» »

Wifi extender - izkušnje

Wifi extender - izkušnje

dope1337 ::

Pozdrav

Iščem neko čimcenejšo verjanto za podaljšati domet wifi signala in sem naletel na tole:

TP-Link N300 Wifi ojačevalec

V teoriji se sliši super, tudi štekdozo imam glih nekje na sredini med routerjem ter željeno točko dostopnosti. Gre se za 20m zračne razdalje (1. situacija) oz. 5m + 2 steni (2. situacija).

Zanima me pa, kako se to obnese v realnem svetu. Je že kdo reševal svoje probleme s signalom s range extenderjem na takšen način?

P.S. Zanima me tudi, na kakšen način se nastavlja ime omrežja ter geslo. Da bi lahko za očeta, ki dela v tujini vnaprej nastavil parametre tako, da bi on ojačevalec samo vštekal in bi zadeva delovala. Podatke o id ter geslo routerja bi mi posredoval on. Manipulacije z routerjem so nažalost onemogočene.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein
  • spremenilo: dope1337 ()

Machete ::

Jaz imam enega in dela zelo vredu. Razdalje so še precej večje kot pri tebi, vmes so tudi različna steklena vrata, 'fasadne plošče stena' itd..

Gllede nastavitev pa ne vem kaj sprašuješ. Ko ga enkrat 'sinhroniziraš' z geslom na usmerjevalnik, katerega uporabljaš je načelom nastavljen. Lahko ga sklapljaš in priklapljaš in se bo vedno znašel v omrežju, ki je bil nastavljen na začetku.
*Aja, ti bi ga na daljavo nastavil in poslal recimo potem njemu v tujino? To pa ne vem če se da.
Mislim, da ga bo znal tudi sam nastavit, je zelo preprosto.

Evo, sori za grdo (čb) skeniranje

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dope1337 ::

E, najlepša ti hvala za tale manual. Nisem bil ziher, na kakšen način pridobiš SSID ter geslo, pa vidim da povleče vse podatke iz kompa.

Problem bi se mi pojavil, če bi bilo na kakeršenkoli način potrebno karkoli nastavljati preko http://tplinkextender.net, kot oglašujejo na enaa. Problem je pa, da je ta domena nedosegljiva oz. se prodaja xD

Vglavnem, še 1x ti hvala za tvoj čas ter info.

Zarad mene se lahko tema zapre
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

AC_DC ::

http://tplinkextender.net je bližnjica za 192.168.x.y , kjer se pač oglaša tplink.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564020 (849) c23po
»

Smart Home WiFi Remote Timing Switch

Oddelek: Pomoč in nasveti
172374 (2082) twom
»

Pomoč pri povezavi brezžičnega usmerjevalnika s Siol modemom

Oddelek: Omrežja in internet
183302 (3170) Daniel
»

Kronično vdiranje v router - problem. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7417509 (15003) Vanadium
»

AMIS Ruckus Wireless MediaFlex

Oddelek: Omrežja in internet
4914079 (7464) galex4

Več podobnih tem