» »

Comshop želi v poenostavljeno prisilno poravnavo

1 2 3
4
»

nekikr ::

En kup pisanja a vse kar si napisal je:
1. Na cesti aktivno ogrožaš sebe in druge. Da ti to povejo (in te tudi pravilno kaznujejo), pa ni pravilno, ker da boš že sam povedal kje so mora kako hitro peljati, ker si neka avtoriteta (kot vsak drugi gostilniški nakladač).
2. Ne spoštuješ požarne varnosti in zavračaš dimnikarsko zakonodajo. Da bo jasno, dimnikarska zakonodaja je oderuška, ampak če so pravila slaba ne pomeni, da jih vzameš v svoje roke, tako kot delaš z omejitvami na cesti.

Ker je Belgija precej popredalčkana močno dvomim, da se imaš prav fino, ker si tipični balkanec, ki bi vse "malo po svoje".

Kako in zakaj so se "prodali" tam zgoraj pa ni debata te teme, če pa bi poznal nekaj malega zgodovine, bi ti pa bilo jasno, zakaj se Slovenija ni morala prodati tako kot Nemčija, Belgija ali Francija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

bbbbbb2015 ::

nekikr je izjavil:

En kup pisanja a vse kar si napisal je:
1. Na cesti aktivno ogrožaš sebe in druge. Da ti to povejo (in te tudi pravilno kaznujejo), pa ni pravilno, ker da boš že sam povedal kje so mora kako hitro peljati, ker si neka avtoriteta (kot vsak drugi gostilniški nakladač).
2. Ne spoštuješ požarne varnosti in zavračaš dimnikarsko zakonodajo. Da bo jasno, dimnikarska zakonodaja je oderuška, ampak če so pravila slaba ne pomeni, da jih vzameš v svoje roke, tako kot delaš z omejitvami na cesti.

Ker je Belgija precej popredalčkana močno dvomim, da se imaš prav fino, ker si tipični balkanec, ki bi vse "malo po svoje".

Kako in zakaj so se "prodali" tam zgoraj pa ni debata te teme, če pa bi poznal nekaj malega zgodovine, bi ti pa bilo jasno, zakaj se Slovenija ni morala prodati tako kot Nemčija, Belgija ali Francija.


Se ne strinjam. Nikjer ne piše, da sem ogrožal sebe ali druge. Kot drugič, zakonodaja omogoča opomine za prekrške neznatnega pomena. To o ogrožanju si lahko, podobno kot Kangla, zatakneš nekam.

Kar se pa tiče dimnikarske zakonodaje, pa če kurišče ni v uporabi, ni potrebe po *čiščenju*. Tudi pregledat ne more nič, ker je plin po dogovoru zaprt. Zakonodaja pa pravi, če se plinska pipa odre, je potreben pregled, s čemer se strinjam. Tako da me ne uči, kako in kaj. Bistveno v tej zgodbi je, da je dimnikar Brenčič lagal, da ga nismo spustili zraven, ter zamolčal, da kurišče ni v uporabi. Oni konji z okolja in prostor pa, presrečni, kazen evo takoj.

Imam se izjemno fino. Pravzaprav best ever.

Zakaj se Slovenija ni prodala, me zanima samo toliko, da bi morale biti uradniške procedure prilagojene velikosti in moči države. Slovenske so overblown.

Indikacija za to je že, da si Slovenija konstantno izposoja denar za proračunsko luknjo. To vodi natanko v grški scenarij. In ni odpustkov.

nekikr ::

V v približno istem obdobju sem v Sloveniji fasal 3-4 kazni, pa takoj pike, pa modre kuverte pa ne vem kaj še ne vse.

Pike, 3-4 kazni, sodnik za prekrške...vse to zaradi "prekrškov neznatnega pomena". Črnuh prosim :) Stand-upa se loti, če ti kdaj ne uspe v trenutnem poslu, smisla za humor imaš dosti ;) Ogrožaš sebe in druge, pravilno je, da so te kaznovali. Če so te tolikokrat, potem bi v normalnem svetu ostal brez izpita in šel na vlak preden nekoga povoziš.

Tako da me ne uči, kako in kaj. Bistveno v tej zgodbi je, da je dimnikar Brenčič lagal, da ga nismo spustili zraven, ter zamolčal, da kurišče ni v uporabi. Oni konji z okolja in prostor pa, presrečni, kazen evo takoj.

Ja, seveda, uboga ovca, kajne? Zakaj ga nisi tožil? Če imaš dokazila, da kurišče ni bilo v uporabi, potem bi tožbo zlahka dobil. Se ti ni dalo, ane? Saj bi, ker imaš prav, samo ravno takrat je bilo treba v trgovino po mleko... ;)

Zakaj se Slovenija ni prodala, me zanima samo toliko, da bi morale biti uradniške procedure prilagojene velikosti in moči države. Slovenske so overblown.

Govoriš iz Belgije, ki je 5x tako birokratizirana kot Slovenija? Stand-up človek, stand-up, te bom prišel gledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

MuadDib ::

nekikr je izjavil:

V v približno istem obdobju sem v Sloveniji fasal 3-4 kazni, pa takoj pike, pa modre kuverte pa ne vem kaj še ne vse.

Pike, 3-4 kazni, sodnik za prekrške...vse to zaradi "prekrškov neznatnega pomena". Črnuh prosim :) Stand-upa se loti, če ti kdaj ne uspe v trenutnem poslu, smisla za humor imaš dosti ;) Ogrožaš sebe in druge, pravilno je, da so te kaznovali. Če so te tolikokrat, potem bi v normalnem svetu ostal brez izpita in šel na vlak preden nekoga povoziš.


Zelo nerad se vmesavam v "pogovore" drugih, vendar moram tukaj res nekaj povedat! Prekoracitev hitrosti za vec kot 10km/h v naselju ze nanese kazenske tocke. Ogrozanje je pa seveda druga pesem (kar dejansko na ravni cesti, brezstranskih cest in brez indikacij naselja - razen table - to ni) in bi bil v takem primeru verjetno tudi bbbbbb2015 zadovoljen s to kaznijo. Ker pa je treba v sloveniji pretiravat, imate kazni da bog pomagaj, kontrole pa vsake toliko, kar psiholosko enostavno pomeni, da lahko pocnes karkoli ti pase, dokler te ne dobijo, ko te pa dobijo pa bankrotiraj!

Sam zivim v sosednji Avstriji, kjer imajo kaznovalno politiko za prekrske neznatnega pomena lepo doloceno kazen par everckov in to je to (do 20km/h v naselju je kazen € 50,00, kar je desetina kazni v sloveniji, tock pa seveda ni), policaji pa dejansko stojijo DNEVNO na nevarnih lokacijah in s tem VZGAJAJO voznike (ne pa odirajo kot v sloveniji).

nekikr je izjavil:

Tako da me ne uči, kako in kaj. Bistveno v tej zgodbi je, da je dimnikar Brenčič lagal, da ga nismo spustili zraven, ter zamolčal, da kurišče ni v uporabi. Oni konji z okolja in prostor pa, presrečni, kazen evo takoj.

Ja, seveda, uboga ovca, kajne? Zakaj ga nisi tožil? Če imaš dokazila, da kurišče ni bilo v uporabi, potem bi tožbo zlahka dobil. Se ti ni dalo, ane? Saj bi, ker imaš prav, samo ravno takrat je bilo treba v trgovino po mleko... ;)


Tozil bi ga naj?? Prva stvar je, da do tega niti ne bi smelo priti, ker URADNIKI (vsaj po povedanem) niso opravili svoje naloge in niso preverili dejanskega stanja pred kaznovanjem. Pomeni da mora clovek kazen placat (pritozba ne zadrzi izvrsbe), potem pa mora denar skupaj dobit za odvetnika in za samo sodisce. Ker pa vemo kako izgleda pravo v sloveniji (v Avstriji zal ni kaj veliko drugace), pomeni da je KLJUB TRDNIM DOKAZOM se vedno priblizno 25% moznost izgube tozbe!

nekikr je izjavil:

Zakaj se Slovenija ni prodala, me zanima samo toliko, da bi morale biti uradniške procedure prilagojene velikosti in moči države. Slovenske so overblown.

Govoriš iz Belgije, ki je 5x tako birokratizirana kot Slovenija? Stand-up človek, stand-up, te bom prišel gledat.


Nima veze od kod govori. Res je, da je birokracija v sloveniji problem! Ne sme se zgodit, da se na spremembo namembnosti zemljisca caka po vec kot 2 leti (cas se seveda znatno skrajsa s plavo kuverto)! Prav tako sem moral vec kot mesec dni cakat, da so slovenski uradniki potrdili, da je moja vozniska veljavna (za nadomestilo) v Avstrijo, da so mi tukaj lahko izdali novo voznisko!

Prosim vas, ne bit neprivoscljivi tistim, ki imamo boljse zivljenje na (nam) boljsih lokacijah, kot vi!

djabi ::

Izgleda, da je sedaj dokončno (sicer je novica stara 10 dni) ... Stari Comshop gre dokončno v stečaj:
https://siol.net/posel-danes/novice/com...

Gospodarska družba Raing d.o.o. pa je odkupila blagovno znamko Comshop in tudi upravlja s spletno prodajalno www.comshop.si
Ta deluje še naprej :)
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 spet ni več v stečaju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
11030325 (26507) St235
»

T-2 gre v stečaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8838913 (29951) MrStein
»

T-2 ne gre v stečaj, potrjena prisilna poravnava (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8330901 (27210) mikic007
»

Potrjena prisilna poravnava T-2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7529880 (24432) Ziga Dolhar
»

T-2 vložil predlog za začetek prisilne poravnave (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8826578 (21169) Macketina

Več podobnih tem