» »

Kasko - kako ga prekiniti

Kasko - kako ga prekiniti

ismon1 ::

Čeprav ni nihče vprašal po tem, pa se mi zdi vseeno dobra informacija. Namreč, zavarovalnice sklepajo kasko za celo leto in ga nikakor ne moreš prekiniti in ohraniti samo osnovnega zavarovanja. Na ta problem sem naletel pri kamperju (ker ga uporabljaš predvsem poleti).

Osnovno zavarovanje: 250€ Kasko: 300 € na leto.
Na zavarovalnici so mi rekli, da je edina opcija odjava vozila iz prometa in ponovna prijava, ampak naj bi veliko stalo. Vseeno sem se pozanimal in ugotovil, da me je celoten postopek stal 40€. Kar je v primerjavi s plačevanjem kaska do konca leta (recimo še dobrih 200€) malo.
Na zavarovalnici uredimo novo zavarovanje, staro prekinemo in gremo s papirji na tehnični. Tam odjavijo vozilo, dobimo novo prometno.
Stroški so pa taki:
17€ novo prometno
12€ 1 mesec cestne takse ne vrnejo!
10€ prijava vozila (vsaj mislim)
sum: 40€

Kar se tiče zavarovalne premije pa vrnejo vse neizkoriščeno nazaj, tako da izgub tam ni.
Upam, da ta info še komu koristi.
Lep pozdrav

[kasko, zavarovanje, prekini, odjava vozila]

Mare2 ::

Zneski so približni, ampak se da tudi drugače. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

fosil ::

Kasko lahko skleneš tudi za določen čas, recimo pol leta, je pa, če bi gledal ceno na mesec dražje.
Je pa pri tej metodi z odjavo en hakeljc.
S tem se ti prekine tudi obvezno zavarovanje, kar pomeni da se ti ne zvišuje bonus pri obveznem zavarovanju.
Tako je!

radmannsdorf ::

za prenos bonusa imaš 2 leti časa. vsaj par let nazaj je bilo tako pri zav triglav.
kaj pa če bi avto prodal, čez 1 teden kupil novega? itak ne zgubiš bonusa kar tako.

Mare2 ::

Za prenos bonusa imaš časa od 3 do 5 let, odvisno od zavarovalnice. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jernejl ::

Ne gre za prenos ali izgubo bonusa ampak za to, da bonus ne narašča, če zavarovanje vmes prekinjaš.

zavarovalnice sklepajo kasko za celo leto

Zavarovalnice sklepajo zavarovanja tudi za poljubno kratka obdobja. Res pa je, da premija ni proporcionalno nižja (cena takega zavarovanja, preračunana na dan, je višja kot pri celoletnem zavarovanju).

Mare2 ::

Eden govori o kasku, drug o AO-ju. :)

Ne morem vsakega posebej "popravljat" pri netočnih navedbah. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

fosil ::

Ne gre za prenos bonusa in velja za oba bonusa, AO in kasko.
Če odjaviš avto, se ti zavarovanje prekine in ko ga spet narediš se ti bonus ne poveča.
Če bi počakal do konca leta, pa bi imel ob podaljšanju višji bonus.
Bonus ti sicer ostane, ampak povečuje se ti ne, ker nisi imel celo leto sklenjenega zavarovanja.
Če že imaš max bonus potem je vseeno, če nimaš pa ni.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
843210759 (3696) wcpapir
»

2 avta 1 lastnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5918189 (5714) dunda
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670143 (37734) ;-)
»

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8017923 (14738) dj_uro
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821379 (15471) čuhalev

Več podobnih tem