» »

Spar mobil

Spar mobil

««
8 / 10
»»

Bye ::

Gledam ponudbo HoT in Spar Mobil. Prej sem uporabljal bob in izi, zdaj bi poizkusil nekaj "novega". Nazadnje sem uporabljal izi; me je pa zmotilo, da so obračunavali nek dodatek na klic v tujino (EU); tako je lep račun dobil klicatelj, sam pa njega nisem mogel niti klicati (imel sem paket, a je očitno bilo potrebno imeti še ekstra kupček zraven njega, kar je neumnost oz. ciganjenje). Toliko o tem, da roaminga ni več...
Na bobu sem bil kar nekaj let, ampak je signal precej slab. Če bi vsaj ponujali sms za zgrešene klice. Vidim, da se tako HoT kot Spar lahko polni preko neta, kar je absolutni pogoj. Kaj bi mi priporočali?
Pogoj je še, da v primeru zakupa paketa lahko enote porabljam brez omejitev tudi v tujini, ne samo v Sloveniji. Sicer predplačniško potem itak nima smisla. Malo nerodno je v 2018. imeti dve številki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

nsa_ag3nt ::

Bob in hot uporablja enako omrežje (A1 oz ex simobil)...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Bye ::

Ja, nič... poizkusil bom s Šparom. Zgleda ima edini paket, kjer se lahko enote normalno porablja tudi v EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

solatjek ::

Pred 1 mesecem sem dal prijavo glede slabe kvalitete zvoka in da nekaterih Sms sporocil prejemniki ne prejmejo , povratnice so pa tako random.

Vmes sem se prestavil na HOT, ker ni bilo odziva iz spara, nakar me vceraj klicejo, da so napako na moji stevilki odpravili.

Jim nisem razlagal, da nisem vec pri njih, naj zivijo v prepricanju, da so resili zadevo :)

Bye ::

Hvala za feedback. Če bom imel enako izkušnjo, bom tudi sam prešaltal drugam. 5 evrov ni veliko za preizkus.

Bye ::

Spar Mobil se ne obnese najbolje. Izguba omrežja tudi kjer je prej bil signal konkurence normalen. Odsvetujem in preklapljam spet na simobil.

solatjek ::

Očitno še ena izkušnja enaka moji. Celo na polnem signalu dobival SMS o klicih v času nedoegljivosti. Sedaj na HOT - nobenih težav, čisto druga zgodba. Tudi IZI mi je deloval podobno kot SPAR, čeprav nekoliko bolje, pa tudi podpora je bila OK, HOT pa je čisto drug nivo.

Bye ::

Izi mi je delal brez vsakršnih problemov. Kako jim je uspelo zašuštrati s Šparom, nimam pojma.

miko22 ::

Jaz imam špar že nekaj mesecev. Brez problema, kot prej IZI.

Bye ::

Btw, online polnitev ne dela. Totalen fail. HoT, here I come...

šernk ::

4 dni nazaj je delala.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Bye ::

Online polnitev: geslo za vrednostnico so mi poslali čez 6 ur :) V 2018. je to joke.
Sem že na HoT-u.

ivanuscha ::

Se pravi pri sparmobil je online polnitev nefunkcionalna, pri izimobilu pa sploh ne dela več. Dobro si jamo kopljejo, fino za HoT :)

cekr ::

Ne biti toliko neučakani. SparMobil je nizkocenovnik in ne pričakovati čudežev.
Zgleda, da uporabljajo neko zadevo, ki jo je Telekom opustil.

Če rabiš manj kot 6000 enot, je SparMobile še vedno najbolj ugoden.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Bye ::

Kaj če bi bila urgentna situacija? 6 ur sem neučakan? :)))) OD operaterja pričakujem zanesljivost, ne pa (po)porodne napake. Če niso v treh letih poštimali osnovnih funkcij...
Đabe ugodno, če ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

cekr ::

Če rabiš urgentno telefon, se naroči pri pravih operaterjih.
Za nepomembne zadeve so pa nizkocenovniki čisto OK.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Bye ::

Točno sem vedel, da boš to napisal :) Torej Spar ni pravi operater, čeprav uporablja omrežje od "pravega" operaterja? Bi morda treba doplačati za zanesljivost? Kot da bi na bencinski računali dodatek za gorivo, zaradi katerega ti mašina ne bo zaribala :D Halo. Ne pričakujem osebne tajnice, ampak sori, polnjenje računa se nekako podrazumeva pod OSNOVNO DELOVANJE SISTEMA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

solatjek ::

Mi na misel ne pride, da sklepam draga naročniška razmerja za nekaj kar ne potrebujem. Naročnine so od 15€+ potem te premami še kak telefon za dodatnih 10€+ na mesec, tako plačuješ MINIMALNO 25€ zase pa 25 žena pa še kak otrok zraven, pa si na 80€ do 100€ na mesec zato - da kličeš???

Zato pa so nizkocenovniki, ki ponujajo manj za manj denarja, a delovati zadeva pa mora. BOB in HOT sta nizkocenovna pa oba delata kot je treba, IZI je nizkocenovnik, je tudi delal, SPAR je pac sranje, ki nima porihtanih stvari, zato pa je izbira, da se prestaviš, in prestavitev je enostavna, v enem dnevu, s prenosom številke, brez pogodbenih kazni in podobnega sranja, kot so vključitev v omrežje in ostalih virtualno namišljenih stroškov.

Če želiš npr. HOT, ga imaš v 5 minutah, drugi dan pa prenešeno številko. In kaj nudi manj od PRAVIH operaterjev? Lahko kličeš, pošilja SMS, MMS, imaš mobilni internet, zakup prilagajaš vsak mesec potrebam... na naročnini si na fiksnem znesku za nekaj kar potrebuješ ali pa tudi ne.

Moje mnenje, ni pa to nikakor napad na mnenje nekoga, ki drugače misli. Vsak ima pravico :)

Bye ::

Word! Bolje ne bi mogel povedati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

MrStein ::

Bye je izjavil:

Točno sem vedel, da boš to napisal :) Torej Spar ni pravi operater, čeprav uporablja omrežje od "pravega" operaterja? Bi morda treba doplačati za zanesljivost? Kot da bi na bencinski računali dodatek za gorivo, zaradi katerega ti mašina ne bo zaribala :D Halo. Ne pričakujem osebne tajnice, ampak sori, polnjenje računa se nekako podrazumeva pod OSNOVNO DELOVANJE SISTEMA.

Čak, ni deloval nakup kode, ne pa samo polnjenje. ;)

solatjek je izjavil:


Zato pa so nizkocenovniki, ki ponujajo manj za manj denarja, a delovati zadeva pa mora. BOB in HOT sta nizkocenovna pa oba delata kot je treba, IZI je nizkocenovnik, je tudi delal, SPAR je pac sranje, ki nima porihtanih stvari

No, pri Bob-u je tudi marsikaj štekalo.
Glej recimo moje sporočilo nekje mesec nazaj, da v tujini (EU) ni delal spljoh.
Ali ko so bile težave s polnjenjem računa preko web-a.

Pri HOT-u je bilo tudi precej jamranja. Upam, da so bile le porodne težave in so zdaj porihtane...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

šernk ::

Kaj če bi bila urgentna situacija? 6 ur sem neučakan? :))))

ker pri telekomu in A1 se to ne more zgoditi? pri obeh sem že čakal na sms tudi po dan ali dva...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Izaso ::

Men je še vedno to najboljša in najcenejša opcija https://telemach.si/mobilna-telefonija/...

miko22 ::

Kak pa je z sparom v tujini? Nikjer ne piše da se v EU odšteva od enot.
Pa cenik izven EU?

marko71 ::

http://prntscr.com/jms596 tukaj lepo piše, da veljajo v EU

v tem ceniku imaš pa sploh vse
http://www.sparslovenija.si/spar/2017/s...

miko22 ::

marko71 je izjavil:

http://prntscr.com/jms596 tukaj lepo piše, da veljajo v EU

v tem ceniku imaš pa sploh vse
http://www.sparslovenija.si/spar/2017/s...


Hvala ti. Sem spregledal.

MArkusPrimus ::

Najboljša izbira, Hot Maxi za 9,99eur. Neomejeni klici, SMS ji in 20GB prenosa podatkov. A1 omrežje, deluje brez problemov. Nisi v vezavi.

KTr1sk ::

drzni bob za 9,99€ 3000min pogovorov v SLO in EU gostovanju, 3000 SMS in 20GB ter 2,8GB prenosa v EU
https://bob.si/ponudba-bob/narocniski-p...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

zebra2 ::

Ali prav razumem, da ima Sparmobil zdaj 6000 enot za 6,99€ v redni, ne le akcijski ponudbi?

https://www.spar-mobil.si/paketi-ceniki

modelno1 ::

Zelo dvoumno napisano. Iz small printa:
Paket SPAR 3000 je 30-dnevni paket, ki vsebuje 3000 enot za ceno 6,99 EUR. Ob aktivaciji 30-dnevnega PAKETA SPAR 3000 prejmete kar 6000 enot, kjer velja, da je ena enota storitve enaka eni minuti pogovora, enemu poslanemu SMS-/MMS-u ali enemu MB za prenos podatkov. Za vklop paketa je potrebno poslati ključno besedo SPAR 3000 na 1917.

Jaz to razumem, kot da samo ob aktivaciji dobiš 6000 enot, naslednje mesece pa po 3000.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

w4nkst4 ::

paket je treba aktivirAt vsak mesec...

miko22 ::

Jaz sem včeraj napolnil SPAR 6000 za 6,9€. Dobil sem obvestilo o poteku in tako je pisalo. Tako da očitno bo sedaj 6000€ vsak mesec. Pa lično aplikacijo imajo. Sedaj več ne rabiš pošiljat sms na 1917.

greatdrakon ::

spar je popravil tudi na svoji strani paket v 6000. odlična poteza. gladko odrezal s izi s to potezo, pa tudi večina ostalih (če gledam iz vidika povprečenga uporabnika). samo če bi še avtomatsko podaljševanje omogočili je to to.

zebra2 ::

Meni je predvsem všeč, da enote veljajo tudi v EU. Kolikor vem, noben primerljiv predplačniški paket nima 6GB prenosa v EU.

mat11 ::

IZI.
mat

modelno1 ::

Za dvojno ceno ... Pardon, za 172% cene na sparu.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

w4nkst4 ::

sparmobil je res zakon ...porabim max 1000 enot za klice in smse na mesec ostane 5gb prenosa z brezplačnim lte 50/10.
treba je še porihtat:
1.trajnik
2.auto podaljšanje paketov
3. možnost podrobnega izpiska sms, klicev in prenosa podatkov

Linko ::

Potrebujem pomoč. Kupil sem multi sim kartico. Katero bi pa pred prenosom številke rad sprobal - signal, hitrost neta itd.

Za prvo polnjenje potrebujem nujno elektronsko vrednostnico, katero dobim na blagajni?

Online ne morem prvič polniti? Zahteva tel. št. katera pa ni napisana na kartici...

marko71 ::

Zadovoljen z sparmobilom, mi je čisto nadomestil izimobil pa še več enot imam.
So pa vrgli ven aplikacijo sparmobil, ki je lepo pregledna, kako deluje bomo pa videli
lp

mailer ::

So to prave nastavitve za Spar mobil za MMSe, ker mi jih ne pošilja na Android 7.0:
https://www.xplore.si/contents/sl/d114_...

ali je tole bolj pravilno:

Sem dobil uraden odgovor sparmobila - nastavitve so enake kot mobitel:
Settings-More-Mobile networks-Access Point Names- New APN

Name: Sparmobil
Proxy: 213.229.249.40
APN: internet
ANP type: default + mms
Port: 8080
Username: mobitel
Password: internet
Server:
MMSC: http://mms.mobitel.si/servlets/mms
MMS Proxy: 213.229.249.40
MMS Port: 8080
MCC: 293
MNC: 41
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Master_Yoda ::

Heh, mater so v sparu salabajzerji - grem vceraj tja da bi kupil SIM, in mi 2 prodajalki nista znali povedati kateri paket naj vzamem (nocem obdrzati stare stevilke). Sel sem domov preveril na internetu, ter kasneje sel se po ustrezen paket. Ki pa ga niso imeli. Imeli so kupe kartic ce imas trenutno stevilko ki se zacne .... .... .... . 3 razlicne verzije, a ce noces obdrzati trenutne stevilke oz. rabis novo pa nobenega. Nic grem podalajsati izimobil.

w4nkst4 ::

bob se ti bol splača

broken/link ::

izi/spar == telekom
bob/hofer == A1

to je pogosto dealbreaker oz ključni faktor pri odločitvi.

w4nkst4 ::

odvisno kje se nahajaš, nekje bolš dela telekom, drugje a1.

delfinus ::

Vprasal bi kaksne so default prve tri stevilke, ce pri Spar mobilu vzames cisto novo stevilko?
031, 041, 051 ali kaj drugega?
tnx lp, d.

dragana ::

Jaz sem dobil novo številko z 031.

cmx89 ::

Na sparmobilu že kakšno leto, je super. Prehod iz naročnine pri Simobilu 21EUR na paket6000 za 7EUR. Osebno se mi zdi ne-avtomatiziranoo podalševanje v naslednji mesec plus. Nikoli problema, deluje vse tako kot je rečeno.

Edino kar ne razumem in ne najdem informacij je napis, ko preverjaš porabo, ki pravi: "Informativno stanje zakupljene količine: Limit prenos podatkov tujina (60EUR)", katerega pred junijem 2018 ni bilo. In sicer, kakšen limit za vraga? Ni point predplačniškega računa, da ko skuriš dobroimetje ti pač ne dela več?? Kaj bodo pošiljali položnice za predplačniške račune??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cmx89 ()

miko22 ::

Ne skrbi, ti sms je neka glupa avtomatika.Dokler imaš stanje ti bo zadeva delala, ko pa ne boš imel enot/stanja pa konec muzike :)

Dimnik ::

Logično, če imaš naprimer 150e dobroimetja in vklopljen paket 6000, greš v tujino in porabiš enote iz paketa, ti pusti do 60e dodatnih stroškov porabe, ti ne pokuri vseh 150e,do 60e ti pa pač pusti da ti isprazni dobroimetje.

Sem malo pogledal in naprimer sporočila v druga omrežja zaračunajo dodatno 11centov, tako da paket 6000 enot na koncu ne pride 7e, ampak odvisno od poslanih sporočil k drugemu operaterju.....sem študiral da bi vzel hčerki namesto paketa več, ampak sem siguren, da bo mesečni strošek čež 10e....ako da ostaja na paketu več, kjer ima še eon tv in unifi zastonj....

skylon ::

Dimnik je izjavil:

Sem malo pogledal in naprimer sporočila v druga omrežja zaračunajo dodatno 11centov, tako da paket 6000 enot na koncu ne pride 7e, ampak odvisno od poslanih sporočil k drugemu operaterju.....

Tole pa ni res.

firbec ::

a če prenašaš mobilo številko iz mobitela na sparmobil (paket 6000), moraš fizično po novo kartico ali lahko obdržiš obstoječo in vse urediš preko neta?
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39586452 (5920) Jerry000
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649772 (12100) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440749 (17095) VrtniPalcek
»

Sparmobil ali Izimobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
174259 (3158) bela120
»

Kateri predplačniški

Oddelek: Mobilne tehnologije
264090 (3533) BlaY0

Več podobnih tem