» »

V kateri zabojnik spada karton od pice?

V kateri zabojnik spada karton od pice?

«
1
2 3

LordBebo ::

Papir ali embalaža?

xda develope ::

Sam dajem pod papir saj je taka škatla zložen karton.

nikjozo ::

Uporabljeni kartoni od pice gredo v embalažo, saj vsebujejo mešan odpadek - karton pomazan s hrano.

nikjozo ::

NE vem zakaj ne morem popraviti zgornjega posta. Popravek:

Uporabljeni kartoni od pice gredo v mešan zabojnik, saj vsebujejo mešan odpadek - karton pomazan s hrano.

omnimint ::

Očitno nimam samo jaz problemov z razvrščanjem smeti :) Za konkreten primer so možni 3 pravilni odgovori, pa ni osamljen. Bodo morali naši komunalci kakšna strokovna izobraževanja organizirat :))

SimplyMiha ::

Ali lahko svinjsko kračo, na kateri je ostala nalepka, vržem v kanto za embalažo?

qwea ::

Pojej kračo, pa samo nalepko vrž stran.

Pinturicchio ::

Karton od pice gre v t.i. rumeno vrečo.

čuhalev ::

Odvisno, nimajo vsa komunalna podjetja enakih barv. Recimo pri nas imamo 4 smetnjake: plastenke (rumen pokrov), pločevinske (moder pokrov), steklo (zelen pokrov), papir (rdeč pokrov), za embalaže nimamo smetnjaka. Smetnjak za ostale odpadke ima črn pokrov in tisti za biološke rjav pokrov.

radmannsdorf ::

pri nas gre škatla od pice med papir.

Mare2 ::

radmannsdorf je izjavil:

pri nas gre škatla od pice med papir.


Narobe. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Highlag ::

Potem časopis ali revijo popackano s hrano tudi vržeš me embalažo?
Never trust a computer you can't throw out a window

Manu ::

V zabojnike z modrim pokrovom ne smemo odlagati:


    z živili pomazane ali prepojene papirnate in kartonske embalaže (spada med preostale odpadke);
    kakorkoli umazanega ali navlaženega papirja in kartona.


vir: http://www.snaga.si/locevanje-zbiranje-...

Če je kartonska embalaža pice čista, potem gre lahko med papir, drugače pa med ostale odpadke.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manu ()

radmannsdorf ::

Mare2, potem pa povej kako je prav. Karton je karton, tud če ga premažeš z zlatom. Sploh pa pri nas v vseh picerijah dajo alu folijo pod pico, tako da karton ni popackan. Folija gre pa itak v kanto za plastiko in kovino(rumen pokrov, komunala Radovljica).

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Pri meni gre pa škatla od pice v peč. Za spodkurit zjutraj je dobra.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Cervantes ::

Škatlo za pice se razreže na ozke trakove, prevleče z alu-folijo in uporabi za motenje sovjetskih radarjev.

Mare2 ::

radmannsdorf je izjavil:

Mare2, potem pa povej kako je prav. Karton je karton, tud če ga premažeš z zlatom. Sploh pa pri nas v vseh picerijah dajo alu folijo pod pico, tako da karton ni popackan. Folija gre pa itak v kanto za plastiko in kovino(rumen pokrov, komunala Radovljica).


Tu gre za nova dejstva: "v vseh picerijah dajo alu folijo pod pico"

V tem primeru škatlo še enkrat uporabiš za pico. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

noraguta ::

Hrane se ne meče stran, vse postrgat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

radmannsdorf ::

Mare2 je izjavil:

Mare2, potem pa povej kako je prav.

mtosev ::

mi damo v papir
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Furbo ::

radmannsdorf je izjavil:

Mare2, potem pa povej kako je prav. Karton je karton, tud če ga premažeš z zlatom. Sploh pa pri nas v vseh picerijah dajo alu folijo pod pico, tako da karton ni popackan. Folija gre pa itak v kanto za plastiko in kovino(rumen pokrov, komunala Radovljica).


Če je čist, potem lahko v papir. Sicer v črno kanto oziroma mešane odpadke. Saj ni tako težko.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Oprostite za izraz, ma a ste blesavi? Kakšen mešan odpadek?. A mislite, da je tista sled mezge in mikrogram sira kritičen v rezalniku in nadaljnji predelavi desetine ton papirja.. ? Đizs. Čisti papir. Bo treba pazit tudi da papir ni popisan ali zmečkan? :D Ajde če ste že toliko gajstni, pač flikneš koščice od oliv ven .. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Pinturicchio ::

Pri nas gre karton od pice 100% med plastiko. Imamo posebej na kontejnerih napisano da med papir gre samo papir in ne karton. Kako je drugod po Sloveniji ne vem, sem pa mislil da po celi državi razvrščamo enako.

Shegevara ::

Sem bil v taki situaciji ja.

Naročil pico in na kartonu je bil napisan moje ime in naslov prebivališča. Sem jo že hotel odvršt v smetnjak za papir pred enimi bloki, pa sem se za vsak slučaj premislil in rekel, da bom raje to zakuril doma, kot pa da še kakšno položnico mogoče dobim zaradi preveč vlažnih kartonov :|:))

čuhalev ::

Večje vprašanje je, kam gre embalaža mleka, ki je zunaj kartonasta, znotraj pa prevlečena z aluminijem, če nimamo kontejnerja za embalažo.

Predelave te embalaže poteka tako, da jo razrežejo ter jo namakajo v vodi toliko časa, da karton razpade oziroma se aluminijasti sloj odlušči, potem pa precedijo. Ampak kam, med papir ali med plastiko?

[D]emon ::

Karton od pizze v LJ, kar so mi potrdili na Komunali, spada v modri kontejner (papir).
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

šernk ::

no sedaj mi pa ni več žal, da sem bil par dni nazaj prelen za narediti 2 metra več in vreči škatlo od pice med papir in sem jo raje zabrisal v mešane odpadke :))

pa še slabo sem se počutil potem...tudi embalažo in pločevinke je potrebno oprati preden se vrže v ločene zabojnike, resno jih kdo opere pred tem?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

[D]emon ::

šernk je izjavil:


pa še slabo sem se počutil potem...tudi embalažo in pločevinke je potrebno oprati preden se vrže v ločene zabojnike, resno jih kdo opere pred tem?


S kje si pa to bedarijo pobral ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Pinturicchio ::

[D]emon je izjavil:

šernk je izjavil:


pa še slabo sem se počutil potem...tudi embalažo in pločevinke je potrebno oprati preden se vrže v ločene zabojnike, resno jih kdo opere pred tem?


S kje si pa to bedarijo pobral ?


To ni bedarija. Vse lončke od jogurta, od paštete,... je potrebno oprati preden jih odvržeš. Kdo pa to sploh dela, je drugo vprašanje :)

Mare2 ::

[D]emon je izjavil:



S kje si pa to bedarijo pobral ?


Hehe, nikjer ne piše koliko odstotkov hrane je lahko na kartonu ali v njem, da še spada v skupino kartonaste embalaže. :)

Eni so natančni.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

[D]emon ::

Pinturicchio je izjavil:

[D]emon je izjavil:

šernk je izjavil:


pa še slabo sem se počutil potem...tudi embalažo in pločevinke je potrebno oprati preden se vrže v ločene zabojnike, resno jih kdo opere pred tem?


S kje si pa to bedarijo pobral ?


To ni bedarija. Vse lončke od jogurta, od paštete,... je potrebno oprati preden jih odvržeš. Kdo pa to sploh dela, je drugo vprašanje :)


Kje to pise ? Jaz ne bom opravljal dela servisa za sortiranje odpadkov in se placal za ta "privilegij".
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Glugy ::

Če ni preveč umazan daš med papir sicer pa med biološke odpadke. Kartonasta škatla pizze je razgradljiva.

Mare2 ::

Evo uradno:
Kako odlagamo?

Pomembno je, da embalažo vedno izpraznimo. Če je mogoče jo tudi stisnemo, tako da nam pri ločevanju doma in kasneje pri odlaganju zavzame čim manj prostora. Preden embalažo odložimo, ji vedno odstranimo pokrovček ali zamašek. Embalaže ni treba izpirati ali prati.

Če še kdo ne ve, naj mene vpraša, bom jaz prečital za tiste, ki ne ... :) Hehe...

http://www.snaga.si/locevanje-zbiranje-...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pithlit ::

Glede na to da te smeti mi plačujemo kot da so zlate (in jih komunala naprej proda kot da so zlate - torej služi 2x)... so nam naložili kar precej dodatnega dela z njimi (spucat, posortirat, stiskat...). Saj vem, njim bi bilo najbolje da sam v žaklje preložijo in naprej prodajo. Konkurence pa itak nimajo.
Life is as complicated as we make it...

dexterboy ::

Cervantes je izjavil:

Škatlo za pice se razreže na ozke trakove, prevleče z alu-folijo in uporabi za motenje sovjetskih radarjev.


:D 8-) :))

Brawo, edini pravi cilj recikliranja embalaže.

on topic; mislim, da je fseeno, ali se jo da med papir ali embalažo. Ker sem dostikrat na glavni deponiji, so "momci kazali sledeče"; ako je čist, među papir. A ako je prljav od kečap, u embalažu. ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

krneki0001 ::

Pithlit je izjavil:

Glede na to da te smeti mi plačujemo kot da so zlate (in jih komunala naprej proda kot da so zlate - torej služi 2x)... so nam naložili kar precej dodatnega dela z njimi (spucat, posortirat, stiskat...). Saj vem, njim bi bilo najbolje da sam v žaklje preložijo in naprej prodajo. Konkurence pa itak nimajo.


Sam vse smeti v isto kanto vržem, pa naj sami komunalci sortajo. Ne bom njihovega dela delal. Če imajo preveč dela, imamo pa 110.000 ljudi na zavodu, pa se bo že našlo kakih 1000, ki bi to za pošten denar delali.

Na finskem so naredili enako - ne sortirajo smeti ljudje doma, ampak jih smetarji vse odpeljejo, sortira se pa v sortirnicah in so s tem tudi kar nekaj brezposelnosti rešili.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Gama ::

Vsak karton, in vsak papir premaži z ajvarjom in potem lahko mečes vse v mešano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gama ()

šernk ::

[D]emon je izjavil:

šernk je izjavil:


pa še slabo sem se počutil potem...tudi embalažo in pločevinke je potrebno oprati preden se vrže v ločene zabojnike, resno jih kdo opere pred tem?


S kje si pa to bedarijo pobral ?


pred leti smo dobili takšna navodila (govorim za kakšne 3-4 leta nazaj), da je lončke od jogurtov in to treba oprati. očitno so sedaj malce počlovečili zadevo in jih moraš samo izpraznit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mare2 ::

šernk je izjavil:


pred leti smo dobili takšna navodila (govorim za kakšne 3-4 leta nazaj), da je lončke od jogurtov in to treba oprati. očitno so sedaj malce počlovečili zadevo in jih moraš samo izpraznit.


LOL, v navodilih je pisalo, da jih je bilo treba pomiti in ne oprati. Seveda, nimajo vsi pomivalnih strojev. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

noraguta ::

A dej no ce ne operejo zadeve insite nimajo kej predelovat. Opereš če maš majhno porabo da ti kanta v stanovanju ne smrdi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

dope1337 ::

Gama je izjavil:

Vsak karton, in vsak papir premaži z ajvarjom in potem lahko mečes vse v mešano.


Give this man a cookie! He's a freakin' genius!
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Yohan del Sud ::

Kaj pa rabljene vrečke od čaja? Imaš papir, imaš bio organski odpadek, dejansko so pa embalaža ... :D

Moje mnenje je zelo blizu dvema negratiniranima osebama malo višje v tej temi in tudi sam mislim, da gre tu za organizirano rezanje salame. Rjave zabojnike silimo k kmetom, četudi že vsak normalni predmestni vrtičkar ima svoj kompostnik. Papir smo včasih veselo zbirali v šolah, nato so ga pobirali brezdomci (in ga še). Tudi železo, baker in aluminij se je splačalo za eno prikolico na vsakih par let navlečt nekam na vrt in potem to odpeljati do Surovine par 10km stran (če ti ga ni prej sunil cigo).

Sedaj pa ... Vse je mandatorno in zmedeno. Vsaka občina ti določi raznobarvne zabojnike (in postavke na računu) in po svoje razlaga, kaj gre v kateri zabojnik in za povrhu, se izvaja še pogrom nad uporabniki teh "storitev." Organizirane so akcije za iskanje "grešnikov", medijsko podprte in to.

Regijski razvrščevalni centri (ene pet v SLO) bi bolje rešil ta problem, kot šest plastičnih zabojnikov pred vsako hišo.

Zakaj hudirja ne najdem niti stavka v medijih, ki bi opozoril na ta problem?
www.strancar.com

Pithlit ::

Yohan del Sud je izjavil:

Zakaj hudirja ne najdem niti stavka v medijih, ki bi opozoril na ta problem?

Zato ker imajo občinska komunalna podjetja monopol v svojih regijah. In ne ti ne jaz nimava prav nobene izbire katere komunalce spustit do lastnih smeti.
Life is as complicated as we make it...

nagobčnik ::

Tako je, če že neki sortiram, raje sortiram zase nekaj časa. In ko se nabere, te surovine prodam, ne pa da jim šenkam presortirane surovine, da jih oni prodajo, zraven jim pa še plačam za to. Dobro, rabiš nekaj placa, ampak marsikdo ga ma.

Če bi bila kakršna kol konkurenca tu, bi mogoče lahko celo zastonj odvažali smeti, ker bi mogoče s prodajo surovin že zaslužili dovolj (in se za te surovine seveda borili, zdaj te seveda olupijo na tri različne načine, ker so edini požegnani in lahko)

MadMax ::

Če boš povedal kam/komu ter po kaki ceni prodajaš smeti, bo tudi konkurenca hitreje tu...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

krneki0001 ::

Vem da se boste nekateri smejali, ampak naša dva tastara kupujeta tekočine (sokovi, radenska, voda,...) samo v flašah, ki se lahko na hrvaškem zamenjajo za kune. Ena flaša je pol kune. In ko gresta na morje vržeta v prtljažnik 2 veliki črni vreči z nekje 300 flašami in zato dobita 150 kun. Ker gresta vsaj enkrat na mesec na morje (vikend imamo tam), dobita tako 150 kun vsakič, kar pa je nekje 20 evrov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

tomaz- ::

300 flaš na mesec.. No, to pa je "požrešnost", hehehe

WarpedGone ::

Maš črni zabojnik, vržeš notr in greš stran.
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

tomaz- je izjavil:

300 flaš na mesec.. No, to pa je "požrešnost", hehehe


Jima kr cela familja dostavlja flaše in piksne, tako da se kr nabere.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

nagobčnik ::

MadMax je izjavil:

Če boš povedal kam/komu ter po kaki ceni prodajaš smeti, bo tudi konkurenca hitreje tu...


Dinos, cen trenutno ne vem na pamet.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odlaganje smeti v tuj zabojnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13222978 (1419) NEGAN DEAD
»

Ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
244350 (3204) billy
»

Ločevanje odpadkov - odstranjevanje ostankov hrane in ostalih stvari iz embalaže

Oddelek: Problemi človeštva
365275 (4404) fosil
»

Informacije v kantah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19222720 (19611) krneki0001
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468564 (65804) Malajlo

Več podobnih tem