» »

Težave z downgradeom iz win 8.1 na win7

Težave z downgradeom iz win 8.1 na win7

T101 ::

Pozdrav, ker težave ne morem sam rešit bom vprašal na slotechu. Upam da mi boste lahko kaj več pomagali.
Torej rad bi na novo naložil win7 (fresh install) čez win 8.1, je pa težava ker se vsakič pojavi BSOD tik pred končanim nameščanjem win7.
Sprobal sem že vse mogoče variante, v biosu spremenil uefi v legacy in obratno, tudi spremenil secure boot v disabled in obratno, itd, itd... ni haska :/ ali pa je treba zagnati win7 kar iz naloženega w8 ali sem kaj zgrešo? nevem več ker se že j... s tem 2 dni pa mi ne rata, če kdo ve kaj o tem prosim če lahko kaj pomaga, hvala.
I`m back!

eric_cartman ::

Če nimaš težav.. Flikni HDD v nek drug komp, ga formatiraj, vtakni nazaj v primarni računalnik in nanj naloži Windowse.

Je pa vprašanje ali je za BSOD kriva strojna oprema, ali je težava v že installanem Win 8.1.

T101 ::

problem je da sem w8 že formatiral z w7 dvd medijem, pa tudi z command promptom spremenil zapis na disku v mbr, žal brez sreče.
Za gonilnike sem pa že poskrbel prej tako da bi z usb medija instaliral pa je to to...
Pri bsod pa mi napiše neki STOP in cifre pa možnosti glede grafične da bi probal isklopit mam namreč eno na pcie in pa eno integrirano ki je disablana.

bom probal grafo ven vzet da vidim če bo šlo ...
I`m back!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T101 ()

Yacked2 ::

Bootaj live linux, ter sformatiraj vse particije da dobiš samo unlocated space.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

T101 ::

@yacked sem tudi probal tudi ne gre,
Grafična tudi ni krivec, bom probal na novo win8 naložit pa potem win7, še javim,
I`m back!

solatko ::

Problem imaš na namestitvenem mediu ali na HDD.
Daj HDD v drug računalnik in poizkušaj naložiti w7, potem pa samo premakneš HDD, v bios-u označiš s katerega medija boot-a in potem ti bo 7-ica sama poiskala gonilnike, če boš na dratu, sicer boš moral najprej instalirat gonilnik za wi-fi.

Če pa imaš računalnik, na katerem je bil prednaložen w8, je pa možno, da ni gonilnikov za tvojo mašino in ti ob nalaganju 7-ice, konstantno dela BSOD.
Delo krepa človeka

getfe ::

a si zihr da hardware dela kot je treba

T101 ::

Ja ziher dela hardware tako kot je treba na win 8.1, na win7 pa očitno šteka...
@solatko tudi hdd sem dal v drug komp pa isto naredi bsod... je pa res da je w8.1 že bil prednaložen na kompu pa sem gonilnike dol potegnil od tukaj:
http://www.gigabyte.com/products/produc...
Torej gonilniki so vsi za mb.
tudi na nVidia imajo gonilnike za w8.1 torej nevem kaj jebe! (po domače) :/
Sem si naložil w8.1 bom raje počakal pa bolj raziskal kaj se da naredit...
I`m back!

togo ::

da ni problem v verziji windowsov 32 ali 64 bit

solatko ::

T101 - Ni mi čisto jasno, ti naredi BSOD na drugem računalniku ali samo sistem, katerega si namestil na drugem, zmrzne na novem.
Če ti na drugem naredi BSOD ob namestitvi 7-ice, potem imaš zanič medij, če pa ti 7-ica teče na drugem kompu b.p., pa neke komponente na računalniku, ne podpirajo 7-ice.

Poglej na forum tvojega računalnika, če imajo drugi tudi enake probleme, po navadi je tam tudi kakšna rešitev.
Delo krepa človeka

T101 ::

Togo mam win7, win8.1, win10 x64 torej tudi gonilniki morajo biti x64 vem,
če dam disk v drug računalnik, normalno naloži 7ko, če prestavim vse skupaj zmrzne ali nalaga v eno, kot da pride do ene točke in ne gre naprej...
bom pogledal na forume pa da vidim kaj majo, zaenkrat pa bom obdržal w8...
I`m back!

solatko ::

T101 - Sicer so to tvoje odločitve, samo vseeno mi ni jasno, zakaj uporabniki na novih mašinah, rinete na slabši, starejši os. Če je to zaradi Metro-ja, ga s instalacijo ene od verzij START gumba, lahko popolnoma izključiš, vse ostalo pa itak dela bolje na 8-ici, kot na 7-ici.

Še bolje narediš, če greš sedaj na 10-ko.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490420230 (3869) jedateruk
»

Windows 10 vs Windows 8.1

Oddelek: Operacijski sistemi
334353 (3451) Dr_M
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916958 (11062) solatko
»

Start menu naj bi se vrnil šele z Okni 9 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13036118 (31104) MrStein
»

Windows 8 na starejšem računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515894 (4949) solatko

Več podobnih tem