» »

Komunikacija

Komunikacija

Quantum ::

Pozdravljeni uporabniki foruma slotech! Zanima me vaše mnenje glede komunikacije. Zanima me predvsem dejstvo ali so ljudje, ki nekako presegajo povprečnega človeka težko dostopni? Tukaj mislim predvsem na ljudi, ki so npr. zmagovalci na nekem področju, imajo veliko funkcij itd...Kako vi gledate na to, da ljudje ki izstopajo nočejo imeti opravka z ljudmi, ki so povprečnega ranga.


Lp Q!

jype ::

Quantum> Kako vi gledate na to, da ljudje ki izstopajo nočejo imeti opravka z ljudmi, ki so povprečnega ranga.

Običajno gre bolj za nesorazmerje v količini časa, ki ga imajo na voljo.

Če je nekdo v zgornjem 1% in se ima na dan na primer 99 minut oziroma dobre pol ure časa ukvarjat s tistimi, ki so od njega slabši, bo vsak od njih dobil le 1 minuto časa.

Ker so razmerja ponavadi še višja (najboljših pet šahistov, košarkarjev, filmskih igralcev in poslovnežev na svetu je v zgornji miljardinki, na primer) so potem videti še težje dostopni. Obstajajo tehnologije, ki to malce omilijo (mediji, na primer, skozi katere slavni ljudje učinkoviteje naslavljajo več ljudi hkrati), ampak na osebni sestanek z Billom Gatesom ali pa Dalaj Lamo kljub temu ne moreš računati.

innerspace ::

Sam cas je en aspekt, z njim je povezana vsebina pogovorov oziroma kvaliteta teh druzbenih interakcij ter vpliv na opravilnost vpletenih.
Nekemu "top" cloveku je, kot pravi Jure, skoda casa za zadeve, ki ne doprinasajo k resevanju nekih njegovih problemov ali taskov, torej je po svoje neekonomicno druzenje z "non-top" ljudmi oziroma za biti korektnejsi - z ljudmi izven polja konkretnega delovanja.

Te znacilnosti so vidne ze v zgodnjem clovekovem razvojnem obdobju(vrtec), ko se ze oblikujejo neki osebni nacini resevanja problemov in sploh drugacni izbor interesnih podrocij, ki locujejo in povezujejo otroke ze zelo zgodaj.

Sam recimo obzalujem, da nisem uspel povzdigniti standarda komunikacije v mojem druzbenem okolju, kjer je nivo "povprecen" in si znotraj tega konteksta ne uspem ustvariti dovolj zanimivega prostora oziroma topicov, ki bi bili dovolj stimulativni za moj um, zato se pogosto drzim na strani in nimam veliko opravka z obicajnimi debatami.
Skoda, ker vem da je veliko takih, ki potrebujemo vec od tega, kar nam nudi t.i. "normalno druzbeno okolje".
Ali gre tukaj za "top" ljudi ali ne, ne bi znal reci, saj verjemem, da cloveka na "vrh" povzdignejo predvsem okoliscine in z njimi povezana sreca v zivljenju. Seveda so sposobnosti na prvem mestu, a niso vse.

Upam, da nisem zasel prevec off topic.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Genska terapija zdravi mišično distrofijo pri psih

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
319690 (8100) Aggressor
»

Kako najbolje preživeti svoje življenje

Oddelek: Problemi človeštva
233164 (1820) Berserker
»

Tehnologija in družbena odtujenost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
526264 (5348) guest #44
»

Vandalizem na avtomobilu

Oddelek: Na cesti
473041 (1525) Go-ahead

Več podobnih tem