» »

Nova grafična ne dela

Nova grafična ne dela

«
1
2

El Toro ::

Imam problem kupil sem grafično AMD R9 280x pa mi jo računalnik ne zazana, oz ko jo priklopim mi vsi ventilatorji delajo na polno (tudi na grafični) ekran pa je črn. kaj je problem?

El Toro ::

je mogoče narobe to da sem prej imel grafično ddr3 zdaj imama pa ddr5?

Machete ::

Si najprej temeljito odstranil stare driverje, preden si dal novo notri?
Provaj druge izhode in kable..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

El Toro ::

nisem odstranil driverjov naj poskusim to?

Senitel ::

Ekran je črn kdaj? Še preden se OS naloži?

rACrAC ::

po vsej verjetnosti prešvoh napajalnik...
www.racoprema.si

El Toro ::

ja ekran je črn predno se OS naloži, napajalnik sem kupil nov 600w piše na grafični da mora bit 500w vsaj tako da ni prešvoh

rACrAC ::

napiši specifikacijo računalnika, kateri PSU si kupil?
www.racoprema.si

broken/link ::

napiši specifikacije računalnika, prej k odkrivamo toplo vodo...
matična plošča - znamka in model
napajalnik - znamka in model
pa magari slikej, kako si napajalnik priklopil na grafo

Sami ::

Kakašen napajalnik si kupil?

Najprej zbriši stare driverje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

El Toro ::

evo:

Matična: http://prntscr.com/8mwdg4

evo tole samo kle mam še staro grafično gor prklopleno da lahko zdele sploh pišem.

napajalnik je: Cooler B600 je nov

rACrAC ::

povsej verjetnosti ti plata ne podpira,...
Lenovo....
PSU ni glih ne vem kako dober...
www.racoprema.si

El Toro ::

ja samo če pogledaš piše da plata podpre pci express tako kot piše na škatli od grafe, ima pa tut 16x taku da bi moglo po mojem

Brias ::

@El Toro

broken/link ti je med drugim napisal: pa magari slikej, kako si napajalnik priklopil na grafo

hojnikb ::

updejtaj bios plate. Nekatere sandy plate majo probleme z detekcijo novih graf.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

1. Odkod si dobil to plato ?
2. A je to Lenovo računalnik, že vnaprej sestavljen?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

El Toro ::

ja lenovov že sestvljen je bil zdj sm dokupu grafično k jo očitnu ne zažene? bo treba plato osnovno menat?

m0LN4r ::

maš kakega frenda, kjer bi lahko poskusil grafično pri njemu?

Se je že zgodilo, da OEM plate niso bile zmožne pognat močnejši gpu, lahko pa da moraš v biosu kaj pri pci-e preštelat, tak na pamet je težko
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

El Toro ::

mene bol skrbi da tale original plata nima pci express 3.0... reže so že prave sam če tega 3.0 ni pol ne more delat

m0LN4r ::

seveda dela tudi na 1.0 platah dela, samo če reža ni dovolj močna (W) oz. ima druge SW limitacije nebo šla skozi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bizkit45 ::

pci-e je backwards compatible. tak da vsaj sliko ti mora vedno dati, mogoče boš le omejen s kakšnimi "dodatki", ki pa na performance sam nima velikega vpliva. jst se tud pridružujem, da bi lahko bil problem BIOS al pa zanič grafa. Mogoče imaš pa v BIOSu naštimano onboard GPU in ne pci-e?

El Toro ::

bil sem pri bratrancu ki se malo ukvarja z računalniki, dejal mi je da moja osnovna plošča ne podpira grafičnih z 3gb, ker njegovo radeon HD 6950 2GB lahko normalno priklopi in dela, moja R9 280x 3GB pa ne dela, na njegovi plati dela.

Tako da grafična je ok, moja matična pa očitno prešvoh... kako naj zdaj vem katero matično kupit?

dottor ::

Pol ta tvoj bratranec ni lih nek dober računalničar, ker to je kar velika neumnost... Pomoje je omejitev v BIOSu alpa je PSU dejansko prešvoh...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gddr85 ::

psu ni prešvoh

dottor ::

Pol pa je BIOS hudo omejen alpa kakšen Enable/Disable kjer nebi smel bit.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

solatko ::

El Toro - Original napajalnik je okoli 350W, kar je premalo za zagon take grafike.

Tudi, če bi menjal plato, nebi bilo nič bolje, napajalnika pa za to škatlo dovolj močnega ne boš dobil, razen original, kar te pa zna precej koštat.
To je office računalnik za katerega ni predvidena neka silna grafika.
Delo krepa človeka

gddr85 ::

cm b600?

El Toro ::

solatko

jst mama original napajalnik k ma le 280w p sem ga dogradil za 600w tako da bi moral bitit dovolj močan, nwm zakaj potem pri bratrancu dela pri meni pa ne če ni plata kriva, vse ostale komponente imava iste ;) edino njegova plata je drugačna in grafično ima mal bol švoh

m0LN4r ::

OEM plata z omejitvami, tko pač je
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

El Toro ::

no potem imam prav da moram matično menjat?

DarwiN ::

Jap.. Tukaj imaš potrditev.

Žal tako je, ko kupuješ neke sestavljene zadeve, kamor tiščijo največjo sranje pod nebom.. In potem naletiš na takšno nenormalno težavo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

El Toro ::

se pravi matično obvezno menat če hočem da bo delalo?

gddr85 ::

očitno ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

El Toro ::

zdej pa spet tapravo najdt :P bom use živce si zjebou zdej :P

TOP ::

Po vsej sili človeka prepričat,da je PSU kriv,pa dobro lahko mal intiligence tukaj,še dober,da je sam nekak toliko pameten,da ni letel v štacuno po še močnejši napajalnik.

DarwiN ::

Za to "defektno" plato očitno niti kak svež bios ne obstaja, da bi lahko vsaj probal srečo...

To imaš I7 in ddr3, a ne?

Tale bo čist dost dobra.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

ajfon ::

Jaz sem na 350W lc power lavfal i7 3770 in hd 7970, pa še danes deluje.. Malo vse skupaj piska, ampak deluje.. Tudi med naprimer gaming itd..

El Toro ::

darwin točno tako ja, procesor je top za igre, samo je problem ker je na LGA 1155 in moraš iskat te "stare" matične za njega, samo je drgač raztur in ma oceno pr novih igrah 10/10... rama je 8gb ddr3 je tut še kr uredu, grafična je pa u pizdi zato sm kupu novo ja in ker jo očitno ta originalna matična ne podpre moram še matično kupit novo :P

hojnikb ::

ajfon je izjavil:

Jaz sem na 350W lc power lavfal i7 3770 in hd 7970, pa še danes deluje.. Malo vse skupaj piska, ampak deluje.. Tudi med naprimer gaming itd..


zakaj bi razkiral požar, če ni treba..
#brezpodpisa

ajfon ::

@Hojnikb, sej vem, samo pravim, da vi malo pretiravate glede tega, da 600W napajalnik nebo poganjal 280x grafe..

Drugače sem naročil seasonix 80+gold 450w..



Prijatelju je na Lc powerju crknil ventilator, pa se mu je začel napajalnik pregrevati, pa se je izklopil po parih minutah delovanja.. Ne vem kaj imate vsi proti Lc powerju, hkrati pa so nameščeni ti napajalniki v skoraj vsak računalnik po šolah in univerzah pa vse deluje..

Itak če imaš nek top end računalnik, daš noter tudi nek napajalnik z znamko.. Vsi delate neke overkille glede PSU-ja..

Pač z tistmu stavku, da je prjatlu crknu ventilator sm hotu povedat, da neke zaščite in merilce temperatur že imajo ti napajalniki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajfon ()

El Toro ::

napajalnik je dovolj močan za grafo 280x, ker tut sam prizvajalec zagotavlja da je 500w dovolj ;) tako da v mojem primeru ni napajalnik kriv, ampak verjetno da res matična

hojnikb ::

seveda laufajo v teh šolskih konpih, če nikol ne vidijo niti 20% nazivne obremenitve.

napajalc je ena izmed cenejsih komponent, tako da tukaj nima smisla šparat.
#brezpodpisa

Bizkit45 ::

gremo vsi po 1kW .. nima smisla šparat :)

bbbbbb2015 ::

El Toro je izjavil:

Imam problem kupil sem grafično AMD R9 280x pa mi jo računalnik ne zazana, oz ko jo priklopim mi vsi ventilatorji delajo na polno (tudi na grafični) ekran pa je črn. kaj je problem?


Morda si celo kupil grafično od mene. Če je to nova 280x Sapphire dual-x.

Če si grafično priklopil, ter ima črni ekran in zgleda, kot da ti je računalnik ne zazna, so možni naslednji problemi:

a) (ta je najverjetnejši) - imaš PCI-E vodilo verzijo 2.0. Kartica pa rabi 3.0. To bi moralo bit kompatibilno, pa ni. Problem je v eni inicializaciji PCI-E. Nekateri motherboardi so izdali popravek za kompatibilnost in to dela. Nekateri proizvajalci niso nikoli dali popravka in to ne bo nikoli delalo. Ever. Probaj popatchati bios, če to možnost imaš.

b) če imaš slučajno dve PCI-E reži (slučajno) x16, boš videl, da sta različnih barv. Ena je vezana direktno na vodilo od CPU, ena preko čipseta. Dostikrat se je dalo situacijo rešiti da si dal na procesorsko režo, ki je bolje podpirala kompatibilnost.

c) voltaža na napajalniku prehitro pade (12V) in kartica zmrzne. To ti sicer ne priporočam, ker je to pa za eksperte, če odklopiš oba napajalna kabla (6 pin in 8 pin) in tako kartico zaženeš, bi se ti morala pokazati slika, kartica pa napisati da nima priklopljenih kablov. Samo tega ne bi smel početi.

d) zvit ali nefunkcionalen pin 'video present'. Na motherboardu. Če ga zviješ, matična ne da kontakta grafični, ta se ne prižge, posledično pa slike ni. Rešitev je sicer, da prebrikaš ta pin, samo raje motherboard menjaj.

e) slabo vtaknjena kartica. To dvomim sicer, a predlagam, da če nimaš drugega dela, iztakneš, kontakte očistiš s tekočino za kontakte.

f) napajalnik ima protect funkcijo (to znajo poceni kitajci tudi), ki izklopi vejo (npr. 12V),če zazna kratek stik. Dejansko kartica zauga toliko štroma, da napajalnik zazna to kot kratek stik. Ampak to mislim da ni, ker bi kartica dala sliko in napisala da nima napajanja.

To je to. 95% sem, da je problem pod (a).

ajfon ::

Pa še vedno niso poceni.. Nekateri bulajo 1000W napajalnike v sisteme z eno grafo pa take bedarije.

Drugače pa verjemi da računalniki vsaj v naši šoli švicajo.. Daš renderat kaj bolj zahtevnega pa je.. Če bi bil LC power tak shiet kakor praviš ti hojnikb potem jih enostavno nebi bilo v računalnikih..

hojnikb ::

v sistemih so zato, ker so poceni (najcenejsi so tam 10-15e za sestavljalece), ne zato ker so presežek kvalitete.

in kot pravim, ni panike pr lowpower sistemih. tam je prakticno vsak noname jajc dober.

Bizkit45 je izjavil:

gremo vsi po 1kW .. nima smisla šparat :)

tega nihce ne pravi. amapk ffs, ni treba pograbit najcenejs jajc na polici.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

issak ::

Bizkit45 je izjavil:

gremo vsi po 1kW .. nima smisla šparat :)


Ni point samo W ki piše na škatli, ampak kakovost izdelave, komponente ki so noter ipd. Ti bi pa primerjal odličen japonski 2.0 motor s 300KM, in ameriška stara 5 litrna jajca ki zmorejo 300KM.
Ena stvar je tudi učinkovitost (manj kot 80+ gold jaz sploh ne gledam več), predvsem pa sta za grafično pomembna tok in moč na 12V. Pri dobrem napajalniku (500W) bo na 12V moč 498W, pri poceni LC powerju pa 398. Pa sta oba '500W' napajalnika.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-...

Tuki je seznam napajalnikov po kategorijah, upoštevajte to pri nakupu, tistih 10€ več dat za kakovosten napajalnik pa res ni problem, še posebaj ne če ti poganja procesor za 300-350€.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

ajfon ::

Ali mi lahko poveš zakaj potem najdeš take napajalnike v Mid-High range sestavljenih bildih?

Sem glih ta teden odpru high end računalnik star 4 leta z i7 , in je noter LC..

Sej se strinjam z tabo Hojnikb, da kupiš kvaliteto, samo mi gredo na živce ljudje ki imajo za vsak problem z računalniku za krivca Lc powerja..

Imam doma 2 računalnika z LC powerju, pa na enemu je večino časa obremenitev na 100% pa deluje že 5 leto and going..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajfon ()

trnvpeti ::

bucnice, nista oba 500w napajalnika

bbbbbb2015 ::

ajfon je izjavil:

Pa še vedno niso poceni.. Nekateri bulajo 1000W napajalnike v sisteme z eno grafo pa take bedarije.

Drugače pa verjemi da računalniki vsaj v naši šoli švicajo.. Daš renderat kaj bolj zahtevnega pa je.. Če bi bil LC power tak shiet kakor praviš ti hojnikb potem jih enostavno nebi bilo v računalnikih..


Potem vprašaj mene, ker sem delal računalnike z napajalnikom 1300W. Imam jih še 5 doma, če kdo hoče kupiti.

En 1300W je gnal 4x 280x. To greje kot kalorifer.

LC POWER:

Glede na to, da sem imel cca 30 LC powerjev, ti iz prve roke povem.

LC POWER je blagovna znamka kitajcev, ki niti ne vejo, kje je Slovenija. Eksperti za napajalnike so šli te LC powerje in druge RAZDRET in ugotovitev je da če je imel napajalnik aktiven PFC (power factor correction), je bil naročen in izdelan v kitajski fabrki, ki dela kvalitetne napajalnike. To so bili eni 600W.

Drug LC POWER pa je bil narejen POVSEM V DRUGI FABRIKI, čisto drug napajalni znotraj. Piše na njem 750W. Garantirano crkne ob eni 280x, ki dela 100%.

Torej,veste, na podlagi te ene znamke praktično nič ne moreš reči.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183365 (3318) OK.d
»

Upgrade pcja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12412834 (9459) gddr85
»

Je možno da tak "slab" napajalnik poganja vse to?

Oddelek: Pomoč in nasveti
403938 (2893) Yohan del Sud
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212549 (8183) Napajalc
»

Odprta tema o lc power napajalnikih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19843778 (40097) klinker

Več podobnih tem