100enot...Dokazuješ pa z sms-om od boba, da ti bodo pozitivno stanje iz pp prenesli na 4c.

2. 031 številko dobiš na sparu (s spar kartico dobiš sim gratis), naložiš 5€ in preneseš drugam, če želiš...pri sparu imaš za 3,99 300 enot, za 6,99 pa 6000 enot oz. 3GB .

ivano ::

cortez je izjavil:

@ivano

1. Zahtevat moreš od boba, da ti da dobropis za tistih 100enot...Dokazuješ pa z sms-om od boba, da ti bodo pozitivno stanje iz pp prenesli na 4c.


Tole ne bo šlo..ko skleneš bob4c greš iz predplačniške na naročnino in teh 100 enot zgine.

cortez ::

:) seveda zgine...v 5€ dobropisa....moraš pa dobit SMS od boba, kjer jasno piše, da se dobroimetje prenese ma NR.

Ne vem točno, če se to dogaja še pri novih bob simkah za 4,99, pri starih za 14,99, je bilo tako.

ivano ::

Teta na klicnem centru pravi, da prenos ni mogoč. Mam pa novo simko ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ivano ()

cortez ::

tetka, je tud men pravla, da to ne gre več....po pritožbi na bob in dokazom (SMS), pa je šlo.

ivano ::

No sej če tko pogledam..100 enot, ena enota je 1min klica/1sms/1mb al pa na bob4c 5€ dobropisa je vseen, če najprej porabim 100 enot pa šele pol spremenim paket na bob4c. Ne da se mi gor morit..

SmeskoSnezak ::

Nagibam se k HOT paketu, ampak med prebiranjem te teme se mi dozdeva da ni vec najcenejsi/najboljsi. Je kje kaksna primerjava na spletu s temi BOB , HOT, itd ?
@ Pusti soncu v srce... @

Tinček ::

Primerjave:

 Poceni

Poceni



 mal dražje

mal dražje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tinček ()

Tinček ::

Primerjave:

 Poceni

Poceni



 mal dražje

mal dražje

toplakd ::

Še pomnite ko smo za 1000 SIT lahko 7 minut telefonirali? :) Mobi začetki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

SmeskoSnezak ::

Ne razumem. A niste razlagali sedaj vsaj kakega pol leta/leto da je HOT al pa BOB najboljsa zadeva? Na primerjavah izgleda ni tak.
@ Pusti soncu v srce... @

toyotarav4 ::

Ker sem se pred časom upokojil in pokojnine veste kakšne so, bi od vas poznavalcev želel pridobiti mnenja, kateri paket si naj naročim in pri katerem operaterju. Rad bi si združil vse, kar pomeni, da bi imel četvorček (brezžični internet, fiksno telefonijo, televizijo in mobilno številko). Sedaj imam vse razdrobljeno nekaj tu nekaj tam.
Katere operaterje oz. katere pakete priporočate v nekem srednjem cenovnem razredu.
Za mnenja in priporočila se Vam v naprej zahvaljujem.

SmeskoSnezak ::

srednje cenovni razred?!?
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Ajnstajn` je izjavil:

kateri predplačniški paket bi se mi splačal, da bi imel aktivno telefonsko številko čim dlje časa?
ne rabim podatkov, ne smsjev, ne minut, ampak samo da mi je račun aktiven čim dlje časa in da lahko prejmem klic ali sms.
Gledal sem tole:
če kupim izimobil za 3.5€, dobim gor še 2 € dobroimetja.in potem podaljšujem vsakih 90 dni za 1.52€, me potem to stane nekje 9.5€ letno.
Ali je to najboljša možnost, ali mogoče kdo drug ve še za boljšo?

Se že kaj spremenilo Oz izboljšalo v tem pogledu? Res bi radi sim z čimmanj polnjenja.

Dodatno, kupovanje kartic/top up... Kako dolgo velja Oz ima rok trajnosti?
@ Pusti soncu v srce... @

brez-imenko ::

Baje se da pri HOT telekomu tako lepo priti skozi. Ko ti ima poteči 90 dnevno aktivnost in imaš še vedno dovolj na računu. prosiš na podpori za podaljšanje aktivnosti. To lahko narediš kar preko emaila.

Sam premišljujem, da bi tudi prešel iz IZImobila na HOT telekom ravno zaradi prej omenjene zadeve, no druga varianta je pa še BOB ampak tale je le z naročnino in imaš lahko samo eno številko.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

bob je sicer res z naročnino, ampak je smešno nizka v primerjavi z vsemi ostalimi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

SmeskoSnezak ::

Tinček je izjavil:

Primerjave:

 Poceni

Poceni



 mal dražje

mal dražje


So kje primerjave koliko je SMS cena? Klic cena? po normalnih cenikih...
@ Pusti soncu v srce... @

modelno1 ::

Mobi je malo updateal pakete. Zdaj vsebujejo 400 min/sms/mms + 400 MB oz. neomejeni klici v Telekom + 3000 min/sms/mms + 3000 MB. Pa še GB iz Naj paketov lahko dobiš, če ti jih kdo pošera.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

BCSman ::

Ta predplacniski od telekoma 400/400/400 za 3,95eur je nenavadno poceni za NEnizkocenovnika. Izimobil nameravajo ukinit s takimi ponudbami? Je kje kaka finta, oz bodo cez 2 meseca podrazili za 2x?

Ahim ::

BCSman je izjavil:

Ta predplacniski od telekoma 400/400/400 za 3,95eur je nenavadno poceni za NEnizkocenovnika. Izimobil nameravajo ukinit s takimi ponudbami? Je kje kaka finta, oz bodo cez 2 meseca podrazili za 2x?

Izimobil ima se vedno 3000 enot za 6.99 EUR. Tukaj jih je samo 1200, pa se to v vnaprej dolocenem razmerju?

hojnikb ::

400MB za 4€ ? Fail proti stalnim 10000 enotam pri konkurenci za "3,5e" z half off karticami
#brezpodpisa

BCSman ::

Koga briga 100000000 enot, če jih je 400 več kot dovolj?
3,95 eur je manj od 6,90eur.
Avtomatsko podaljševanje, predplačniški sistem...perfekcija...za upokojence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

hojnikb ::

3,5e je p manj kot 3,95e, ce. kupis vrednostnico 50% off ;)
#brezpodpisa

brez-imenko ::

Kje si jih ti kupil na zalogo? Pa tudi, če je zaloga ta velja samo nekaj let potem pa ne več.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

modelno1 ::

Do konca januarja ima mobi akcijo: pri nakupu vrednostnice 10 € v sparu podarijo 10 €.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

misek ::

Konec leta 2017 sem v šparu kupoval mobi vrednostne kartice, ki so imele rok veljavnosti 2022 - torej 5 let.

nirm ::

hej, kratko vprašanje
v neki prastari temi sem prebral, da telemach ne pusti uporabnikom spreminjati številk iz naročniških v prepaid in kot kot sem danes spoznal je še vedno tako (imel sem poln kufer tega, da se naročniški paketi ves čas dražijo, obenem pa njihovi prepaid paketi ponujajo dosti več za isti denar).
zdi se mi do konca glupo, morda celo na robu legalnosti, da mi v poslovalnici "svetujejo", naj se raje prestavim k drugemu operaterju in potem nazaj k njim, verjetno je to manever, s katerim želijo s pretirano birokratsko frko odvrniti ljudi od tega, da bi karkoli spreminjali in posledično pristali na podražitev.
zanima me, če morda ve za kakšen legalen člen, s katerim bi se jih dalo prisiliti, da te obravnavnavajo enakovredno kot ostale stranke, ki imajo številke pri drugih operaterjih? konec koncev si vsi bolj ali manj na enak način "lastimo" telefonsko številko.
hvala

modelno1 ::

Vprašaj na AKOS.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

misek ::

V bistvu je tudi prepaid samo en dodaten paket in bi torej sprememba morala biti možna. Vsaj Telekom Slovenije ima tako urejeno in lahko pretvoriš prepaid paket v naročniškega in le-tega nazaj v prepaid. Je pa v drugem primeru potrebno to storitev dodatno plačati :(

SmeskoSnezak ::

Ce je narocnisko razmerje se izteklo oz. se priblizuje koncu, je definitivno mozno. Sicer s prekinitvijo razmerja placas penale ti...
Tukaj je obratni postopek, zato verjamem v to spremembo: https://telemach.si/a16876/Pomoc/Storit...

Ce se vedno insistirajo na nezmoznost , AKOS in zveza potrosnikov Slovenij.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

INVICTRA ::

Danes sem klical na Telemach za prehod naročniškega paketa na FREE2GO. Tam mi pravi, da "nimajo proces za izvedbo te storitve".
Torej operaterji ti tu nič ne morejo pomagati.

Vrjetno ti lahko to uredi tehnik, ki ima dostop do teh funkcij ampak dvomim, da mu kdo pusti izvesti to brez da je ob šiht.

Trenutna opcija je HoT kartica za 2€. Tu opraviš prenos številke in prekinitev razmerja. Do 31.3 ti celo povrnejo 5€ na HoT račun v stilu nihove promocije. Nato pa kupiš Telemach Free2Goo kartico in izvedeš prenos številke od HoT. Na HoT kartici ti bo pobralo 5€ za to storitev.

hojnikb ::

mah, predplačnike hočejo na vsak način spravit na naročniški paket. Mene vsake par tednov pokličejo in tečnarijo z prehodim, pa jim lepo razložim, da za 3,5€ nimajo uporabnega naročniškega paketa. In pol na drugi strani operaterja "em, ja, no....." :)
#brezpodpisa

MArkusPrimus ::

Ja sam sej imaš Hot ali Bob k naročniško, nisi pa vezan. Vsi bi te radi samo vezal za 24 mesecev, da lahko nemoteno dražijo vmes vsako leto po 1 eur. Hot se ni podražil, lahko greš stran...

Sapere Aude! ::

Pozdravljeni,

Prosim za pomoč oz. nasvete, če sem kaj spregledal.
Iščem čim cenejši paket z možnostjo trajnika (lahko tudi naročniški, a brez vezave). Ocena moje porabe do 2000 enot (do lani januarja sem uporabljal Izi Mesec S).
Bistvena zahteva pa je vključeno pošiljanje SMS v tujino (tudi izven EU) iz enot paketa (dokler jih pač ne porabim) ne glede ali sem v SLO ali v EU.

Po pregledu:
HoT Mini - ne vključuje SMS v tujino
Spar 6000 - nima trajnika
bob 5ka - ne vključuje SMS v tujino + porabo bi moral spremljati
hit bob - ne vključuje SMS v tujino, dražji od HoT Mini
Oranžni Mini - ne vključuje SMS v tujino, dražji od HoT Mini, nacionalni roaming se obnaša slabše
FREE2GO Revol. - nima trajnika
A1 Simpl veliki - nima trajnika, dražji
Čvekaj Mobi - zaračunavajo dodatek kar je isto kot da ne vključuje, nima trajnika?

naročniški paketi so še dražji.


PS: kaj je z IZIjem - novi uporabniki niso več možni? Ker na njihovi strani piše "Prenos številke - brezplačno do vključno 31. 12. 2020"

Hvala za odgovore :)

starfotr ::

Mislim, da nihče ne ponuja pošilja ja smsov v tujino brez pribitka.

INVICTRA ::

FREE2GO ne omogoča porabo enot izven EU. Lahko edino vklopiš cenejšo tarifo za 1€/mesec.


Moje osebno mnenje je, da se vse komunikacije izven slovenije opravljajo preko interneta(VoiceIP, messenger). Inštaliraj APP, ki ti ustreza. Edino če potrebuješ za poslovne namene takrat je bolj priročna naročnina.

markosus ::

Pozdravljeni.

Zanima me

Mobi čvekaj
Simpl veliki
Telemach revolucija

Kateri od teh treh dela v EU in izven nje brez problemov?

Če prav razumem je ena enota 1 sms,1 mb in 1 minuta pogovora?
A prav razumem?

Hvala za info in Lp.

starfotr ::

Največja verjetnost, da dela brez težav je telekom in a1.

markosus ::

Se opravičujem še nekaj.

Ena enota je minuta.

Samo zdaj eno je če si v EU,drugo pa če si izven EU.

Recimo da je znotraj EU cena 0,15,izven EU pa 2,5 evra minuta pogovora.Kako to vpliva na stanje enot?A zato pokuri več enot če izven EU?

Hvala.

starfotr ::

Ne. Denar moraš imet gor.

miko22 ::

Eno vprašanje glede free2go od Telemacha.
V splošnih pogojih piše, da lahko teh 10.000 enot koristiš tudi v gostovanju v EU, ne moreš pa koristiti, če gostuješ v omrežju Telekoma.
Zanima me ali tisti, ki imate Telemach omrežje dostikrat preklopi na nacionalnega operaterja ali so sami že dovolj pokriti, da to ni šibka točka tega paketa?

m!cho ::


Baje se da pri HOT telekomu tako lepo priti skozi. Ko ti ima poteči 90 dnevno aktivnost in imaš še vedno dovolj na računu. prosiš na podpori za podaljšanje aktivnosti. To lahko narediš kar preko emaila.

Je temu še vedno tako?

Je pri katerem drugem predplačniškem paketu možnost, da ostane številka aktivna po več kot 90 dneh, če v tem času ne polniš računa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m!cho ()

c0ck4m0u53 ::

Kolikor je meni znano, sta edini izbiri Izimobil oziroma Telekom (Mobi paket), kjer z nizom/ ukazom spet podaljšaš veljavnost številke za 90 dni. Zadeva, pa ni brezplačna, ampak jo oba ponudnika zaračunata v višini 1,52€. Še vedno ugodneje, kot pa polniti račun, za 5€, vsake tri mesece.

Vsekakor, pa je vredno poklicati HOT helpdesk in povprašati o možnosti, ki jo je predlagal m!cho.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

m!cho ::

Evo Hot ne podaljšuje aktivacije kar tako, na računo mora biti vsaj 15eur.
Odločil sem se za Telemach, cena SIM 1eur, vsakih 90 dni moraš napolniti vsaj za 2eur. Pa še ob aktivaciji dobiš neke bonuse..

VrtniPalcek ::

Mogoče malo neumno vprašanje, saj če vzameš telamachov paket "net2go", lahko normalno prejemaš SMSe? v mislih imam razne te za avtentikacijo ...

hojnikb ::

normalno dela. Tut klicanje afaik dela
#brezpodpisa

barakus ::

m!cho je izjavil:

Evo Hot ne podaljšuje aktivacije kar tako, na računo mora biti vsaj 15eur.
Odločil sem se za Telemach, cena SIM 1eur, vsakih 90 dni moraš napolniti vsaj za 2eur. Pa še ob aktivaciji dobiš neke bonuse..


Kako se pa da sploh polniti samo za 2 eur, ali obstaja vrednostnica za 2 eur?

Princeska1 ::

Jaz pa potrebujem samo aktivno telefonsko stevilko za whatsapp, viber, ter moznost prejemanja smsov/klicev. Ali mi lahko kdo prosim svetuje katera bi bila najcenejsa varianta da ostane stevilka aktivna cim dlje brez polnjenja?
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39586449 (5917) Jerry000
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490150910 (15631) Steinkauz
»

SIM/paket brez narocnine ki ne poteče?

Oddelek: Mobilne tehnologije
245739 (2770) XS!D3
»

Izimobil-a je konec! Razmislite če se vam še splača! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420572 (7815) Master_Yoda
»

Predplačniški paket, kateri

Oddelek: Mobilne tehnologije
294587 (3930) OvCa77

Več podobnih tem