» »

kateri predplačniški paket?

kateri predplačniški paket?

1
2
3 4

billy ::

Kaj telemach Free2Go omogoča tudi gostovanje v mobitel omrežju?

hojnikb ::

imas gostovanje, sam se placa posebi oz. ne gre iz zakupljenih kolicin..
#brezpodpisa

billy ::

Zanima me samo zaradi sprejema, da je telefonska pač dosegljiva takrat...

hojnikb ::

je dosegljiva bp..
#brezpodpisa

Ajnstajn` ::

kateri predplačniški paket bi se mi splačal, da bi imel aktivno telefonsko številko čim dlje časa?
ne rabim podatkov, ne smsjev, ne minut, ampak samo da mi je račun aktiven čim dlje časa in da lahko prejmem klic ali sms.
Gledal sem tole:
če kupim izimobil za 3.5€, dobim gor še 2 € dobroimetja.in potem podaljšujem vsakih 90 dni za 1.52€, me potem to stane nekje 9.5€ letno.
Ali je to najboljša možnost, ali mogoče kdo drug ve še za boljšo?
//

misek ::

Morda SOS paket pri Telekomu če si upravičen. Ali pa koga najdeš.

Uporabnix ::

Hm, sploh nisem nikoli razmišljal o predplačniškem paketu. Če aparat imaš, aneksa ni več in imaš namen imeti apart še lep čas, je naročniški paket sploh smiseln? Ker vidim, da se za npr. 10€ kar precej enot dobi.
Se da obstoječo številko prenesti na predplačniški paket?
Je še kakšen skrit minus predplačniškega paketa v primerjavi s plačniškom?
Pa anonimnost?

Ajnstajn` ::

misek je izjavil:

Morda SOS paket pri Telekomu če si upravičen. Ali pa koga najdeš.

vendar lahko imaš samo 1 SOS paket, ane?
//

misek ::

Ajnstajn` je izjavil:

vendar lahko imaš samo 1 SOS paket, ane?
Gotovo se najde kdo, ki je upravičen za uporabo, in ne koristi tega paketa.

Ajnstajn` ::

misek je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

vendar lahko imaš samo 1 SOS paket, ane?
Gotovo se najde kdo, ki je upravičen za uporabo, in ne koristi tega paketa.

mja, kaj pa ce bi rad imel, 20 ali 30 paketov? potem mi to nič ne koristi :/
//

brez-imenko ::

Ne vem sicer čemu bi rabil toliko številk. Predlagati sem ti želel Bob 4 cente, kjer v naprej plačas 10 evrov in ti ob neuporabi še položnic ne pošiljano dokler ne porabiš tistih 10 eurov.

No ja je še ena rešitev, če ti ni predraga: www.telekom.si/zasebni-uporabniki/ponud...
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

nsa_ag3nt ::

Pri Bob4c boš dobil ob neuporabi račun za 0 eur, brez da bi prej nalagal 10 eur...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Ajnstajn` ::

ne vidim, da bi katera od teh opcij bila boljša od izimobil, ki sem jo opisal zgoraj.
SIM pri telekomu stane še vedno 8.5€, pa je samo 5€ dobroimetja.
bob pa stane tudi 5€.
//

Ales ::

Izimobil te torej stane 9,5 EUR letno pa še vsakih 90 dni se moraš ukvarjati s tem, BOB 4c te stane 5 EUR enkratno brez kakršnega koli dela. Se splača že po parih mesecih, od tam naprej je pa samo še ceneje, če tvojega časa niti ne štejem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Ajnstajn` ::

Ales je izjavil:

Izimobil te torej stane 9,5 EUR letno pa še vsakih 90 dni se moraš ukvarjati s tem, BOB 4c te stane 5 EUR enkratno brez kakršnega koli dela. Se splača že po parih mesecih, od tam naprej je pa samo še ceneje, če tvojega časa niti ne štejem.

aha, potem je pri bobu kartica aktivna neomejeno časa?
pa jih lahko imaš neomejeno veliko? vse kar te stane je pa 5EUR za nakup kartice, ne?
//

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Ne vem, če jih imaš lahko neomejeno število.

Kaboom ::

Ajnstajn` je izjavil:

kateri predplačniški paket bi se mi splačal, da bi imel aktivno telefonsko številko čim dlje časa?
ne rabim podatkov, ne smsjev, ne minut, ampak samo da mi je račun aktiven čim dlje časa in da lahko prejmem klic ali sms.
Gledal sem tole:
če kupim izimobil za 3.5€, dobim gor še 2 € dobroimetja.in potem podaljšujem vsakih 90 dni za 1.52€, me potem to stane nekje 9.5€ letno.
Ali je to najboljša možnost, ali mogoče kdo drug ve še za boljšo?


Ajnstajn - kje pa je ta opcija €1.52 za podaljšanje aktivacije za 90 dni?
Ker jaz samo najdem podaljšanje ob polnitvi: https://www.izi.si/napolni-racun/
Niti na polnem ceniku ne najdem te postavke https://www.izi.si/pdf/Cenik-izi-storit...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

laguna1 ::

jaz uporabljam bob 4c že sigurno več kot dve leti, imam jo za domačo alarmno napravo kot sim kartica za klic ob sprožitvi alarma. Je pa res, da ta bob 4c ni predplačniški paket ampak naročniški paket brez naročnine, plačaš le porabo.

Za to številko že nisem dobil računa sigurno več kot dve leti, saj če se vključi alarm (se dogaja), me pokliče na tri številke, jaz pa samo prekinem, tako da ni nobenega stroška... Je pa to naročniški paket brez naročnine.

laguna1 ::

Tudi mobi (telekom) lahko podaljšaš za 1,52 EUR

Glej odgovor na točko "KAKO PODALJŠAM VELJAVNOST RAČUNA MOBI BREZ POLNITVE?"

http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/...


Cenik podaljšanja pa je tukaj, glej točko 1.4.1:

http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/...

Ajnstajn` ::

Kaboom je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

kateri predplačniški paket bi se mi splačal, da bi imel aktivno telefonsko številko čim dlje časa?
ne rabim podatkov, ne smsjev, ne minut, ampak samo da mi je račun aktiven čim dlje časa in da lahko prejmem klic ali sms.
Gledal sem tole:
če kupim izimobil za 3.5€, dobim gor še 2 € dobroimetja.in potem podaljšujem vsakih 90 dni za 1.52€, me potem to stane nekje 9.5€ letno.
Ali je to najboljša možnost, ali mogoče kdo drug ve še za boljšo?


Ajnstajn - kje pa je ta opcija €1.52 za podaljšanje aktivacije za 90 dni?
Ker jaz samo najdem podaljšanje ob polnitvi: https://www.izi.si/napolni-racun/
Niti na polnem ceniku ne najdem te postavke https://www.izi.si/pdf/Cenik-izi-storit...



tudi jaz nisem našel tega, ko sem prvič iskal in mi je nekdo povedal.
evo:
https://www.izi.si/podpora/polnitve-rac...
Podaljšanje veljavnosti računa IZI brez kupljene polnitve

Veljavnost računa IZI lahko podaljšate za obdobje 90 dni brez opravljene polnitve, ob plačilu 1,52 EUR.

laguna1 je izjavil:

Tudi mobi (telekom) lahko podaljšaš za 1,52 EUR

Glej odgovor na točko "KAKO PODALJŠAM VELJAVNOST RAČUNA MOBI BREZ POLNITVE?"

http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/...


Cenik podaljšanja pa je tukaj, glej točko 1.4.1:

http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/...


mislim da imajo vsi operaterji podaljšanje za 90 dni 1,52€. (nisem 100%, v kolikor sem našel, je blo 1,52€)

Glede tega je pa tako...sim stane 8.5€ (popravite me če je narobe?) in dobiš gor 5€ dobroimetja, kar pomeni da plačaš potem 3€ za kartico, tistih 5€ pa lahko porabljaš za podaljšanje. Po tem takem pride dražje.
//

Zgodovina sprememb…

Ajnstajn` ::

Klical sem na bob in popvrašal po tej bob 4 cente ponudbi. Povedali so mi da pač če kupiš 10 kartic in skleneš 10 naročnin imaš pač 10 naročnin. So pa tudi povedali, da če ima račun 0€, da vseeno dobiš račun. Mogoče ne vejo tega na informacijah? Kako to da eni ne dobivate položnic? (čeprav 0€ )
//

mat11 ::

Računa ne dobiš, če nimaš imaš dogodka na kartici, se pravi da si kaj klical, podatke uporabljal sms pošiljal. Če pa si dobiš račun in tam ti piše koliko še imaš(če imaš) dobroimetja. Vsaj tako je pri meni.
mat

SmeskoSnezak ::

A naj ne bi bil HOT v tem pogledu najbolji?
@ Pusti soncu v srce... @

nsa_ag3nt ::

Ne, ker moraš podaljševati, tako kot pri vseh predplačniških.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Ajnstajn` ::

Pri katerem operaterju pa se dobi najcenejša SIM? verjetno izimobil za 3.5€ ?
//

brez-imenko ::

Bi ti jaz eno šenkal samo ne vem koliko je še kaj od nje, ker je zapadla v 180 dnevno neaktivnost in jo je treba nazaj aktivirat, če je še znotraj te številke.

Sem pa presenečen. Prej ko je bil IZImobil samostojen nisem nikjer našel opcije za aktivacijo brez nalaganja dobroimetja. No takrat je nekje pisalo, da jih moraš poklica pa, da ti potem podalšajo samo za 30 dni za zgoraj omenjeno ceno.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Uporabnix ::

Če po 90 dneh pozabiš napolniti (npr. na Telekom predplačniškem paketu), se ti številka nepovratno zbriše/blokira? Ali potem ob naslednjem polnjenju spet normalno deluje naprej?

radmannsdorf ::

Uporabnix je izjavil:

Če po 90 dneh pozabiš napolniti (npr. na Telekom predplačniškem paketu), se ti številka nepovratno zbriše/blokira? Ali potem ob naslednjem polnjenju spet normalno deluje naprej?

telemach deluje. preverjeno par dni nazaj.

Invictus ::

Karantena za izklopljeno številko je 6 mesecev.

Šele po 6 mesecih jo ponovno uporabijo za drugega naročnika.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Odjava ::

Pr vseh ponudnikih pa očitno 30 dni veljajo ti predplačniški paketi. Če bi le to blo dlje, da ni metanja enot in EUR stran vsak mesec. Imajo tko povsot naštelano da je bodiso 400enot ali pa par tisoč, nič vsem. Tuhtam in si delam razpredelnico ponudb in iščem če kje kdo ponuja kej, kar bi pretehtal. Ker same cene in število enot so zlo podobne. Iščem kej v smislu kot ima telemach 7EUR, 5000enot,... v tem rangu imajo vsi dost podobno. Vprašanje pa, če so pri kom kakšne skrite finte... So poleg plačilnega intervala, omrežja, ki ga uporabljajo, splošne tarife in načinov polnjenjja še kakšne razlikemed operaterji?
Rabil bi za dolgo, uporaba klici*sms+internet, poraba niha, predvidevam pa da je nad 1000enot/m in manj kot 3000enot/m.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Odjava ()

SmeskoSnezak ::

Odjava je izjavil:

Pr vseh ponudnikih pa očitno 30 dni veljajo ti predplačniški paketi. Če bi le to blo dlje, da ni metanja enot in EUR stran vsak mesec. Imajo tko povsot naštelano da je bodiso 400enot ali pa par tisoč, nič vsem. Tuhtam in si delam razpredelnico ponudb in iščem če kje kdo ponuja kej, kar bi pretehtal. Ker same cene in število enot so zlo podobne. Iščem kej v smislu kot ima telemach 7EUR, 5000enot,... v tem rangu imajo vsi dost podobno. Vprašanje pa, če so pri kom kakšne skrite finte... So poleg plačilnega intervala, omrežja, ki ga uporabljajo, splošne tarife in načinov polnjenjja še kakšne razlikemed operaterji?
Rabil bi za dolgo, uporaba klici*sms+internet, poraba niha, predvidevam pa da je nad 1000enot/m in manj kot 3000enot/m.

Bi te prosil za rezultate. Moji sosedi je bilo receno, da naj ta Hofer vzame. Sam, ce ugotovis drugace, bi ji rad posredoval info.
@ Pusti soncu v srce... @

Odjava ::

Jah ne vem, prvi trije zgledajo fajn:
- Telemachov free2go revolucija 6,99EUR=5000enot+neomejeno min v telemach. Ne vem pa v praksi kolikšen minus je telemachovo omrežje, saj imajo v primarjavi s telekomom ali z A1 pol manj baznih postaj.
- Pri BOBu (Bob hit) za 7,99EUR dobiš 2000+2000+5GB, (boljše) omrežje simobil imajo, tarifa je samo 0,0066EUR, če prekoračiš.
- Šparmobil 6,99EUR 6000enot, LTE vključen, poceni tarifa 0,066EUR, telekomovo omrežje, polnotev verjetno mogoča le v Šparu, kar je bedno.

- Izimobil nič posebnega, 6,99EUR za 3000enot
- HoT ima pri paketu za 7EUR, ,ki sicer ponuja dosti precejšnje omejitve glede EU (100+100+1,9GB), pa če se ne motim je še LTE doplačljiv 2EUR
- Telekom je dražji (paket 8EUR z le 3000enot in dražja tarifa)
- A1 pa za 10EUR ponuja le borih 1500enot

Uglavnem tu ali tam 7EUR/m, prekoračil pa enot (kolikor jih že kdo ponuja) itak ne bi. Zdej pa samo stvar detajlov, kaj je bolj zihr, praktično in kakovostno.


Vprašanje za koga, ki kaj ve: šparmobil ima na telekomovem omrežju. Je torej delovanje identično kot če se vzame pri telekomu, ali jih kaj hendikepirajo?
Še to: kok je telemachovo omrežje zaradi pol manj baznih postaj v praksi manj pokrito? Sem bil do sedaj vedno na telekomu, ravno zaradi tega občutka, da imajo najbolj zanesljive storitve. Kako je s tem v praksi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Odjava ()

hojnikb ::

manj baznih postaj še ne pomeni slabše pokritosti, ker lahko ena baza pokriva večji spekter kot druga. Itk ima pa telemach še vedno telekom gostovanje
#brezpodpisa

Odjava ::

Ja, ampak v tem primeru se ti poraba posebej računa, kar nekako izniči smisel tegale preštevanja centov.

hojnikb ::

pokritost je kr dobra, tak da bo poredko prklopl na telekom. Maš pa pri telemachu velikokrat akcije 10+10EUR, tako da če si nabereš kartice, te lahko pride ta paket efektivno 3,5EUR
Včasih so mel tut dodatne enote kakšne mesce (10000 nazadnje)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Odjava ::

Me vleče precej proti telemachu, ampak še vseeno mi ni tole preklapljanje všeč. To, da ti zaračunava ob preklopu na tekelom posebej, poleg zakupa, drži? Pa se to preklaplja samodejno? Če, pol nimaš veliko nadzora nad stanjem. Če moraš pa ročno, pa zna bit precej smotano.

S to 10+10 akcijo misliš na vrednostnice, ki jih potem lahko porabiš za vklop paketa?

Tudi tarifo imajo dražjo kot večina drugih (0,1€, če sem prav zasledil).

hojnikb ::

preklopi samodejno ja. 10+10 akcija je ponavadi na polnjenje; polneš za 10e, dobiš še 10e zram.
#brezpodpisa

Odjava ::

Hm, ne, tole preklapljanje mi ni všeč. Teoretično lahko izgubiš nadzor nad porabo, če ti skače med omrežji.

Kakšno mnenje glede Šparmobila? 7EUR je ok, 6000enot je super, LTE je, telekom omrežje, tarifa 0.066EUR, vidim da omogočajo tudi polnjenje preko spleta (poleg Špar trgovin), SIM 2EUR+5EUR dobroimetja ob prenosu številke. Na papirju torej brez minusov.

*popravljam, očitno je teh 6000 enot finta. Paket se imenuje "30-DNEVNI PAKET SPAR 3000", ob aktivaciji pa dobiš 6000. Mal zmedeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Odjava ()

hojnikb ::

če te skrbi za porabo, pač izklopiš podatkovno gostovanje, glasovno pa pustiš. Z klici pa menda ja neboš takoj sprazno računa :)
#brezpodpisa

Invictus ::

hojnikb je izjavil:

manj baznih postaj še ne pomeni slabše pokritosti, ker lahko ena baza pokriva večji spekter kot druga. Itk ima pa telemach še vedno telekom gostovanje

Mogoče ne pomeni manjšo pokritost, pomeni pa predvsem to, da se frekvenčni spekter razdeli med več uporabnikov ter imaš posledično manjšo hitrost...

Telekom gostujočim operaterjev daje manjšo prioriteto.

Potem nekako zbledijo prednosti i nižja cena.

Sicer pa sam plačujem 11 EUR za 30 GB plus 7 GB EU. Meni dovolj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Odjava ::

Hm. Če gledamo tako, potem je verjetno smiselno dati 1€ na mesec več za zanesljivo zadevo, ki je: Čvekaj Mobi, 8€, 3000enot.

bambam20 ::

Odjava je izjavil:


- Šparmobil 6,99EUR 6000enot, LTE vključen, poceni tarifa 0,066EUR, telekomovo omrežje, polnotev verjetno mogoča le v Šparu, kar je bedno.


Po novem lahko polniš direktno preko njihove spletne strani.

https://polnjenje.spar-mobil.si/

misek ::

Odjava je izjavil:

je verjetno smiselno dati 1€ na mesec več za zanesljivo zadevo, ki je: Čvekaj Mobi, 8€, 3000enot.
Si prepričan, da teh 3.000 enot velja dokler jih ne porabiš? Ali samo en mesec.

cortez ::

30-DNEVNI MESEČNI ZAKUPI s samodejnim podaljševanjem

Iščete vedno aktiven račun Mobi za vsak žep? Odločite se za mesečni zakup 400 enot ali za neomejene pogovore v omrežje Telekoma Slovenije in 3.000 enot z zakupom Čvekaj Mobi. Za vklop mesečnega zakupa je treba poskrbeti le za dovolj dobroimetja na računu. Vsakih 30 dni boste samodejno prejeli določeno število enot, ki jih lahko po svoje porabite za klice, sporočila in paketni prenos podatkov. Pri tem bo vaš račun Mobi veljaven najmanj 30 dni.

Z vklopom mesečnega zakupa Mini Mobi si uporabnik Mobi vključi samodejno dodeljevanje enot iz zakupa Mini Mobi na vsakih 30 dni. Z vklopom Čvekaj Mobi se bodo na vsakih 30 dni dodeljevale enote iz zakupa Čvekaj Mobi.

Enote iz mesečnih zakupov lahko koristite v Sloveniji in v območjih držav z EU-tarifo, brez dodatnih stroškov.


Neomejeni klici v mobilno omrežje Telekoma Slovenije veljajo le znotraj mobilnega omrežja Telekoma Slovenije, v območju držav z EU-tarifo se ti klici odštevajo iz kvote 3.000 enot.

Odjava ::

Niham sedaj med telekomovima predplačniškima zakupoma za 400 enot (4EUR) in za 3000 enot (8EUR). Eno je čist preveč, drugo verjetno malo premalo. Packi pa, kot tudi drugi ponudniki, ne dajo vmesne možnosti.
Zdej, npr. če 1.7. vklopim zakup za 400enot (velja 30 dni, do 30.7.) in jih porabim že npr. 20.7., lahko torej že 20.7. spet zakupim npr. 3000 enot ali šele 30.7.? Da torej malo kombiniram med zakupoma glede na pričakovano porabo v prihodnjem mesecu (ker niha).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Odjava ()

ivano ::

Iščem najcenejšo predplačniško SIM kartico. Ne gre se mi za najcenejše količine, bolj za to, da mi dobroimetje drži čimdlje, brez, da nalagam novo vrednost.

delfinus ::

Ne vem, ce je najugodnejsi, ker nimam 100% uvida. Spar mobil s polnjenjem za 5EUR drzi 90 dni, da lahko aktivno klices, SMS, sprejemas klice itn. Potem po poteku teh 90 dni, pa imas se 180 dni casa, da ponovno polnis in ohranis stevilko in stanje, ki si ga morebiti se imel. Po preteku 270 dni od zadnje polnitve pa nove polnitve ni mogoce vec izvrsiti. Racun se zaklene.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

nsa_ag3nt ::

Bob 4c se ne zaklene po X dneh, če imaš seveda prej plačan račun morebitnih stroškov.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

hojnikb ::

delfinus je izjavil:

Ne vem, ce je najugodnejsi, ker nimam 100% uvida. Spar mobil s polnjenjem za 5EUR drzi 90 dni, da lahko aktivno klices, SMS, sprejemas klice itn. Potem po poteku teh 90 dni, pa imas se 180 dni casa, da ponovno polnis in ohranis stevilko in stanje, ki si ga morebiti se imel. Po preteku 270 dni od zadnje polnitve pa nove polnitve ni mogoce vec izvrsiti. Racun se zaklene.

lp, d.

pol je cenej vzet recimo free2go; isti specsi sam lahko filaš tudi za 2E
#brezpodpisa

brez-imenko ::

A s tem je kdo že poskusil (postavka-Posamezno (enkratno) podaljšanje) : https://www.izi.si/podpora/polnitve-rac...

Ali je predrago? :)
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39585677 (5145) Jerry000
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149898 (14619) Steinkauz
»

SIM/paket brez narocnine ki ne poteče?

Oddelek: Mobilne tehnologije
245712 (2743) XS!D3
»

Izimobil-a je konec! Razmislite če se vam še splača! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420509 (7752) Master_Yoda
»

Predplačniški paket, kateri

Oddelek: Mobilne tehnologije
294546 (3889) OvCa77

Več podobnih tem