» »

Za*ebal s študijem v prvem mescu kako naprej?

Za*ebal s študijem v prvem mescu kako naprej?

«
1
2

Robi :P ::

Da mal razložim zakaj se gre... Vpisal sem se v MMK v Novo Gorico oz. v Šempeter pri NG... Ko sem prišel v NG sem bil kr fajn razočaran sploh kar se mesta tiče živim direkt v centru in se mi zdi dokaj nagužvano oz natrpano živčno mesto. Šempeter je čist druga zgodba je manj natrpan bolj naraven ipd. je pa res da razen parih trgovin kej extra drugega nisem opazil ampak se mi zdi dosti bolj mirno in za kakšno rekreacijo v naravni primerno kot NG. Soba in cimer v kateri sem zdej je sicer ok razn to da je v centru NG.

Ampak okej če bi blo sam mesto problem bi se selil v Šempeter v dijaški dom ker sem videl da imajo tudi opcijo za študente, tako pa mi ne odgovarja tudi študij včeraj sem bil na sicer samo na enem predmetu, ki je čist mim za mene in kolker sem urnik gledal me čaka še en tak od skupnih štirih. Bomo vidl kaj bo pokazal cel mesec zdaj...

Bolj kot ne sem že odločen da konc mesca vrnem ključe in preneham z tem faksom. Tu pa zdej ne vem kako naprej. Nareto sam srednjo računalniško brez dodatnega 5. predmeta ker za kak UNI nisem dovolj resen poleg tega sem se celo srednjo pri matematiki šlepal z dvojkami tako da faksa z matematiko ne mislim delat. Računalništva imam tudi dovolj me ne zanima kaj več od šraufanja, nalaganja OS in pa kake spletne strani, obdelave slik in videomontaže.
Zdaj me pa zanima kako je če tu neham hodit na predavnja status mi ostane do 30.9.2016 in ta čas lahko pavziram in delam preko študenta? Če se potem drugo leto ne odločim it na kak faks in grem na šiht status itak avtomatsko gre...

Prosim za vaše nasvete na mojo situacijo in kaj bi vi naredili na mojem mestu?

AC_DC ::

Veliko napisanega in malo povedanega.

Zakaj misliš opustiti študij ?
Zaradi 1 predmeta ?
Vztrajaj.
Problemi so za to, da se rešujejo, ne da rečeš, da ne gre več naprej.
Problemi so priložnost & izzivi, priložnosti nikoli niso problem !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Robi :P ::

AC_DC je izjavil:

Veliko napisanega in malo povedanega.

Zakaj misliš opustiti študij ?
Zaradi 1 predmeta ?
Vztrajaj.
Problemi so za to, da se rešujejo, ne da rečeš, da ne gre več naprej.
Problemi so priložnost & izzivi, priložnosti nikoli niso problem !

1. Faliv smer ni to to.
2. Čaka še vsaj en tak torej smo že na polovici.

3. in 4. res je vendar se nekako ne vidim v tem in grem rajš fizično delat spet v fabriko kot sem poleti.

WarpedGone ::

Sam si svoje ne/sreče kovač.
Karkoli boš naredu, glej da bo to tvoja odločitev in kasneje ne jamrat, kako so te drug v kakrkoli napeljali/prisili/zaHebali.

Možno je čudovito življenje brez faksa, z delom v fabriki. Ni pa sigurno.
Nič. Delat faks, ki te ne veseli, je recept za failed life.
Zbogom in hvala za vse ribe

Robi :P ::

WarpedGone je izjavil:

Sam si svoje ne/sreče kovač.
Karkoli boš naredu, glej da bo to tvoja odločitev in kasneje ne jamrat, kako so te drug v kakrkoli napeljali/prisili/zaHebali.

Možno je čudovito življenje brez faksa, z delom v fabriki. Ni pa sigurno.
Nič. Delat faks, ki te ne veseli, je recept za failed life.

Točno to! Sicer bi ful rad mel mal študentskega lajfa ampak niti slučajno na tak način kot sem zdej začel pol sm rajš u fabirki pa magari cel lajf z račulnašiko...

AmaranthK ::

Jaz hodim na isto smer in isto živim v centru Gorice..moj nasvet..potrpi, pa boš videl naprej. Prvi letnik je bil tudi zame smotan za popizdit, na prvih vajah mi je šlo na jok. V drugem semestru prvega letnika je boljše in kasneje še boljše, ker imaš izbirne predmete in se pač usmeriš v tisto kar te bolj zanima. :) Kar se tiče rekreacije..v centru NG imaš trim stezo + fitnes na prostem čisto ob meji, tako da ni take panike.;)

Robi :P ::

AmaranthK je izjavil:

Jaz hodim na isto smer in isto živim v centru Gorice..moj nasvet..potrpi, pa boš videl naprej. Prvi letnik je bil tudi zame smotan za popizdit, na prvih vajah mi je šlo na jok. V drugem semestru prvega letnika je boljše in kasneje še boljše, ker imaš izbirne predmete in se pač usmeriš v tisto kar te bolj zanima. :) Kar se tiče rekreacije..v centru NG imaš trim stezo + fitnes na prostem čisto ob meji, tako da ni take panike.;)

Bomo vidl konc mesca kaj bo če bo tk ko je zdej sobe ne podalšam fix. Fitnes na prostem tole bo za poiskat :)

PrihajaNodi ::

Zakaj sploh hodis na faks? Ce nisi top v informatiki in nimas vez sluzbe ne bos dobil. Da gres na druzboslovje zaradi papirjev je sa manjsa verjetnost za sluzbo. Za zaposlitev kot tako ti obstaja samo ena opcija: Prekvalifikacija elektro, strojna smer ali kak keramicar, vodovodar. Druge ni. Poglej kaj iscejo na zavodih doma in tujini. Fantje zdej je se zajebancija in uzivancija po diplomi brez statusa bo pa panika.

Zgodovina sprememb…

Robi :P ::

Nodi prekvalifikacije odpadejo ker se ne vidim nikjer drugje več kot v kakšni avtomehanični to me veseli ampak it delat 3 letno srednjo po 4 letni se mi zdi totalni nesmisel.

PrihajaNodi ::

Zal mi je, ampak ni ti jasno da je vsak 5 mladi slovenec brez dela, tisti ki ga pa imajo so pa placano mizerno. Minimalc ali prekerci. Kaj se tebi zdi smiselno nikogar ne zanima. Moralo bi te pa zanimati kaj ti bo dalo kruh. S tole izobrazbo de tudi v tujini ne bo nihce povohal in da 3 letna sola je pogosto vec vredna kot faksi. Faks je ok pri kaksni kemiji, farmaciji, medicini, elektrotehniki, strojni za vse ostalo ga ne nucas.

Robi :P ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zal mi je, ampak ni ti jasno da je vsak 5 mladi slovenec brez dela, tisti ki ga pa imajo so pa placano mizerno. Minimalc ali prekerci. Kaj se tebi zdi smiselno nikogar ne zanima. Moralo bi te pa zanimati kaj ti bo dalo kruh. S tole izobrazbo de tudi v tujini ne bo nihce povohal in da 3 letna sola je pogosto vec vredna kot faksi. Faks je ok pri kaksni kemiji, farmaciji, medicini, elektrotehniki, strojni za vse ostalo ga ne nucas.

Ja sej to je tudi res. Tole je ubistvo za še en dodatn papir ampak ok sem mislil mal met tega študentskega lajfa. Delal sem 2 leti na lokalni TV pa zdej delam za en sp spletne strani prek studenta in sem pač mislil da bo to to. Ta šola. Ampak ni to to. Verjetno bo najbols navest te kompetence u CV in iskat redno zaposlitev ko statusa ne bo več. Itak se morš dokazat preden ta kam vzamejo da vidijo da nekaj znaš pol pa paprije gledajo.

PrihajaNodi ::

Ja redna zaposlitev ko statusa ne bo vec...in potem se zbudis s prstom v riti. Na koncu bos delal kot varnostnik v kaksnem trgovskem centru po 12 ur za 600 eur. Poglej raje kaj iscejo delodajalci in ne kaj se tebi fino zdi. Verjamem da bi rad zural in imel studentsko zivljenje a tega je vse manj pogosto so pa taki ki se pru 30ih doma in brez dela s papirjem v roki. Zakaj mislis da je tak naval na deficitarne poklice? Starsi so te otroke prav usmerili.
Zbudi se in ne sanjaj, ko bos na zavodu bo prepozno leta bodo pa sla. Pa te ne strasim, tako pac je. Najbolj scarry pa je ko kih se vedno ogromno studira druzboslovje. Trajno nezaposljiv kader.
P.s. Za multimedio moras biti prekleto, prekleto dober da te bodo kje vzeli. Vem za kolegico ki je delala izdelke da dol pades pa komaj dobila sluzbo.

Mojih 5 centov.

L.p.
Nodi

Zgodovina sprememb…

šernk ::

če ne boš hodil na fax te znajo sredi leta vreči iz njega in izgubiš status. odvisno pač koliko so za slednje občutljivi. so pa vedno bolj kar vem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Robi :P ::

Tnx nodi res je tak edin kar se tiče teh deficitarnrih poklicov se ne strijam sodeč po tem se ful rabi tehnike računlništva... Glej ga zlomka ta papir mam pa vseen bo treba v fabriko ker na koroškem nikjer ne rabijo tehnika računalništva

šernk je izjavil:

če ne boš hodil na fax te znajo sredi leta vreči iz njega in izgubiš status. odvisno pač koliko so za slednje občutljivi. so pa vedno bolj kar vem.

tega se tut js bojim. pol bo treba dobit redn šiht pa magari 12ur stanja za 600e kot je nodi napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

PrihajaNodi ::

Bodi vesel da bo redna placa. Je pa bolje imeti dve poklicni soli elektricar+vodovodar kot magistetij nevem cesa.
Sanja se ti ne kako si zjeban ko 12 ur stoji in delas to delo recimo pol leta, kaj sele do 45 leta. V Avstriji so vodovodarji, keramicarji, elektricarji isakn profil in te bo tudi tezko avtomatizirati.

Zgodovina sprememb…

K3kec ::

šernk je izjavil:

če ne boš hodil na fax te znajo sredi leta vreči iz njega in izgubiš status. odvisno pač koliko so za slednje občutljivi. so pa vedno bolj kar vem.

Zakaj govoriš neumnosti? Iz faksa te NE MOREJO izpisati zaradi neobiskovanja predavanj ali vaj(če je govora o faksu kot visokošolskem izobraževanju).

OP: Ne poslušaj PrihajaNodi, ker je očitno res malo omejen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K3kec ()

NotSpecial ::

Tut jaz bi vztrajala na tvojem mestu.

Če se samo spomnim sebe na začetku teh poti – marsikaj mi ni bilo všeč. Pa nasplošno mi je bil prehod res težka stvar (menjava okolja, prej učenje za test dva ali tri dni pol pa jao dokaj drugačna zgodba – to je treba pač vzeti v zakup). Najbolj zanimivo je, da sem tekom faksa večkrat imela pomisleke ali je to to – vzpone in padce – (isto kot srednja, zakaj za vraga moram znati te »meni neljube in glupe« predmete k mi v life itak nikol ne bodo koristli oz. zakaj in čemu zabijam čas za knjigami, a mi je tega res treba?!). Ampak ja, na »te bedne predmete« je treba gledat k na neko oviro na poti, da prideš do cilja. Pol k sem prišla na cilj je bil občutek pa res fenomenalen (OK, morda malo pretiravam :D) in kmalu tudi job. Vzporedno s tem pa misel, da čeprav je bilo na momente jebe**, je bilo vredno in lepo (študentski life je če se dober zorganiziraš the best; to so spomini, ki nikoli ne zapadejo v pozabo :D).

Po mojem obupuješ prehitro. Vztrajaj (vsaj to leto)! Ker se boš potem lahko bolj racionalno odločil kot pa po prvih dveh dneh. V bistvu nimaš kaj izgubiti, kvečjemu lahko samo pridobiš.

šernk ::

Zakaj govoriš neumnosti? Iz faksa te NE MOREJO izpisati zaradi neobiskovanja predavanj ali vaj(če je govora o faksu kot visokošolskem izobraževanju).


zakaj da ne? ko se vpišeš na fax dobiš v roke pravilnik, kjer je tudi zapisano ponavadi da moraš svoje obveznosti redno opravljati.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PrihajaNodi ::

K3kec je izjavil:

šernk je izjavil:

če ne boš hodil na fax te znajo sredi leta vreči iz njega in izgubiš status. odvisno pač koliko so za slednje občutljivi. so pa vedno bolj kar vem.

Zakaj govoriš neumnosti? Iz faksa te NE MOREJO izpisati zaradi neobiskovanja predavanj ali vaj(če je govora o faksu kot visokošolskem izobraževanju).

OP: Ne poslušaj PrihajaNodi, ker je očitno res malo omejen.


Samo da fant ne bo jokal po koncu studija kje naj dobi obrazce za denarno socalno pomoc. Za multimedio rabis talent ne faksa. Vzamejo pa navadno najboljse.

šernk je izjavil:

Zakaj govoriš neumnosti? Iz faksa te NE MOREJO izpisati zaradi neobiskovanja predavanj ali vaj(če je govora o faksu kot visokošolskem izobraževanju).


zakaj da ne? ko se vpišeš na fax dobiš v roke pravilnik, kjer je tudi zapisano ponavadi da moraš svoje obveznosti redno opravljati.



Imas prav.

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

o madona, današnja mladina obupa že prvi dan faksa. Svašta.

Kaj si nisi niti prebral kaj se boste na tej šoli učili ali kaj? Si mislil da boste igrali Quake multiplayer in boš tako dobil svoj naziv?
Če nisi tega pričakoval..zakaj se nisi vpisal na FRI ali FE v Ljubljano?

Situacija v Sloveniji: s faksom boš težko dobil službo. Brez faksa boš težko dobil suženjsko delo.

Robi :P je izjavil:

Ja sej to je tudi res. Tole je ubistvo za še en dodatn papir ampak ok sem mislil mal met tega študentskega lajfa.


Daj reči staršem da te malo brcnejo v v rit :)

Robi :P je izjavil:

Da mal razložim zakaj se gre... Vpisal sem se v MMK v Novo Gorico oz. v Šempeter pri NG... Ko sem prišel v NG sem bil kr fajn razočaran sploh kar se mesta tiče živim direkt v centru in se mi zdi dokaj nagužvano oz natrpano živčno mesto. Šempeter je čist druga zgodba je manj natrpan bolj naraven ipd. je pa res da razen parih trgovin kej extra drugega nisem opazil ampak se mi zdi dosti bolj mirno in za kakšno rekreacijo v naravni primerno kot NG. Soba in cimer v kateri sem zdej je sicer ok razn to da je v centru NG.


Če kaj poznam Novo Gorico in Šempeter govoriva o razdalji nekaj kilometrov. Če bi se rad rekreiral pojdi tečt do Šempetra. Ali pa do Solkana in naprej ob Soči.
Uporabi domišljijo, si isti kot moja 4 letna nečakinja.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Thuban ::

Robi :P je izjavil:

Nodi prekvalifikacije odpadejo ker se ne vidim nikjer drugje več kot v kakšni avtomehanični to me veseli ampak it delat 3 letno srednjo po 4 letni se mi zdi totalni nesmisel.


čakaj malo....ti si torej delal 2 leti na neki lokalni televiziji (očitno nisi delal nič pametnega), nato si praskal neke spletne strani AMPAK vidiš pa se samo v avtomehanični delavnici. Obenem pa si se vpisal na MMK?!

Robi :P je izjavil:

Tnx nodi res je tak edin kar se tiče teh deficitarnrih poklicov se ne strijam sodeč po tem se ful rabi tehnike računlništva... Glej ga zlomka ta papir mam pa vseen bo treba v fabriko ker na koroškem nikjer ne rabijo tehnika računalništva



1. tehnik računalništva ne obstaja. Kaj je to po tvojem mnenju, da bom sploh vedel o čem govoriš?!
2. preseli se. Ni treba da ostaneš na koroškem. V bližini imaš Gradec, Ljubljana ni daleč, Beljak je relativno daleč ampak vseeno ne preveč.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

K3kec ::

šernk je izjavil:

Zakaj govoriš neumnosti? Iz faksa te NE MOREJO izpisati zaradi neobiskovanja predavanj ali vaj(če je govora o faksu kot visokošolskem izobraževanju).


zakaj da ne? ko se vpišeš na fax dobiš v roke pravilnik, kjer je tudi zapisano ponavadi da moraš svoje obveznosti redno opravljati.

Zakaj ne? Ker nikjer v pravilniku ne piše tega.

Robi :P ::

Thuban je izjavil:

Robi :P je izjavil:

Nodi prekvalifikacije odpadejo ker se ne vidim nikjer drugje več kot v kakšni avtomehanični to me veseli ampak it delat 3 letno srednjo po 4 letni se mi zdi totalni nesmisel.


čakaj malo....ti si torej delal 2 leti na neki lokalni televiziji (očitno nisi delal nič pametnega), nato si praskal neke spletne strani AMPAK vidiš pa se samo v avtomehanični delavnici. Obenem pa si se vpisal na MMK?!

Robi :P je izjavil:

Tnx nodi res je tak edin kar se tiče teh deficitarnrih poklicov se ne strijam sodeč po tem se ful rabi tehnike računlništva... Glej ga zlomka ta papir mam pa vseen bo treba v fabriko ker na koroškem nikjer ne rabijo tehnika računalništva



1. tehnik računalništva ne obstaja. Kaj je to po tvojem mnenju, da bom sploh vedel o čem govoriš?!
2. preseli se. Ni treba da ostaneš na koroškem. V bližini imaš Gradec, Ljubljana ni daleč, Beljak je relativno daleč ampak vseeno ne preveč.

1. obstaja tako piše na spricevalu 4.letnika in maturitetnem... Kaj bi najblo piše velik kje. Kaj dejasnko znamo po prejemu tega je druga zgodba kolker sm opazo tut pr drugih se vsak usmeri nekam hardware,software,oblikovanje ipd.
2. O avstriji sm studiral edini problem jezik spet nekaj kar mi je bwaah :D Drgač pa ja itak Celje, LJ, MB sploh ni problem nimam namena ostat na Koroškem...

Kar se tiče avtomehanične ne mislim kot slabo pač en mehankar ampak nekak me je to začel veselit da bi šrafual avte ipd bolj kot neko računalništvo in sedet v pisarni :D

kar se tiče prejšnjega dela na lokani tv jebiga zmankal dela oz premal za tolk kot nas je blo po drugi strani neproftina tv za upokojnece bolj kot ne :)

AmaranthK ::

Thuban je izjavil:

o madona, današnja mladina obupa že prvi dan faksa. Svašta.

Kaj si nisi niti prebral kaj se boste na tej šoli učili ali kaj? Si mislil da boste igrali Quake multiplayer in boš tako dobil svoj naziv?
Če nisi tega pričakoval..zakaj se nisi vpisal na FRI ali FE v Ljubljano?

Situacija v Sloveniji: s faksom boš težko dobil službo. Brez faksa boš težko dobil suženjsko delo.

Robi :P je izjavil:

Ja sej to je tudi res. Tole je ubistvo za še en dodatn papir ampak ok sem mislil mal met tega študentskega lajfa.


Daj reči staršem da te malo brcnejo v v rit :)

Robi :P je izjavil:

Da mal razložim zakaj se gre... Vpisal sem se v MMK v Novo Gorico oz. v Šempeter pri NG... Ko sem prišel v NG sem bil kr fajn razočaran sploh kar se mesta tiče živim direkt v centru in se mi zdi dokaj nagužvano oz natrpano živčno mesto. Šempeter je čist druga zgodba je manj natrpan bolj naraven ipd. je pa res da razen parih trgovin kej extra drugega nisem opazil ampak se mi zdi dosti bolj mirno in za kakšno rekreacijo v naravni primerno kot NG. Soba in cimer v kateri sem zdej je sicer ok razn to da je v centru NG.


Če kaj poznam Novo Gorico in Šempeter govoriva o razdalji nekaj kilometrov. Če bi se rad rekreiral pojdi tečt do Šempetra. Ali pa do Solkana in naprej ob Soči.
Uporabi domišljijo, si isti kot moja 4 letna nečakinja.


MMK je ena izmed smeri na FE, samo izvaja se v Gorici.

Zgodovina sprememb…

Robi :P ::

Draconis ta sp pa je zaenkrat se premajhen oz ima premal dela za redno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

K3kec ::

PrihajaNodi je izjavil:


Vzamejo pa navadno najboljse.

Tako je povsod, dandanes imaš konkurenco na vseh področjih. Če fanta ne zanima študij je res bolje da ne doštudira, ampak ne pa posloševat kar nekaj po svoje. Osebno poznam diplomante FDVja z precej nadpoprečno plače in gospodično, ki je doštudirala medicino in je morala delati eno leto kot sobarica v hotelu skupaj z neizobraženimi Bosankami, ker ni dobila nikjer prakse, staža ali karkoli je že ekvivalent v medicinskem slovarju. Dejstvo je, da je odvisno bolj od posameznika, če bo dobil službo, ne toliko od smeri. Čeprov v določeni meri tudi to vpliva, ne pa toliko kot ti trdiš.

Pithlit ::

Robi :P je izjavil:

Ko sem prišel v NG sem bil kr fajn razočaran sploh kar se mesta tiče živim direkt v centru in se mi zdi dokaj nagužvano oz natrpano živčno mesto.

A si ti ziher da si res v NG? Ker če se ti zdi to "nagužvano oz. živčno" pol boljš da se držiš svojih 'rovt'...
Life is as complicated as we make it...

Robi :P ::

Pithlit je izjavil:

Robi :P je izjavil:

Ko sem prišel v NG sem bil kr fajn razočaran sploh kar se mesta tiče živim direkt v centru in se mi zdi dokaj nagužvano oz natrpano živčno mesto.

A si ti ziher da si res v NG? Ker če se ti zdi to "nagužvano oz. živčno" pol boljš da se držiš svojih 'rovt'...

Zihr. Sem bil tudi v Celju pov lajfa in je blo ok. Tudi Maribor se mi ful dopade tak da velikost mesta ni problem. Ljubljana je tut ok... Tule u "rovtah" je pa tut kr ok čeprav se mi zdi kako Celje/MB boljš bolj živo in večje. NG pa se mi zdi mala in naguvzana.

theBill ::

Ga ni faksa, kjer ne bi srečal predmeta, ki ti ne bo kul. Če te neko področje še tako zanima boš našel predmete na tistem faksu, ki ti bodo "čisto mimo". Tako da to s tem je povsod enako, o menjavi študija razmišljaj, če te ta smer generalno ne zanima, ker na novem faksu se ti bo zgodilo enako. Boš tudi tam zaradi enega predmeta vse skupaj opustil?

Druga stvar, jeziki - tebi je nemščina bwaah. Kaj tebi v življenju sploh ni bwaah? To je hočeš nočeš skoraj nuja, če želiš delat severno od naše meje, kamor se folk vse bolj obrača zaradi gnile situacije pri nas. Angleščina je res fajn in spevna, driblamo jo od osnovne šole, ampak za delo v tujini (razen Anglije) je pa bolj malo uporabna.

Tole je zgleda tipična slika današnje "selfi stick" mularije, hočem vse takoj in zdaj, ob najmanjši oviri pa vrže puško v koruzo.

Robi :P ::

theBill je izjavil:

Ga ni faksa, kjer ne bi srečal predmeta, ki ti ne bo kul. Če te neko področje še tako zanima boš našel predmete na tistem faksu, ki ti bodo "čisto mimo". Tako da to s tem je povsod enako, o menjavi študija razmišljaj, če te ta smer generalno ne zanima, ker na novem faksu se ti bo zgodilo enako. Boš tudi tam zaradi enega predmeta vse skupaj opustil?

Druga stvar, jeziki - tebi je nemščina bwaah. Kaj tebi v življenju sploh ni bwaah? To je hočeš nočeš skoraj nuja, če želiš delat severno od naše meje, kamor se folk vse bolj obrača zaradi gnile situacije pri nas. Angleščina je res fajn in spevna, driblamo jo od osnovne šole, ampak za delo v tujini (razen Anglije) je pa bolj malo uporabna.

Tole je zgleda tipična slika današnje "selfi stick" mularije, hočem vse takoj in zdaj, ob najmanjši oviri pa vrže puško v koruzo.

Vem sam tule je fora da od 4ih predmetov je 1 kul :) skratka faliv sm smer več kot očitno. Ta mesec bom itak hodil redno da vidimo a je pa le mogoče ok.

Angleščina mi sploh ni problem, nemščino sm mel pa 3 leta v osnovni pa ne znam nič razn ich bin...

Selfi-stick gen. nope not me. Mogoč izpadel giveuper sodeč po tej temi ampak ni tako. Je pač tako da se tule ne vidim nisem pa giveuper za vsak shit ko ne gre po planu...

lebdim ::

theBill,

nič novega za današnjo mularijo. Nimajo osnovnih delovnih navad, niso navajeni samostojnega dela, to opažam že pri delu na inštrukcijah. Niso bralno pismeni, nimajo razvitih bralnih kompetenc. Iz neke tekstne naloge pri matematiki recimo ne znajo razbrati bistva naloge, ne znajo izluščiti ključnih in pomembnih informacij. Seveda, da ne omenjam, da ne znajo osnovnih definicij matematičnih pojmov in izrekov, ki so pomembni za razumevanje učne vsebine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

SaXsIm ::

Ponavadi so v 1. letniku faksa vedno "bedni" predmeti. Ki so osnovni, in jih pač moraš obvladat, da lahko uspešno opravljaš bolj strokovne predmete, ki so ponavadi bolj zanimivi.
SaXsIm

Robi :P ::

Tema zajadrala mal ha? Ker je kar nekaj odličnih poznavlacev mladine, ki lepo tudi posameznike poslopšijo v eno skupino zaradi dvomov, vprašanj ipd. Lepo zdej pa ontopic plz al pa naj admin zaklene in hvala vsem tistim, ki ste dali konkretne odgovore.

Pithlit ::

Korošc k pojma nima o nemščini? To je kot primorc k pojma nima o italjanščini. Pol slovenije se jim smeje.
Life is as complicated as we make it...

lebdim ::

Načeloma je pri fakultetah tako, da se gre od splošnim predmetom k specifičnim. Čeprav meni osebno sta bila najbolj bedna predmeta sociologija in pa filozofija, pa smo jih imeli v 3. letniku fakultete. Se še živo spomnim prvega dne v 3. letniku, ko smo imeli po vrsti na urniku predmete: najprej filozofijo, potem psihologijo in nazadnje sociologijo. Prav zamorjen sem bil tisti dan in si rekel: "mater, če bo pa cel 3. letnik tak, bo pa prav bedno". No, ampak potem smo potrpeli tudi to, in je bilo vse kul. Sta bila pa sociologija in filozofija tudi moja dva zadnja izpita na fakulteti, sem si jih pustil čisto za konec. Sem imel že ves 4. letnik prej narejen, kot pa ta dva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

Robi :P ::

Pithlit je izjavil:

Korošc k pojma nima o nemščini? To je kot primorc k pojma nima o italjanščini. Pol slovenije se jim smeje.

uvožen Korošeč. Ja res no skos mamo avstrijce tu al pa smo mi gor tko da res skos rabim nemščino...

PrihajaNodi ::

K3kec je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Vzamejo pa navadno najboljse.

Tako je povsod, dandanes imaš konkurenco na vseh področjih. Če fanta ne zanima študij je res bolje da ne doštudira, ampak ne pa posloševat kar nekaj po svoje. Osebno poznam diplomante FDVja z precej nadpoprečno plače in gospodično, ki je doštudirala medicino in je morala delati eno leto kot sobarica v hotelu skupaj z neizobraženimi Bosankami, ker ni dobila nikjer prakse, staža ali karkoli je že ekvivalent v medicinskem slovarju. Dejstvo je, da je odvisno bolj od posameznika, če bo dobil službo, ne toliko od smeri. Čeprov v določeni meri tudi to vpliva, ne pa toliko kot ti trdiš.


Medtem ko sem se jaz zajebaval s faksom so kolegi delali kot elekricarji, vodovodarji, pecarji nekateri tudi po 700 eur / teden. Ce kot ektricar ne dobis sihta potem pa res nevem...vsi tile so pa placana nad minimalcem. FDV jevci oa ce ze dobijo, dobijo preko vez, ostalih tisoc pa teh vez nila prav tako je v tujinivreden toliko kot osnovnosolec.

nekikr ::

 V bistvu ane...

V bistvu ane...

Robi :P ::

nekikr je izjavil:

 V bistvu ane...

V bistvu ane...


Ne razumem? Povem da sem falil smer da to ni to ti pa najdeš meme da se mi ne da? Potem se verjetno nebi vpisal

nekikr ::

Razumem te. Ne veš kaj bi, načeloma ti je vse bedno. Ne skrbi, nisi edini, večina mladine je taka kot ti. "Saj je vseeno, bom šel pa v fabriko delat, I don't care". Problem pa nastane čez 5, 10, 15 let, ko ti isti, za življenje popolnoma nezainteresirani mladinci, odrastejo in jim troizmensko delo za 600€ ni več všeč, radi bi otroku privoščili počitnice na morju, pa mu jih ne morejo, potem so pa krivi vsi ostali, samo sami ne. In ta krivda se začne v tem obdobju kjer si ti zdaj. Zaključiti moraš šolo, da dobiš nek papir, ki ti da dodatne možnosti zaposlitve, to izobraževanje pa je dejansko najlažja stvar, ki jo boš moral v življenju opraviti. Če te ne zanima tako zelo, če bi ti raje opazoval leve....who cares, pod črto delaš za denar. In če delo ni ravno praznenje greznic ti lahko postane tudi ok, četudi te zdaj ne zanima najbolje. Če te pa res odvrača, potem pa najdi nekaj drugega, kjer imaš tudi kakšno možnost za zaposlitev, samo nekaj naredi iz sebe. Vedi, da če se zdaj odločiš za fabriko in tekoči trak, potem je to to. Kar naredi računico 600€ na mesec do penzije, če boš imel srečo seveda in kaj si lahko kdaj privoščiš. Če ti je to ok, potem by all means, naredi to. Če ti izračun ni všeč, potem pa bodi dec in naredi to najlažjo stvar.

Robi :P ::

nekikr je izjavil:

Razumem te. Ne veš kaj bi, načeloma ti je vse bedno. Ne skrbi, nisi edini, večina mladine je taka kot ti. "Saj je vseeno, bom šel pa v fabriko delat, I don't care". Problem pa nastane čez 5, 10, 15 let, ko ti isti, za življenje popolnoma nezainteresirani mladinci, odrastejo in jim troizmensko delo za 600€ ni več všeč, radi bi otroku privoščili počitnice na morju, pa mu jih ne morejo, potem so pa krivi vsi ostali, samo sami ne. In ta krivda se začne v tem obdobju kjer si ti zdaj. Zaključiti moraš šolo, da dobiš nek papir, ki ti da dodatne možnosti zaposlitve, to izobraževanje pa je dejansko najlažja stvar, ki jo boš moral v življenju opraviti. Če te ne zanima tako zelo, če bi ti raje opazoval leve....who cares, pod črto delaš za denar. In če delo ni ravno praznenje greznic ti lahko postane tudi ok, četudi te zdaj ne zanima najbolje. Če te pa res odvrača, potem pa najdi nekaj drugega, kjer imaš tudi kakšno možnost za zaposlitev, samo nekaj naredi iz sebe. Vedi, da če se zdaj odločiš za fabriko in tekoči trak, potem je to to. Kar naredi računico 600€ na mesec do penzije, če boš imel srečo seveda in kaj si lahko kdaj privoščiš. Če ti je to ok, potem by all means, naredi to. Če ti izračun ni všeč, potem pa bodi dec in naredi to najlažjo stvar.

Nareto imam tehnično (tehnik računalništva) ampak sem ciljal še na kaj več od tega zato sem šel naprej v tem v čemer sem se videl ampak zajebal ker sem pogledal samo urnik in prebral mal neki o programu namest da bi šel dejansko gledat prosojnice predavanj... Fabrika je samo kratoročna rešitev tolk da preživim zase dokler ne najdem boljše službe iz storke tehnika računlaništva...

PrihajaNodi ::

Ne, tezava je ker fabrik ni, se tisto kar je bo izginilo. Kar mu bo ostalo je dvoizmensko 12 urno delo kot varnostnik, ce bo sreca bo postar v drzavni sluzbi, ce ne pridejo prej droni. Pa nehajte s papirji, papir je vreden toliko kot skret papir no pisarniski malo vec. Ce nisi dober v programiranju pozabi racunalnistvo, fotoshop pa instalacijo winsow zna pa uporabljati vsaka budala (brez zamere). Za programiranje prav tako ne potrebujes papirja. Yjpe oziroma Jure ima samo gimnazijo zasluzi pa najvec od vseh tu na forumu. Malo ga vprasaj za kak nasvet.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Robi :P je izjavil:

nekikr je izjavil:

Razumem te. Ne veš kaj bi, načeloma ti je vse bedno. Ne skrbi, nisi edini, večina mladine je taka kot ti. "Saj je vseeno, bom šel pa v fabriko delat, I don't care". Problem pa nastane čez 5, 10, 15 let, ko ti isti, za življenje popolnoma nezainteresirani mladinci, odrastejo in jim troizmensko delo za 600EUR ni več všeč, radi bi otroku privoščili počitnice na morju, pa mu jih ne morejo, potem so pa krivi vsi ostali, samo sami ne. In ta krivda se začne v tem obdobju kjer si ti zdaj. Zaključiti moraš šolo, da dobiš nek papir, ki ti da dodatne možnosti zaposlitve, to izobraževanje pa je dejansko najlažja stvar, ki jo boš moral v življenju opraviti. Če te ne zanima tako zelo, če bi ti raje opazoval leve....who cares, pod črto delaš za denar. In če delo ni ravno praznenje greznic ti lahko postane tudi ok, četudi te zdaj ne zanima najbolje. Če te pa res odvrača, potem pa najdi nekaj drugega, kjer imaš tudi kakšno možnost za zaposlitev, samo nekaj naredi iz sebe. Vedi, da če se zdaj odločiš za fabriko in tekoči trak, potem je to to. Kar naredi računico 600EUR na mesec do penzije, če boš imel srečo seveda in kaj si lahko kdaj privoščiš. Če ti je to ok, potem by all means, naredi to. Če ti izračun ni všeč, potem pa bodi dec in naredi to najlažjo stvar.

Nareto imam tehnično (tehnik računalništva) ampak sem ciljal še na kaj več od tega zato sem šel naprej v tem v čemer sem se videl ampak zajebal ker sem pogledal samo urnik in prebral mal neki o programu namest da bi šel dejansko gledat prosojnice predavanj... Fabrika je samo kratoročna rešitev tolk da preživim zase dokler ne najdem boljše službe iz storke tehnika računlaništva...

Evo, potem si si pa ravno odgovoril kakšen je postopek. Izpis iz faksa, iskanje neke začasne službe, vmes pa iskanje nečesa iz tvoje stroke. Tehnik računalništva lahko dobi službo v javni upravi recimo kot sistemski administrator, ker očitno nisi ravno zagnan ti bo to pisano na kožo, pa še "ziher" je do penzije. Pa srečno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

PrihajaNodi ::

Naj na zavadu prvo pogleda koliko iscejo sistemce, da ne bo razocaran.

Robi :P ::

PrihajaNodi je izjavil:

Naj na zavadu prvo pogleda koliko iscejo sistemce, da ne bo razocaran.

Ko sem nazadnje gledal kolk tehnikov računalništva rabijo v slo je bla ena vlka 0... Morm preverit mal situacijo spet. Sicer pa verjetno ni greh mal povprašat po podjetjih v okolci oz. večjih firm če rabijo pa kako prošnjo poslat sej lahk zavrnejo če ne rabijo zgubit ni kej...

K3kec ::

PrihajaNodi je izjavil:


Medtem ko sem se jaz zajebaval s faksom so kolegi delali kot elekricarji, vodovodarji, pecarji nekateri tudi po 700 eur / teden. Ce kot ektricar ne dobis sihta potem pa res nevem...vsi tile so pa placana nad minimalcem. FDV jevci oa ce ze dobijo, dobijo preko vez, ostalih tisoc pa teh vez nila prav tako je v tujinivreden toliko kot osnovnosolec.

Jao, če ne kdo iz FDVja dobi službo, še ne pomeni da jo dobi preko vez. Jah za 700€ kot 1. moreš imeti svoj biznis 2. delaš precej več kot 8 ur... v rangu 11-12 ur. Kaj imaš pol od življenja pa nevem...

Drugače pa greš na faks, da izkoristiš svoj maksimum in ustvarjaš svoj biznis, ker odkrito povedano imaš precej večji potencial kot električar, tako ekonomski kot o tem kaj lahko dosežeš s strani stroke.

Invictus ::

K3kec je izjavil:


Jao, če ne kdo iz FDVja dobi službo, še ne pomeni da jo dobi preko vez. Jah za 700€ kot 1. moreš imeti svoj biznis 2. delaš precej več kot 8 ur... v rangu 11-12 ur. Kaj imaš pol od življenja pa nevem...

Drugače pa greš na faks, da izkoristiš svoj maksimum in ustvarjaš svoj biznis, ker odkrito povedano imaš precej večji potencial kot električar, tako ekonomski kot o tem kaj lahko dosežeš s strani stroke.

Mislim, a mularija zna sploh še kaj drugega kot jamrat? Kaj pa znate takega da bi vas plačal 2000 EUR?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

K3kec je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Medtem ko sem se jaz zajebaval s faksom so kolegi delali kot elekricarji, vodovodarji, pecarji nekateri tudi po 700 eur / teden. Ce kot ektricar ne dobis sihta potem pa res nevem...vsi tile so pa placana nad minimalcem. FDV jevci oa ce ze dobijo, dobijo preko vez, ostalih tisoc pa teh vez nila prav tako je v tujinivreden toliko kot osnovnosolec.

Jao, če ne kdo iz FDVja dobi službo, še ne pomeni da jo dobi preko vez. Jah za 700€ kot 1. moreš imeti svoj biznis 2. delaš precej več kot 8 ur... v rangu 11-12 ur. Kaj imaš pol od življenja pa nevem...

Drugače pa greš na faks, da izkoristiš svoj maksimum in ustvarjaš svoj biznis, ker odkrito povedano imaš precej večji potencial kot električar, tako ekonomski kot o tem kaj lahko dosežeš s strani stroke.


Ma kaksen faks in maksimum, dve tehnicni poklicni soli pa je vse kar potrebujes. Sice pa vprasaj malo fdv - jevce kaj delajo. Kaj ti andropologi, ekonomisti, kurtulogi sploh lahko prodajajo? Sesalce?

K3kec ::

Invictus je izjavil:


Mislim, a mularija zna sploh še kaj drugega kot jamrat? Kaj pa znate takega da bi vas plačal 2000 EUR?

Če nimaš relevantnega komentarja in si funkcionalno nepismen ne kometiraj.

omnius ::

Moje mnenje po pari letih po študiju. Zase menim, da sem v določnem trenutku menil da sem naredil v življenju eno največjih napak, ker nisem dokončal željene fakultete ala FRI, takrat je bilo zame pestro življensko obdobje in nisem nekako našel motivacije, znanja, truda za to. Ok danes bi res imel na ta račun ti. sanjsko službo v kakšnem podjetju. To me je mogoče teplo določen čas, samo sem bil toliko prepričan v svoje sposobnosti, da sem premagal to in se sam izobraževal na področjih, kjer sem nadpovprečno dober in lahko rečem, da sem bolj uspešen kot v službi po kateri sem hrepenel 5-7 let nazaj.

V življenju pride trenutek, ko se moraš najdt in se odločiš, kaj bi res v resnici bil in delal, ko najdeš svojo strast za katero ti ni težko delat ob 11h zvečer ali pa ob prazniku al pa ko si že 4tedn na dopustu in ti ne da žilca, da ne bi nekaj tuhtal v smeri kako bi to, kako bi ono, zakaj tako... Odvisno od človeka, lahko izbereš brezskrbno življenje s službo od 7-15, 8-16 ali pa greš na življensko avanturo za svojimi sanjami in ne za sanje nekoga drugega.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466341166 (3358) nejc_nejc
»

FRI ali FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
11619153 (13924) 7982884e
»

Študij arheologije (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8817188 (15656) chort
»

lahki/najlažji faks ali vš (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14936026 (23047) GGGGG

Več podobnih tem