» »

Ebay? Bolha?

Ebay? Bolha?

mihellino ::

Živjo
mene zanima kako je s kupovanjem najprej na ebayu. Rad bi kupil telefon samsung galaxy s5 active a ga v sloveniji ne prodajajo več-so ga pa za 500 evrov. Zato sm šel gledat na ebay koliko je... 285+poštnina 20 evrov+poštnina iz amerike 75 evrov+ davek 20% pride 430 evrov. To mi za sam telefon niti ni veliko, mi je pa težko dat 430 evrov na ebay za telefon ki sploh nwm kakšen je in nimam nekega zaupanja. Druga stvar pa je bolha. Našel sem oglas ki zgleda precej obetaven za 4 mesece star telefon brez praske. Seveda bi se zmenil za srečanje. Samo me zanima če kdo ve kako lahko na kakšen način preveri da je telefon vredu in sama programska oprema tudi?

manniac ::

mihellino ::

ampak ta je s4 sctive js pa gledam s5 active

SaXsIm ::

Telefoni iz Amerike, sicer ni z njimi nič narobe, ampak bodi izjemno previden, kaj kupuješ. Omrežja so namreč na drugih frekvencah, Verizon (in še nekaj drugih operaterjev) pa recimo uporablja čisto drugo tehnologijo (CDMA), ki ni kompatibilna z GSM standardom. Tako da na ebayu bi priporočal uporabo angleške ali nemške različice.
SaXsIm

mihellino ::

SaXsIm je izjavil:

Telefoni iz Amerike, sicer ni z njimi nič narobe, ampak bodi izjemno previden, kaj kupuješ. Omrežja so namreč na drugih frekvencah, Verizon (in še nekaj drugih operaterjev) pa recimo uporablja čisto drugo tehnologijo (CDMA), ki ni kompatibilna z GSM standardom. Tako da na ebayu bi priporočal uporabo angleške ali nemške različice.

ubistvu gledam na nemškem ebayu samo da pride iz amerike-ampak najbrž je to isto: http://www.ebay.de/itm/New-Unlocked-AT-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihellino ()

SaXsIm ::

AT&T je ok, je GSM based. Išči sicer na angleškem ebayu. NPR.
SaXsIm

Samsung06 ::

Zdravo, mene pa zanima kake možnosti imam. Kupil sem paket a ni prišel do mene(napačen naslov). Moja napaka glede naslova.

Ali lahko od prodajalca zahtevam takoj refund ali ne? Prodajalec pravi, da čaka, da se paket vrne, šele nato refund. Kaj če se nikoli ne vrne, kaj če potuje 100let.

SaXsIm ::

Hja, to je napaka na tvoji strani. Sicer če si zaj* z naslovom, in veš na kateri naslov si dal poslati paket, bi lahko morda preveril ta naslov?
SaXsIm

Samsung06 ::

Na pošti so mi rekli, da so ga poslali nazaj, ker niso vedeli komu dostaviti. Zdaj me zanima ali paket potuje približno enako časa nazaj kot je potreboval za prihod do pošte ali pa so kaki drugi postopki?

kixs ::

Verjetno imas kaksno sledljivost in lahko preveris, ko prejel. Moje izkusnje za ZDA so take, da pride tja v enem tednu, sem pa v dveh (nisi napisal od kje je bilo poslano).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za mnenja o telefonu z eBay-a

Oddelek: Mobilne tehnologije
161009 (647) konspirator
»

Samsung: "Imamo preveč mobilnih telefonov" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5321718 (17293) Doman
»

Iščem nov telefon do 120€

Oddelek: Mobilne tehnologije
313119 (2393) sthep

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101080 (45627) Tilen
»

Apple ima težave z iskanjem partnerja za prodajo iPhone-a v Evropi

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
446082 (4051) ahac

Več podobnih tem