» »

Subvencionirana vozovnica

Subvencionirana vozovnica

AmaranthK ::

Pozdravljeni,

letos se bom verjetno od svojega kraja do kraja študija peljala z vlakom ter avtobusom, najprej od mojega kraja do Ljubljane z vlakom, nato do kraja študija z avtobusom, zanima me, če je možno, da koristim 2 subvencionirani mesečni vozovnici za 20 €, torej za vlak in avtobus. Ne morem iti samo z avtobusom, ker sta dva različna prevoznika, oziroma ni direktne povezave od domačega kraja do kraja kjer študiram. Zanima me, če se to sploh da naredit. Hvala za odgovore.

Matevz96 ::

Če te prav razumem, bi se najprej peljala z vlakom nato pa z avtobusom (LPP - mestni promet?). Na obrazec samo napišeš več izvajalcev prevoza, lepo podrobno imajo razloženo na spletni strani LPP.

obrazec:
http://www.lpp.si/sites/default/files/l...

AmaranthK ::

Najprej bi se peljala z vlakom z dolenjske do Ljubljane, nato pa z avtobusom prevoznika Avrigo od Ljubljane na primorsko..Avrigo ima svojo vlogo pač za subvencioniran prevoz, ampak mene zanima, če je možno, da koristiš subvencijo tako pri vlaku kot pri avtobusu, ker pač nimam direktne linije, ali se sploh ne da koristiti subvencijo za avtobus, ker te ne pelje od domačega kraja ampak samo od vmesnega...

Govorim za 2 vozovnici za 10 voženj.

Zgodovina sprememb…

Matevz96 ::

Ja lahko koristiš.

AmaranthK ::

Hvala.:)

AmaranthK ::

Okej, očitno se ne da:

Vprašanje 6: Ali lahko za prevoz od doma do šole uporablja vlak in avtobus?
Odgovor: Uporabljati sme ali vlak ali avtobus. V eno in drugo smer lahko kombinira različne vrste prevoznikov na način, da se relacije prevozov med sabo navezujejo in ne prekrivajo.


Zdaj me zanima samo, če ima kdo primer, ko se pelje iz domačega kraja do kraja študija z dvema prevoznikoma avtobusa, torej da ni direktne linije in da koristi subvencionirano vozovnico za 10 voženj za oba prevoznika skupaj...če je to sploh možno, ali lahko to koristiš samo za enega.

myriad ::

Koristiš lahko le za enega.

Matevz96 ::

AmaranthK je izjavil:


Vprašanje 6: Ali lahko za prevoz od doma do šole uporablja vlak in avtobus?
Odgovor: Uporabljati sme ali vlak ali avtobus. V eno in drugo smer lahko kombinira različne vrste prevoznikov na način, da se relacije prevozov med sabo navezujejo in ne prekrivajo.




Kot jaz ruzumem se da, najpreprosteje pa bo, da kontaktiraš izvajalce prevozov.

AmaranthK ::

Sem dobila odgovor ravno takrat, ko sem napisala zadnji post..skratka, v mojem primeru lahko koristim kombinirano / vlak + avtobus, ne vem sicer kako bo to zgledalo, glede na to, da sta še dva različna prevoznika za kraj študija, ampak bomo pogruntal nekaj.:)

Matevz96 ::

Karto kupiš pri prvem prevozniku, ki ti izda potrdilo o nakupu subvencionirane vozovnice s katerim greš do naslednjega prevoznika in pri njem spet "kupiš" karto.

Phantomeye ::

AmaranthK je izjavil:

Okej, očitno se ne da:

Vprašanje 6: Ali lahko za prevoz od doma do šole uporablja vlak in avtobus?
Odgovor: Uporabljati sme ali vlak ali avtobus. V eno in drugo smer lahko kombinira različne vrste prevoznikov na način, da se relacije prevozov med sabo navezujejo in ne prekrivajo.


Zdaj me zanima samo, če ima kdo primer, ko se pelje iz domačega kraja do kraja študija z dvema prevoznikoma avtobusa, torej da ni direktne linije in da koristi subvencionirano vozovnico za 10 voženj za oba prevoznika skupaj...če je to sploh možno, ali lahko to koristiš samo za enega.


Ja, narobe si brala. Tu piše samo, da se ne moreš vozit z vlakom in avtobusom (en dan vlak, drug dan avtobus).

Lahko pa se:

1. V eno smer pelješ z vlakom, v drugo smer pa z avtobusom. Fiksno. Torej v šolo SAMO z vlakom, iz šole SAMO z avtobusom (za situacije, ko recimo zjutraj nimaš avtobusa, ampak samo vlak). To velja tudi recimo, če do ljubljane vozita avtobusa dveh prevoznikov, se lahko odloci samo za enega.

2. V situacijah, kjer je ni direktne linije (medmestni prevozniki), lahko uporabljaš več prevoznikov do želenega cilja. Tako, da se vožnje dopolnjujejo.

Zadevo pa zrihtaš tko, da obrazec napišeš vse vožnje. Po zaporedju. Dolenjska->Ljubljana, Ljubljana->Primorska in potem greš do prvega ponudnika in potem s potrdilom do drugega. Sicer pa ne vem ali moraš plačat 20EUR ali 40EUR za obe.

Zgodovina sprememb…

Matevz96 ::

Cena je odvisna od razdalje od bivališča do kraja bivanja.

AmaranthK ::

Matevz96 je izjavil:

Cena je odvisna od razdalje od bivališča do kraja bivanja.


Če koristiš 10 voženj, je cena fiksna, torej ne plačaš glede na razdaljo:

MESEČNA SUBVENCIONIRANA VOZOVNICA

Mesečna vozovnica oz. mesečna vozovnica za 10 voženj, velja na izbrani relaciji mesec dni, od prvega do zadnjega dne v mesecu in še prvi delovni dan naslednjega meseca.

Cene subvencionirane mesečne vozovnice:
- za 1. razred: oddaljenost od 2 km do 60 km - 25,00 EUR,
- za 2. razred: oddaljenost več kod 60 km do vključno 90 km - 35,00 EUR,
- za 3. razred: oddaljenost več kot 90 km - 55,00 EUR,
- mesečna subvencionirana vozovnica za 10 voženj na mesec - 20,00 EUR (ne glede na dolžino relacije).


Je pa tako, kot je napisal @Phantomeye, da nisem zihr glede cene..pač če se plača 40€, ker greš z dvema prevoznikoma, je logično, da koristiš 10 voženj pri vsakemu..če se pa plača 20€ za vse skupaj, kar ne verjamem, je pa itak malo nerodno, ker koristiš že 2 vožnji, da prideš od dolenjske do primorske v enem dnevu..

ttommy ::

A je že kdo dobil novo vlogo za subvencionirano vozovnico za leto 2016/17? Sme že mislili nesti na šolo potrditi, pa so na našem avtobusnem podjetju dejali, da bo na njihovi spletni strani po 20.8. nova vloga. Pa je še vedno ni.
Gamer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povrnitev stroškov poti samo v primeru nakupa vozovnice (1.1.2020) (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802113162 (86367) Pika na i
»

Financiranje študenta v LJ - od doma...?

Oddelek: Šola
71128 (409) Unknown_001

sž kartica za mlade

Oddelek: Loža
172055 (1587) Mavrik
»

mesečna vozovnica po novem sistemu

Oddelek: Šola
4012565 (9177) lebdim
»

Zakaj avtobusi in vlaki ne vozijo ponoči? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548761 (7453) Pyr0Beast

Več podobnih tem