» »

Financiranje študenta v LJ - od doma...?

Financiranje študenta v LJ - od doma...?

GregiB ::

Pozdravljeni... Lahko študentje (in njih starši) napišete kaj na temo, koliko na teden porabi študent za študij v LJ.
Torej, da živi v Ljubljani... (najemnina, hrana, skripte, kafetkanje idr...)

Hvala za morebitne odgovore...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Excalibrus ::

cena na mesec
- 100€ soba v študencu
- 150€ hrana in pijača
- skripte odvisno od faksa, povprečno ne več kot 20€
- tedenski prevozi odvisno od razdalje, recimo avtobus subvencioniran 20€
- kavice, klubi odvisno od posameznika, recimo 50€

SaXsIm ::

Mnja. Soba v študentu je lahko tudi ceneje kot 100 EUR. Hrana in pijača, se da tudi ceneje. Če ješ na bone, v menzah se vrtijo cene doplačil med 2 in 3 EUR, tako da preračunaj. s 150 EUR si precej na safe side. Študijske skripte in podobno povsem odvisno od fakultete. Vozovnica je 30 EUR mesečna za vlak in avtobus kombinirana (10 voženj z vlakom + mesečna urbana). Lahko pa je še ceneje, če vzameš letno karto.
SaXsIm

Magic1 ::

Zadevo nisi prav nič specificiral na kakšnem nivoju hočeš živet. Če ti je le do študija potem lahko prideš tudi s 200€ skoz, če pa si hočeš privoščit je pa nebo meja.
Magic

A120 ::

studentski dom do 100e, hrana do 100e, zabava ni meje. prevoz 20e za urbano oz 220 na leto za vlak/avtobus + urbana. skript in knjig ne rabis. mas vse na internetu razen ce si na fakulteti kjer hmm profesorji zahtevajo da imas njihove knjige kot ucni pripomocek cesar pa na vecini resnih tako ni. pac pri meni denar nikoli ni bil problem (sem sam zasluzil dovol) ampak vseeno mi je, ce odstejem zabavo redko uspelo porabiti vec kot 100e na mesec (brez placila doma/stanovanja). pa nisem jedel ravno v najbolj poceni menzah, kuhal pa se manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A120 ()

otago ::

Ce imas poceni studenta cca. 50-65eur.... lahko prides tudi z 200-250eur mesecno skozi.

Študentski lifestyle brez statusa; placujes stanovanje, zavarovanje... 300-350eur.

S tem se da prezivet, dostudirat... si pa s tem zelo verjetno pod mejo revscine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

DOOM_er ::

da se preživet s 250€ na mesec, sicer revščina ampak se da
Robots will steal your job. But that's OK

Unknown_001 ::

Brez stroškov stanovanja je 100eur na mesec vrh glave, če ne hodiš ravno v kafiče zapravljat, pa še vsaj 30-40eur mi ostane, včasih kako ekstra čtivo in pisarniški material dokupim drugače pa čist lepo gre. Od teh 100 eur se tud karto za bus odšteje, torej 20eur... hja pa saj kar gre. Niti ne ješ slabo če bone koristiš in si znaš kaj sam skuhat. Imam sicer prihodke večje ampak mi je škoda zapravljati za razne partyje po klubih in kafiče. Po par mesecih se tok nabere da si še kaj ekstra privoščim pa mi ni nikjer drugje treba trgat. Osebno kar se študijskega življenja tiče razen stanovanja porabim mesečno zelo malo. V povprečju cca 60EUR od začrtanih 100. Prekoračil sem samo enkrat ko je bilo treba nakupit ekstra študijsko literaturo ki mi bo pa itak za skos prav prišla.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentsko življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5618619 (14169) K3kec
»

Prevoz v službo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5914521 (12209) krneki0001
»

Študenti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9415766 (12164) para!
»

Nov način kupovanja študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24744832 (37011) šernk
»

koliko vas stane zivljenje v lj?

Oddelek: Loža
233993 (3235) Goldee

Več podobnih tem