» »

Pomoč pri povezavi brezžičnega usmerjevalnika s Siol modemom

Pomoč pri povezavi brezžičnega usmerjevalnika s Siol modemom

Persona ::

Prosil bi za malo pomoči pri vzpostavitvi povezave med IskraTel Sinope568+ modemom od SIOLa ter ravno kupljenim brezžičnim usmerjevalnikom TP-Link WR1043ND.

Upam, da se administratorji ne bodo jezili zaradi slik, ampak tudi sicer vse skupaj tehtajo le 4,5MB :D

Ker sem dokaj nevešč takih opravil, bom zelo hvaležen, če bo šla kakšna dobra duša skozi slike in povedala, kaj sem narobe nastavil.

SITUACIJA:
Siol modem v eni sobi; računalnik s TP-link usmerjevalnikom v drugi sobi - povezana med seboj. Modem in usmerjevalnik nista povezana s kablom.
Računalnik, modem in usmerjevalnik sem za potrebe namestitve povezal s kabli in sledil navodilom in postopku na CDju. Naprave so se zaznale in uspešno sem ustvaril novo povezavo, imenovano “WLAN_MihaROUTER_1). WAN connection type sem dal PPPoE, uporabniško ime in geslo isto kot pri Siol računu, varnost WPA2.

PROBLEM:
Ko je router s kablom povezan z modemom, internet seveda dela. Ko pa ni povezan s kablom, pa ne. Brezžično ne deluje. Ne znam vzpostaviti brezžične povezave. Probal sem res že čisto vse kombincije ki so mi prišle na misel, a brez uspeha. Ta računalnik, na servisni strani poimenovan kot “XPC” ima naložene Windowse XP pro. Ne vem sicer, ali je problem v windowsih in ali bo z W7 kaj drugače delalo, ali pa gre za napačne nastavitve v usmerjevalniku?
V obeh primerih, če je usmerjevalnik z modemom povezan žično ali brezžično, se mi v windowsih pojavi le oblaček “Local Area Connection je zdaj povezan. Hitrost: 100Mb/s”) Le da v drugem primeru, ko modem in usmerjevalnik nista povezana žično, ne morem dostopati do internet. Le do te servisne strani http://tplinklogin.net/.
Imam pa siolov internetni paket 4Mb/s.

Poglejte prosim, kaj je narobe nastavljeno. Poslikal sem vse strani, ki so se mi zdele pomembne. Nekaj stvari sem cenzuriral, ampak mislim da se glavne stvari vidijo.

MODEM Iskra SIOL: (192.168.1.1)


















TP-LINK WR1043ND Router: (192.168.0.1)
















Takšen je opis, ko modem in usmerjevalnik nista povezana žično:

In pa tule še razširjen pogled do možnosti WSD bridging, če boste slučajno rabli pogledati:




Smešno mi je, da sem plačal 50eur in so sedaj takšne komplikacije, pred časom pa sem z nekim poceni USB Wifi ključkom enostavno poiskal dosegljiva WLAN omrežja in se povezal. Tule pa takšne enostavne Poišči-poveži možnosti sploh ne najdem... Ali je to stvar windowsev?

Res hvala vsem, ki se jim bo dalo pomagati. Kakšni serviserji trenutno ne pridejo v poštev, tako da se obračam na vas. Če rabite še kakšna pojasnila, vprašajte :)
Lep večer!

Hayabusa ::

Siolov modem/router in tplink se ti povežeta na net, vendar se tplink samo na zahtevo (on demand)
-> slika 18/33 nastavi: "max idle time" na 0 (1).
oz wan connection type: disabled (imho prav)

To me moti, ker če imaš wds, potem se poveže samo 1 naprava in od tam dalje.

beri:
http://www.polarcloud.com/tomatofaq#how...
Imaš tudi 2x vklopljen dhcp server.

Na tplinku moraš pri "default gateway" sl. 23/33 vpisati IP Siol štatlice.

Je tudi vprašanje, če je Siolova štatla sploh primerna za wds.

Bi bilo pomoje boljše da kupiš nekaj podobnega TL-WA730RE (Wireless Range Extender).


Po drugi strani: če se ti wifi odjemalec poveže na Siol oz tplink in imata oba vzpostavljeno pppoe povezavo, potem bi net moral delati na obeh, file-sharing pač ne.
start meni/run/cmd -> ipconfig/all (na wifi odjemalcu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hayabusa ::

sl. 21/33
ssid to be bridged (ssid == ime wifi omrežja)
bssid to be bridged (wifi mac naslov siol štatle)
pod mode nastavi b/g (brez n)
kanal 1


Po drugi strani: če se ti wifi odjemalec poveže na Siol oz tplink in imata oba vzpostavljeno pppoe povezavo, potem bi net moral delati na obeh, file-sharing pač ne.
start meni/run/cmd -> ipconfig/all (na wifi odjemalcu)
še prej narediš kot v opombi (1)


Problem je tudi ker imaš 2 različna subneta 192.168.1.XXX in 192.168.0.YYY
Postaviš oba na 192.168.1.XXX (siolov ostane na 192.168.1.1, tplink na 192.168.1.2), pri siolu dhcp od 192.168.1.100 dalje (pool do 150, 50 naprav verjetno tudi nimaš ?), pri tplinku od 192.168.1.200 dalje (do 250 )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hayabusa ::

ter na sl5/33 nastavi kanal 1 (ali 6/11)

sl 6/33
zakaj imaš omogočeni 2 wifi omrežji
WLAN_SiolMODEM_1
WLAN_SiolMODEM_2



sl. 33/33
In pa tule še razširjen pogled do možnosti WSD bridging, če boste slučajno rabli pogledati:

izbereš očitno WLAN_SiolMODEM_1 in klikneš connect ?
btw, 85 dB je precej na meji za G način wifija, nastavi raje na B_only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hayabusa ::

btw2
Siol modem v eni sobi; računalnik s TP-link usmerjevalnikom v drugi sobi - povezana med seboj. Modem in usmerjevalnik nista povezana s kablom.

Oba se povežeta na net, torej wds nekako dela, saj tplink ni povezan preko kabla na Siol modem.

EDIT. ali so slike, ko sta povezana s kablom ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Persona ::

Hvala za pomoč! Upam da bo delalo. Čeprav zaenkrat še ne kaže tako. Trenutno se naredil že skoraj vse kot ste mi svetoval, le ne vem kateri ip naslov siol škatle napisati tam za pri vašem drugem odgovoru.
In pa wifi mac naslov siol škatle, kateri je.


Drugače mi je pa nekaj čudno. Škatli stojita praktično skupaj zaenkrat dokler rihtam, torej 10cm narazen in je 85bB?


Vse slike so bile narejene, ko je bil modem s kablom povezan do usmerjevalnika. Razen zadnji dve...

Skratka, glede btw2, ves čas slikanja in namestitev so bili računalnik in modem in usmerjevalnik v isti sobi povezani. Če pa kabel izklopim, pa ne preklopi na brezžično...

Je ip naslov siol škatle kar enostavno 192.168.1.1, ali ker drugi?
Za mac naslov pa v siol modemu na tisti strani tudi najdem več s takšno obliko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Persona ()

Persona ::

No sedaj sem probal pri tem DHCP/SETTINGS pod default gateway vpisati tisti javni ip naslov modema (89.143.17x.xx) ampak mi napiše error 26106 The ip adress is not in the same subnet with lan ip adress.

Hayabusa ::

Drugače mi je pa nekaj čudno. Škatli stojita praktično skupaj zaenkrat dokler rihtam, torej 10cm narazen in je 85bB?

Preblizu sta :), naj bo razdalja vsak kak meter ali 2.

Je ip naslov siol škatle kar enostavno 192.168.1.1, ali ker drugi?

Da.

tplink je na 192.168.0.1, kjer moraš nastaviti tip povezave (sl. 18/33 wan connection) na disabled.



sl. 21/33
nastaviš tudi enak ssid (+ter geslo, wpa2, kanal) kot je na siol škatle!
Če na zadnji sliki 33 izbereš ID 2/3 -> BSSID, je v drugem stolpcu napisan wifi mac škatle, klikni na connect in ga bo sam izbral.


No sedaj sem probal pri tem DHCP/SETTINGS pod default gateway vpisati tisti javni ip naslov modema (89.143.17x.xx) ampak mi napiše error 26106 The ip adress is not in the same subnet with lan ip adress.

sl. 23/33
Vpisati moraš LAN IP (192.168.1.1), ne WAN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Persona ::

In pa, pri sliki 21/33, je ssdi naslo wifi omrežja ta ki sem ga s cdjem ustvaril (WLAN_MihaROUTER_1) ali tisti s siol škatle (WLAN_SiolMODEM_1)?
Ter kateri bssid spet? Ker jih je več različnih napisanih...

Hayabusa ::

Sprašuješ stvari, za katere sem ti že prej dal odgovore:
http://www.polarcloud.com/tomatofaq#how...

#1
Wireless
SSID = samessid


#2
Wireless
SSID = samessid

Point wds-ja je v tem, da imaš povsod po stanovanju/hiši dostop do neta z istim ssid-jem &geslom (WLAN_SiolMODEM_1).


Ter kateri bssid spet? Ker jih je več različnih napisanih...

->
Če na zadnji sliki 33 izbereš ID 2/3 -> BSSID, je v drugem stolpcu napisan wifi mac škatle, klikni na connect in ga bo sam izbral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Persona ::

Mah me veseli in bi rad kej sam poštimal, ampak so mi nekateri pojmi in kratice še mal neznane. :D se opravičujem


Bom se sedaj še sam malo igral s temi nastavitvami, tako da zaenkrat res hvala!

Persona ::

No, nekaj napredka le je. Mislim da sem sedaj nastavitve kar že skoraj uredil. Samo še povezava z internetom se mora vzpostaviti.
Pri wsd kaže da je aktivno.
Npr z android mobitelom se lahko na ta WLAN_SiolMODEM_1 povežem preko modema ali usmerjevalnika, le da pri slednjem ne poveže v internet. Le signal piše da je krasen.

Še nekaj sem pomislil. Tale računalnik je precej star. Tam nekje iz leta 2004. Je možno da npr. Matična plošča ne podpira kakšnega standarda ali na splošno wlan povezave? Ker pride kabel iz usmerjevalnika direkt v matično. Bi to s kakšno mrežno kartico rešil?

Daniel ::

Nisem gledal vseh slik, ker jih je precej, me pa zanima kaj bi sploh rad dosegel z tako kombinacijo? Tako kot pišeš izgleda kot, da želiš uporabiti TP-Link kot neke sorte mrežno kartico, ki se bo povezala na Siolov modem. Kaj pravzaprav želiš? Če želiš, da ti TP-Link razširja omrežje, ki ga daje Siolov modem, se za to ponavadi uporablja Repeater ali Repeater Bridge način (odvisno kako želiš razdeliti omrežja), ki pa ga na TP-Linku sicer ni zaradi Atheros čipovja, je pa uporabna za nastaviti podobno delovanje tale povezava

Persona ::

Ma ja, sem verjetno s tem tplinkom preveč zakompliciral.

Želim le interneta na računalniku ki je v drugi sobi kot siol modem in zato z njim ni povezan s kablom.
Ker je računalnik namizni in nima vgrajenega sprejemnika za wlan kot npr. prenosniki, sem kupil nekaj z antenco.

Ker je teh zadev veliko, sem kupil najbolj vsestransko in po komentarjih kvalitetno. Zgleda pa, da ne ustreza osnovnemu namenu.

Če mi bo dopiz*l, naj vzamem kaj:
--vgradno mrežno kartico z antenico
--usb wlan ključek
--kaj drugega?

Pa čim ceneje, le da bo delalo čim hitreje in bo 4Mb/s čim bolj izkoriščena. Čeprav saj za to hitrost verjetno ni razlike kaj vzamem?

Skratka, rabil bi nekaj, da je priklopljeno na pc, in da kliknem Išči brezžična omrežja. Ko mi najde mojga od siol modema, se povežem in to je to :D
Kot na mobitelu...

Pc je pa dva zidova, torej dve sobi stran od siol modema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Persona ()

Persona ::

Kaj iz Mimovrste priporočate? Bom verjetno kar zamenjal, pa še kaj drugega zraven vzel, če bo ceneje...

Persona ::

Sedaj sem se odločil, zamenjal bom za Mrežno kartico. Le da še ne vem ali naj bo PCI ali USB. KAJ JE BOLJE? Katero priporočate in kaj se bolje obnese pri oddaljenosti dveh ali treh sob?

Persona ::

Hayabusa ::

Kako daleč je odjemalec ? Isto nadstropje ?

Vzami usb model, ga lahko eventualno daš na kak meter kabla in najdeš najboljši položaj.

Daniel ::

Vzami USB varianto, je še najlažje. Le vklopiš in že dela. Tale pa ima še zamenljivo anteno in, če signal ne bi bil zadovoljiv lahko menjaš za kakšno močnejšo ali usmerjeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8932348 (11256) Lonsarg
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366449 (4762) maremare
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315226 (3907) Mikec17
»

Ne morem dostopati do routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
193787 (3478) koli99
»

Ruter preko switcha in statičnega IP naslova

Oddelek: Omrežja in internet
111360 (1127) bjan

Več podobnih tem