» »

Napad psa - kdo je kriv?

Napad psa - kdo je kriv?

1
2
3

NotSpecial ::

Kdaj bo folk uvidel da ene stvari enostavno niso za sodišče in da jim vrtenje sodnega mlina bolj "škodi" kakor "koristi".

mat xxl ::

Pri takem človeku, ki je ogorčen, da ga je človek prijavil in ni ogorčen nad tem, kaj je on sam z svojimi dejanji ( spuščanjem psa) povzročil, ni nobene druge poti, kot, da jih udariš tam, kjer jih boli - po denarnici.

SimplyMiha ::

NotSpecial je izjavil:

Kdaj bo folk uvidel da ene stvari enostavno niso za sodišče in da jim vrtenje sodnega mlina bolj "škodi" kakor "koristi".

Aha, torej v bistvu ne potrebujemo pravne države?

Hynix ::

Ni vam jasn. Ker se gre za malo ščene, je ta "izgovor za psa" najverjetneje, ko je večji pes prišel do njega da bi ga povohal, začel lajat in skakat vanj. Večji pes mu je pač dal vedet kje mu je mesto in ga premočno zagrabil za vrat. To je to. Če živite na vasi, si kupte normalnega psa, ki je v takšnem primeru sposoben braniti samega sebe in vas. Poleg tega se pa psi trenutno gonjo in kar hitro kak gre/pobegne stran od hiše psice iskat. Deal with it. Ne zastopim, zakaj bi za živali morala veljat ista pravila kot za nas. To so primitivna bitja, katera se med seboj dogovarjajo na takšen in drugačen način nad katerim mi kot lastniki včasih nimamo popolnoma nobene kontrole. Jst mam psa recimo okol najte skos spuščenega, ker vem da je socializiran in navajen ljudi. Poleg tega, imam tudi ograjo, ki pa žal ni vedno zaprta in včasih se mi med "sezono parjenja" zgodi, da pač gre za luliko in ga ni po 2dni. Ko pride nazaj, pride dostkrat ves poloman, pogrižen in bebav od pretepov z drugimi psmi na vasi. It's the animal world. Kaj čmo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hynix ()

SimplyMiha ::

Vsakdo je pameten, dokler pes ne zgrabi kakšnega skobacajčka. Boste še takrat gojili ta "kaj čmo" odnos?

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

jazjaz51 je izjavil:

Tako da po mojem mišljenju je najbolje, da od lastnika zahtevaš odškodnino za kužka - najhitreje jo boš dobil, če boš možakarja vprašal, če ima sklenjeno zavarovanje premičnin in boš črpal iz naslova odgovornosti, kaj več pa si boš zelo težko izboril.
Če te ugrizne pes in dobiš odškodnino iz zavarovanja premičnin, lahko naknadno vložiš tudi civilno tožbo?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Mare2 ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Če te ugrizne pes in dobiš odškodnino iz zavarovanja premičnin, lahko naknadno vložiš tudi civilno tožbo?


Lahko, ampak ti jo bodo zavrnili, ker gre za isto stvar. On bo zadevo odstopil zavarovalnici, oni pa bodo ugotovili, da si že "pokasiral". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jazjaz51 ::

Alexius Heristalski je izjavil:

jazjaz51 je izjavil:

Tako da po mojem mišljenju je najbolje, da od lastnika zahtevaš odškodnino za kužka - najhitreje jo boš dobil, če boš možakarja vprašal, če ima sklenjeno zavarovanje premičnin in boš črpal iz naslova odgovornosti, kaj več pa si boš zelo težko izboril.
Če te ugrizne pes in dobiš odškodnino iz zavarovanja premičnin, lahko naknadno vložiš tudi civilno tožbo?


Lahko, če smatraš, da si dobil premalo, seveda pa se bo že dobljeni znesek upošteval pri določitvi odškodnine - če bo tožba imela enako osnovo kot že plačana odškodnina.

Jst ::

max00slo: Izrekam sožalje in sočustvujem s teboj.

Sicer pa, TAKOJ po napadu psa, bi moral poklicati policijo. TAKOJ. Oni bi te potem pošiljali na inšpektoriate. Oziroma v mojem primeru, ko me je ugriznil pes, je inšpektor (ne vem kateri, pa takrat VURSa še ni bilo) naslednji dan prišel pome z avtomobilom, da identificiram psa, kateri me je ugriznil. Kaj se je zgodilo potem, ne vem. Moral sem iti 5x v LJ na injekcije (se več ne spomnim katere). Civilno nisem tožil, ker se je šlo za nekega ciganskega psa, pa tudi ugriz ni bil nič groznega, samo par zobov se je poznalo par tednov. Nič veliko krvi.

Tako da, če je bilo 10+ let nazaj poskrbljeno, pa je bil "samo" ugriz v meča, ko sem kolesaril, predvidevam, da je sedaj zadeva poštimana toliko bolje.

Aja, še nekaj. Si imel zavarovanega psa? Je njegov pes zavarovan? Jaz sicer imam zavarovanega psa - dobermana - a sploh ne vem, kaj bi se zgodilo, v primeru, če bi drug pes ubil mojega. Če pa moj naredi škodo, pa kolikor sem razumel človeka, ki mi rihta vsa zavarovanja (hiša, avto, zdr.,...), krije zavarovalnica (do neke mere, verjetno).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

NotSpecial ::

SimplyMiha je izjavil:

NotSpecial je izjavil:

Kdaj bo folk uvidel da ene stvari enostavno niso za sodišče in da jim vrtenje sodnega mlina bolj "škodi" kakor "koristi".

Aha, torej v bistvu ne potrebujemo pravne države?


Mihec, ne posplošuj. Sem napisala, da ene zadeve (ne vse) ne sodijo tja. OP je napisal kok je njegova punca že prestala, eni pa so pol »pametno svetovali« odškodnino zaradi strahu, bolečin, itd. Si predstavljam, da mora biti »ful fajn« detajlno razlagati o okoliščinah odvetniku, sodišču, izvedencu, pač celi hordi ljudi. Pa na sto in tisoč načinov podana in obrnjena vprašanja »Kako se je vse skupaj dogajalo« morajo biti sila »prijetna«. Da ne govorim o podaljšani "agoniji", času, živcih, itd. Kakšno moralno zadoščenje le, če daš vse stvari na kup. Ampak ja, vsakomur svoje. Še odg. na tvoje vpr.: pravno državo več kot potrebujemo sicer, se ve, bi bil kaos.

Pa dejmo ločit tut med napadom na psa in napadom na človeka. Ja, meni se zdi oboje kruto, grdo, nehumano, pa ne vem kaj še vse. Sam je**ga med enim in drugim je precejšna razlika (v postopanju, itd.).

Mehmed ::

Resno?
Ja verjetno ni prijetno podozivljat vsega. Po drugi strani bo pa verjetno tako ali tako podozivljala vse. In ce za eno teh epizod dobi odskodnino pa krivca doleti kazen je to le za odtenek boljse, kot ce podozivlja zastonj.
Ce ne drugega dobi neko minimalno zadoscenje. Vsaj povprecen clovek, ne velja za vsakogar ocitno.

NotSpecial ::

Ja, resno. Ljudje smo si različni. Če bo pes napadel tvojega otroka ali pa tvojega psa – bodo tut institucije odreagirale temu primerno. In če bi pes napadel mojega otroka (zaradi preveč lahkomiselnega ravnanja lastnika psa) bi šla po sodni poti tako daleč in tako dolgo, da bi dosegla kar bi želela doseči (upam pa, da se mi s takšnimi stvarmi nikoli ne bo potrebno ubadati), če bi napadel pa mojega psa bi pa nardila vse kar se da, da rešim stvar izvensodno. Sigurno pa ne bi šla v primeru OP na sodišče - v smislu duševnih bolečin pa to. Ne bi trošila svoje energije zaradi tega ampak bi si verjetno čim prej kupila novega hišnega ljubljenčka in tako »dosegla svojo katarzo«. To tvoje tolmačenje (ker mi pač v primeru OP ne sede »terapevtsko« podoživljanje) ne/povprečnih ljudi, je pa oprosti, milo rečeno, malo zgrešeno. Čeravno, morda imaš prav, mene mejnik m sem m tja ne bi zmotil, 90-95% ostalih pa.

SimplyMiha ::

Tu ne gre za neke odškodnine za čustvene bolečine, trpljenje in izgubo psa. Tu gre za ogrožanje JAVNE VARNOSTI. Če to ni vredno sodišča, ne vem, kaj je!

NotSpecial ::

Seveda gre tudi za to. A ne vidiš, da so nekateri pisali, da je treba "ravno zato" na sodišče.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

NotSpecial je izjavil:

Ne bi trošila svoje energije zaradi tega ampak bi si verjetno čim prej kupila novega hišnega ljubljenčka in tako »dosegla svojo katarzo«.


S čim ti to razmišljaš? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

NotSpecial ::

Mare2 je izjavil:

NotSpecial je izjavil:

Ne bi trošila svoje energije zaradi tega ampak bi si verjetno čim prej kupila novega hišnega ljubljenčka in tako »dosegla svojo katarzo«.


S čim ti to razmišljaš? :)


S slamo v glavi. ;)

Mehmed ::

Sej ne gre za terapevtsko podozivljanje. Tisto kar opisujes, razlaganje hordi ljudi pa tisoc vprasanj ti ne uide. Tako ali drugace.
Od teh tisoc obnov je samo ena taka, ki ti lahko prinese neko nadomestilo pa zadoscenje. In ravno to eno gres odsvetovat. Ne tistih nepotrebnih, tisto ki ima vsaj nekaj smisla.

Pa ne navijam tle za tozbo, dalec od tega, samo ta razlog zakaj ne je dost smesen.

NotSpecial ::

Terapevtsko podoživljanje je bilo sicer pod narekovaji, pa si očitno to namerno spregledal. Tvojega stavka da je od »1000 obnov« samo ena taka, ki ti lahko prinese zadoščenje pa tut ne razumem (mal kontradiktorno se mi zdi to napisano). Pa kaj hočem jaz odsvetovati?! Ma dej nehi no. Jaz sem napisala samo kako bi jaz ravnala na njegovem mestu, tko k si ti napisal kako bi ti. OP se bo pa sam odločil. Zaradi mene lahko gre ju3 tut na TV.

Super, da ti je moj razlog smešen (čeravno po tvojem komentarju sodeč ne vem če si me povsem razumel kaj sem hotela povedati). Btw, tut meni je tvoje pojasnjevanje minimalnega zadoščenja (v tem konkretnem primeru) dokaj smešno. ;)

Mare2 ::

NotSpecial imaš ti kako žival? (izvzemši pajke tvojem stavanju)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

NotSpecial ::

Dva psa.

Mare2 ::

Pa ju kdaj pelješ na sprehod? Kje? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

NotSpecial ::

Ne samo to, jaz se tut pogovarjam z njima. Moja slama zmore tudi to. ;)

Mare2 ::

NotSpecial je izjavil:

Ne samo to, jaz se tut pogovarjam z njima. Moja slama zmore tudi to. ;)


Ja sej, nekateri psi so prov prijetne živalce. Človek se naveže na njih. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mihec87 ::

Hynix je izjavil:

Ni vam jasn. Ker se gre za malo ščene, je ta "izgovor za psa" najverjetneje, ko je večji pes prišel do njega da bi ga povohal, začel lajat in skakat vanj. Večji pes mu je pač dal vedet kje mu je mesto in ga premočno zagrabil za vrat. To je to. Če živite na vasi, si kupte normalnega psa, ki je v takšnem primeru sposoben braniti samega sebe in vas. Poleg tega se pa psi trenutno gonjo in kar hitro kak gre/pobegne stran od hiše psice iskat. Deal with it. Ne zastopim, zakaj bi za živali morala veljat ista pravila kot za nas. To so primitivna bitja, katera se med seboj dogovarjajo na takšen in drugačen način nad katerim mi kot lastniki včasih nimamo popolnoma nobene kontrole. Jst mam psa recimo okol najte skos spuščenega, ker vem da je socializiran in navajen ljudi. Poleg tega, imam tudi ograjo, ki pa žal ni vedno zaprta in včasih se mi med "sezono parjenja" zgodi, da pač gre za luliko in ga ni po 2dni. Ko pride nazaj, pride dostkrat ves poloman, pogrižen in bebav od pretepov z drugimi psmi na vasi. It's the animal world. Kaj čmo.


Kaj pa če se otrok boji velikih psov in začne krilit ter kričat ko se mu pes približa da bi ga ovohal itd..Pa ga pes zagrabi je tudi samo to da ga je pač...

Pes se 2 dni potepa gdo ve kje...Nemalokrat je pes med gonjenjem napadel človeka ker well se je znašel med njim in psico.... Me zanima če bo "kaj čmo" ko bo prišel pes domov krvav okoli gobca po okolišu pa bojo iskali psa(po opisi kakšen je bi lahko ustrezal tudi tvoj) ki je napadel nekoga...

Rešitev ni v psu ki se bo znal branit ker potem bomo hmalu imeli leve na povodcih...Rešitev je v odgovornih lastnikih ki imajo psa pod nadzorom..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

noraguta ::

Rahlo čudno da na vasi tega ni nihče videl.pri nas vedno kdo priteče pogledat. Še ko je naš na dvorišču mrcvaril sosedovo ščene je bilo pol vasi na kupu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

s1m0n ::

Enkrat bo tudi čas, da se kje ukrepa posebej mesta in naselja (strnjene vasi...)
Veliko ljudi ima pse brez povodca tudi ta večje...

In tudi mene je že ugriznil (v naselju, ko se je zapodil za menoj po cesti (kolesom).
Končalo se je tako pa s tožbo. Do tega ne bi prihajajo, če bi ljudje imeli pse na povodcih ter tudi takšne, ki jih lahko obvladajo in ne takšne, ki lastnika 1km vleče po cesti.

šernk ::

ki jih lahko obvladajo in ne takšne, ki lastnika 1km vleče po cesti.


tej so nasploh pri ženskem spolu vidim da zelo priljubljeni zadnje čase (večina 100kg moških pač 50-60kg psa lahko dvigne v zrak v momentu, za večino 60kg žensk tega ne moremo reči). pri marsikateri me skrbi, ko gledam kako se trudi psa zadržati da ne bi za kom stekel. In ko vidiš da ga ne zmore/zna obvladat ko se pes niti ne trudi s polno močjo, ne vem kaj se bi zgodilo, če bi se tak pes zares instantno zagnal brez opozorila.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Invictus ::

Psi morajo po zakonu biti na povodcu in nositi nagobčnik. Potem ugrizov ne bi bilo.

Moram reči da takih skoraj ne vidiš, čeprav gre za 40 kilsko mrcino.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

Stari maček ::

Invictus je izjavil:

Psi morajo po zakonu biti na povodcu in nositi nagobčnik. Potem ugrizov ne bi bilo.

Moram reči da takih skoraj ne vidiš, čeprav gre za 40 kilsko mrcino.

Kje si pa to pobral? Nagobčnik???

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Stari maček ::

Invictus je izjavil:

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?...

Ma to je tak flanc kot tvoji posti. Po zakonu mora nagobčnik nositi nevaren pes; to pa je pes, ki je zaradi enega ali več ugrizov spoznan za takega(pes, ki ugrizne mojstra, ki skozi dvometrsko ograjo muli svojo roko, ni nevaren pes!!).

Invictus ::

Vsak pes je nevaren. Ne pravi zastonj slovenski pregovor da ima pes kosmata ušesa.

Če te preseneti, te vsak malo večji cucek lahko poškoduje. Po takem, če bom sam preživel, lastnik psa definitivno ne bo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare2 ::

"Moj pes pa ni tak".
Ne bo nobenga ugriznil. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Jst ::

>Rešitev je v odgovornih lastnikih ki imajo psa pod nadzorom..

Eden izmed pametnih odgovorov.


>Psi morajo po zakonu biti na povodcu in nositi nagobčnik.

Ni res. Nagobčnik morajo nositi "nevarni psi." Nevaren pes je pa (vsaj v letu 2010) bil definiran kot pes, ki kaže znake, da bi lahko koga ugriznil, ali je v preteklosti že koga ugriznil. Nagobčnik je potreben v vsakem primeru na posebnih površinah, kjer je na kupu veliko ljudi. Recimo na avtobusu.


---

Glede tožbe in ostalih ukrepov.

Če bi OP takoj poklical policijo, bi lastnik psa najmanj dobil kazen. Velika verjetnost bi bila tudi to, da bi ga evtanazirali. (Da velik pes pride in razmesari manjšega - to se v 97% ne dogaja. Moral je biti še kakšen razlog. Ali je pa OP padel v tistih nesrečnih 3 odstotke - čeprav mislim, da je še manj)).

Policija bi mu razložila tudi vse opcije, ki jih ima na voljo.

---

Jaz imam dobermana. In po izkušnjah vam povem, da so najbolj problematični ravno "ta mali" "kužki". Če vidiš lastnika z 45kg psom, si lahko 90% prepričan, da je treniran. Moj je takšna "reva," da beži pred temi čivavami.

Psi imajo svoje navade, svoj pozdrav. Večina lastnikov čivav, pa namesto, da bi pustil(a), da se psa povohata, ko se srečata, lastnik čivavo dvigne v roke, kjer se pobezljano dere.

Moj gre sicer v 99% naprej, kot da se ni nič zgodilo, v 1% ali pa kakšen drug pa "vrne" lajež, dokler mu lastnik ne da komande.


---

>"Moj pes pa ni tak".
>Ne bo nobenga ugriznil. :)

To je naivno in neodgovorno razmišljanje. Ko grem na sprehod, kjer ne pričakujem ljudi, svojega psa spustim, da se zlaufa. Ampak če je recimo na poti grm in se ne vidi naprej, ga pokličem k sebi in hodi ob meni, dokler ne vidim, kakšna je situacija. (eden izmed primerov)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Stari maček ::

Invictus je izjavil:

Vsak pes je nevaren. Ne pravi zastonj slovenski pregovor da ima pes kosmata ušesa.

Če te preseneti, te vsak malo večji cucek lahko poškoduje. Po takem, če bom sam preživel, lastnik psa definitivno ne bo ...

Da ne boš pisal gostilniških neunmosti ti predlagam, da si prebereš Zakon o zaščiti živali (ZZZiv-C).

Invictus ::

Stari maček je izjavil:


Da ne boš pisal gostilniških neunmosti ti predlagam, da si prebereš Zakon o zaščiti živali (ZZZiv-C).

Saj se ne bom psa lotil, ampak lastnika. Razen če se bo tudi on skliceval na ta zakon ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare2 ::

Pes je pes.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Jst ::

Jaz sem se že navadil, da obstajajo (1.) kreteni in (2.) kreteni s psi.

1. Kreteni, ki nimajo psa, a so pametni, da bi se jim moral klanjati.

2. Kreteni s psi: to je pa posebna sorta, ki imajo psa, kot statusni simbol. V pozitivnem (če to sploh obstaja) ali negativnem smislu (neverbalno sporočajo, lej kako je moj jezen, hud pes).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mare2 ::

Jst si ti kje vštet? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

IL_DIAVOLO ::

Ni cudno, da so sodni zaostanki, ce se pa zaradi takih brezveznih stvari tozite. Pes je, da ti cuva hiso in preganja macke, ne pa za cartanje.

PrihajaNodi ::

Potem si nabavis kamero, alarm in bodeco zico okoli hiso z jakostjo 2000 voltov.

IL_DIAVOLO ::

Pes je bolj poceni.

Jst ::

Še cenejši je security (x*-copter) drone. Nikoli ne spi, leti, vidi vsepovsod, za noč ima IR kamero, sam se gre nafilat in če jih kupiš več, imajo "swarm" protokol. Linka se mi pa ne da sedaj iskati.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

PrihajaNodi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pes je bolj poceni.



Upam da ti zgrize lastnega otroka. Bos prisparal se na plenicah in vrtcu. Ceprav dvomim da bos dobil samico za razplod.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Bolano je da ljudje postavljajo interese svojega cucka pred varnostjo soseda/sodržavljana.

In seveda, njihov pes ne ugrizne nikogar. Dokler ga ne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

detroit ::

SuperVeloce je izjavil:

Vsaj ne dokler nimamo v sloveniji zadostnega števila ljudi, ki dejansko s takšnimi psi znajo delati (verjetno je teh 0).



Po čemu to sklepaš, sam poznam nekaj vodnikov psov in glede na post kak teden nazaj so slovenci celo neko nagrado pobasali. doesnt matter...hočem samo povedat da če sklepaš po parih nekultiviranih primatih da so vsi isti prav dosti boljši nisi. (Mal jypa se mi je v krvi pojavil:DD)
Skero

Invictus ::

detroit je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

Vsaj ne dokler nimamo v sloveniji zadostnega števila ljudi, ki dejansko s takšnimi psi znajo delati (verjetno je teh 0).



Po čemu to sklepaš, sam poznam nekaj vodnikov psov in glede na post kak teden nazaj so slovenci celo neko nagrado pobasali. doesnt matter...hočem samo povedat da če sklepaš po parih nekultiviranih primatih da so vsi isti prav dosti boljši nisi. (Mal jypa se mi je v krvi pojavil:DD)

Tistih par vodnikov pri tej množici cuckov lahko kar zanemarimo. In neodgovornih lastnikov. Na srečo so zgleda psi bolj pametni od lastnikov, pa se ne izpostavljajo radi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Avenger ::

Nič nimam proti temu, da imajo nekateri ljudje psi spuščene, sosed ga recimo nikoli še ni imel na verigi ali v pesjaku, ampak je pa najbolj miroljuben pes na svetu. Je pa vsak za svojega psa absolutno odgovoren, če pes nekaj naredi narobe je vedno kriv lastnik, to ni višja sila.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Relanium ::

Lastnik jasno.
Ampak na vasi je pač tako, tam ne hodijo s povodci svoje cucke neki šetat po mestu, ampak imajo bolj konkretne pse da pazijo na posestvo.
In pes pač tud spizdi, jebiga.

Kar mi gre v prvem postu na živce je hudo stokanje in opisovanje bolečine in kako je bilo vse v solzah in travmatično - tvoja bi lahk bla vesela, da je ostala cela in nedotaknjena.
Lahk bi naletela na res nevarnega psa, pol se pa nebi več sekirala samo za svojega psa.
Psi na vasi se drugače dosti ravsajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Bellzmet ::

Recimo: sem na sprehodu z majhnim psom na povodcu. Do naju pride nek večji pes (recimo ne ravno pitbull), ki ni na povodcu, brez lastnika in se zažene v mojega psa.

Kako pravilno reagiram? Se derem, brcam,...?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprej proti psom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8710094 (7477) WizzardOfOZ
»

Kako se braniti pred psi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9614844 (9150) Vice

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32049125 (44421) dzinks63
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955762 (45609) Massacra

Več podobnih tem