» »

Za*ebal s študijem v prvem mescu kako naprej?

Za*ebal s študijem v prvem mescu kako naprej?

1
2
»

nekikr ::

K3kec je izjavil:

Invictus je izjavil:


Mislim, a mularija zna sploh še kaj drugega kot jamrat? Kaj pa znate takega da bi vas plačal 2000 EUR?

Če nimaš relevantnega komentarja in si funkcionalno nepismen ne kometiraj.

Je zelo na mestu komentar. Vsi bi imeli 2000, 3000€ neto plače ampak razen jamranja pa nihče ni dober v ničemer. Minimalec ni nikomur všeč, žalostno dejstvo pa je, da je že to previsoka plača za večino od njih. Že OP recimo pravi:
me ne zanima kaj več od šraufanja, nalaganja OS in pa kake spletne strani, obdelave slik in videomontaže.

Nekdo, ki je iz foha, bo takoj prebral, da v nobeni od teh stvari ni zares dober. Da bi se dodatno izobrazil, za kar ima vse možnosti, je pa prelen. Dobro, če se tako odloči pa naj se, ampak čez 5 let bo pa tu jamral, kako je vlada kriva, pa romi, pa Janša, da nima konkretne službe in da ima minimalca.

myriad ::

OP je član ZL in the making. Jamranje kako je vsega premalo in kako so za vse težave krivi drugi. Morda ne zdaj, pozneje v življenju pa vsekakor.

NonPlusUltra ::

Robi :P je izjavil:

Nodi prekvalifikacije odpadejo ker se ne vidim nikjer drugje več kot v kakšni avtomehanični to me veseli ampak it delat 3 letno srednjo po 4 letni se mi zdi totalni nesmisel.

Ugotovil si kaj te veseli. Za to se izučiti, se ti zdi totalni nesmisel. Si vse povedal.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Robi :P ::

Hvala vsem, ki ste podali konkretne odgovore kot tudi psihologom brez argumentiranih izjav. Tema se lahko zaklene...

mojca ::

Jaz sem tudi po enemu tednu ugotovila, da sem falila faks. Pa ne zato, ker bi falila smer, pač pa zato, ker mi implementacija programa ni bila všeč in je bil od celotnega predmetnika en sam zanimiv predmet (pa še tisti zelo piflarski). Izzivov nobenih. Dala sem mu še en teden in se po dveh tednih dokončno odločila, da tam ne mislim ostati. Začela sem hoditi na predavanja na drugo fakulteto, tako da sem se lahko naslednje leto vpisala v drugi letnik drugje.

Ne poznam trenutne zakonodaje, ampak predstavljam si, da tretji rok za vpis na fakulteto načeloma še ni minil. In da bi se morda pogojno lahko še prepisal kam drugam. Seveda pod pogojem, da sploh veš, kam. Če si trdno prepričan, da smer ni zate, lahko greš še na par drugih fakultet poslušat predavanja in vidiš, kako predavanja oz. vaje izgledajo tam.

(Zares mi je čudno, da na faksu ni dovoljen izpis v roku enega meseca za vse tiste, ki hitro ugotovijo, da so povsem zgrešili smer. OK, večine ne briga, ker jim status omogoča lažje priti do dela. Če bi plačevali šolnine ali penale za nedokončan letnik, bi bila pa druga pesem.)

Če te zares zanima poklic avtomehanika, ne vidim razloga, zakaj se ne bi mogel še enkrat vpisati na triletno šolo. Stavim, da ti da taka šola v mnogih pogledih več kot neka splošna gimnazija. Glavni problem je, da gredo na triletne šole tisti, ki nikamor drugam ne pridejo, namesto tistih, ki jih to res zanima.

zee ::

Sam sem se na studij biokemije vpisal zaradi parih predmetov v cetrtem letniku. Nekje v sredini prvega letnika sem imel podoben problem kot OP, vendar sem stisnil zobe opravljal izpite, koncal diplomo in doktorat in emigriral v Azijo.

Easy studija ni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nekikr ::

Easy studija ni.

Nehaj, ker ti lahko kdo verjame. Razen peščice smeri je vse ostalo otročje lahko, še posebej zdaj, ko je ta slavni bolonjski sistem. Današnje fakultete so podaljšano bivanje za neodrasle otroke in buffer, da na zavodu ni preveč nezaposlenih, pa da jim starši krijejo stroške namesto da bi viseli na državni sociali.
Je pa lepo slišati, da si eden tistih, ki je stisnil zobe in naredil kar je bilo treba. Večina še triletne avtokleparske ne spravi skupaj, ker se jim ne da.

Robi :P ::

Zdej sem se odločil tako tut mal iz predlaganih nasvetov... Ta mesec sem si sobo že plačal tako, da bom zdej hodil redno na predavanja do konc mesca pa vidim kako bo a vrnem ključe al študiram. Vmes bom mal gledal tut za druge faxe čeprav sem že pri prvem vpisu našel samo tega "primernega". In pa seveda takoj delat prek študenta ker doma me tut nebojo gledal zastonj... Ob enem pa aktivno iskat redno službo trenutno pa se najbolj nagibam čez mejo v eno fabriko kjer jemlejo slovence tut če ne znajo nemško za začetek in potem bi šel tu v nek tečaj nemščine, da lahko tudi kje drugje v Avstriji delam...

Invictus ::

zee je izjavil:

Sam sem se na studij biokemije vpisal zaradi parih predmetov v cetrtem letniku. Nekje v sredini prvega letnika sem imel podoben problem kot OP, vendar sem stisnil zobe opravljal izpite, koncal diplomo in doktorat in emigriral v Azijo.

Easy studija ni.

Res ga ni. Sploh če študiraš naravoslovje.

omnius je izjavil:

To me je mogoče teplo določen čas, samo sem bil toliko prepričan v svoje sposobnosti, da sem premagal to in se sam izobraževal na področjih, kjer sem nadpovprečno dober in lahko rečem, da sem bolj uspešen kot v službi po kateri sem hrepenel 5-7 let nazaj.

To bi lahko tudi naredil s končanim FRIjem.

Kaj misliš da se diplomiranci FRIja nehajo izobraževat po diplomi in da delajo samo v javnem sektorju?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PrihajaNodi ::

nekikr je izjavil:

Easy studija ni.

Nehaj, ker ti lahko kdo verjame. Razen peščice smeri je vse ostalo otročje lahko, še posebej zdaj, ko je ta slavni bolonjski sistem. Današnje fakultete so podaljšano bivanje za neodrasle otroke in buffer, da na zavodu ni preveč nezaposlenih, pa da jim starši krijejo stroške namesto da bi viseli na državni sociali.
Je pa lepo slišati, da si eden tistih, ki je stisnil zobe in naredil kar je bilo treba. Večina še triletne avtokleparske ne spravi skupaj, ker se jim ne da.


Razen kaksne matematike ali kemije je vse skupaj res tako kot pravis.

K3kec ::

PrihajaNodi, ker faks si pa ti dokončal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K3kec ()

PrihajaNodi ::

Gradbena
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466341171 (3363) nejc_nejc
»

FRI ali FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
11619153 (13924) 7982884e
»

Študij arheologije (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8817188 (15656) chort
»

lahki/najlažji faks ali vš (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14936026 (23047) GGGGG

Več podobnih tem