» »

Preperji norost ali je kaj na tem

Preperji norost ali je kaj na tem

««
4 / 27
»»

Aston_11 ::

Zakaj ne bi s fiskarsovo nasekal drva? Jaz sem to počel te dni z x27. Da ima fiberglass ročaj, je prednost, zaradi bistveno manjših vibracij, ki vsekajo po roki, ko zadene objekt. In zadeva tudi cepi specialno. Hosta pa klasika, itak.

krneki0001 ::

Sam govorim za fiskarsovo sekiro X5, ki je težka koliko - 500g? To je za silo. Za delanje trsk. Preseka tudi kaj večjega, ampak to je potem matranje.
Če hočeš kaj več nasekat rabiš večjo sekiro in jaz fiskarsove večje ne grem kupit, ker je proti navadnim cepilkam orenk predraga. In za to imam cepilko z jesenovim ročajem.

Imaš pa sedaj v bauhausu kopijo fiskarsa z bauhausovim logotipom. Enako narejena, malo težja in za 3x nižjo ceno.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Klinc pa tak preper. Kti gre fiberglass pa garancijo uveljavljaš sred šume, al pa krize? Ja stovkl smo jih že. Je pa bolš fiberglas k počiva. Kse nenizsuši. Za uporabo pa les zmaga. Pa se sam narediš štil. (Ker imam jesen sem ga že iz golga firbca)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mailer ::

Verjamem, da x5 ni tako vzdržljiva, me pa vseeno prepriča o kvaliteti.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Martin Krpan ::

Fantje , govorimo o prepper zadevah, ki naj bi bile ćimlažje , ker se večinoma nosijo v nahrbtniku in se ti po celem dnevu/več dnevih nošnje vsak odvečen gram še kako pozna.
Med sekirami tu tudi p/p zmaga finski Fiskars. Jaz imam drugi najmanjši model , to je X7 ki je vseeno malce bolj resna zadeva kot otročja X5 z prekratkim štilom.


Aston_11 ::

noraguta je izjavil:

Klinc pa tak preper. Kti gre fiberglass pa garancijo uveljavljaš sred šume, al pa krize? Ja stovkl smo jih že. Je pa bolš fiberglas k počiva. Kse nenizsuši. Za uporabo pa les zmaga. Pa se sam narediš štil. (Ker imam jesen sem ga že iz golga firbca)

Prej boš ti les zlomil, kot jaz fiberglas. Ne boš verjel, kolikokrat sem že opalil za rezilom po fiberglasu z vso silo, pa mu nič ni. Les bi že zdavnaj počil, roke pa odstrelilo.

mailer je izjavil:

Verjamem, da x5 ni tako vzdržljiva, me pa vseeno prepriča o kvaliteti.

Evo, naredi ti tole s tvojim lesom, ko bodo tanki gazli vsepovsod in zombiji tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Isotropic ::

Ne boš verjel, kolikokrat sem že opalil za rezilom po fiberglasu z vso silo, pa mu nič ni. Les bi že zdavnaj počil, roke pa odstrelilo.

seveda bi

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/515532/...

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Tole gre po vrsti - si ga merimo na pcje, potem na motorje, potem na bicikle, potem na sisteme, potem na sekirce in tako naprej. Eni sledijo klasiki, eni alternativi.

noraguta ::

Aston_11 je izjavil:

noraguta je izjavil:

Klinc pa tak preper. Kti gre fiberglass pa garancijo uveljavljaš sred šume, al pa krize? Ja stovkl smo jih že. Je pa bolš fiberglas k počiva. Kse nenizsuši. Za uporabo pa les zmaga. Pa se sam narediš štil. (Ker imam jesen sem ga že iz golga firbca)

Prej boš ti les zlomil, kot jaz fiberglas. Ne boš verjel, kolikokrat sem že opalil za rezilom po fiberglasu z vso silo, pa mu nič ni. Les bi že zdavnaj počil, roke pa odstrelilo.

mailer je izjavil:

Verjamem, da x5 ni tako vzdržljiva, me pa vseeno prepriča o kvaliteti.

Evo, naredi ti tole s tvojim lesom, ko bodo tanki gazli vsepovsod in zombiji tudi.

jaz bom les zlomil pa tud fiberglas. Jaz les zamenjam ti fiberglasa ne boš. kar je v krizi precej pomembna reč. Pa tud sicer.

Aston_11 ::

noraguta je izjavil:

jaz bom les zlomil pa tud fiberglas. Jaz les zamenjam ti fiberglasa ne boš. kar je v krizi precej pomembna reč. Pa tud sicer.
Tank ga ni zlomil, tudi ti ga ne boš. Nadomestil ga bi sicer z lesom, zakaj bi iskal fiberglas, saj se gremo preživetje, ne metroseksualizem.

noraguta ::

bleem je izjavil:

super :) vi kr nosite 30l nahrbtnike s sabo, jaz prisegam da rabis to Zastava M76 @ Wikipedia .. lahko se branim in napadam, ko mi zmanjka surovin in jih morem odvzet kaksnemu:)

Talej dobra ena bolj nerodnih pušk z nestandardno municijo za preživetje. potovkl bi te s kamnom
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Martin Krpan ::

noraguta je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

noraguta je izjavil:

Klinc pa tak preper. Kti gre fiberglass pa garancijo uveljavljaš sred šume, al pa krize? Ja stovkl smo jih že. Je pa bolš fiberglas k počiva. Kse nenizsuši. Za uporabo pa les zmaga. Pa se sam narediš štil. (Ker imam jesen sem ga že iz golga firbca)

Prej boš ti les zlomil, kot jaz fiberglas. Ne boš verjel, kolikokrat sem že opalil za rezilom po fiberglasu z vso silo, pa mu nič ni. Les bi že zdavnaj počil, roke pa odstrelilo.

mailer je izjavil:

Verjamem, da x5 ni tako vzdržljiva, me pa vseeno prepriča o kvaliteti.

Evo, naredi ti tole s tvojim lesom, ko bodo tanki gazli vsepovsod in zombiji tudi.

jaz bom les zlomil pa tud fiberglas. Jaz les zamenjam ti fiberglasa ne boš. kar je v krizi precej pomembna reč. Pa tud sicer.


Če si tak štor (kar si , če si polomil že več fiskarc), da vse polomiš boš pač v izrednih razmerah kmalu cr***l , ne glede na to kakšno super duper orodje imaš. :))
Pač preživetje najboljših in najspretnejših.
Ex Yu brača bi rekli "Nije važan kakav je alat , več kakav je majstor"(ni važno kakšno je orodje , ampak kakšen je mojster).
Kar se tudi na prepper sceni ne upošteva dovolj.;(

noraguta ::

Aston_11 je izjavil:

noraguta je izjavil:

jaz bom les zlomil pa tud fiberglas. Jaz les zamenjam ti fiberglasa ne boš. kar je v krizi precej pomembna reč. Pa tud sicer.
Tank ga ni zlomil, tudi ti ga ne boš. Nadomestil ga bi sicer z lesom, zakaj bi iskal fiberglas, saj se gremo preživetje, ne metroseksualizem.

Ne bos vrjel zlomil smo ga. Pri macoli. Ti pa če maš tank doma , nevem kaj cvikaš. A je to iz reklame. Kjer so vrgl skero v blato pa cez zapeljal.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Martin Krpan ::

Za stare ateje , ki prisegajo na tehniko iz 18. stoletja in jim je vse novo "šajze" , par dejstev :
lahko je tvoja krmelj sekira ostra kot fiskarca. Nekatere so druge spet niso.
Fiskars jih proizvaja v sodobni tovarni kjer so vsi pogoji natančno kontrolirani in na koncu še kontrola kvalitete, krmelj pa dela tako malo od oka.
Fiskarsove so zato vse 100% enako odlične , naši kovači pa naredijo 25% odličnih , 50% povprečnih in 25% slabih.
Z lesenimi ročaji se razen skandinavcev nihče resno ne ukvarja , ti naši ti nabijejo gor neki generični postruženi bukov ročaj. Ko jebe smer rasti letnic.;(

Pa verjemi , da finci obvladajo izdelavo sekir , oni imajo največ gozda v evropi , več kot mi.
Pa še skandinavski dizajn ,natančnost in kvaliteta jekla.
+ sekira z plastičnim ročajem je mnogo lažja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Šimpanz ()

Furbo ::

Oh ja leseni ročaji, ko sem začel delati knauf sem imel kladiva z lesenimi ročaji, vsake par dni sem natikal glave nazaj gor..

Potem sem kupil kladivo s plastičnim ročajem, brez težav delal z njim 8 let, potem se mu je pridružil fiberglas. Pridružil, ne zamenjal. Iz tečnobe pač.

Jebeš les, zadeva sodi v kameno dobo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

noraguta ::

Martin Krpan je izjavil:

Za stare ateje , ki prisegajo na tehniko iz 18. stoletja in jim je vse novo "šajze" , par dejstev :
lahko je tvoja krmelj sekira ostra kot fiskarca. Nekatere so druge spet niso.
Fiskars jih proizvaja v sodobni tovarni kjer so vsi pogoji natančno kontrolirani in na koncu še kontrola kvalitete, krmelj pa dela tako malo od oka.
Fiskarsove so zato vse 100% enako odlične , naši kovači pa naredijo 25% odličnih , 50% povprečnih in 25% slabih.
Z lesenimi ročaji se razen skandinavcev nihče resno ne ukvarja , ti naši ti nabijejo gor neki generični postruženi bukov ročaj. Ko jebe smer rasti letnic.;(

Pa verjemi , da finci obvladajo izdelavo sekir , oni imajo največ gozda v evropi , več kot mi.
Pa še skandinavski dizajn ,natančnost in kvaliteta jekla.
+ sekira z plastičnim ročajem je mnogo lažja.

Bo kar jesenov ročaj na krmelju. Ne tupi traparij. Plastik fantastik fiksars je pa za v mesto. V gmajni jih nenbos videl dolg.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

noraguta ::

Furbo je izjavil:

Oh ja leseni ročaji, ko sem začel delati knauf sem imel kladiva z lesenimi ročaji, vsake par dni sem natikal glave nazaj gor..

Potem sem kupil kladivo s plastičnim ročajem, brez težav delal z njim 8 let, potem se mu je pridružil fiberglas. Pridružil, ne zamenjal. Iz tečnobe pač.

Jebeš les, zadeva sodi v kameno dobo.

Prva reč v divjini je polaganje knaufa. Druga je da nisi niti navlažil fotrovih kladiv. Oz kakih iz skladišča.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

vostok_1 ::

Če govoriš s kom, ki je že preživel vojno bo bistveno drugače kot če govoriš z nekom, ki je vojno vidu zgolj na Call of duty-ju.

Furbo ::

noraguta je izjavil:

Druga je da nisi niti navlažil fotrovih kladiv. Oz kakih iz skladišča.


Izbira
- orodje, ki ga je potrebno namakati, mazati z oljem, ne vem kaj še vse.. boš svoj ruzak za emergency vsak teden odprl in namakal sekiro?
- orodje, ki ga ni potrebno vzdrževati

meni je jasno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

noraguta ::

Ja sekira v rukzaku te bo rešila. Zihr pograbiš rukzak pa tečeš v gmajno.... Preveč filmov, gledamo. Vojska zmeče v rukzak stvari katere nuca. Ampak ne,tle so eni vnaprej pripravljeni za tek v gozd. Pa sekira ce je ne uporabljaš in ne znaš uporabljat je mrtva teža. Pa še tist jeben štil boš zjebu. Ker ne veš kak je jesen ne boš naredil novega fiskars kjer je vse skup zalit v fiberglas je pa neuporaben za popravilo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

SimplyMiha ::

Pa sploh znate v gozdu najti karkoli užitnega? Pustimo to, nekaj tednov lahko stradate in vmes pogruntate, kako do hrane. Kaj pa voda?

Zdaj, ko še imate internet, ste blazno pametni, ko pa zmanjka vsega - elektrike, vode iz pipe, hrane v hladilniku, interneta - se hitro razkrijejo prave karte.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

SimplyMiha je izjavil:

Pa sploh znate v gozdu najti karkoli užitnega? Pustimo to, nekaj tednov lahko stradate in vmes pogruntate, kako do hrane. Kaj pa voda?

Zdaj, ko še imate internet, ste blazno pametni, ko pa zmanjka vsega - elektrike, vode iz pipe, hrane v hladilniku, interneta - se hitro razkrijejo prave karte.


V slovenskih gozdovih razen pozimi imaš hrane na pretek (jagodičevje, ogromno užitnih rastlin, gobe, živali). Pozimi se stvar zakomplicira, vendar ti ostanejo korenine pod snegom (je treba vedeti kje jih iskat) in živali.

Voda pa v sloveniji ni ravno problem. Vode imamo ogromno. Problem bi bil, če bi bila kontaminirana s kako od rkbo pi*darijo.
rkbo - radijsko, kemijsko, biološko orožje
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Rias Gremory ::

Jaz mam Savo blizu.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

SaXsIm ::

Mene pa zanima, če kdo ve, kje dobiti vojaška šotorska krila.
SaXsIm

SimplyMiha ::

SaXsIm je izjavil:

Mene pa zanima, če kdo ve, kje dobiti vojaška šotorska krila.

Tako rekoč prvi zadetek guglanja za "šotorska krila": Landing Zone v BTC-ju.

krneki0001 ::

SaXsIm je izjavil:

Mene pa zanima, če kdo ve, kje dobiti vojaška šotorska krila.


Tanova, ki so lahko pončo in so tanka ter plastificirana, ali tastare platnene?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

SaXsIm ::

Tastare platnene. Saj nekaj je na bolhi, me pa zanima, če to kdo mogoče še dela.

SimplyMiha, hvala, sem že guglal, ampak te nove stvari mi ne izgledajo tako vzdržljive. Šotorsko krilo bi uporabljal recimo za pokrit avto, za pod šotor pri kampiranju, za senco na morju, takšne stvari.
SaXsIm

Furbo ::

Zanimivo, da vsi mislite zbežati v gozd. Verjetno cela Slovenija tako razmišlja. Ne vem če se bo to obneslo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SimplyMiha ::

Nekaj glasnih posameznikov še ne predstavlja celega naroda.

krneki0001 ::

SaXsIm je izjavil:

Tastare platnene. Saj nekaj je na bolhi, me pa zanima, če to kdo mogoče še dela.

SimplyMiha, hvala, sem že guglal, ampak te nove stvari mi ne izgledajo tako vzdržljive. Šotorsko krilo bi uporabljal recimo za pokrit avto, za pod šotor pri kampiranju, za senco na morju, takšne stvari.


Šotorke dobišp v veliki večini army shopov v sloveniji. Cene pa varirirajo, eni imajo rabljene, drugi nove, niso pa ravno poceni. Pa stare šotorke so težke in premočijo, nove so lahke, plastificirane, tako da pod njo ne boš moker, boš pa prešvican. Pa iz stare se je naredilo pelerino, iz nove pa se naredi pončo.

Za pokrit avto pa ni ne nova in ne stara dobra. Za pokrit avto se dobi namenske zadeve, pa še cenejše so.

Za pod šotor ali za senco (da tendo narediš iz tega) te pride ceneje tista prevleka/pokrivalo za drva, ki jo imaš v različnih dimenzijah (največje mislim da so celo 8x6 metrov, pa na vsake 40cm imajo rinsko, da lahko zavežeš ali zapneš za kak kavelj.

Furbo je izjavil:

Zanimivo, da vsi mislite zbežati v gozd. Verjetno cela Slovenija tako razmišlja. Ne vem če se bo to obneslo.


Tam se dobi sveža hrana, ki je v mestih ni. Poleg tega se moraš v takih primerih v mestih boriti za preživetje s tekmeci, ki imajo lahko za sabo tudi večje število "sledilcev", v gozdu teh tekmecev ni veliko, če pa že so se brez problemov lahko preseliš nekam stran, ali pa (če obvladaš) se takim tekmecem skriješ in jim pasti nastaviš, da se jih rešiš. V mestu je to dosti težje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

SaXsIm ::

Vem, katero stvar misliš za pod šotor, imam takšne cerade. Šotorko bi imel zato, ker daš v avto, in je univerzalno uporabna. Sigurno se dobi boljše namenske zadeve, vendar se mi po uporabnosti zdi šotorsko krilo zmaga. Bom preveril army shope, in povprašal pri znancih vojakih.

Hvala!
SaXsIm

noraguta ::

Šotor je precej vlažna zadeva, vsak na hit vkup znešen bivak je bolj udoben.polivinila pa plaht pa povsod dost leži.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mailer ::

Za filtracijo vode mislim nabavit sawyer mini, zanima še koga za kak group buy ker bi nabavil family pack model v katerem so 4 filtri. Možnost je, da dobiš v paketu 4 modre barve ali pa 4 različne barve (modra, zelena, oranžna, roza), je pa slednji par $ cenejši.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

noraguta ::

A vreča oglja pa ni dobra?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mailer ::

Če ti ni do neke debate na normalnem nivoju ti ni potrebno sodelovat. Gre se za majhnost in priročnost.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

noraguta ::

Ne vem kaj hočeš bit gozdni človek brez osnov poznavanja narave, goood luck. Plačevat za ogljen filter bedaste vsote.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mailer ::

Za vodo prefiltrirat ne rabiš bit gozdni človek. Velikokrat opozarjajo, da je voda oporečna in jo je treba prekuhat. V skrajnem primeru ti to lahko pride prav tudi doma. Je pa voda celo bolj pomembna kot hrana in če s tem filtrom poskrbiš za 1/3 svojih potreb za preživetje in stane to okoli 30€ niti ni velik strošek, sploh če veš, da je ta filter ob pravilni uporabi skoraj večen.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Pithlit ::

Furbo je izjavil:

Zanimivo, da vsi mislite zbežati v gozd. Verjetno cela Slovenija tako razmišlja. Ne vem če se bo to obneslo.

Večina folka se je zelo sposobna hitro izgubit v hosti celo ob pomoči vse silne tehnologije ki jo imajo na voljo. When shit hits the fan... mene taka 'konkurenca' ne bo skrbela. Pa tega da večina ne ve niti kako jagode zgledajo (v hosti, ne na tržnici), kaj šele kakšne bolj 'eksotične' travce, ti tud dost pove o tej 'konkurenci'.
Life is as complicated as we make it...

Martin Krpan ::

noraguta je izjavil:

Martin Krpan je izjavil:

Za stare ateje , ki prisegajo na tehniko iz 18. stoletja in jim je vse novo "šajze" , par dejstev :
lahko je tvoja krmelj sekira ostra kot fiskarca. Nekatere so druge spet niso.
Fiskars jih proizvaja v sodobni tovarni kjer so vsi pogoji natančno kontrolirani in na koncu še kontrola kvalitete, krmelj pa dela tako malo od oka.
Fiskarsove so zato vse 100% enako odlične , naši kovači pa naredijo 25% odličnih , 50% povprečnih in 25% slabih.
Z lesenimi ročaji se razen skandinavcev nihče resno ne ukvarja , ti naši ti nabijejo gor neki generični postruženi bukov ročaj. Ko jebe smer rasti letnic.;(

Pa verjemi , da finci obvladajo izdelavo sekir , oni imajo največ gozda v evropi , več kot mi.
Pa še skandinavski dizajn ,natančnost in kvaliteta jekla.
+ sekira z plastičnim ročajem je mnogo lažja.

Bo kar jesenov ročaj na krmelju. Ne tupi traparij. Plastik fantastik fiksars je pa za v mesto. V gmajni jih nenbos videl dolg.


Kaki fu..ing jesen spet ??!! Malo boljše kot bukev , ampak res malo. Za ročaje se uporablja "kmečko jeklo" , to je dren!;(
Nikol slišal , a?

Martin Krpan ::

Pithlit je izjavil:

Furbo je izjavil:

Zanimivo, da vsi mislite zbežati v gozd. Verjetno cela Slovenija tako razmišlja. Ne vem če se bo to obneslo.

Večina folka se je zelo sposobna hitro izgubit v hosti celo ob pomoči vse silne tehnologije ki jo imajo na voljo. When shit hits the fan... mene taka 'konkurenca' ne bo skrbela. Pa tega da večina ne ve niti kako jagode zgledajo (v hosti, ne na tržnici), kaj šele kakšne bolj 'eksotične' travce, ti tud dost pove o tej 'konkurenci'.


Točno , najvažnejše je znanje.
Napaka je tudi , da ima 99% prepperjev neko fiksno idejo za kaj se je potrebno pripravljati in delajo samo na tem , vse druge možnosti pa zanemarjajo.
Treba je biti pripravljen na vse !

Če te zamede in ti potrga el. kable boš valjda ostal v bajti , samo moraš imeti zadostne zaloge hrane , vode , kurjave in sveč , v hosto ja ne boš rinil!
Če ti potres poruši bajto boš menda popokal svoje stvari in odšel v bližnje kraje ki jih potres ni prizadel , ne pa v hosto!
Če razsaja nevarna kužna bolezen je lahko hosta ali hribi (vikend) prava rešitev.
Če je vojna , lahko da boš bežal vse do Švedske , Sibirije ali pa do Sirije.:P

V času YU smo bili cela država prepperji , samo temu se je takrat reklo NNNP (nič nas ne sme presenetiti).

sisemen ::

Jaz bom kar v mestu ostal in sameval ter poslusal svoj odmev, saj bodo vsi cepci tako ali tako v gozdu. Zakaj bi v gužvo rinil?

Martin Krpan je izjavil:

V času YU smo bili cela država prepperji , samo temu se je takrat reklo NNNP (nič nas ne sme presenetiti).


Ja, saj tile tule bi se šli moderne partizane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

noraguta ::

Martin Krpan je izjavil:

noraguta je izjavil:

Martin Krpan je izjavil:

Za stare ateje , ki prisegajo na tehniko iz 18. stoletja in jim je vse novo "šajze" , par dejstev :
lahko je tvoja krmelj sekira ostra kot fiskarca. Nekatere so druge spet niso.
Fiskars jih proizvaja v sodobni tovarni kjer so vsi pogoji natančno kontrolirani in na koncu še kontrola kvalitete, krmelj pa dela tako malo od oka.
Fiskarsove so zato vse 100% enako odlične , naši kovači pa naredijo 25% odličnih , 50% povprečnih in 25% slabih.
Z lesenimi ročaji se razen skandinavcev nihče resno ne ukvarja , ti naši ti nabijejo gor neki generični postruženi bukov ročaj. Ko jebe smer rasti letnic.;(

Pa verjemi , da finci obvladajo izdelavo sekir , oni imajo največ gozda v evropi , več kot mi.
Pa še skandinavski dizajn ,natančnost in kvaliteta jekla.
+ sekira z plastičnim ročajem je mnogo lažja.

Bo kar jesenov ročaj na krmelju. Ne tupi traparij. Plastik fantastik fiksars je pa za v mesto. V gmajni jih nenbos videl dolg.


Kaki fu..ing jesen spet ??!! Malo boljše kot bukev , ampak res malo. Za ročaje se uporablja "kmečko jeklo" , to je dren!;(
Nikol slišal , a?

Dren je trd, pa čist neprineren za ročaje, uporablja se kjer je velika obraba.sicer bi naredil kr železn štil pa j fertik. Cela severna polobla uporablja jesen (poleg hikorije)za ročaje. Pa ti pride en genij z drenom. Kje glih za zobe od grablj uporaben.

Bi blo fajn da kdaj kak orodje v živo pogledaš preden preveč pametuješ.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Martin Krpan ::

Ti Gozdni Joža pa zvagaj svojo sekiro ter Fiskars primerljive velikosti , pa potem pametuj...
Tu smo se razpisali o prepperskih pripomočkih ,ne pa o tvoji 2x težji superduper sekiri. Sigurno je boljša tud od kontraštilarce , a ne ?!
Pa srečno z iskanjem hikorije v naših gozdovih.:D

Martin Krpan ::

Pa da ne bomo samo o hardveru še nekaj softvera.8-)

http://polharjevo-gozdovnistvo.comze.co...

dreta ::

Fantje, tole rabite.

http://imgur.com/gallery/Zsvsg

mailer ::

Tako že imam ampak je težka in jo takoj načne rja. Imaš tud take kjer je v ročaju še žaga in jo daš gor ko jo rabiš, čeprav ne žaga ravno najbolje.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

lonz ::

Moja konfiguracija:

Leatherman wave (multitool) - boljši od swiss army knife zaradi robustnosti, boljšega zaklepanja rezil in klešč. je dovolj majhen, da ga imam vedno v žepu
https://www.leatherman.com/wave-10.html
Miles gear uber bivy

JNA ašovčič (zložljiva lopata - nabrušena)

Gerber sekira

Paracord

OKO L2 water filtration bottle - izredno učinkovita filtracija; nima smisla vode zraven trogat, ker jo je povod dovolj

Runbo X5 - android telefon z heavy duty baterijo in PMR nastavljivimi frekvencami, GPS in še in še...

Vodoodporne vžigalice, vžigalnik in magnezijevo kresilo (vse tri hkrati, ker so to lahke stvari in hrati najbolj pomembne)
Prenosne solarne celice
https://www.google.com/search?q=portabl...
Antibiotike, analgetike, sol, jod, razširjena prva pomoč (in par tečajev da veš kaj z njo počet)
All weather gear obleka, čevlji, nahrbtnik ipd. Nič bombažnega.

Enako pomembno kot oprema je tudi znanje preživetja; sama oprema ni dovolj.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lonz ()

vostok_1 ::

V resnici, v času resnih kriz (totalnih vojn itd.) je skrb za osnovne potrebščine le en del problema. Drugi je truma takšnih in drugačnih roparjev, band, sovražnikov...
Vsi, ki jih je civilizacija do sedaj držala v liniji, bodo imeli field day. Ko bodo zagledali dim tvojega ognja, slišali praskanje oglja in vonj po hrani, boš kmalu dobil obiske ljudi, ki jim bo bistveno manjši problem te poškodovati, kot pa obratno.

Poglejte prebivalstvo recimo vzhodne evrope/rusije za časa nacističnega napada. Nekaj zaselkov sicer stradajoče preživi. Vasi se zasvojijo, moške pobije ženske posili vse kaj vrednega se pokrade.
To je ob upoštevanju, da sicer država še obratuje, četudi bolj v smislu partizanskega odpora.

Če pa govorimo o totalnem kolapsu družbene kohezije. It's every man/woman for himself (themselves). Ropanje, umori, enklave, raiderji, tolpe. V gozdu boš zdržal do prve infekcije, zloma kosti itd.

V gozdu še zdaleč ni dovolj hrane za redno preživljanje. Živali je peklensko težko polovit na nek reden cikel. Rastlinja je prekleto malo za dober obrok. Pozimi pa ste itak najebali.
Če upoštevaš še vse ostale faktorje, ki sem jih naštel...preživeli bodo le najbolj hardcore ljudje, katerih na tem forumu je mogoče 0.5%, če sem optimist.

Poglejte recimo originalni šov Survivorman, preden se je sploh začel Bear se šopirit. Po 7 dneh sam v divjini je skoraj vedno prišel sestradan in na koncu moči.

Skok v hosto je mogoče koristen za prvih par dni, dokler ne tisti prvi šok mal mine.

Najboljši način za preživetje je odvisen od vaše osebnosti.
Če ste uporaben človek, najdite kako prijazno naselje in se tam naredite koristnega.
Če ste vodja, si ustvarite svojega. Če ste drone...pejte kamorkoli se je kaj stabilnega formiralo in se včlanite.
Če ste samotar, vas čakajo brutalne razmere v divjini in špartansko živjenje.
Če ste fizično in mentalno sposobni bojevanja, se javite kot vojak for the currently winning side.
Če ste brutalen sociopat se vpišite v klan kriminalcev in general bad guys.
Če ste spiritualen in/ali karizmatičen človek, se javite nekje kjer boste lahko nategovali folk.
Prav tako če ste dober trgovc ali pogajalec.
Če je vse kar znate swipat na iPhonu, brat 24ur in se ukvarjat z neproduktivnimi rečmi, boste najvrjetneje končali v kakem rudniku, kamnolomu, kot prenašalec vode...z dvema besedama, general slave.

Ne odkrivat tople vode. Zgodovina je polna takšnih in drugačnih naukov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

krneki0001 ::

V gozdu je dovolj hrane. Problem jo je shranit za vec dni. Ce jo susis nad ognjem, se dim vidi dalec naokoli in privablja potencialne sovraznike. Ce si s familjo, se moras takim umikat, ker noces tvegat zivlenj. Ce je vec familij, potem se lazje postavi strazo, problem je pa potem kolicina hrane pa ker vak na svojo stran vlece.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Gama ::

Edino kar rabiš dat v torbo je ene 100.000EUR* gotovine pa si rešen ne gleda na katastrofo ki se zgodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gama ()
««
4 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obramba pred živalmi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17030610 (26697) FrRoSt
»

Preživeti v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15841445 (22833) hammock

Vsakodnevno nošenje noža (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16150768 (45928) dzinks63
»

Skupinski nakup - nahrbtniki Goruck

Oddelek: Loža
4913395 (11720) Okapi

Več podobnih tem