» »

Napad psa - kdo je kriv?

Napad psa - kdo je kriv?

1 2
3
»

Relanium ::

Pustiš naravi svoj tok, bo že zmagal zakon močnejšega/pametnejšega.
Če boš posegal vmes se lahko zgodi, da te bo celo lasten pes pogrizel.
Tu pa potem ni več napad pes-pes ampak pes-človek in zadeve se zelo obrnejo.
Dokler ga pa najebe samo pes pač..... jebiga še vedno je samo pes.
Če maš pa res bolj malo ščene, ga pa tud ni najbolj pametno vlačit čez vas, sploh ko se psi gonijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Bellzmet ::

No, če ti je "ščene" zelo pri srcu verjetno ne bi kar stal tam in gledal kako ga nek drug pes mrcvari...

Relanium ::

Bellzmet je izjavil:

No, če ti je "ščene" zelo pri srcu verjetno ne bi kar stal tam in gledal kako ga nek drug pes mrcvari...

Aja, a ga namesto psa raje fašeš ti?

Relanium ::

To je tisto kar gre marsikomu na kurac pri teh lastnikih malih ščenet,
Se sprehaja po vasi s svojim cuckom na povodcu mimo kmetij, kjer so doma večji psi in to tako, kot da mu je od samega boga dana pravica. Potem ko se pa psi stepejo, pa na vse pretege išče pravico in odškodnino na sodišču. Dobr, ta zgoraj je spizdil, ampak ne morš psu povedat, kje je meja, sploh ko se goni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Mare2 ::

Relanium je izjavil:


Aja, a ga namesto psa raje fašeš ti?


Če imaš dovoljenje za nošenje in posest orožja ali pa še celo za redčenje napadalnih psov, se lahko lotiš svojega poslanstva.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Relanium ::

Mare2 je izjavil:

Relanium je izjavil:


Aja, a ga namesto psa raje fašeš ti?


Če imaš dovoljenje za nošenje in posest orožja ali pa še celo za redčenje napadalnih psov, se lahko lotiš svojega poslanstva.

Pol bi pa že imel malo več znanja, da do takih situacij ne bi prihajalo, se ti ne zdi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

PrihajaNodi ::

Relanium je izjavil:

Pustiš naravi svoj tok, bo že zmagal zakon močnejšega/pametnejšega.
Če boš posegal vmes se lahko zgodi, da te bo celo lasten pes pogrizel.
Tu pa potem ni več napad pes-pes ampak pes-človek in zadeve se zelo obrnejo.
Dokler ga pa najebe samo pes pač..... jebiga še vedno je samo pes.
Če maš pa res bolj malo ščene, ga pa tud ni najbolj pametno vlačit čez vas, sploh ko se psi gonijo.


Ne gre to tako, sem ze pitbulla ustavil in drzal na tleh ko je ravno pritekel iz nevem kje da bi mi ugriznil psa. Noz in solzivec sta sedaj redna pripomocka.

Mare2 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Noz in solzivec sta sedaj redna pripomocka.


Slednje deluje tudi na psa?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Invictus ::

Mare2 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Noz in solzivec sta sedaj redna pripomocka.


Slednje deluje tudi na psa?

Seveda. Zakaj pa ne bi? Samo po smrčku ga pošpricaš.

Ali pa kaka poprov sprej. Če grizli spizdi, bo pa tudi kak lokalen cucek.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Relanium ::

PrihajaNodi je izjavil:


Ne gre to tako, sem ze pitbulla ustavil in drzal na tleh ko je ravno pritekel iz nevem kje da bi mi ugriznil psa. Noz in solzivec sta sedaj redna pripomocka.

No sj ga lahko, ampak ponavadi preden prideta v kontakt. Sicer tud ni nujno da se bota sploh stepla, ampak če se pa, sta pa oba tako razgreta, da sem že videl svojega lastnega nemškega ovčarja - in to ne samo enkrat - kako se je sredi pretepa obrnil proti meni in resno zarenčal. Skratka če nisi usposobljen, ali pa dosti hiter in močen in oborožen je pač najboljše pustit da se naredi kar se pač naredi.
Sploh v zgornjem primeru, ko ena piška pelje na sprehod svojega flokija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

PrihajaNodi ::

Mare seved samo zadeti ga je potrebno v gobec. Garantirano ne bo nikoli vec napadel.

Sicer pa solzivec je poprov sprej. Najvecja tezava ni en pes, temvec ko jih pride vec, tako kot takrat v Mariboru ko sta raztrgala cloveka. To je zelo dragoceno orozje.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Mare2 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Noz in solzivec sta sedaj redna pripomocka.


Slednje deluje tudi na psa?


Seveda deluje (dokler gre za pravo "začimbo"). Niso pa vsi učinkoviti proti psom. Chloroacetophenone in orthochlorobenzalmalononitrile sta neučinkovita, klasičen "pepper spray", kakršnih je večina prosto dostopnih pa normalno deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

PrihajaNodi ::

Ze samo curek vode ga lahko odvrne od napade, pa ga ne bo kemikalija ki je drazljiva?

St235 ::

Predlagam, da prebereš kaj na to temo preden nadaljuješ, ker se boš spet zaletel kot teliček v nova vrata. Nekateri military grade solzilci dejansko psov kaj dosti ne ganejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

max00slo ::

noraguta je izjavil:

Rahlo čudno da na vasi tega ni nihče videl.pri nas vedno kdo priteče pogledat. Še ko je naš na dvorišču mrcvaril sosedovo ščene je bilo pol vasi na kupu.


Na žalost je bilo tole ob 19.00 uri in ni bilo nikogar zunaj. En drug sosed me je videl ko sem tekel bos iz hiše do punce po klicu po mobilniku. Ni pa videl ničesar drugega. Ostali so bili v hišah - in ja, punca je kričala in jokala na pomoč pa očitno ni nobeden slišal.

Jst je izjavil:

Če bi OP takoj poklical policijo, bi lastnik psa najmanj dobil kazen. Velika verjetnost bi bila tudi to, da bi ga evtanazirali. (Da velik pes pride in razmesari manjšega - to se v 97% ne dogaja. Moral je biti še kakšen razlog. Ali je pa OP padel v tistih nesrečnih 3 odstotke - čeprav mislim, da je še manj)).

Policija bi mu razložila tudi vse opcije, ki jih ima na voljo.

Kot omenjeno, sem obiskal PU. Razložil kaj je bilo in tudi razlog zakaj se takoj ni prijavilo. Policist je naredil nekaj zapiskov, pobral moje in njegove podatke ter omenil da bo verjetno lastnik dobil položnico - in to v višini 1000€. Sicer nevem od kje ta cifra, ampak tudi prav. Ni bilo pa nič kompliciranja glede datuma dogodka ali karkoli.
Glede samega povoda napada - žal ga ni bilo. Punca je bila velika ljubiteljica vseh živali, pes prišel da našega, ga povohal, šel za sekundo stran in se obrnil ter napadel. Ni bilo laježa iz našega psa, ni bilo ničesar... le ko se je pes zapodil v našega, se je seveda naš podal v tek... punca ga hotela pobrati iz tal, vendar se je tudi njej izogibal kljub povodcu (tisti, ki ima psa in ko mu pes beži na povodcu, ve kako to je) tako da žal ni mogla narediti kaj več.

Relanium je izjavil:

Kar mi gre v prvem postu na živce je hudo stokanje in opisovanje bolečine in kako je bilo vse v solzah in travmatično - tvoja bi lahk bla vesela, da je ostala cela in nedotaknjena.
Lahk bi naletela na res nevarnega psa, pol se pa nebi več sekirala samo za svojega psa.
Psi na vasi se drugače dosti ravsajo.

V našem primeru in ljubezni do naše kužike verjemi, bi dal sebe v tisti položaj. Pes bi preživel, jaz tudi, čeprav verjetno z nekaj šivi. Ne drezat v to stvar, občutki so drugačni. Pes nekomu ne pomeni nič, če ga ima na verigi, v kletki itn. Če je ta pes dal s tabo oz. z lastnikom več težjih trenutkov, bil v oporo ko ni bilo drugega, verjemi da bi dal vse zanj, tako kot je on zate.
Si non confectus, non reficiat.

PrihajaNodi ::

stara mama ::

Capsaicin je tist, kar najdeš v feferonih. Če ga je dost žge povsod, po ustnicah, po očeh, še po tazadnji če si ga gor počohaš (jedeš peče sereš peče), tako da ni dvoma da nebi žgal tud psa.
Vrjamem pa, da mogoč obstaja kaka varianta da ne škodi policijskim/vojaškim psom, bi takoj postali neučinkoviti :)

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

Relanium je izjavil:

To je tisto kar gre marsikomu na kurac pri teh lastnikih malih ščenet,
Se sprehaja po vasi s svojim cuckom na povodcu mimo kmetij, kjer so doma večji psi in to tako, kot da mu je od samega boga dana pravica.

Ne sicer od boga, ampak od države pa. Kolikor vem obstaja ena reč, ki se ji reče "pravica do svobode gibanja" in lastniki "večjih psov" niso nad zakoni.

Sicer pa si lahko sami seštejejo, kaj jih pride ceneje. Ograda ali pa plačevanje odškodnin. Sploh, ko bo to malo ščene enkrat rodovniško s papirji in izdanim računom za nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

stara mama ::

AndrejO je izjavil:

Relanium je izjavil:

To je tisto kar gre marsikomu na kurac pri teh lastnikih malih ščenet,
Se sprehaja po vasi s svojim cuckom na povodcu mimo kmetij, kjer so doma večji psi in to tako, kot da mu je od samega boga dana pravica.

Ne sicer od boga, ampak od države pa. Kolikor vem obstaja ena reč, ki se ji reče "pravica do svobode gibanja" in lastniki "večjih psov" niso nad zakoni.

Sicer pa si lahko sami seštejejo, kaj jih pride ceneje. Ograda ali pa plačevanje odškodnin. Sploh, ko bo to malo ščene enkrat rodovniško s papirji in izdanim računom za nakup.

In kako ti ta tvoja prefinjenost in civiliziranost pride v upoštev, ko udari trda roka matere narave in naravna selekcija?

Dober primer tistih, ki ne znajo uporabljat pameti in mislijo samo, da jim morajo zakoni krit hrbet vedno in povsod. No, taki ste pri naravni selekciji izločeni prvi. Sj, če ti aroganca pravi, da imaš vso pravico se nekaj šetat pred domovanjem agresivnega psa pač trpi posledice njegovega napada, tu zakon deluje zgolj kurativno ;)

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Res ne vem kaj majo mama-loverji zdaj tu zraven.

Invictus ::

stara mama je izjavil:

Res ne vem kaj majo mama-loverji zdaj tu zraven.

V bistvu nič, saj niso psi ... Nekateri pač dajejo malo čudne povezave ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Invictus je izjavil:

stara mama je izjavil:

Res ne vem kaj majo mama-loverji zdaj tu zraven.

V bistvu nič, saj niso psi ... Nekateri pač dajejo malo čudne povezave ...


S tabo na čelu, ker po tvoje čustvena navezanost ali na žival (ali na otroka) avtomatično vključuje seksualno komponento.

detroit ::

no ja jst sm točno to mislil kar je Lakotnik rekel, kako ima lahko navezanost do živali privzeto seksualno naravo medtem ko z otroci ne.

Niti between the lines ni blo povedano:)
Skero

AndrejO ::

stara mama je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Relanium je izjavil:

To je tisto kar gre marsikomu na kurac pri teh lastnikih malih ščenet,
Se sprehaja po vasi s svojim cuckom na povodcu mimo kmetij, kjer so doma večji psi in to tako, kot da mu je od samega boga dana pravica.

Ne sicer od boga, ampak od države pa. Kolikor vem obstaja ena reč, ki se ji reče "pravica do svobode gibanja" in lastniki "večjih psov" niso nad zakoni.

Sicer pa si lahko sami seštejejo, kaj jih pride ceneje. Ograda ali pa plačevanje odškodnin. Sploh, ko bo to malo ščene enkrat rodovniško s papirji in izdanim računom za nakup.

In kako ti ta tvoja prefinjenost in civiliziranost pride v upoštev, ko udari trda roka matere narave in naravna selekcija?

Tako, da lastnika sankcionra tako, da ne bo več nikoli dal prilike tej tvoji "naravni selekciji", iz genetskega bazena psov, pa bo odstranil tudi njegovega psa, pred katerim ni uspel zavarovati nedolžnih sprehajalcev.

stara mama je izjavil:

Dober primer tistih, ki ne znajo uporabljat pameti in mislijo samo, da jim morajo zakoni krit hrbet vedno in povsod.

V čemu je razlika, če se te jaz lotim s kombajnom, ali pa to pustim svojem psu, da ti stori?

Kdor ne zna uporabljati pameti in s svojo neumnostjo ogroža okolico, bo pač plačal.

Če te pa zanima kako izgleda "pravica močnejšega" na vasi, pa se je že kda zgodilo, da je kakšen popadljiv pes, ki ga lastnik ni pazil, tudi storil mili konec. "Srne je preganjal", kot se je temu reklo pri nas.

stara mama ::

AndrejO je izjavil:


Tako, da lastnika sankcionra tako, da ne bo več nikoli dal prilike tej tvoji "naravni selekciji", iz genetskega bazena psov, pa bo odstranil tudi njegovega psa, pred katerim ni uspel zavarovati nedolžnih sprehajalcev.

Mislim, da se boš o tem še najmanj sekiral trenutek, ko boš ostal brez roke.

AndrejO ::

Brez skrbi, ne bom. Sem preživel že precej popadljivih vaških psov.

stara mama ::

No, zakaj se pa potem sploh sekiraš, če si tak silak?

detroit ::

za okoliško mladež in manjše živali i guess
Skero

Invictus ::

St235 je izjavil:

Invictus je izjavil:

stara mama je izjavil:

Res ne vem kaj majo mama-loverji zdaj tu zraven.

V bistvu nič, saj niso psi ... Nekateri pač dajejo malo čudne povezave ...


S tabo na čelu, ker po tvoje čustvena navezanost ali na žival (ali na otroka) avtomatično vključuje seksualno komponento.

Kar seveda ni res. Kje v zoofiliji pa vidiš seksualno komponento? Jaz je pač ne ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

Jst ::

Nisem bral vsega prepusavanja, ampak:

Če imaš ti psa na povodcu in priteče drug pes, SVOJEGA TAKOJ SPUSTI. Zelo redki so primeri, ko pes ubije drugega psa brez razloga. Google it. Ponavadi so najhujše poškodbe ravno takrat (za žival in človeka), ko se vmeša človek.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

St235 je izjavil:

Invictus je izjavil:

stara mama je izjavil:

Res ne vem kaj majo mama-loverji zdaj tu zraven.

V bistvu nič, saj niso psi ... Nekateri pač dajejo malo čudne povezave ...


S tabo na čelu, ker po tvoje čustvena navezanost ali na žival (ali na otroka) avtomatično vključuje seksualno komponento.

Kar seveda ni res. Kje v zoofiliji pa vidiš seksualno komponento? Jaz je pač ne ...



Tebi se vidi da nimas niti osnovne sole spacane. Daj malo v Google vpisi kaj pomeni kaj preden tu gnjavis z neumnostmi.

Jst je izjavil:

Nisem bral vsega prepusavanja, ampak:

Če imaš ti psa na povodcu in priteče drug pes, SVOJEGA TAKOJ SPUSTI. Zelo redki so primeri, ko pes ubije drugega psa brez razloga. Google it. Ponavadi so najhujše poškodbe ravno takrat (za žival in človeka), ko se vmeša človek.


Prosim da taksne nasvete izpustite. Ce je pes, ki tece h psu namenjen da napade je lahko drugi na ketni ali pa kotalkah, ugriza ne bos preprecil brez vmesavanja. Solzivec pa gas...

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

Jst je izjavil:

Nisem bral vsega prepusavanja, ampak:

Če imaš ti psa na povodcu in priteče drug pes, SVOJEGA TAKOJ SPUSTI. Zelo redki so primeri, ko pes ubije drugega psa brez razloga. Google it. Ponavadi so najhujše poškodbe ravno takrat (za žival in človeka), ko se vmeša človek.

Ja je en del resnice tukaj. Vendar je ponavadi obratno. Ogroženega se počuti ravno tisti (in lahko izsili pretep), kateri je na špagi, če vidi drugega brez. Zato naj bi v parkih (to ne mislim na travniku ampak na sprehajalnih pločnikih), kjer je veliko psov in so pripeti, ravno tako moral svojega pripeti, četudi zelo uboga.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Invictus je izjavil:

St235 je izjavil:

Invictus je izjavil:

stara mama je izjavil:

Res ne vem kaj majo mama-loverji zdaj tu zraven.

V bistvu nič, saj niso psi ... Nekateri pač dajejo malo čudne povezave ...


S tabo na čelu, ker po tvoje čustvena navezanost ali na žival (ali na otroka) avtomatično vključuje seksualno komponento.

Kar seveda ni res. Kje v zoofiliji pa vidiš seksualno komponento? Jaz je pač ne ...


Točno to trdi tudi vsak pedofil, ki ga ujamejo, pa ni zato nič manj neumno.

AndrejO ::

stara mama je izjavil:

No, zakaj se pa potem sploh sekiraš, če si tak silak?

Ker je slabo naokoli reklamirati, da je nekdo lahko nad zakonom. Pristanek je vedno trd.

mat xxl ::

Relanium je izjavil:

To je tisto kar gre marsikomu na kurac pri teh lastnikih malih ščenet,
Se sprehaja po vasi s svojim cuckom na povodcu mimo kmetij, kjer so doma večji psi in to tako, kot da mu je od samega boga dana pravica. Potem ko se pa psi stepejo, pa na vse pretege išče pravico in odškodnino na sodišču. Dobr, ta zgoraj je spizdil, ampak ne morš psu povedat, kje je meja, sploh ko se goni.



Torej po tvojem mišljenju ima lahko vsak pijanček pištolo in malo grozi včasih pa srelja, ja sam si si kriv če te je ustrelil, kaj pa hodiš mimo njega ???

Mislim, sprašujem se ob takih pisanjih, kot jih ti tu napišeš ali si sploh umsko in čustveno zrel, ali si mogoče malo zaostal, da take pišeš ?

Pa ona, naj se psi sami zmenijo, ne posegaj vmes, ja pa kaj naj se en Pitbul meni z Čivavo ...., ali si se ti pripravljen zmeniti s Taysonom, pa se malo pogovorita v ringu z pestmi ?

Vidim, da bo zaradi takih osebkov in njihovega mišljenja počasi treba zaprositi za orožni list. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

NotSpecial ::

Bellzmet je izjavil:

Recimo: sem na sprehodu z majhnim psom na povodcu. Do naju pride nek večji pes (recimo ne ravno pitbull), ki ni na povodcu, brez lastnika in se zažene v mojega psa.

Kako pravilno reagiram? Se derem, brcam,...?


Jaz sem bila s svojim prejšnjim psom enkrat tut v hribih, in itak da sem ga imela na povodcu, in ta pes je bil tko, fuul dober čuvaj pa vse, in tut ko je bil na povodcu se je obnašal tko »kot je treba«. Se mi je sicer z njim, mislim da 2x zgodilo, da me je na povodcu cuknil, ker je nekje neki zavohal (nagon pač). Kakorkoli že, takrat v hribih, je nasproti nama prišel en stric s psom, ki se je sprehajal tko, prosto po prešernu. Njegov pes je bil manjši od mojega (ne pretirano manjši), in k ga je vidu se je zagnal v njega (njegov v mojega, pa ni šlo za nobeno ovohavanje, pač ni mu sedel...). In to je v bistvu grozno gledati. Stric je bil čist zmeden, pes se namreč na njegove ukaze ni odzval, mojmu psu na povodcu pa itak nimaš kej »ukazati«, ker ne vem ker "trot" se ne bi boril za svoje življenje, če bi čutil, da je ogroženo. Mi smo potem na koncu pasji spor rešili, ker je njegov pes po ne vem kokem času le popustil – je verjetno bil bolj ravs kakor napad oz. bolj blagi napad. In ko sem ga potem strica, celega ubogega, vprašala, češ kaj se gre, kako da pes ni na povodcu, je bil njegov odgovor tipično pričakovan: »Nikoli do zdej ni tega nardil. Nikoli!« Tut moj takratni moj pes ni nikogar napadel (v celem svojem pasjem življenju; za kakšno mačko je sicer stekel kdaj, ampak mu je le-ta itak vedno pravi čas ušla na drevo in se mu iz zavetja smejala), pa mi zato to še na misel ni prišlo, da grem v hrib z njim brez povodca. Na koncu vseh koncev so psi le zveri in treba je pričakovati tudi nepričakovano.

Kako ravnati?! V bistvu imaš tukaj http://bajka.si/Index/Stran/61/ko-pes-n... dokaj dobra navodila. Ampak iz svojih izkušenj lahko povem, da se jaz v »očiten pasji napad« aktivno ne bi vtikala, če ne bi bila na varni razdalji. Enkrat sem bila nekje na obisku pa je psa od lastnikov napadel nek potepuški pes, ki je prišel na njihovo parcelo. Mi smo bili v hiši, smo pa slišali očitne »krike«. Smo šli pogledati, in niti ena beseda izgovorjena z ne vem kok močnim tonom ni pomagala. Zato smo s hodnika (z varnega zaledja torej) pometali ene par čevljev v psa (z namenom da ju ločimo) in nam je dejansko uspelo, ker je tisti potepuški pes po enih štirih zadetkih gojzarjev res odpeketal stran.

Jst ::

>Ogroženega se počuti ravno tisti (in lahko izsili pretep), kateri je na špagi, če vidi drugega brez.

To je res in takšni psi so ponavadi "najbolj glasni".
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Relanium ::

mat xxl je izjavil:


Torej po tvojem mišljenju ima lahko vsak pijanček pištolo in malo grozi včasih pa srelja, ja sam si si kriv če te je ustrelil, kaj pa hodiš mimo njega ???

Mislim, sprašujem se ob takih pisanjih, kot jih ti tu napišeš ali si sploh umsko in čustveno zrel, ali si mogoče malo zaostal, da take pišeš ?

Pa ona, naj se psi sami zmenijo, ne posegaj vmes, ja pa kaj naj se en Pitbul meni z Čivavo ...., ali si se ti pripravljen zmeniti s Taysonom, pa se malo pogovorita v ringu z pestmi ?

Vidim, da bo zaradi takih osebkov in njihovega mišljenja počasi treba zaprositi za orožni list. :(

Mal slabo bereš.
Pijanček je človek in odgovarja za sebe, zelo slabo primerjavo si podal tukaj.
Za nikogar ne pravim, da je lahko nad zakonom, ampak nekateri se pač obnašajo, kot da je zakon vse in ga porivajo do skrajnih mej, dokler se kaj ne naredi, potem pa jok in stok po forumih.

AndrejO ::

mat xxl je izjavil:

Vidim, da bo zaradi takih osebkov in njihovega mišljenja počasi treba zaprositi za orožni list. :(

Za uporabo razpršilca ne potrebuješ orožnega lista.

mat xxl ::

Saj ga imam pa Dazzer 2 tudi je zanimiva ultrasonična zadeva , psa zmede popolnoma vsaj če je ni vajen...

Sem bil pa zraven, ko se je Pitbull pognal na enega Cezarčka, ga je fental, lastnik je pa temu Pitbullu, ki je napadel še njega prerezal vratno arterijo in je potem ta pes tam tako cvilil, da me je bilo groza, na koncu sta bila ob življenje oba psa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

AndrejO ::

Relanium je izjavil:

Za nikogar ne pravim, da je lahko nad zakonom, ampak nekateri se pač obnašajo, kot da je zakon vse in ga porivajo do skrajnih mej, dokler se kaj ne naredi, potem pa jok in stok po forumih.

Prosto gibanje po javnih površinah je "porivanje zakona" samo v državah tipa ZDA. Tam je morda sprejemljivo, da se nekoga na cesti ustreli, če ne izlgeda primerem za okolico in s tem "izziva".

V malo bolj urejenih državah, kamor mislim, da spada tudi Slovenija, je edino izzivanje tisto, ki ga zavestno počne lastnik nevarnega psa. Če to delovna žival, naj bo naučena kaj in kako mora paziti. Če tega ni sposobna, potem je na lastniku, da okolico zavaruje pred njeno škodljivostjo.

Jst ::

Glede "pravilenga" ravnanja v primeru ...

Je na internetu, youtubu,... toliko dezinformacij, da moraš brati z malo skepse.

Dva psa, v napadu eden na drugega, ne bosta ubogala gospodarja, pa naj se dereta kolikor hočeta.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrihajaNodi ::

NotSpecial je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Recimo: sem na sprehodu z majhnim psom na povodcu. Do naju pride nek večji pes (recimo ne ravno pitbull), ki ni na povodcu, brez lastnika in se zažene v mojega psa.

Kako pravilno reagiram? Se derem, brcam,...?


Jaz sem bila s svojim prejšnjim psom enkrat tut v hribih, in itak da sem ga imela na povodcu, in ta pes je bil tko, fuul dober čuvaj pa vse, in tut ko je bil na povodcu se je obnašal tko »kot je treba«. Se mi je sicer z njim, mislim da 2x zgodilo, da me je na povodcu cuknil, ker je nekje neki zavohal (nagon pač). Kakorkoli že, takrat v hribih, je nasproti nama prišel en stric s psom, ki se je sprehajal tko, prosto po prešernu. Njegov pes je bil manjši od mojega (ne pretirano manjši), in k ga je vidu se je zagnal v njega (njegov v mojega, pa ni šlo za nobeno ovohavanje, pač ni mu sedel...). In to je v bistvu grozno gledati. Stric je bil čist zmeden, pes se namreč na njegove ukaze ni odzval, mojmu psu na povodcu pa itak nimaš kej »ukazati«, ker ne vem ker "trot" se ne bi boril za svoje življenje, če bi čutil, da je ogroženo. Mi smo potem na koncu pasji spor rešili, ker je njegov pes po ne vem kokem času le popustil – je verjetno bil bolj ravs kakor napad oz. bolj blagi napad. In ko sem ga potem strica, celega ubogega, vprašala, češ kaj se gre, kako da pes ni na povodcu, je bil njegov odgovor tipično pričakovan: »Nikoli do zdej ni tega nardil. Nikoli!« Tut moj takratni moj pes ni nikogar napadel (v celem svojem pasjem življenju; za kakšno mačko je sicer stekel kdaj, ampak mu je le-ta itak vedno pravi čas ušla na drevo in se mu iz zavetja smejala), pa mi zato to še na misel ni prišlo, da grem v hrib z njim brez povodca. Na koncu vseh koncev so psi le zveri in treba je pričakovati tudi nepričakovano.

Kako ravnati?! V bistvu imaš tukaj http://bajka.si/Index/Stran/61/ko-pes-n... dokaj dobra navodila. Ampak iz svojih izkušenj lahko povem, da se jaz v »očiten pasji napad« aktivno ne bi vtikala, če ne bi bila na varni razdalji. Enkrat sem bila nekje na obisku pa je psa od lastnikov napadel nek potepuški pes, ki je prišel na njihovo parcelo. Mi smo bili v hiši, smo pa slišali očitne »krike«. Smo šli pogledati, in niti ena beseda izgovorjena z ne vem kok močnim tonom ni pomagala. Zato smo s hodnika (z varnega zaledja torej) pometali ene par čevljev v psa (z namenom da ju ločimo) in nam je dejansko uspelo, ker je tisti potepuški pes po enih štirih zadetkih gojzarjev res odpeketal stran.


Spet zgodbice...ti bi kar gojzdarje v njih metal. Najboljse orozje ze stokrat pivedano:slozivec. Lahko pa plastenka vode in luknja v zamasku, ter skropljenje. Fajn je tudi kak noz...za skrajne primere, kot tisti v Mariboru s pitbuli.

Zgodovina sprememb…

def0r ::

Odgovori nekaterih... se mi zdi da nikoli se niso imeli hisnega ljubljencka ali se navezali na njega.

Mare2 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Najboljse orozje ze stokrat pivedano:slozivec. Lahko pa plastenka vode in luknja v zamasku, ter skropljenje. Fajn je tudi kak noz...za skrajne primere, kot tisti v Mariboru s pitbuli.


Nimam solzilca niti plastenke vode. Nož bi se že kje našel. Samo potem bi pa lastnik napadalnega psa jokcal, zakaj sem mu psa v samoobrambi zaštihal. A so še kake druge variante? Npr. rečeš: "Sedi!". :) Tole je hec, mislim kake druge variante. :)

TALE ATA SPODAJ SE JE REŠIL. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

PrihajaNodi ::

Mare2 je izjavil:

Najboljse orozje ze stokrat pivedano:slozivec. Lahko pa plastenka vode in luknja v zamasku, ter skropljenje. Fajn je tudi kak noz...za skrajne primere, kot tisti v Mariboru s pitbuli.


Nimam solzilca niti plastenke vode. Nož bi se že kje našel. Samo potem bi pa lastnik napadalnega psa jokcal, zakaj sem mu psa v samoobrambi zaštihal. A so še kake druge variante? Npr. rečeš: "Sedi!". :) Tole je hec, mislim kake druge variante. :)



Ne. Največja težava sta dva ali več psov, ko so v tropu, krdelu. Lahko jih sicer poskusiš brcati v genitalije vprašanje pa je če jih ne boš še bolj radražil.

http://www.mojvideo.com/video-pitbull-n...

Lep posnetek, ga lahko tepeš s palico, kjer je velika možnost da na njegovo mišično maso to ne bo imelo dosti efekta. Solzivec mu pa radzraži vsa čutila, si ne predstavljam kaj naredi z vonjem.

Zgodovina sprememb…

NotSpecial ::

PrihajaNodi je izjavil:

NotSpecial je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Recimo: sem na sprehodu z majhnim psom na povodcu. Do naju pride nek večji pes (recimo ne ravno pitbull), ki ni na povodcu, brez lastnika in se zažene v mojega psa.

Kako pravilno reagiram? Se derem, brcam,...?


Jaz sem bila s svojim prejšnjim psom enkrat tut v hribih, in itak da sem ga imela na povodcu, in ta pes je bil tko, fuul dober čuvaj pa vse, in tut ko je bil na povodcu se je obnašal tko »kot je treba«. Se mi je sicer z njim, mislim da 2x zgodilo, da me je na povodcu cuknil, ker je nekje neki zavohal (nagon pač). Kakorkoli že, takrat v hribih, je nasproti nama prišel en stric s psom, ki se je sprehajal tko, prosto po prešernu. Njegov pes je bil manjši od mojega (ne pretirano manjši), in k ga je vidu se je zagnal v njega (njegov v mojega, pa ni šlo za nobeno ovohavanje, pač ni mu sedel...). In to je v bistvu grozno gledati. Stric je bil čist zmeden, pes se namreč na njegove ukaze ni odzval, mojmu psu na povodcu pa itak nimaš kej »ukazati«, ker ne vem ker "trot" se ne bi boril za svoje življenje, če bi čutil, da je ogroženo. Mi smo potem na koncu pasji spor rešili, ker je njegov pes po ne vem kokem času le popustil – je verjetno bil bolj ravs kakor napad oz. bolj blagi napad. In ko sem ga potem strica, celega ubogega, vprašala, češ kaj se gre, kako da pes ni na povodcu, je bil njegov odgovor tipično pričakovan: »Nikoli do zdej ni tega nardil. Nikoli!« Tut moj takratni moj pes ni nikogar napadel (v celem svojem pasjem življenju; za kakšno mačko je sicer stekel kdaj, ampak mu je le-ta itak vedno pravi čas ušla na drevo in se mu iz zavetja smejala), pa mi zato to še na misel ni prišlo, da grem v hrib z njim brez povodca. Na koncu vseh koncev so psi le zveri in treba je pričakovati tudi nepričakovano.

Kako ravnati?! V bistvu imaš tukaj http://bajka.si/Index/Stran/61/ko-pes-n... dokaj dobra navodila. Ampak iz svojih izkušenj lahko povem, da se jaz v »očiten pasji napad« aktivno ne bi vtikala, če ne bi bila na varni razdalji. Enkrat sem bila nekje na obisku pa je psa od lastnikov napadel nek potepuški pes, ki je prišel na njihovo parcelo. Mi smo bili v hiši, smo pa slišali očitne »krike«. Smo šli pogledati, in niti ena beseda izgovorjena z ne vem kok močnim tonom ni pomagala. Zato smo s hodnika (z varnega zaledja torej) pometali ene par čevljev v psa (z namenom da ju ločimo) in nam je dejansko uspelo, ker je tisti potepuški pes po enih štirih zadetkih gojzarjev res odpeketal stran.


Spet zgodbice...ti bi kar gojzdarje v njih metal. Najboljse orozje ze stokrat pivedano:slozivec. Lahko pa plastenka vode in luknja v zamasku, ter skropljenje. Fajn je tudi kak noz...za skrajne primere, kot tisti v Mariboru s pitbuli.


sskj: zgódba -e ž (ọ̑) 1. kar kdo pripoveduje o resničnih ali izmišljenih dogodkih, povezanih v celoto. Bila je zgodba ja, imaš prav (valda resnična). Mi smo jih metali ja, jebi** smo pač nardili tist na kar smo najprej pomislili. Nihče od nas takrat pri sebi ni imel solzivca - po tvojem mnenju bi naj samo abrakadabra izrekli in bi se nam verjetno nekje čudežno pojavil kajne. 8-O Poskušaj malo manj sci fi gledati. Ko se boš ti znašel v določenih situacijah ravnaj koker hočeš, zaradi mene če se greš pasjega "matadorja", ti kr, tvoj life, tvoja izbira. Jaz pa ne. Generala po bitki z zofe pa lahko vsak igra ja.

IL_DIAVOLO ::

PrihajaNodi je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pes je bolj poceni.



Upam da ti zgrize lastnega otroka. Bos prisparal se na plenicah in vrtcu. Ceprav dvomim da bos dobil samico za razplod.


Bi ti rekel, poišči si pomoč, ampak je že prepozno.

Mare2 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Solzivec mu pa radzraži vsa čutila, si ne predstavljam kaj naredi z vonjem.


Psi se bojijo psa. :)

https://www.facebook.com/dailybestlike/...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprej proti psom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
879978 (7361) WizzardOfOZ
»

Kako se braniti pred psi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9614700 (9006) Vice

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32048784 (44080) dzinks63
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955350 (45197) Massacra

Več podobnih tem