» »

Vprašanje gled nakupa rabljenega vozila

Vprašanje gled nakupa rabljenega vozila

ziga1990 ::

Pozdravljeni,

v nemčiji sem preko mobile.de kupil avto a sedaj pravi prodajalec(Podjetje), da rabi 5 delovnih dni da pripravi avto a mi lahko kdo pove zakaj rabi 5 dni in kaj bo sploh delal na nepoškodovanem in delujočem avtu?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MIHAc27 ::

A avto si si že ogledal? Dal kako aro zanjga? Ko ga boš prevzel boš šel v Nemčijo, ali ti ga bodo dostavili?

Sam sprašujem, da te ne bodo še kaj nategnili.

ziga1990 ::

Ja avto je pregledan ampak ne osebno in ima tudi vsa uradna potrdila, da je pregledan po standardu proizvajalca in nudi tudi garancijo in tudi o prodajalcu sem se pozanimal so mi poslali tudi kopijo prometne in ja dal sem aro zanjga šel ga bom pa osebno iskat.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Roadkill ::

Zdejle po balkanu iščejo primeren avto, da ga ukradejo, samo zate.

Upam, da si dovolj prišparal, da se ti bo tole dodatno živciranje izplačalo.
Ü

Isotropic ::

pa zakrili bodo tam kjer je bil na ravnalni mizi

ziga1990 ::

vi pa ste in kako bojo našli avto točno tak ki ima po vrhu še isto serijsko številko in vsa uradna potrdila o servisu in da ima še uradno proizvajalčevo garancijo na to rabljeno vozilo?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

slodreamer ::

Isotropic je izjavil:

pa zakrili bodo tam kjer je bil na ravnalni mizi

Ja ker prej pa tega ne bi mogli naredit ...
Čim manj se sekiraj, pa počakaj teh 5 dni, mogoče majo veliko prometa ali kaj podobnega, verjetno pa je 5 dni tudi maksimalni rok, pa lahko da bo prej pripravljen.

SaXsIm ::

Hja, če ti to ni všeč, potem pa pač ne kupuj avta v tujini. Riziko je pri nabavi rabljenih vozil vedno, pri nabavi rabljenih vozil iz tujine pa je seveda še toliko večji. Bo pa bolj primerno, da za začetek vprašaš prodajalca, zakaj rabi 5 delovnih dni. Ker ti on pripravlja avto, ne uporabniki tega foruma.
SaXsIm

ziga1990 ::

slodreamer je izjavil:

Isotropic je izjavil:

pa zakrili bodo tam kjer je bil na ravnalni mizi

Ja ker prej pa tega ne bi mogli naredit ...
Čim manj se sekiraj, pa počakaj teh 5 dni, mogoče majo veliko prometa ali kaj podobnega, verjetno pa je 5 dni tudi maksimalni rok, pa lahko da bo prej pripravljen.


hvala za odgovor
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Heisenberg ::

Čakaj...=?! V nemčiji si kupil avto na "lepe oči" oz. na podlagi enih papirjev, brez da bi fizično videl IN slišal avto ?!

Vsaka čast, sam si kaj takega še v 50km oddaljeni LJubljani ne bi upal narediti.

Upam, da bo šlo vse OK skozi, pa le sporoči kako se stvar razvije in kakšen avto boš dobil v prezvem!

LP

Izaso ::

Daj ne strašite ga. Saj je sam prevzel vsa tveganja pri takšnem nakupu, tak da ga ne rabite zdaj še tu obravnavat.

ziga1990 ::

Jaz vem vsa tveganja takega nakupa ampak me je samo zanimalo zakaj rabijo 5 dni da pripravijo avto.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MadMicka ::

Če se firma ukvarja s prodajo avtomobilov, potem ne bi smelo biti problemov. A si že računal, kolk te bo vsega skupaj prišel še uvoz?

ziga1990 ::

MadMicka sem že vse preračunal
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Heisenberg ::

ziga1990 je izjavil:

MadMicka sem že vse preračunal



sam bom pred zimo tudi kupil avto in ker je ponudba meni željenih 4x4 karavanov v sloveniji premajhna/predraga bom tudi sam šel verjetno čez mejo!

Me pa resnično zanima, ne vem zakaj si tako skrivnosten, kateri avto si kupil in za koliko ter koliko € te potem še pride vsa procedura pri nas ??!?

ziga1990 ::

zato, ker bo foušija ven udarila zato nebom o ceni in znamki,

glede stroškov je pa tako(jaz jih bom še dal čez):
-DMV je čisto odvisen od motorja in kok ekološko je vozilo npr mene pride 2% nabavne cene
-homologacija in registracija spet odvisno od vozila.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

konspirator ::

Uvoz avtomobila iz EU (Italije) - navodila za čimbolj neboleč postopek
http://www.mtl.si/sl/blog/item/79-uvoz-...
--

Zgodovina sprememb…

Robi :P ::

ziga1990 je izjavil:

zato, ker bo foušija ven udarila zato nebom o ceni in znamki,

glede stroškov je pa tako(jaz jih bom še dal čez):
-DMV je čisto odvisen od motorja in kok ekološko je vozilo npr mene pride 2% nabavne cene
-homologacija in registracija spet odvisno od vozila.

Mi lahko poveš za kater avto gre (lahko tudi v zasebno sporočilo). S kolegom sma gledala mercedesa iz nemčije pa so ble cene iste kot v sloveniji (ker je pac mal bol prodajan model in je izbira pestra) tako da se potem ni splačalo uvazat (je pa res da lahko v nemiciji dobis bistevno boljsi avto kar se km tiče)

Heisenberg ::

ziga1990 je izjavil:

zato, ker bo foušija ven udarila zato nebom o ceni in znamki,

glede stroškov je pa tako(jaz jih bom še dal čez):
-DMV je čisto odvisen od motorja in kok ekološko je vozilo npr mene pride 2% nabavne cene
-homologacija in registracija spet odvisno od vozila.



Foušija?!?! Če je tukaj folk ki te pozna te bodo tudi videli v novem avtu, ostali te pa itak osebno ne poznamo in nam je povsem vseeno kaj si kupil, gre se nam samo za firbec in informacije glede stroškov, cene in koliko se dejansko profitira naprem SLO

ziga1990 ::

razlika je da je v nemčiji avto 5000€ cenejši in manj kilometrov gre se pa za BMW 318D 2014 letnik
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Robi :P ::

Lepo! Tole se bol pozna ker je avto več vreden midva sma gledla okol 5000-6000e in tam se ne splača dol vozit

Heisenberg ::

ziga1990 je izjavil:

razlika je da je v nemčiji avto 5000€ cenejši in manj kilometrov gre se pa za BMW 318D 2014 letnik



to se pa splača!!! koliko pa potem še plačaš pri nas za uvoz ?!

BlaY0 ::

Heisenberg je izjavil:


Vsaka čast, sam si kaj takega še v 50km oddaljeni LJubljani ne bi upal narediti.

Jaz se bi po izkušnjah, ki jih imam do sedaj, prej upal kupiti star avto od nemškega kot od slovenskega preprodajalca. Pravzaprav se starega avta od slovenskega preprodajalca sploh ne bi upal kupiti.

Heisenberg je izjavil:


to se pa splača!!! koliko pa potem še plačaš pri nas za uvoz ?!

Saj ti je napisal... DMV pa homologacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

konspirator ::

Heisenberg
Na mtl url imaš zajete vse postavke.
--

BlaY0 ::

Še en vodič... kot nalašč ravno za Bavario :P

jalovec09 ::

Brez panike tam gor te ne bodo nategnili razen če si šel preko kakšni Slovenskih firm naročat.
Pr nas te nategnejo pri belem dnevu, sred mesta tolk o tem.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Word!

Heisenberg ::

OK sem naštudiral, hvala vsem. Ampak sem ugotovil da se mi ne splača, razen če bi šel samo zato da bi dobil bolje opremljen avto.
Če vse preračunaš davke+začasne tablice nemške+prevoz in mogoče spanje=predrago.

Se dejansko splača verjetno samo za vozila nad 20.000€

Heisenberg ::

pri brskanju po netu sem našel nekaj kar bi verjetno komu prišlo prav, in sicer se gre za firmo ki uvaža avte po naročilu in kar je zanimivo imajo možnost uvoza oglasa iz mobile.de in vam izračuna ceno, ki jo boste plačali pri prevzemu.


http://www.autobroker.si/prodaja-vozil/...


pa še tole je koristna stvar, za 99EUR lahko pošljete profi mehanika da vam pregleda avto od A do Ž in vam poda poročilo - v nemčiji seveda!

https://zustandsbericht.huesges-gruppe....

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Zelo koristen link. Sam sem kupoval v Nemčiji počitniško prikolico. Prvič sem šel 1000km v Duseldorf in videl gnilo prikolico. Mi je šlo kar na jok. Za bencin je šlo pa itak 200€ če ne še več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz avtomobila iz Nemčije (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6432832 (1859) korenje3
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524311 (4382) benjaminp
»

Uvoz vozila iz tujine

Oddelek: Na cesti
257309 (4798) gegoran
»

Izvoz avtomobila iz Slovenije

Oddelek: Loža
106184 (5893) harmony
»

Audi Q7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8618908 (16381) sandmat

Več podobnih tem