» »

Brezžično polnjenje android telefona prek microUSB

Brezžično polnjenje android telefona prek microUSB

WinXP ::

Gledal sem tale izdelek za brezžično polnjenje android telefona in bi ga rad kupil:
https://www.mimovrste.com/potovalni-pol...

Pa me zanima ali ta zadeva deluje tako,da enostavno samo vklopiš WiFi(ali morda Bluetooth)
na telefonu ali na računalniku pa se telefon poveže na to napravo
in se začne polniti? A je to to?
  • spremenil: WinXP ()

Heavy ::

Nope, dejansko moraš vklopit infra rdečo povezavo, da se povežeš na polnilno postajo in nato začne zadeva polnit telefon.

WinXP ::

Hahahah daj ne zajbavaj... to je potem to...WiFi ali Bluetooth vklopiš in se polni...dobra stvarca... grem naročit takoj
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Dr_M ::

Pa kaksen BT ali Wifi, a si na glavo padel?
A ne vidis, da ti pise QI.
Za zacetek si malo preberi tole
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

WinXP ::

Prebral sem to,sam mi ni najbolj jasno.Piše da je ta naprava QI "for inductive electrical power transfer over distances of up to 4 cm",kar pomeni
da naj bi naprava POLNILA telefon BREZŽIČNO (vklopiš to napravo v microUSB vhod telefona seveda),a le do 4 cm oddaljenosti,če prav razumem?
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

boogie_xlr ::

Potrebuješ še polnilno postajo.

Tadej4 ::

V kolikor imaš telefon, ki ima možnost QI polnjenja (preveri v navodilih telefona) samo še dokupiš to polnilno postajo. Ko telefon odložiš na polnilno postajo se bo ta polnil. Polnila postaja mora biti priključena na el. omrežje.

Nima pa to nobene veze z Wifi, NFC ali bluetooth.

hojnikb ::

4cm tole sigurn ne nese, je treba met kr direkt na polnilni plošči
Also, glej da ti stvar paše v telefon, ker ko sn kupo jst tole zadevščino za S4, se je izkazalo, da je predebelo.
#brezpodpisa

SeMiNeSanja ::

Čisto po kmečko povedano:

Če telefon nima tovarniško vgrajenega 'sprejemnika', ga moraš dokupiti.
Nekatere polnilne postaje pridejo že v kompletu s 'sprejemnikom', ki pa je specifičen za vsak telefon.

Ta 'sprejemnik' je na videz podoben nekemu listku, ki ga vpneš med baterijo in zunanje ohišje in se dotika posebnih kontaktov na telefonu, ki je predviden za to vrsto polnjenja. Tisti 'listek' je v bistvu nekakšna induktivna zanka, ki ustvarja elektični tok iz magnetnega polja, ki ga ustvarja polnilna postaja (nekakšen princip transformatorja).

Teh 'lističev' oz. 'sprejemnikov' za nadgradnjo telefona se dobi razmeroma poceni na Ebay. Kako pa je z cenami teh dodatkov v naših trgovinah, pa nebi vedel.

WinXP ::

Kolikor sem gledal na internetu moj telefon NIMA vgrajenega sprejemnika in ga je potrebno posebej dokupiti.
Tisto kar sem jaz mislil kupiti je QI sprejemnik,pravite pa da je treba kupiti še polnilno postajo.

Kaj pa tale stvarca QI ZENS?
https://www.mimovrste.com/potovalni-pol...
To je potem polnilna postaja?
Ki za svoje delovanje potrebuje še QI sprejemnik ki se ga vtakne v microUSB telefona?

Evo še QI SPREJEMNIK:
https://www.mimovrste.com/potovalni-pol...

To se pravi treba je kupiti to polnilno postajo QI ZENS + QI SPREJEMIK ki se vtakne v microUSB vhod telefona,če prav razumem? :O
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

boogie_xlr ::

Končno si seštel 1 + 1

Heavy ::

Tako ja. Pa računaj da dobiš "debelejši telefon", katerega moraš imeti na polnilni postaji (na kablu lahko vsaj tiste par metrov okoli mahaš z njim), sama postaja pa polni precej počasneje kot navaden kabel.

WinXP ::

Aha...hvala za odgovore :)
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Heavy ::

Odkrito, a si pričakoval da bi imel ta oddajnik pa ta bi ti telefon polnilo čez celotno hišo? :D

WinXP ::

Ne glih toliko,mislil sem da bi imel ta oddajnik v bližini...
Mislil sem,da moraš samo imeti QI SPREJEMNIK,nisem pa vedel da je potrebna še polnilna postaja.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

SeMiNeSanja ::

Poglej si kakšen video na Youtube, kjer je vse razloženo

npr:


V videu boš videl, da ima Samsung že predvidene priključke za sprejemnih na notranji strani telefona, pod ohišjem.

Varianta, ki si jo ti gledal, pa je bolj pokvarljiva, saj moraš tisti tanki trakec napeljati do mikro USB porta in se hitro poškoduje. Poleg tega, ti zasede usb port - verjetno pa ne boš želel stvar neprestano pretikati in jo tako še hitreje pokvariti.

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Poglej si še ta video za 'univerzalno' varianto sprejemnika, ki si ga ti gledal:



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Power Bank za telefon/tablico (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
37276735 (5605) Karen
»

Usb polnilna postaja

Oddelek: Kaj kupiti
252446 (1210) OK.d
»

Telefon za babico

Oddelek: Mobilne tehnologije
91663 (1430) konspirator
»

Polnilna postaja

Oddelek: Kaj kupiti
81288 (992) carota
»

Na MIT-u odkrili baterije, ki se napolnijo v sekundah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8012472 (6974) jest10

Več podobnih tem