» »

Ko se ti v življenju naenkrat zacikla

Ko se ti v življenju naenkrat zacikla

1
2
»

m0LN4r ::

Lahk si pa tajnica, če znaš dober kofe skuhat 99% sigurno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

urli ::

harmony je izjavil:

urli je izjavil:

* sem šel preveriti tistega ekonomista, no, ni več izvršni direktor, postal je že generalni direktor (pa ni veliko nad 30) tko da bučke, ki jih tako radi prodajajo prfoksi na raznih tehničnih faksih, kako, da je ekonomija brezveze, kako je to nekaj manj, si naj oni kar lepo nekam vtaknejo. TOP inženir v Sloveniji dobi mogoče plače 2000EUR neto, TOP ekonomist verjetno 3x toliko. Čisto tko mimogrede, če se boš odločil za ekonomijo. Po moje je to čisto super izbira, če rad delaš z ljudmi in se vidiš kot "šef" :)

Lol. A zdej, ker je 1 uspel od njih tisoc +, nam je dober pokazatelj, kako je ekonomijo dobr studirati?

Dej nehi lepo te prosim.


Poznam kar nekaj univerzitetno izobraženih ekonomistov in imajo vsi službe in ne boš verjel, dobre plače. Sem pa to omenil le zato, ker je Kompost omenil, da ga ekonomija zanima in zaradi splošnega prepričanja tehničnega kadra, da je ekonomija kr nekaj. Pa nisem ekonomist in verjetno nikoli ne bom, ker me to ne zanima. Grem spet na tehnični faks ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

NotSpecial ::

urli je izjavil:

Če ti to ne uspe in ti tudi v LJ ne dajo še ene priložnosti, da bi poskusil uspešno opraviti zagovor, ti verjetno res ne bo preostalo druga, kot da se vpiše kam drugam.


V bistvu mu v LJ ne smejo dati te priložnosti – pravila veljajo za vse enako.

urli je izjavil:

Kot gimnazijski maturant sem pa en navaden faliranec, luzerček, nebodigatreba, ki ni nobenem zanimiv.

Ta tvoj opis je pa res zanimiv. Zdaj bi blo pa zanimivo slišati še opise onih visoko izobraženih ljudi, ki čepijo na borzi. No, eni k jih kar precej poznam, jamrajo in obžalujejo, da prej niso šli v poklicno šolo, ker se kao tem njihovim sovrstnikom godi neprimerno bolje. Za sabo imajo že toliko in toliko let delovne dobe, familijo, hišo, itd. Koker bi oni rekli - urejen life. Kok je učenega kadra na borzi? Si se to vprašal? Dons fuul šteje iznajdljivost, pa fajn je če kakega mecena poznaš, da te malo naprej »potisne«.

urli je izjavil:

Lahko pa ti tudi opišem, kakšni so občutki, ko faliraš faks (vsaj v mojem primeru) in verjemi, da niso prijetni. Takšne nedokončane zgodbe so res veliko breme. Od moje falirane odločitve, da ne končam faksa pa čeprav so bili čisto vsi pogoji, da bi ga in to v razumnem roku, je minilo že ohohohoho let, pa mi misli še vedno zatavajo v to nedokončano zgodbo in me morijo. Sekerancija mi je zihr skrajšala par let življenske dobe, vse te brezvezne misli na to nedokončano zgodbo pa so mi pobrale že veliko energije. Ne splača se. Če bi mi kdo to prej razložil, bi imel zdaj že zdavnaj diplomo v žepu.

Ta tvoj zadnji del se mi zdi pa milo rečeno malo nesramen. Kot prvo OP ni nikjer napisal, da ne bo nadaljeval s šolanjem. Fotrova ideja je fotrova in ne njegova. Tut js poznam ljudi z nedokončanimi zgodbami, ki se jim enostavno povedano povsem jeb*, ker je njihova zgodba ostala nedokončana; V bistvu koker js opazujem to naokoli muči bolj vse druge kot pa njih (govorim za primere, ki jih poznam in ne da je z vsemi tako). Narobe svet. Js enostavno ne štekam zakaj ti ne spišeš te diplomske? Zdej ti bo v bistvu še lažje, ker si imel neki delovnih izkušenj? Daj jo napiši pa zaključi to poglavje, ker je fuul čutit kok te to teži. Mogoče bi bilo dober, da ti kdo opiše kakšni "fajn" občutki so, ko se neki trudiš na vse pretege in enostavno ne gre (OP-jev primer). En in edin izpit sem na faksu delala trikrat pa so bili tretjič (kljub temu da sem sicer ful flegma tip človeka) občutki "noro neprijetni". Da greš pa šestkrat z ozirom da veš da je zadnjič... Sori, njemu razlagati o teh občutkih je malo zgrešeno z logiko.

urli je izjavil:

* sem šel preveriti tistega ekonomista, no, ni več izvršni direktor, postal je že generalni direktor (pa ni veliko nad 30) tko da bučke, ki jih tako radi prodajajo prfoksi na raznih tehničnih faksih, kako, da je ekonomija brezveze, kako je to nekaj manj, si naj oni kar lepo nekam vtaknejo. TOP inženir v Sloveniji dobi mogoče plače 2000EUR neto, TOP ekonomist verjetno 3x toliko. Čisto tko mimogrede, če se boš odločil za ekonomijo. Po moje je to čisto super izbira, če rad delaš z ljudmi in se vidiš kot "šef" :)


Zdej pa res več ne štekam tvojega nasveta. Naj gre ekonomijo? Samo a ne bo potem če medicine ne bo dokončal vseeno imel tistih groznih občutkov da je faliral faks? 8-O

urli ::

NotSpecial je izjavil:

urli je izjavil:

Če ti to ne uspe in ti tudi v LJ ne dajo še ene priložnosti, da bi poskusil uspešno opraviti zagovor, ti verjetno res ne bo preostalo druga, kot da se vpiše kam drugam.


V bistvu mu v LJ ne smejo dati te priložnosti – pravila veljajo za vse enako.

urli je izjavil:

Kot gimnazijski maturant sem pa en navaden faliranec, luzerček, nebodigatreba, ki ni nobenem zanimiv.

Ta tvoj opis je pa res zanimiv. Zdaj bi blo pa zanimivo slišati še opise onih visoko izobraženih ljudi, ki čepijo na borzi. No, eni k jih kar precej poznam, jamrajo in obžalujejo, da prej niso šli v poklicno šolo, ker se kao tem njihovim sovrstnikom godi neprimerno bolje. Za sabo imajo že toliko in toliko let delovne dobe, familijo, hišo, itd. Koker bi oni rekli - urejen life. Kok je učenega kadra na borzi? Si se to vprašal? Dons fuul šteje iznajdljivost, pa fajn je če kakega mecena poznaš, da te malo naprej »potisne«.

urli je izjavil:

Lahko pa ti tudi opišem, kakšni so občutki, ko faliraš faks (vsaj v mojem primeru) in verjemi, da niso prijetni. Takšne nedokončane zgodbe so res veliko breme. Od moje falirane odločitve, da ne končam faksa pa čeprav so bili čisto vsi pogoji, da bi ga in to v razumnem roku, je minilo že ohohohoho let, pa mi misli še vedno zatavajo v to nedokončano zgodbo in me morijo. Sekerancija mi je zihr skrajšala par let življenske dobe, vse te brezvezne misli na to nedokončano zgodbo pa so mi pobrale že veliko energije. Ne splača se. Če bi mi kdo to prej razložil, bi imel zdaj že zdavnaj diplomo v žepu.

Ta tvoj zadnji del se mi zdi pa milo rečeno malo nesramen. Kot prvo OP ni nikjer napisal, da ne bo nadaljeval s šolanjem. Fotrova ideja je fotrova in ne njegova. Tut js poznam ljudi z nedokončanimi zgodbami, ki se jim enostavno povedano povsem jeb*, ker je njihova zgodba ostala nedokončana; V bistvu koker js opazujem to naokoli muči bolj vse druge kot pa njih (govorim za primere, ki jih poznam in ne da je z vsemi tako). Narobe svet. Js enostavno ne štekam zakaj ti ne spišeš te diplomske? Zdej ti bo v bistvu še lažje, ker si imel neki delovnih izkušenj? Daj jo napiši pa zaključi to poglavje, ker je fuul čutit kok te to teži. Mogoče bi bilo dober, da ti kdo opiše kakšni "fajn" občutki so, ko se neki trudiš na vse pretege in enostavno ne gre (OP-jev primer). En in edin izpit sem na faksu delala trikrat pa so bili tretjič (kljub temu da sem sicer ful flegma tip človeka) občutki "noro neprijetni". Da greš pa šestkrat z ozirom da veš da je zadnjič... Sori, njemu razlagati o teh občutkih je malo zgrešeno z logiko.

urli je izjavil:

* sem šel preveriti tistega ekonomista, no, ni več izvršni direktor, postal je že generalni direktor (pa ni veliko nad 30) tko da bučke, ki jih tako radi prodajajo prfoksi na raznih tehničnih faksih, kako, da je ekonomija brezveze, kako je to nekaj manj, si naj oni kar lepo nekam vtaknejo. TOP inženir v Sloveniji dobi mogoče plače 2000EUR neto, TOP ekonomist verjetno 3x toliko. Čisto tko mimogrede, če se boš odločil za ekonomijo. Po moje je to čisto super izbira, če rad delaš z ljudmi in se vidiš kot "šef" :)


Zdej pa res več ne štekam tvojega nasveta. Naj gre ekonomijo? Samo a ne bo potem če medicine ne bo dokončal vseeno imel tistih groznih občutkov da je faliral faks? 8-O


Dobro, poklicna že, čeprav to je spet tako tako. S poklicno si po večini še vedno navaden delavec in je to bolj slaba tolažba. Imaš pa prav, da gre mnogim vseeno zelo dobro. S tem se strinjam, ker v našem okolišu imajo tudi razni poštarji, gasilci, delavci v proizvodnji pri 30ih že po večini svoje hiše, stanovanja, jasno tudi družine. Drugače je pa tu govora o nazivu gimnazijski maturant, ki je res nikakršna izobrazba, če samo pri tem ostane.

Glede dokončanja medicine se pa moj prvi stavek glasi: "Če te medicina veseli, naredi vse, da jo končaš.". Ekonomija pride v upoštev le, če bodo izčrpane vse druge možnosti in enostavno več ne bo pogojev, da bi jo lahko končal. Občutke sem zapisal le zato, da se slučajno ne bi zgodilo, da bo pristal na izobrazbi gimnazijski maturant. Za vsak slučaj, škoditi ne more :)

Glede mojega študija pa mi ni ostala le diploma ampak še par izpitov. Žal se stari uni programi iztekajo, tako da je vse skupaj že prepozno, da bi dokončal (pa tudi med tednom bi moral verjetno hoditi na določene vaje in bi bilo to res težko izvedljivo). Letos začnem drug študij. Če tega uspešno zaključim, mislim, da bi se znale tudi traume zaradi nedokončanja prvega malo omiliti. Nekoč ga pa mogoče tudi končam po bolonskem programu, če mi bodo kaj priznali, tako, za duševni mir :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

NotSpecial ::

urli je izjavil:

Pravzaprav sem zadnji dve leti samo iskal "rešilno bilko", da mi faksa ne bi bilo potrebno končati, in ta je prišla (na moje prekletstvo) tik pred diplom. Odprl se mi je en posel na čisto drugem področju in prvih nekaj let mi je šlo res dobro, potem je šlo pa vse skupaj v maloro. Faks sem takrat tik pred diplomo obesil na klin in sedaj mi je še kako prekleto žal, da sem ga. Malo bi stisni in bi imel sedaj 7. stopnjo in kar dobre zaposlitvene možnosti.


NotSpecial je izjavil:


Js enostavno ne štekam zakaj ti ne spišeš te diplomske?


urli je izjavil:

Glede mojega študija pa mi ni ostala le diploma ampak še par izpitov. Žal se stari uni programi iztekajo, tako da je vse skupaj že prepozno, da bi dokončal (pa tudi med tednom bi moral verjetno hoditi na določene vaje in bi bilo to res težko izvedljivo). Letos začnem drug študij. Če tega uspešno zaključim, mislim, da bi se znale tudi traume zaradi nedokončanja prvega malo omiliti. Nekoč ga pa mogoče tudi končam po bolonskem programu, če mi bodo kaj priznali, tako, za duševni mir :P


Aja, jaz sem si očitno pojem tik pred diplomo drugače razlagala. Ja, ja, za duševni mir se splača marsikaj nardit. :D

DOOM_er ::

urli je izjavil:

* sem šel preveriti tistega ekonomista, no, ni več izvršni direktor, postal je že generalni direktor (pa ni veliko nad 30) tko da bučke, ki jih tako radi prodajajo prfoksi na raznih tehničnih faksih, kako, da je ekonomija brezveze, kako je to nekaj manj, si naj oni kar lepo nekam vtaknejo. TOP inženir v Sloveniji dobi mogoče plače 2000EUR neto, TOP ekonomist verjetno 3x toliko. Čisto tko mimogrede, če se boš odločil za ekonomijo. Po moje je to čisto super izbira, če rad delaš z ljudmi in se vidiš kot "šef" :)



hja koliko pa je nezaposlenih ekonomistov in koliko nezaposlenih inženirjev?
Robots will steal your job. But that's OK

urli ::

NotSpecial je izjavil:

urli je izjavil:

Pravzaprav sem zadnji dve leti samo iskal "rešilno bilko", da mi faksa ne bi bilo potrebno končati, in ta je prišla (na moje prekletstvo) tik pred diplom. Odprl se mi je en posel na čisto drugem področju in prvih nekaj let mi je šlo res dobro, potem je šlo pa vse skupaj v maloro. Faks sem takrat tik pred diplomo obesil na klin in sedaj mi je še kako prekleto žal, da sem ga. Malo bi stisni in bi imel sedaj 7. stopnjo in kar dobre zaposlitvene možnosti.


NotSpecial je izjavil:


Js enostavno ne štekam zakaj ti ne spišeš te diplomske?


urli je izjavil:

Glede mojega študija pa mi ni ostala le diploma ampak še par izpitov. Žal se stari uni programi iztekajo, tako da je vse skupaj že prepozno, da bi dokončal (pa tudi med tednom bi moral verjetno hoditi na določene vaje in bi bilo to res težko izvedljivo). Letos začnem drug študij. Če tega uspešno zaključim, mislim, da bi se znale tudi traume zaradi nedokončanja prvega malo omiliti. Nekoč ga pa mogoče tudi končam po bolonskem programu, če mi bodo kaj priznali, tako, za duševni mir :P


Aja, jaz sem si očitno pojem tik pred diplomo drugače razlagala. Ja, ja, za duševni mir se splača marsikaj nardit. :D


Pač zbirale so se že teme za diplomo, opravljene sem imel vse seminarje, pri večini preostalih izpitov že pisne dele, načeloma bi bilo potrebno samo še zadevo sfiniširati. Tko nekako, zame pač tik pred diplomo ;) Da ne omenim, da je bilo časa še skoraj 2 leti za dokončanje (absolvent je bil let in pol) ampak sem proti koncu 4. letnika obesil vse skup na klin in se knjig več nisem pritaknil. Falirana odločitev faliranca, kaj češ, butl... je pršu posel (na čisto drugem področju), dosti denarja, leta so pa tekla... zdaj pa ne bom več smetil teme, ker ta ni o meni. Če pa je kdo slučajno na podobnem kot sem bil sam, pa mu res toplo priporočam, da dokonča študij. Tudi, če dobi službo, odpre svojo firmo, karkoli... končajte študij, sploh, če ste na koncu. Brez izgovorov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

urli ::

DOOM_er je izjavil:

urli je izjavil:

* sem šel preveriti tistega ekonomista, no, ni več izvršni direktor, postal je že generalni direktor (pa ni veliko nad 30) tko da bučke, ki jih tako radi prodajajo prfoksi na raznih tehničnih faksih, kako, da je ekonomija brezveze, kako je to nekaj manj, si naj oni kar lepo nekam vtaknejo. TOP inženir v Sloveniji dobi mogoče plače 2000EUR neto, TOP ekonomist verjetno 3x toliko. Čisto tko mimogrede, če se boš odločil za ekonomijo. Po moje je to čisto super izbira, če rad delaš z ljudmi in se vidiš kot "šef" :)



hja koliko pa je nezaposlenih ekonomistov in koliko nezaposlenih inženirjev?


Glej, ne vem in me tudi ne zanima, ker ne grem na ekonomijo. Povedal sem le, da tisi, ki jih jaz poznam in so študirali ekonomijo uni imajo več ali manj vsi dobro plačane službe. Kakšni starejši (tam pri 40+ih) pa sploh. Dosti jih visi na razni direktoratih, po občinah, so vodje raznih sektorjev, delajo bolj tako tako vlečejo pa velike plače. Si upam trditi, da višje kot inženirji. Jasno jih je verjetno tudi veliko brezposelnih ampak vseno mislim, da študij ekonomije ni tako mimo kot bi ga nekateri radi prikazali. Že v mojih časih je bila ta fama, da je ekonomija kr nekaj in da bodo vsi pristali na zavodu pa kot zdaj opazujem so se očitno precej motili - ne samo, da imajo službe ampak imajo tudi dobre plače.

m0LN4r ::

Potem se posplošeno spomniš, ker na generacijo jih je 10 od 100 zaposlenih, če majo srečo in znanje. Izvzeto, tisti ki še gurajo napotnico pa s.pjčka za 600EUR.

Dosti jih visi na razni direktoratih, po občinah, so vodje raznih sektorjev, delajo bolj tako tako vlečejo pa velike plače.

Na take položaje ne prideš brez tega, da te kdo potegne ali porine. Eni se vlačijo po par let naokol, da pridejo do tega, zato pa 40+
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzporedni študij ekonomije

Oddelek: Šola
339386 (5171) Meridian

Šolanje nekoč in danes (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13028304 (24014) Mato989
»

Je smiselno vpisati študij organizacije?

Oddelek: Šola
122156 (1582) Gladi
»

Prepis na podiplomca na drug faks

Oddelek: Šola
235291 (4137) CMpunk
»

Kronično pomanjkanje naravoslovno-tehničnega kadra v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19326881 (19028) CaqKa

Več podobnih tem