» »

Klic s številke +252xxxxxxxx

Klic s številke +252xxxxxxxx

japol ::

Kar nekajkrat sem dobil klic s telefonske številke +252xxxxxxxx. Seveda se ne javljam in ne vračam klica.
A se je s čim podobnim kdo srečal?
  • spremenil: ahac ()

čuhalev ::

Ja, jaz dobim dnevno pribižno sto klicev iz številk 101, 1010 ipd. Pojma nimam, kdo bi to lahko bil.

japol ::

Jaz sumim, da so jo dobili, ko sem pobral aplikacijo za android z google playa, prej ni bilo takih klicev, kmalu po naložitvi pa so začeli prihajati, nisem pa 100%.

neon21 ::

Moj operater oz. t2 mobilni operater katerega uporabljam ima napisano obvestilo na spletni strani da so te številke prevara in če se javiš ali kličeš nazaj dobiš kar velik račun lahko. Jaz sem že prejel ta klic in ga ignoriral ter številko blokiral , ker mi pač moj telefon to omogoča. Tako da , dajte takšne številke kar hitro na blok ali takoj izbrisat.

BorutK-73 ::

Če imaš pametni telefon, si naloži call blocker in daš številko na ignore.

RT74639 ::

Številka je iz Somalije. Javiš se lahko vedno, brez strahu, samo ne klicat nazaj.

Mogoče pa ima tip kaj pametnega za povedat ...

Invictus ::

Pokliči nazaj in potem odpri novo temo kako si imel prevelik račun za telefon ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

knesz ::

Invictus je izjavil:

Pokliči nazaj in potem odpri novo temo kako si imel prevelik račun za telefon ...

Seveda ob tem obvezno prosi forumaše, naj še sami pokličejo to številko da se preveri, ali je to res vzrok za tako visok račun. Pa ne odnehat, dokler tema ne bo imela vsaj 27 strani.

japol ::

Kar dajte si duška s komentiranjem ;) če sem vsaj eni osebi prihranil 1€ pa se je že splačalo.

...:TOMI:... ::

Jaz se tudi javljal ne bi, s tem potrdiš obstoj številke, kar pa ni ravno v interesu pametnih ljudi.
Tomi

knesz ::

...:TOMI:... je izjavil:

Jaz se tudi javljal ne bi, s tem potrdiš obstoj številke, kar pa ni ravno v interesu pametnih ljudi.

A ni ponavadi tako, da če številka obstaja potem zvoni, če je telefon izklopljen pove da ni dosegljiva, če pa ne obstaja, pa tudi to javi. Vsaj včeraj je še bilo tako.

Berserker ::

Pred kakšnim tednom sem v zgodnjih urah dobil dva klica z številke 0024768600478, seveda mi na pamet ne pride, da bi se oglasil.

NonPlusUltra ::

japol je izjavil:

Kar nekajkrat sem dobil klic s telefonske številke +252xxxxxxxx. Seveda se ne javljam in ne vračam klica.
A se je s čim podobnim kdo srečal?


Da, jaz sem v vseh letih odkar imam mobitel samo dvakrat dobila klic s podobnih številk. Iz nekih afriških držav, Nigerija, Liberija, Zimbabve, whatever, ne spomnim se več. Mi je bilo jasno, da gre za nateg, ne pa, od kod so dobili mojo telefonsko. Pri operaterju so mi povedali, da tudi, če telefonske ni v imeniku in je nisi nikamor vpisoval, te lahko pokličejo preko nekega sistema, ki izbira random številke.
Običajno pa pozvoni samo enkrat, nato čakajo, da ti vrneš klic.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

japol ::

Še ena številka: +49 xxx xxxxxxx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Manu ::

NonPlusUltra je izjavil:

Da, jaz sem v vseh letih odkar imam mobitel samo dvakrat dobila klic s podobnih številk. Iz nekih afriških držav, Nigerija, Liberija, Zimbabve, whatever, ne spomnim se več. Mi je bilo jasno, da gre za nateg, ne pa, od kod so dobili mojo telefonsko. Pri operaterju so mi povedali, da tudi, če telefonske ni v imeniku in je nisi nikamor vpisoval, te lahko pokličejo preko nekega sistema, ki izbira random številke.
Običajno pa pozvoni samo enkrat, nato čakajo, da ti vrneš klic.


Če imaš pametni telefon, potem tvojo številko dobijo na podlagi kakšne aplikacije, ki si jo naložiš (in ji dovoliš vstop v telefonski imenik oz. ji dovoliš vpogled v identiteto ali kaj podobnega) ali pa, če si tako aplikacijo naloži nekdo, ki ima v svojem imeniku tvojo številko.

To se pač dogaja, ker se ne spoštuje zasebnost, potem tvoji podatki letijo kdove kam.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
576481143 (5066) GupeM
»

Je dobil kdo ta klic?

Oddelek: Loža
387383 (4064) lolipop2
»

Telefonski klic neznane številke - prevara?

Oddelek: Pomoč in nasveti
258716 (6835) seba-beba
»

Nekdo kliče vsak dan

Oddelek: Mobilne tehnologije
3737744 (33478) tomaz-
»

Je že kdo prejel tak telefonski klic?

Oddelek: Mobilne tehnologije
3613561 (11026) dottor

Več podobnih tem