» »

Izvoz avtomobila iz Slovenije

Izvoz avtomobila iz Slovenije

harmony ::

Sodelavec, ki zivi v Nemciji bi rad kupil en avto iz Slovenije (privat nakup).

Kaksen je postopek. Avto naj bi jutri sla pogledat. V kolikor se odloci za nakup, mora storiti kaj?

Kupoprodajna pogodba - to itak
Zavaraovanje? - kje?
Tablice?

R1710 ::

Enak postopek kot je uvoz iz Nemčije.

Kupoprodajna, homologacija, prometna, prepis, testne tablice (oz. avtovleka), čao njemačka. V Nemčiji ga po poteku testnih tablic registrira.

Kar se tiče nemškega DMV ob uvozu, nakupu v SLO brez davka (prodajalec pravna oseba), etc. pa naj pokliče na najbljižji prepis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: R1710 ()

harmony ::

A to je misljeno slovenske testne tablice? Pa se je z njimi resnicno mozno peljati po EU?

radmannsdorf ::

Preizkusne tablice in potrdilo za preizkusno vožnjo se izda za uporabo neregistriranega vozila na območju Republike Slovenije za čas, ki je potreben, da se vozilo registrira, vendar največ za 5 dni.

R1710 ::

harmony je izjavil:

A to je misljeno slovenske testne tablice? Pa se je z njimi resnicno mozno peljati po EU?

Izvozne tablice sem mislil. 150-300€, 30 dni.

harmony ::

R1710 je izjavil:

harmony je izjavil:

A to je misljeno slovenske testne tablice? Pa se je z njimi resnicno mozno peljati po EU?

Izvozne tablice sem mislil. 150-300€, 30 dni.

150-300€?

To je velik razpon? To sedaj govoris na pamet ali kako?

Obstaja kaksna cenejsa varianta? Da recimo kolega iz Slovenije kupi avto in ga registrira nase za par dni,pripelje v Nemcijo in tam potem se naredi prepis? Bi to slo?

SaXsIm ::

Kje si ti našel 150 - 300 EUR za izvozne tablice? Link.
SaXsIm

harmony ::

To pa je razlika 150€-300€ in 19.65€...no upam, da je res tako...drugace se skor ne bi splacalo avta niti kupovat...ce mora za potne stroske dat, pa za tablice, pa potem se davek v Nemciji...

Ales ::

Vse stroške mora upoštevat ja, in ne, ni rečeno, da se sploh splača. Stare kariole običajno vlačijo v obratni smeri, ne nazaj v Nemčijo. Z razlogom.

#000000 ::

R1710 je izjavil:

Enak postopek kot je uvoz iz Nemčije.

Kupoprodajna, homologacija, prometna, prepis, testne tablice (oz. avtovleka), čao njemačka. V Nemčiji ga po poteku testnih tablic registrira.

Kar se tiče nemškega DMV ob uvozu, nakupu v SLO brez davka (prodajalec pravna oseba), etc. pa naj pokliče na najbljižji prepis.



Mislm da je DMV samo v Sloveniji, nism 100% a mislm da imam prav

harmony ::

Ales je izjavil:

Vse stroške mora upoštevat ja, in ne, ni rečeno, da se sploh splača. Stare kariole običajno vlačijo v obratni smeri, ne nazaj v Nemčijo. Z razlogom.

Ocitno se ne ves vsega o nemskih avtomobilih. Poleg tega moras upostevati, da je Nemcija veeeeelika drzava. Nekdo, ki kupuje avtomobil za 2 jurja valjda ne bo potoval iz lokacije A do lokacije B 1000km, samo da si gre ogledat avtomobil...

Sodelavec npr. vozi pasata in se ni nikoli slisal za veliki servis...ne v takem smislu, kot ga jaz pri svojem avtomobilu delam. Pri njih pomeni veliki servis, samo kontrola pri mehaniku, ki potem kao oceni ali je potrebno kaj menjati....

Jaz ko sem delal veliki servis, se je menjalo tudi tisto "kar bi lahko se par tisoc kilometrov" zdrzalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524157 (4228) benjaminp
»

Nakup vozila v Nemciji preko posrednika

Oddelek: Na cesti
315153 (1691) benjaminp
»

Uvoz vozila iz tujine

Oddelek: Na cesti
257251 (4740) gegoran
»

Najem mehanika za prisostvovanje pri nakupu rabljenega avtomobila v Lj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11014775 (11123) solatko
»

Nakup rabljenega avtomobila iz Nemčije.

Oddelek: Na cesti
2918400 (15587) pr2501

Več podobnih tem