» »

Diesel/Električni Hibrid

Diesel/Električni Hibrid

msjr ::

Čisto tako informativno (zaenkrat ne mislim kupovat novega avta) sem gledal, koliko kaj stanejo rabljeni diesel-električni hibridi. Na mobile.de sta po ceni (20-39k eur) izstopala dva modela skupine PSA - Citroen DS5 in Peugeot 508. Tako na prvi pogled sta oba modela všečna (predvsem DS5, 508 je rahlo nagravžen), a me zanima, kako to da je recimo volvo v60 istega letnika še a 15-20k eur dražji?

sandmat ::

ker primerjaš avtomobile različnih razredov. Primerljivi ferrari istega letnika je še 100k dražji.:)

nov 508 je s polno opremo 25k, v60 pa 60k. Seveda rabljena ne bosta stala enako. Poleg tega bo volvo po 10 letih delal, peugeot pa bo na armaturki špilal novoletno jelko z izpadi elektrike.

msjr ::

sandmat je izjavil:

ker primerjaš avtomobile različnih razredov.

Mogoče sem se slabo izrazil, vem da sta različnih razredov. A vendar se mi razlika pri rabljenih zdi vseeno velika, predvsem v60 in ds5, kjer je [absolutna] razlika pri ceni nekako enaka razliki pri novemu avtomobilu. Pri rabljenem bi pričakoval, da se absolutne razlike manjšajo (relativno pa seveda ostajajo na istem nivoju). So res francozi tak šrot ali pa gre tu bolj za "golf 2 manio"?

Dr_M ::

Francozi ne slovijo ravno po najbolj kvalitetnih avtomobilih, spet pa situacija ni tako grozna, kot hocejo nekateri prikazat.
Drugace pa jest nebi nabavlju dizla hibrida, ker pac dizel ni namenjen temu, da se konstantno priziga in ugasa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Peugeot 508

Oddelek: Na cesti
225859 (5124) Dr_M
»

Avto za dolge dnevne razdalje - 8.000€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38992985 (45979) TheBlueOne
»

Slovenski avto leta 2017 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11816295 (12994) dexterboy
»

Rabljen karavan (2013+) do 22k€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17335618 (28684) Superboyy

Več podobnih tem