» »

Študij arheologije

Študij arheologije

1
2
»

PrihajaNodi ::

imagodei je izjavil:

Okapijev zadnji nasvet je še daleč najboljši; poleg tistega od SeMiNeSanja, da naj se poskusi povezati z nekim dejanskim arheologom in si iz prve roke dobi informacije o tem, kaj 90% arheologov 90% časa dela.



Saj mu je povedal tu. Preberi zgoraj. Povedal je to kar mu govorimo že ves čas.

Unknown_001 je izjavil:

judoka je izjavil:

Ni vsem "biznis" ali "kako najlažje dobiti službo" motiv za študij.


V bistvu bi morali začeti tako gledati. Ker miselnost: Oh, jaz pa nisem grdi grdi kapitalista in raje sledim sanjam rodi potem tiste večne nergače ki so povsod tako glasni, ni služb za nas ni ničesar... Potem imaš pa ljudi, ki so neuporaben kader za večino višjih pozicij, v svoji smeri ne dobijo zaposlitve, ki si jo želijo, za kako delo v fabriki ali sezonsko delo kjer so še uporabni, so pa prefini in potem raje 5 let visi doma in se pizdi čez vse, kako je sistem zjeban itd itd. Treba se je prilagajati situaciji. Jaz imam mogoče to srečo da me smer ki jo študiram veseli, hkrati pa bo zagotovo čedalje bolj pomembna.
Ni druge logične rešitve za tiste ki si z diplomo lahko le rit obrišejo, kot najt sebi šiht ki ti ga je najmanj problem oddelat, sanje pa uresničevati skozi hobije. Če si v sistemu je treba delati z njim, če ne pa milo rečeno jebeš ježa celo življenje in upaš da bo šlo na bolje, no saj mogoče bo, ampak kdaj.


Imaš prav. Po drugi strani boš pa ti kot davkoplačevalec plačeval romantične fakultete kjer bojo talali diplome samo za rit birsat. 90% faksov lahko v Slo kar čez noč zapremo, če ne že 95%.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

PrihajaNodi je izjavil:

Jaz ti svetujem, seveda ker te zanima zgodovina, da poskusiš študij teologije. Užival boš na faksu in še službo imaš zagotovljeno.

Dober posel je lahko tudi študij astrologije. Tam se da, seveda če si dober, zaslužiti tudi do 50 EUR/ uro. V kriznih časih pa boš imel še več dela in to pišem resno ne v sarkazmu.

Razmisli malo.

Phantomeye je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

chort je izjavil:

Geodezija nima nobene veze z arheologijo ali paleontologijo. Ta trenutek tudi ni perspektiven poklic, pa je bila pred 10 leti zelo perspektiven. Z geologijo je se huje (spet, ta trenutek). V Sloveniji ni potrebe za geologe ali geodete in obojih je bistveno prevec na zavodu ali na napacni - tisti, kjer se ne pije - strani sanka. Obe sta precej tehnicni vedi in matematika na tem nivoju zna biti za marsikoga problem, sploh ce se zeli v zivljenju ukvarjati z ezoteriko, tako da OP, prosim ignoriraj Raptorjev nasvet v svoje dobro.


Saj sem rekel, da NE trdim da sta to briljantni opciji ampak zagotovo še vedno bolj perspektivni kot pa neko iskanje ostankov zgodovine.

Če bi mu že priporočal, kam it naj gre v energetiko, štromarijo, strojništvo, živilski tehnik, ... itd.


mešaš študij in srednjo šolo. živilski tehnik je srednješolski naziv izobrazbe.


Ki pa je več vreden od diplome diplomiranega pravnika, upravnika, ekonomista, filozofa, pedagoga...


Kaj ima pa to veze s tem, da sem napisal, da je našteval srednješole?

Sicer pa imamo nekateri narejeno srednjo šolo IN diplomo. In prva izobrazba še vedno velja.

PrihajaNodi ::

Kaj ima pa to veze s tem, da sem napisal, da je našteval srednješole?


Našteval je uporabnost izobrazbe.

Sicer pa imamo nekateri narejeno srednjo šolo IN diplomo. In prva izobrazba še vedno velja.


Če je diploma za rit brisat potem smo davkoplačevalci vrgli denar v smeti. Se ne strinjaš=?

imagodei ::

PrihajaNodi je izjavil:

imagodei je izjavil:

Okapijev zadnji nasvet je še daleč najboljši; poleg tistega od SeMiNeSanja, da naj se poskusi povezati z nekim dejanskim arheologom in si iz prve roke dobi informacije o tem, kaj 90% arheologov 90% časa dela.



Saj mu je povedal tu. Preberi zgoraj. Povedal je to kar mu govorimo že ves čas.


What?
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Da ni služb, če so, pa ni nobene romantike, ampak kopanje jarkov.

Phantomeye ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj ima pa to veze s tem, da sem napisal, da je našteval srednješole?


Našteval je uporabnost izobrazbe.

Sicer pa imamo nekateri narejeno srednjo šolo IN diplomo. In prva izobrazba še vedno velja.


Če je diploma za rit brisat potem smo davkoplačevalci vrgli denar v smeti. Se ne strinjaš=?


ko daš ti denar državi, ta denar ni več tvoj. In niti ne veš, na kak način je koriščen. Tako, da ti osebno nisi nobenega denarja vrgel stran.

judoka ::

Unknown_001 je izjavil:

judoka je izjavil:

Ni vsem "biznis" ali "kako najlažje dobiti službo" motiv za študij.


V bistvu bi morali začeti tako gledati. Ker miselnost: Oh, jaz pa nisem grdi grdi kapitalista in raje sledim sanjam rodi potem tiste večne nergače ki so povsod tako glasni, ni služb za nas ni ničesar... Potem imaš pa ljudi, ki so neuporaben kader za večino višjih pozicij, v svoji smeri ne dobijo zaposlitve, ki si jo želijo, za kako delo v fabriki ali sezonsko delo kjer so še uporabni, so pa prefini in potem raje 5 let visi doma in se pizdi čez vse, kako je sistem zjeban itd itd. Treba se je prilagajati situaciji. Jaz imam mogoče to srečo da me smer ki jo študiram veseli, hkrati pa bo zagotovo čedalje bolj pomembna.
Ni druge logične rešitve za tiste ki si z diplomo lahko le rit obrišejo, kot najt sebi šiht ki ti ga je najmanj problem oddelat, sanje pa uresničevati skozi hobije. Če si v sistemu je treba delati z njim, če ne pa milo rečeno jebeš ježa celo življenje in upaš da bo šlo na bolje, no saj mogoče bo, ampak kdaj.



Saj sem rekel...ce ti je denar in akumulacija stvari primarna, potem bos pac temu posvetil vecino mozganske energije in razmisljal tako kot predlagas. All eyes on job $ stuff.

Ni pa to (na sreco) edina politika v zivljenju. Prezivis se z lahkoto, brez da bi ti bil denar in sluzba bistvo lifa.

PrihajaNodi ::

ko daš ti denar državi, ta denar ni več tvoj. In niti ne veš, na kak način je koriščen. Tako, da ti osebno nisi nobenega denarja vrgel stran.


Se pravi ga je država vrgla namesto mene v smeti, ker sam tega ne znam? Imaš prav.

Unknown_001 ::

judoka je izjavil:



Saj sem rekel...ce ti je denar in akumulacija stvari primarna, potem bos pac temu posvetil vecino mozganske energije in razmisljal tako kot predlagas. All eyes on job $ stuff.

Ni pa to (na sreco) edina politika v zivljenju. Prezivis se z lahkoto, brez da bi ti bil denar in sluzba bistvo lifa.


Emm, ja no. Od zraka se ne živi ok pustimo muskonterje pa vulkanizerje na strani...
Denar je danes neke vrste osnova da lahko deluješ v sistemu. Je pač sredstvo z univerzalno prenosljivo vrednostjo brez katere ne gre. Blagovna menjava je out.

Ne vem kako si to sedaj zamišljaš.

Nisem japi ali kakršenkoli die hard karierist. Imam seveda cilje ki so izvedljivi in hkrati dobičkonosni oz mi bodo ob uresničitvi zagotavljali neke vrste socialno varnost. Samo za to se gre. Da si ustvariš varno prihodnost in si zmožen poskrbeti za potomce. Torej gre hkrati za cilje na višji ravni kot denar služba in celo sanje ki so nekaterim pomembne. Gre se za prihodnost.

In nekdo, ki nima trdih ambicij bo imel na dolgi rok nemalo težav pri grajenju lastne prihodnosti. Saj dokler laufa gre to zelo lepo skozi ampak z leti se prioritete menjanjo primerno starosti. In na stara leta bo važno samo to kaj ti je uspelo ustvariti in takrat se najbolj pokaže vrednost truda. Smo v družini res malenkost deloholiki ampak s tem načinom nobenemu ni šlo slabo in vsa žlahta je nekaj ustvarila, skoraj vsi so žudi lasten posel vodili... bratranci in sestrične so več ali manj dobili službe, eden je šel v tujino in že 2 leti dela in živi na polno. Sedaj bom kmalu tudi sam na vrsti pa še ena generacija mi sledi potem pa je od nas odvisno kako se bo family tree razvijal :D

Evo še mal filozofiranja za dodatek. Včasih sam toliko filozofiram da res ne rabim kakega filofaksa delat. V bistvu ne vem ali jaz ne bi zdržal ali pa profesorji :D

Kdo ve, mimgrede sem pa prav srečen da se hodim izobraževat v sosedno stavbo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

judoka ::

Nisem rekel da lahko shajas brez denarja. Rekel sem da se z lahkoto prezivis, brez da bi ti bil denar in job bistvo lifa, brez da bi to dvoje okupiralo vecino tvojih misli.
Mogoce tezko razumes, ker imas pac drugo logiko.

Varna prihodnost je iluzija, ker nihce ne vidi v prihodnost. To je samo strah, ki ga skusamo odmislit z planiranjem. Za potomce skrbijo tudi revezi, sploh ne nujno manj kvalitetno kot ljudje z vec sredstvi.
Ce na strahu gradis svojo prihodnost ne bos nikol srecen. To zadnje se men zdi primerna ambicija. In tega denar dokazano ne prinese.


In na stara leta bo važno samo to kaj ti je uspelo ustvariti in takrat se najbolj pokaže vrednost truda.


Ne. Na stara leta ti bo tisto kar si akumuliral (recimo temu ustvaril) nepomembno in dejansko je. To kar ti govoris je vsesplosen program, ki ga vecina izpolnjuje avtomatsko. To nas ucijo ze od malih nog. Vprasaj se kaksna je vecina ljudi (srecni? zadovoljni? mirni?) ali kaksen je povprecen clovek in dobil bos odgovor na to koliko je ta program vreden.
Pa se to...veliko bolj kot fax je vazno to, kaksen je clovek psiholosko. Ce ze gledas stvari skozi denar...obstajajo bogatasi z srednjo solo in obstajajo revezi z doktoratom.

PrihajaNodi ::

veliko bolj kot fax je vazno to, kaksen je clovek psiholosko.



Pa ti povem iz prve roke da je tole največja neumnost. Če bo študiral arheologijo bo zavrgel 4 leta dragocenega življenja. Ker služb ni bo delal kot varnostnik po 12 ur za 600 Eur (kolikor pač minimalc že je), potem pa pri 12 urah "dela" na dan imej potomce. Za razliko pa delavec pri Akropoviču dela po 8 ali manj ima sredstva za preživljanje, fraj vikende itd. Denar ti da svobodo in prosti čas da lahko živiš.
Jasno pa so izjeme, kjer so tudi s srednjo šolo obogateli a ti glej tiste na sredini (gausova krivulja). Tudi Okapi je dal dobre nasvete. Ima narejeno fakulteto iz biologije, ki ni enostavna pa naj sam pove kako je s službami v tem fohu.

Zgodovina sprememb…

Donheled ::

Okapi je izjavil:

OPu predlagam test. Na netu naj si sname vseh 20 oziroma 21 sezon angleške serije Time Team, vsega skupaj 280 oddaj, in jih začne gledati, lepo po vrsti, po tri na dan. Oddaje kar dobro prikazujejo dejansko delo arheologov (pozoren naj bo zlasti na vse tiste dele, ko v dežju kopljejo do kolen v blatu), in to ne na nekih eksotičnih krajih, ampak v Veliki Britaniji. Med gledanjem naj si predstavlja, da je en od tistih, ki v seriji ne govorijo, ampak v glavnem v ozadju pridno kopljejo in žličkajo, in če bo po 280 oddaji še vedno navdušen nad arheologijo, lahko razmišlja tudi o študiju.

Če bo po nekaj deset epizodah rekel, fak, pa saj to je en dolgčas, nobenih neznanih civilizacij, nobenih zlatih zakladov, potem lahko na študij arheologije kar pozabi.


DObra tale...ja drugače je pa TT ena najboljših zadev ever :D Za lajšanje brezdelnih depresivnih dni :P
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP

imagodei ::

Okapi je izjavil:

Da ni služb, če so, pa ni nobene romantike, ampak kopanje jarkov.

Ja, seveda, saj nisem tega spregledal in še manj sem temu kakor koli nasprotoval. Govoril sem o konkretnem predlogu, naj si pogleda tistih 280 (al koliko že) epizod Time Teama in se osredotoča na delo molčečih arheologov v ozadju.

Na kar sem dobil odgovor, da si mu točno to ti povedal tukaj.

Whatever, to je odvečna metadebata.
- Hoc est qui sumus -

judoka ::

Pa ti povem iz prve roke da je tole največja neumnost. Če bo študiral arheologijo bo zavrgel 4 leta dragocenega življenja.


Ne vem kaksen studij je arheologija. Vem pa da ti na marsikaterem faxu ubijejo veselje do ucenja. V srednji soli se bolj.
Sam sem naredil 2 leti ekonomije in ugotovil da je pointless. Nimam dokoncanega faxa in v zivljenju nisem delal kot varnostnik ali karkoli podobnega in mi def. ne gre slabo. Sem sam svoj sef in imam casa kolikor hocem. Po drugi strani, ko ze omenjam ekonomijo, na stotine tajnic ima narejen ekonomski fax. Gre clovek res studirat zato, da bo tajnica? Dragoceno zivljenje zavrzes ko zasledujes denar in izpolnjujes program.

Ker služb ni bo delal kot varnostnik po 12 ur za 600 Eur (kolikor pač minimalc že je), potem pa pri 12 urah "dela" na dan imej potomce.


Sluzbe so vedno. V SLO gledamo na sluzbo kot nekaj dolgorocnega (ena in ista) in nismo prilagodljivi. To da "ves" kaj bo clovek pocel cez x let je bucka, to je strah. Iz tebe govori program.
Ce gledas na navezo fax-top sluzba ne bos nikoli zmagal, ker se potreba po dol. sluzbah spreminja. Ponudba in povprasevanje se spreminja. To nekateri ne razumete. Ce je trenutno x fax najboljsi zato, da bos TRENUTNO dobil sluzbo, to ne pomeni da bo isto veljalo cez 5 let, ker logicno vsi ki gledajo stvari na ta nacin drvijo na tocno ta fax in v neki tocki nastane višek.
BTW pri 7+ mil. ljudi, manjsanju resursov in svetu ki gre cedalje bolj v tri krasne, potomci def. niso nujni. So naravna zelja, ampak nikjer ne pise da jih nekdo mora imet.

tt2 ::

Če te zanima nadnaravno, pejt študirat fiziko, kjer bo vse nadnaravno postalo normalno razložljivo. :D :D Pa še izredno zaposljiv boš. :D

PrihajaNodi ::

Sluzbe so vedno.


Res je, edina omejitev je neizobraženost, nemotiviranost in na koncu starost. Drugače pa velja pregovor sky is the limit.

Okapi ::

Zelo koristno je od vsega začetka delati na tem, da si zaposljiv na več kot enem ozkem področju. Recimo precej nesmiselno (razen če te res izjemno veseli) je iti študirat nekaj, kjer ti potem lahko konkurenco delajo tudi tisti, ki faksa niso končali. Klasična primera sta recimo novinarstvo (ogromno novinarjev nima novinarskega faksa) in prevajalstvo (ogromno prevajalcev nima prevajalskega faksa). Tudi programiranje sodi sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Smurf ::

Okapi je izjavil:

Zelo koristno je od vsega začetka delati na tem, da si zaposljiv na več kot enem ozkem področju. Recimo precej nesmiselno (razen če te res izjemno veseli) je iti študirat nekaj, kjer ti potem lahko konkurenco delajo tudi tisti, ki faksa niso končali. Klasična primera sta recimo novinarstvo (ogromno novinarjev nima novinarskega faksa) in prevajalstvo (ogromno prevajalcev nima prevajalskega faksa). Tudi programiranje sodi sem.

Zakaj? Dobri programerji imajo faks, ali pa znanje, ki se ga dobi na faksu.

Okapi ::

Veliko dobrih programerjev nima računalniškega faksa. Veliko firm, ki najema programerje, od njih ne zahteva računalniškega faksa. Zato.

O.

Smurf ::

Okapi je izjavil:

Veliko dobrih programerjev nima računalniškega faksa. Veliko firm, ki najema programerje, od njih ne zahteva računalniškega faksa. Zato.

O.

Zahtevajo pa znanje z racunalniska faksa.

No, ce nisi ravno code-monkey.

Okapi ::

Ja, ampak ta znanja lahko pridobiš tudi brez faksa. Tako kot lahko pridobiš novinarska ali prevajalska znanja brez faksa. Medtem ko pa imaš veliko poklicev, kjer ustrezna znanja sicer morda lahko pridobiš tudi brez faksa, ampak tradicionalno večina delodajalcev zahteva faks. Poklicnih prevajalcev/novinarjev/programerjev brez ustreznega faksa je veliko. Poklicnih arheologov brez ustreznega faksa pa bore malo.

Ali, kot je modro povedal moj pokojni fotr, ko sem pred davnimi leti razmišljal o novinarskem faksu. Je rekel, novinar si še vedno lahko, tudi brez novinarskega faksa. Biolog brez biološkega faksa pa ne moreš biti. In je imel 100% prav.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

judoka ::

Kljucna stvar je radovednost. Radovednost potegne za sabo ucenje, ucenje naredi znanje. Znanje ti da vrednost.


Z ali brez faxa.

PrihajaNodi ::

judoka je izjavil:

Kljucna stvar je radovednost. Radovednost potegne za sabo ucenje, ucenje naredi znanje. Znanje ti da vrednost.


Z ali brez faxa.



Ne drži. V javnem sektorju rabiš dobesedno za vsak kurac zup, imenovanje v naziv, potem pa še izpit iz tega in onega področja...seveda poleg diplome.

Kar ti govoriš velja samo za programiranje in programerje.

Poznam človeka, ki ima znanje za delo v Cernu, ali kaki hudi strojni industriji pa je brez dela. Pač tako to je. Po drugi strani pa poznam debile, ki nevem kako so do svojih mest prišli tako v javnem kot zasebnem sektorju.

judoka ::

Jao...kje si zdaj javni sektor nasel? V javni sektor gres cakat na krsto. Tja se gres parkirat v 50 letno sluzbo in to je to. Zame osebno je to zguba zivljenja, ne par let ki ga nekdo vrze stran v stvar ki ne gre.

Ze zgoraj sem omenil prilagodljivost. Ta SLO logika je tako ocitna v teh komentarjih, ker vas vecina govori o istem planu, ki ga ima prakticno vsak.
Logicno da se potem zatika, ker vsi rinete po isti poti, cist ozko usmerjeni in brez pravega veselja.

Kar jaz govorim, je drzalo zame, pa nisem programer. Domislije ti manjka.

chort ::

pod judokin prejšnji post se lahko samo podpišem. Javni sektor je edino mesto kjer me brez faksa ne bodo vzeli, kar pa mi popolnoma ustreza, ker bi pri rigidnosti ki vlada v njem pošizil. Nočem sigurne in redne službe, čeprav me vanjo silijo, ker s časom ugotoviš da sigurna služba ne obstaja.

Prilagodljivost, radovednost in jajca so kar se mene tiče vse kar res šteje. Tudi jaz nisem programer, čeprav včasih v službi programiram.

PrihajaNodi ::

Tudi jaz nisem programer, čeprav včasih v službi programiram.


Ampak delaš verjetno v IT - ju. Sedaj se obešate na programer, sistemski administrator, izdelovalec spletnih strani...To je IT, kjer ne potrebuješ diplome, je pa fino imeti kak MS certifikat.
Povejte kdo bo vzel strojnika brez faksa oziroma vsaj srednje šole?

Zgodovina sprememb…

chort ::

Delam v prostorski informatiki, točneje hidrografiji / offshore survey-u. Je in ni IT, definitivno ne v klasičnem smislu besede. Študiral geodezijo, ki je (zaradi prej napisanega) nikoli ne bom dokončal, pa mi manjkata samo dva izpita. Okrog mene sedijo tako taki s PhD in taki z srednjo šolo, pa ne morem rečt, da se izobrazba komu kaj resneje pozna pri plači ali zadolžitvah.

Strojnika brez faksa ne bo vzel tisti, ki razmišlja ozkogledno. Faks lahko je ali pa ni referenca o človekovih sposobnostih, njegove izkušnje in znanje pa definitivno so referenca.

PrihajaNodi ::

Delam v prostorski informatiki


Nough said. Bi te vprašal tako, bi ti danes bil tam kjer si brez faksa?

chort ::

Po pravici povedano, verjetno bi, čeprav tega z gotovostjo ne morem trdit. Faks me definitivno ni pripravil na to kar počnem, me je pa moja radovednost, ne morem pa rečt da faks nima nič pri tem.
Sicer pa, faksa tehnično nimam, in če bi poskušal službo dobit v SLO me ravno zaradi te tehnikalije marsikdo ne bi vzel, čeprav to z mojimi sposobnostmi nima prav veliko veze. Taka situacija me ne moti, ker tudi sam ne bi hotel delat z nekom ki ceni papirje nad sposobnostjo. Faks lahko pomaga, ni pa recept za kompetentnost, in ravno v tem se strinjam z judoko - ostale kvalitete so bistveno pomembnejše od papirja, ki pravi da znaš (vsaj) plonkat.

PrihajaNodi ::

Obadva gledava subjektivno, jaz menim da je vseeno super imeti faks že zaradi širine, globino pa tako ali tako pridobvaš. Statistično gledano si pa hitreje zaposliv s faksom kot brez.
Naj OP študira a je fino da si izbere uporabno smer, ki bo imela dodano vrednost na trgu. Zgodovino pa lahko bere v prostem času.

Nima smisla da se tu dajemo kdo ima prav in kdo ne, pravzaprav imam tako jaz kot ti prav.

Invictus ::

Večina, ki jamra da faks sploh ni pomemben, faksa sploh nima. In jamrate kako se tam ni nič ne nauči. Kaj ste pa potem tam delali poleg koriščenja bonov in študentskih žurk?

Redno opravljen faks kar precej pomeni.

Seveda pa, če delodajalec ne zna preveriti ali kandidat sploh kaj zna ali ne, niti ni problem faksa. Ampak njegov. Me zanima koliko od vas je že kdaj reševalo teste na razgovorih?

'PrihajaNodi

MS certifikati so samo 5% vseh certifikatov, pa še to moraš imeti orto visok nivo za dobro plačilo. Ostali certifikati, recimo IBM ali SAP, so bolje plačani. Seveda za slehernika, ne tistih par izjem, ki služi mastne denarje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

dope1337 ::

Invictus je izjavil:



... Me zanima koliko od vas je že kdaj reševalo teste na razgovorih? ...


90% Ljudi, ki je slo na razgovor za progamerja. Tistih 10%, ki pa ni reševalo testov, so iskal šiht v nepravih firmah oz. so zadostovale refernece.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Okapi ::

Največja (ali vsaj ena od večjih) korist faksa so poznanstva. Koristi (pri kasnejšem poklicnem življenju) imaš od tega, da spoznaš tako profesorje in asistente, kot tudi sošolce. Ta korist faksa je neodvisna od tega, ali na koncu diplomiraš.

To je tudi glavna prednost dobrih faksov, v primerjavi s slabšimi. Če imaš za mentorja nobelovca, ne boš znal sicer nič več, kot če imaš za mentorja nekega neznanega profesorja, ali če se učiš sam. Prednost mentorja nobelovca je v tem, kdo koga pozna.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

pickle_rick ::

Ne vem zakaj bi bil kdo v Sloveniji, ki ga zanima IT sploh v dilemi ali iti na faks ali ne. Šolnine ni, z malo sreče dobiš štipendijo, študentski boni, poceni bivanje in še kup ugodnosti. Poleg tega, če si vsaj povprečno sposoben praktično lahko zbiraš kje boš programiral prek študenta, podjetja organizirajo izzive ipd. Razumem da je v taki dilemi kdo iz ZDA, kjer zgoraj naštetih ugodnosti ni, po koncu študija te pa čaka odplačevanje težkega kredita. So pa seveda druge prednosti.

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Največja (ali vsaj ena od večjih) korist faksa so poznanstva. Koristi (pri kasnejšem poklicnem življenju) imaš od tega, da spoznaš tako profesorje in asistente, kot tudi sošolce. Ta korist faksa je neodvisna od tega, ali na koncu diplomiraš.

Druga glavna prednost je, da lahko v tujini iščeš službo. brez dobrih referenc ali priporočil se lahko samo ustreliš v koleno, ker ne prideš niti mimo prvega filtra.

V tujini na dokončan faks gledajo precej drugače.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

chort ::

Invictus je izjavil:

V tujini na dokončan faks gledajo precej drugače.


Absolutno gledajo precej drugače, po mojih izkušnjah jih dokončan faks niti najmanj ne zanima, če znaš pokazat veščine, ki jih želijo.

dope1337 ::

chort je izjavil:

Invictus je izjavil:

V tujini na dokončan faks gledajo precej drugače.


Absolutno gledajo precej drugače, po mojih izkušnjah jih dokončan faks niti najmanj ne zanima, če znaš pokazat veščine, ki jih želijo.


Vseeno potrebuješ referenece, da sploh prideš do razgovora.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Invictus ::

chort je izjavil:


Absolutno gledajo precej drugače, po mojih izkušnjah jih dokončan faks niti najmanj ne zanima, če znaš pokazat veščine, ki jih želijo.

Brez faksa jim ne boš imel kaj pokazati.

Za moj prvi projekt je bil faks nujen. Zdaj, po parih letih dela na področju, kjer tudi predavam, mi agenti projekte sami nosijo.

Če bi se lahko tripliciral, bi bil polno zaposlen.

Če grem pa na topic ...

Študij arheologije brez družinskega zaledja v teh krogih je enako kot mastrubacija s planom narediti otroka. Ta ceh ne spušča nobenih outsiderjev zraven, ne glede na pridnost le tega na faksu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

chort ::

Invictus, kako je potem meni lahko uspelo? Za mojo prvo (in zadnjo) redno službo jim je bilo dovolj znanje in jih dokončan faks ni zanimal (razen da bi me lahko kasneje molzli kot mladega raziskovalca, ampak to je dvojni offtopic). Zdaj po parih letih dela na področju, kjer tudi predavam, mi agenti projekte sami nosijo, konkurenca me snubi na vsaki konferenci, in če bi imel deset klonov bi bili vsi polno zaposleni (dejanske besede direktorja glavne stranke). Pa nimam faksa, strange...
Ne pravim da faks ni dobra stvar, pravim da ni nujna stvar, in da so druge kvalitete pomembnejše.

Ontopic, arheologija ja, ampak specializacija v točno določeno tehniko/vrsto arheologije (podvodna arheologija, daljinsko zaznavanje, lasersko skeniranje ipd so področja kjer z arheologi neposredno sodelujem in vem, da spodobno živijo), od splošnega žličkanja ne bo hrane več kot za hrčka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344299 (6491) nejc_nejc
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123473 (16670) jernejl
»

Za*ebal s študijem v prvem mescu kako naprej? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6114619 (12642) PrihajaNodi
»

Študij prava (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9727243 (25032) ramiz?!
»

Kaj narediti? Študij.. vaša mnenja. :)

Oddelek: Šola
217006 (6044) KK44444444

Več podobnih tem