» »

Zasral medsebojni odnos, kaj zdaj?

Zasral medsebojni odnos, kaj zdaj?

«
1
2

FiReFTW ::

Malo bom roman napisal.
Trenutno sem precej zmeden pa prazen v glavi.
Gre se za odnos med najboljšo kolegico pa mano, poznama se že skoro celo življenje, zaupama, nič laži, razumevanje, vse..
Pa oba imava močne principe glede določenih stvari, zaupanje je vse v medsebojnem odnosu.
Problem pa je da odkar se poznava ni bilo laži med nama, zdaj pred kratkim pa se je zgodla ena laž, sicer je bila mala in nepomembna laž iz moje strani, šlo se je zato da sem bil prepričan da bo jo prizadelo če ji to povem in sem jo hoto nekak obvarovat pred tem da bo prizadeta pa razočarana, pa čeprav vem da bi si naj nekak vse povedala pa zaupala sem nekak v tistem trenutku se odločil da je taka pot najboljša pot, čeprav mi je bilo žal že naslednjo sekundo, ampak pol je blo prepozno, pol sem ga totalno zasral.
Čez par dni je začela vrtat v mene o tem in sem pač povedal po resnici saj nisem mogel več lagat, in je bila zelo prizadeta pa razočarana, rekla je da bi roko dala v ogenj da se ji nebi nikoli zlagal.
Pol naslednji dan sma se dobla pa pomenla in je rekla da je pozabljeno pa da grema dalje.
Zdaj v kratkem pa se je zgodlo nekaj kar bi naj jaz naredo in bi se smatralo kot negativno dejanje če bi dejansko naredil to, jaz sicer nisem to naredil, ampak ona je dvomla v mene pa mi je težko verjela, ko sem jo vprašal kak mi nemore verjet ko pa jaz nebi nikol podvomo v njo o tem pa mi je rekla da zato ker je ona laž pokvarla zaupanje v mene, in da je mislila da lahko pozabi na to ampak očitno nemore, in da mi očitno nemore več zaupat 100% tak kot prej, da je bila to ena laž preveč med nama.
Kaj naj sploh zdaj, zdaj itak je kaj je, nemorem nič, totalno sem zasral skoraj celo življenjki odnos z eno malo stvarjo na tak način da verjetno nikoli več ne bo tak ko je bilo, nikoli več ne bo 100% zaupanje, ali pač? Res nevem kaj naj naredim sploh zdaj, če je sploh kaki smisel v čem, glede na to da itak nebo nikol tak ko je blo..

Scorpia ::

Najdi si drugo punco...
////

Unknown_001 ::

A se hecaš? Pa to se da popravit. Kolegici povej tako kot je bilo pa ji razloži zakaj si se zlagal. Pa lahk poveš diskretno da nihče ni popoln. Sam vedet ji daj, da si hotel sam dobro. Jebiga, če je vsaj mal človeka bo že razumela.

Vkolikor bo pa začela srat s čustvenim izsiljevanjem (na osnovi emocionalne prizadetosti) pa sam beži beži stran. Takih ljudi ti ni treba TRPETI.

Če je res tok oh in sploh kolegica potem je tudi pričakovano da zna odpuščat. Sploh take male bedarije.

Ps.
Za določene osebne zadeve je drugič bolje biti tiho. Saj ne rabjo drugi vsega vedet. Drugič na določene tematike raje reč da se te ne tičejo in je stvar rešena.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Aston_11 ::

Kdo je tukaj ona - ona kot ona ali si ti ona? Po obnašanju je ona dec, ti pa ona. če si dec, povej, zakaj si bil dec in uporabi manipulacijo. Pri ženskah manipulacija deluje uničujoče, ker so že itak same v osnovnem položaju zmedene in v labilnem stanju delujejo stabilno. Kratkotrajno itak.

FiReFTW ::

No Raptor si dobro napisal, ampak odpuščanje ni tolk problem kot pa to da mi več ne more zaupat, jaz pa mislim da je zaupanje ključno med dvema v nekem odnosu, ker če ni zaupanja pol brezveze, če bo pri vsaki stvari nekdo dvomo v tebe pa ti nebo verjel, a ni tak?

Aston_11 ::

FiReFTW je izjavil:

No Raptor si dobro napisal, ampak odpuščanje ni tolk problem kot pa to da mi več ne more zaupat, jaz pa mislim da je zaupanje ključno med dvema v nekem odnosu, ker če ni zaupanja pol brezveze, če bo pri vsaki stvari nekdo dvomo v tebe pa ti nebo verjel, a ni tak?
Si že slišal za bele laži? Sedaj pa reči, da jih nisi nikoli uporabil do tvoje zadnje, ki ji pripisuješ prevelik pomen?

FiReFTW ::

Aston_11 je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

No Raptor si dobro napisal, ampak odpuščanje ni tolk problem kot pa to da mi več ne more zaupat, jaz pa mislim da je zaupanje ključno med dvema v nekem odnosu, ker če ni zaupanja pol brezveze, če bo pri vsaki stvari nekdo dvomo v tebe pa ti nebo verjel, a ni tak?
Si že slišal za bele laži? Sedaj pa reči, da jih nisi nikoli uporabil do tvoje zadnje, ki ji pripisuješ prevelik pomen?


Ne pripisujem ji jaz prevelik pomen ampak druga oseba, katera očitno nemore to čist pozabit.

CellarDoor ::

dejte no, dejte, iz tega zmedenega zapisa toliko sklepat ... praktično se že vse konča pri tem, da si v vseh teh letih nista nikoli zlagala, to je zrelo za roman, ne real life

Unknown_001 ::

CellarDoor je izjavil:

dejte no, dejte, iz tega zmedenega zapisa toliko sklepat ... praktično se že vse konča pri tem, da si v vseh teh letih nista nikoli zlagala, to je zrelo za roman, ne real life


Na tem je tudi nekaj resnice. OP tudi ona je zihr kdaj kaj zamolčala ali se zlagala. Če bi vsi vse 100% po pravici povedali bi bili na koncu vsi skregani.

Ti dam primer? Recimo v tej temi sem ti posredoval odgovor na nek prijazen način. Če bi bil 100% iskren bi še dodal: spel se nekam s temi vprašanji pa ne tež dalje, ker kompliciranja nobeden ne mara.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

Meni ni ravno gušt odgovarjat na vprašanja, ampak vseeno odgovorim da ne bo spet ratala tema polna brezveznih litanij o tem in onem. Ja grdo se sliši ampak tako gre ta iskrenost. Život ti ni sam cukr, velikokrat je treba tudi kaj grenkega požrt.

Še dodatek, ko boš imel resno zvezo ti bo taka "kolegica" na koncu vse zajebala ker bo vedela vse (preveč). Ta film sem že doživel sam ni šlo za mojo kolegico ampak za kolegico od dekline s katero sem poskušal začet zvezo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

CellarDoor ::

medsebojni odnosi niso matematika in če že s številkami operira, potem ni 100% bilo brez laži in 100% zaupanja, življenje je na splošno polno naključij in nič ni tako sterilno, kot OP opisuje, še posebej pa po toliko letih ne more (poudarek na obojestranskega) obojestranskega dobrega odnosa porušit neka malenkost, saj ni bil iz kart zgrajen ta odnos

FiReFTW ::

Mogoče sem res malo preveč domišljav in živim v neki fantaziji pa imam neka nadpovprečna pričakovanja glede tega kak bi naj bil odnos med ljudmi, mogoče sem preveč optimist glede teh stvari, preveč pričakujem pa nerealna pričakovanja.

m0LN4r ::

Preveč kompliciraš, življenje in dobra zveza sta zelo enostavni stvari. Seveda s pravim partnerjem, tak ki komplicira to ni.
Vidim pa da oba komplicirata, tam kjer ni treba.

Če si imel dober razlog za laž in si to pozneje priznal, si povedal resnico, če tega ne sprejme move on. So bolj normalne punce.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

[D]emon ::

Ne vem sicer, iz kje ste razbrali, da je njegova punca, ce je pa lepo napisal kolegica. Pa dobro.


OP, zivljenje ni potica, in vsi kdaj lazemo. Lazes pa se najbolj ti sam sebi s tem idealizmom. In pa dvomim, da bi nekdo zaradi male bele lazi tako reagiral, imam obcutek, da je zadaj nekaj vecjega.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

m0LN4r ::

Aja to je pa drug fenomen, ko so eni tako hudi kolegi (BFF), da si zaradi tega določenih stvari ne povejo... oz. si rajši prikrivajo resnico, da se nebi med sabo užalili.
So tudi takšni, se zgodi.
svašta... če sta si res huda kolega, bi si vsak drek povedala tudi tisti, ki ne diši...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FiReFTW ::

m0LN4r je izjavil:

Aja to je pa drug fenomen, ko so eni tako hudi kolegi (BFF), da si zaradi tega določenih stvari ne povejo... oz. si rajši prikrivajo resnico, da se nebi med sabo užalili.
So tudi takšni, se zgodi.
svašta... če sta si res huda kolega, bi si vsak drek povedala tudi tisti, ki ne diši...


Saj sva si, tokrat sem pač ubral drugo pot.

Unknown_001 ::

Rambo je izjavil:

tudi tisti, ki ne diši...

True, true to je v bistvu prava iskrenost. Da nekoga upaš tud v K* poslat na cajte ko ti kj ni všeč.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

vostok_1 ::

Come out clean. In če je kolkrtolko odrasla bo sprejela.

Glugy ::

Težko rečt ker marsikaj lahko izboljša situacijo, marsikaj pa lahko zadevo samo še poslabša. Odvisno kakšna oseba je ona. Zakaj si se ji zlagal nevem. Vem pa da to kar si gradil celo življenje je še vedno tam nekje. Samo to se ne da rešt z prepričevanjem. Prepričevanje, govorjenje o tem po mojih izkušnjah zadevo še poslabša. Je ok če ji na kratko enkrat razložiš zakaj si to naredil (če se le da na 4 oči).

Potem pa pač ne vrtaš vanjo da naj bo ista s tabo tako kot je bila prej...to ne pomaga. Ker ni problem praktične narave ampak je problem čustvene narave. Če ti ne odpusti ji pač rečeš da razumeš..in da se tud ti ne bi dobr počutil če bi ona teb to naredila. Potem jo pa pustiš na miru. Če ti pa odpusti bod pa previdn. Ne preveč vrtat vanjo. Počas si pridobi njeno zaupanje nazaj. Ključno je da si pri tem vzameš veliko časa in v tem času ne narediš napak.
No šel šeenkrat brat..očitno si to napako dodatno naredil z dvomom. Zdej boš potreboval še več časa če ti bo sploh dala priložnost da si zaslužiš njeno zaupanje nazaj. Delaj male korake. Bod zadovoljen z malim napredkom. Če traja več tednov do naslednje stopnice...pa naj. To so preplačane obresti ki jih moraš ti vrniti če jo res tako zelo želiš blizu. Požrtvovaln morš bit. Požrtvovalnost v odnosu pa ni to da narediš neki na hitro al pa eno stvar, ampak tisoče mini stvari. Tisoče mini pozornosti brez pričakovanja da bi krkol kaj kmalu dobil nazaj. Ko ti vrne kako malenkost nazaj ne zahtevaj da bo ta malenkost vedno tam...vse pusti naravi da ona kontrolira vajin odnos, torej da ima večji vpliv kot ti. To je ključno.

Punce znajo odpustit tud najhujše stvari ampak za to je treba vložit veliko truda, veliko potrpljenja in veliko požrtvovalnosti, in malih korakov. Seveda vse pod pogojem da ti vaj minimalno pustijo da si del njihovega življenja. Tud če mali majceni delček. Veliko časa bo trajalo. Mogoče ti bo vzelo celo leto za to ampak če v tem času ne boš naredil napak ( v to štej tud potencialne dvome ki bi lahko nastali z njene strani ) bo skoraj tako kot je že bilo. Nikol pa ne bo čist isto. Samo bo pa znosno. Ne računaj na učinke svojega truda še dolgo ne. Ne razmišljaj sploh o tem da bi pridobil nazaj njeno zaupanje ampak razmišljaj o tem kaj ti lahko narediš da je njej čim bolj lagodno.. Probi pomislt kak bi se ti počutil v njeni koži in probi to uporabt za to da se ob tebi počuti čim bolj sproščeno (po korakih; ampak brez pričakovanj). Poznata se celo življenje. Jz sm prepričan da ti bo odpustila če ne boš imel pričakovanj. Pričakovanja ubijajo ker so razumska ne čustvena. Ženske so pa predvsem čustvene osebe, in tud če te razumejo še ne pomen da se bodo ob tebi počutile dobro. Pričakovanja uničujejo.

Ti nisi v poziciji kjer bi si zaslužil imet pričakovanja, ti si v poziciji kjer si ženska zasluži imeti takšna ali drugačna pričakovanja ko se njej zazdi.

FiReFTW ::

Glugy je izjavil:

Težko rečt ker marsikaj lahko izboljša situacijo, marsikaj pa lahko zadevo samo še poslabša. Odvisno kakšna oseba je ona. Zakaj si se ji zlagal nevem. Vem pa da to kar si gradil celo življenje je še vedno tam nekje. Samo to se ne da rešt z prepričevanjem. Prepričevanje, govorjenje o tem po mojih izkušnjah zadevo še poslabša. Je ok če ji na kratko enkrat razložiš zakaj si to naredil (če se le da na 4 oči).

Potem pa pač ne vrtaš vanjo da naj bo ista s tabo tako kot je bila prej...to ne pomaga. Ker ni problem praktične narave ampak je problem čustvene narave. Če ti ne odpusti ji pač rečeš da razumeš..in da se tud ti ne bi dobr počutil če bi ona teb to naredila. Potem jo pa pustiš na miru. Če ti pa odpusti bod pa previdn. Ne preveč vrtat vanjo. Počas si pridobi njeno zaupanje nazaj. Ključno je da si pri tem vzameš veliko časa in v tem času ne narediš napak.
No šel šeenkrat brat..očitno si to napako dodatno naredil z dvomom. Zdej boš potreboval še več časa če ti bo sploh dala priložnost da si zaslužiš njeno zaupanje nazaj. Delaj male korake. Bod zadovoljen z malim napredkom. Če traja več tednov do naslednje stopnice...pa naj. To so preplačane obresti ki jih moraš ti vrniti če jo res tako zelo želiš blizu. Požrtvovaln morš bit. Požrtvovalnost v odnosu pa ni to da narediš neki na hitro al pa eno stvar, ampak tisoče mini stvari. Tisoče mini pozornosti brez pričakovanja da bi krkol kaj kmalu dobil nazaj. Ko ti vrne kako malenkost nazaj ne zahtevaj da bo ta malenkost vedno tam...vse pusti naravi da ona kontrolira vajin odnos, torej da ima večji vpliv kot ti. To je ključno.

Punce znajo odpustit tud najhujše stvari ampak za to je treba vložit veliko truda, veliko potrpljenja in veliko požrtvovalnosti, in malih korakov. Seveda vse pod pogojem da ti vaj minimalno pustijo da si del njihovega življenja. Tud če mali majceni delček. Veliko časa bo trajalo. Mogoče ti bo vzelo celo leto za to ampak če v tem času ne boš naredil napak ( v to štej tud potencialne dvome ki bi lahko nastali z njene strani ) bo skoraj tako kot je že bilo. Nikol pa ne bo čist isto. Samo bo pa znosno. Ne računaj na učinke svojega truda še dolgo ne. Ne razmišljaj sploh o tem da bi pridobil nazaj njeno zaupanje ampak razmišljaj o tem kaj ti lahko narediš da je njej čim bolj lagodno.. Probi pomislt kak bi se ti počutil v njeni koži in probi to uporabt za to da se ob tebi počuti čim bolj sproščeno (po korakih; ampak brez pričakovanj). Poznata se celo življenje. Jz sm prepričan da ti bo odpustila če ne boš imel pričakovanj. Pričakovanja ubijajo ker so razumska ne čustvena. Ženske so pa predvsem čustvene osebe, in tud če te razumejo še ne pomen da se bodo ob tebi počutile dobro. Pričakovanja uničujejo.

Ti nisi v poziciji kjer bi si zaslužil imet pričakovanja, ti si v poziciji kjer si ženska zasluži imeti takšna ali drugačna pričakovanja ko se njej zazdi.


To pa je res dobro napisano, hvala da si si vzel toliko truda pa vse to napisal.

vorantz ::

Glugy je izjavil:

TeĹžko reÄt ker marsikaj lahko izboljĹĄa situacijo, marsikaj pa lahko zadevo samo ĹĄe poslabĹĄa. Odvisno kakĹĄna oseba je ona. Zakaj si se ji zlagal nevem. Vem pa da to kar si gradil celo Ĺživljenje je ĹĄe vedno tam nekje. Samo to se ne da reĹĄt z prepriÄevanjem. PrepriÄevanje, govorjenje o tem po mojih izkuĹĄnjah zadevo ĹĄe poslabĹĄa. Je ok Äe ji na kratko enkrat razloĹžiĹĄ zakaj si to naredil (Äe se le da na 4 oÄi).

Potem pa paÄ ne vrtaĹĄ vanjo da naj bo ista s tabo tako kot je bila prej...to ne pomaga. Ker ni problem praktiÄne narave ampak je problem Äustvene narave. Äe ti ne odpusti ji paÄ reÄeĹĄ da razumeĹĄ..in da se tud ti ne bi dobr poÄutil Äe bi ona teb to naredila. Potem jo pa pustiĹĄ na miru. Äe ti pa odpusti bod pa previdn. Ne preveÄ vrtat vanjo. PoÄas si pridobi njeno zaupanje nazaj. KljuÄno je da si pri tem vzameĹĄ veliko Äasa in v tem Äasu ne narediĹĄ napak.
No ĹĄel ĹĄeenkrat brat..oÄitno si to napako dodatno naredil z dvomom. Zdej boĹĄ potreboval ĹĄe veÄ Äasa Äe ti bo sploh dala priloĹžnost da si zasluĹžiĹĄ njeno zaupanje nazaj. Delaj male korake. Bod zadovoljen z malim napredkom. Äe traja veÄ tednov do naslednje stopnice...pa naj. To so preplaÄane obresti ki jih moraĹĄ ti vrniti Äe jo res tako zelo ĹželiĹĄ blizu. PoĹžrtvovaln morĹĄ bit. PoĹžrtvovalnost v odnosu pa ni to da narediĹĄ neki na hitro al pa eno stvar, ampak tisoÄe mini stvari. TisoÄe mini pozornosti brez priÄakovanja da bi krkol kaj kmalu dobil nazaj. Ko ti vrne kako malenkost nazaj ne zahtevaj da bo ta malenkost vedno tam...vse pusti naravi da ona kontrolira vajin odnos, torej da ima veÄji vpliv kot ti. To je kljuÄno.

Punce znajo odpustit tud najhujĹĄe stvari ampak za to je treba vloĹžit veliko truda, veliko potrpljenja in veliko poĹžrtvovalnosti, in malih korakov. Seveda vse pod pogojem da ti vaj minimalno pustijo da si del njihovega Ĺživljenja. Tud Äe mali majceni delÄek. Veliko Äasa bo trajalo. MogoÄe ti bo vzelo celo leto za to ampak Äe v tem Äasu ne boĹĄ naredil napak ( v to ĹĄtej tud potencialne dvome ki bi lahko nastali z njene strani ) bo skoraj tako kot je Ĺže bilo. Nikol pa ne bo Äist isto. Samo bo pa znosno. Ne raÄunaj na uÄinke svojega truda ĹĄe dolgo ne. Ne razmiĹĄljaj sploh o tem da bi pridobil nazaj njeno zaupanje ampak razmiĹĄljaj o tem kaj ti lahko narediĹĄ da je njej Äim bolj lagodno.. Probi pomislt kak bi se ti poÄutil v njeni koĹži in probi to uporabt za to da se ob tebi poÄuti Äim bolj sproĹĄÄeno (po korakih; ampak brez priÄakovanj). Poznata se celo Ĺživljenje. Jz sm prepriÄan da ti bo odpustila Äe ne boĹĄ imel priÄakovanj. PriÄakovanja ubijajo ker so razumska ne Äustvena. Ĺ˝enske so pa predvsem Äustvene osebe, in tud Äe te razumejo ĹĄe ne pomen da se bodo ob tebi poÄutile dobro. PriÄakovanja uniÄujejo.

Ti nisi v poziciji kjer bi si zasluĹžil imet priÄakovanja, ti si v poziciji kjer si Ĺženska zasluĹži imeti takĹĄna ali drugaÄna priÄakovanja ko se njej zazdi.


Pa dej dej sej ni cucek...
Take stvari delas ce si punco prevaral ne pa za belo laz kolegici jebemusunce copatarsko
Ce sta res tako dobra prijatla bo razumela in te ne bo izsiljevala na tak nacin

Bi pa pomagalo ce poves kaj je ta "bela" laz
Da ne bo na koncu temno crn stab in the back

suhi ::

Ja fak no, kolk sta pa stara vidva? Če je taka malenkost zdaj res nek problem si itak na boljšem brez nje, pa nima veze če je punca, prijateljica ali nekje vmes. Resnični svet in odnosi v njem tudi med najbližjimi prijatelji ne izgledajo tako črnobelo, kot si vidva očitno predstavljata.

BorutO ::

Kolegica praviš ... kolegice se menjajo kot po tekočem traku. Danes ti je ta najboljša kolegica, čez par mescov pa ti bo druga itd ... Jaz na kolegice in kolege gledam kot ljudi, katerim lahko zaupaš samo določene stvari, pa še te določene stvari se jih včasih niti ne tičejo, ko kaj hočejo iz tebe ven izvlečti.
Kot je en napisal, najdi si drugo punco ... zakaj imam občutek, da si nor na njo in zaljubljen v njo? :) Kolegice so najslabša stvar, kjer si lahko iščeš ljubezen. Punce hočejo imeti odličnega kolega, ampak samo do tiste meje, da se ta kolega ne zaljubi v njo in da ji to pol tudi ne pove, ker ko ji pove, nima več kolega, ampak gleda na njega kot enega psihiča, ki hoče vse narediti, da jo čim prej položi itd .. Oprosti, da tako grdo govorim. Pač, tako jaz vidim na te najboljše kolegice.

Če si zaljubljen v njo, si najdi drugo punco, mogoče jo boš veliko manj poznal od te kolegice, ampak tvoja punca bo vsaj zaljubljena vate, med tem, ko bo kolegica vedno samo kolegica ali pa še to ne več.

korenje3 ::

jaz sem tudi alergičen na laži. in ta ko kot pravi op lahko ena malenkost zaserje celo stvar, ker ne veš kdaj spet laže.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Looooooka ::

A dj ne serite.
Zajebal si, opravičil si se to je to. Če je kolegica bo oprostila in pozabila. Vse drugo je drkanje v glavo.
Lepo ji povej, da če ni sposobna po vseh teh letih odpustit, da pač brezveze, da sta sploh še prijatelja, ker naj bi si le-ti odpuščali napake.
Nasvetov cuckov pa sploh ne upoštevaj, ker boš drugače celo življenje žrtev jebanja v glavo. Verjemi, da če daš ženski možnost, da te "muči" bo to tudi naredila. In to na prekleto hujši način in dlje kot katerikoli tip. Kolega bi te počil čez gobec(če bi blo kj zajebanga) in potem šel s tabo na pir. Za žensko to ni niti začetek, kaj šele, da bi bilo dovolj.
In še enkrat. Če ni sposobna oprostit pol ni vredna bit niti kolegica niti punca.
Razen če sta stara 15 let. Pol mata še ene 10 let, da porajtata, da so to totalno nepomembne stvari, ki niso vredne zgubljanja časa na zamerah.

SeMiNeSanja ::

V tej zgodbi je preveč neznank, da bi lahko kaj pametnega odgovoril. Ne ve se za kakšno laž se je konkretno šlo - ali si trdil, da ji kikla pristaja, čeprav si si mislil, da ji pristaja kot kravi sedlo, ali pa si se ji zlagal, da jo fant ni prevaral, čeprav si malodane svečo držal poleg. Eno se lahko pozabi, drugo pa... klinc pa tak 'kolega'.

Tudi se strinjam, z enim zgoraj, da vse skupaj deluje rahlo kot 'lost in friendzone'. Že res, da imamo vse sorte kolegov, z nekaterimi gremo tudi skozi različne traparije - vendar vedno obstajajo določene meje tega, kar smeš za 'kolega' biti pripravljen požreti.

V tvojem primeru, ko ni čisto jasno, če nimaš še 'friendzone problema', je teško reči, kaj je najbolj pametno. Če slednje težave nebi bilo (ta te namreč sili, da iščeš rešitev, tudi če zadeva ni rešljiva!), bi to kolegico lahko kratkomalo postavil pred odločitev: sprejmi me takega kot sem, tudi s tisto zasilno lažjo, ali pa si najdi drugega kolega! Če v vseh letih ni poštekala, kdaj in koliko se lahko zanese nate, potem ji že ni toliko do te tvoje 'kolegialnosti'. Odmakni se, daj ji čas, da ugotovi ali ji kot kolega karkoli pomeniš. Če bo precenila, da je kolegialnost vredna več, kot tista zamera zaradi 'drobne laži', bo že sama od sebe prišla za tabo. Če ne bo, pa se ne obremenjuj - v tem primeru boš vedel, da si se ves čas slepil, kako veliko ti njej pomeniš, v resnici pa je samo ona tebi veliko (preveč?) pomenila.

Če te pa v tem času vpraša, če se ji izogibaš, pa ji komot po resnici poveš, da si videl, da ti ne zaupa (več?) in da pač nočeš na silo nekoga prepričevati, da ti mora zaupati.

Malo distance ti ne bo škodovalo. Morda boš po kakšnem tednu tudi z nekoliko drugačnimi očmi gledal na vso zgodbo, njene možne razplete in kaj bi pravzaprav izgubil, če bi to 'kolegico' izgubil. Včasih se po določenem času celo izkaže, da te je zgolj izkoriščala, ti pa od cele zgodbe pravzaprav nisi imel nič.

mitja73 ::

OP: začni živet, na pa da samo komliciraš, glede na vsa vprašanja

Glugy ::

Preber kaj so ti drugi napisal pol se pa sam odloč kaj ti je najbolj blizu da nardiš. Ne se preveč ozirat na tiste odgovore ki ti niso blizu. Najbolj se lahk obrneš nase ker najbl veš kakšna je ta oseba in kaj si zasluž.

[D]emon ::

In potem ji bo spilal pohlevnega cucka. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

bambam20 ::

FiReFTW je izjavil:


zdaj pred kratkim pa se je zgodla ena laž, sicer je bila mala in nepomembna laž iz moje strani, šlo se je zato da sem bil prepričan da bo jo prizadelo če ji to povem



Potem ne more biti mala laž ali pa ta ženska nenormalno komplicira za vsako malenkost.

Če bi točno napisal za kakšno laž se je šlo, bi ti lažje pomagali.

Unknown_001 ::

bambam20 je izjavil:


Potem ne more biti mala laž ali pa ta ženska nenormalno komplicira za vsako malenkost.


This!

Ne vem kaj bi lahko bilo tako hudega pri laži. Če bi bilo res hudo in bi taka laž povzročila kako škodo potem zih ne bi bila več prijatelja. Mende (postavljam hipotezo) se ji je zlagal da nima punce al kaj in je sedaj una užaljena ker ne bo imela več svojega "zaupnika" in izsiljuje pozornost na ta način (očitno ji zelo dobro uspeva). Bi skor upal stavit da je nekaj v zvezi z njunim odnosom.

Jaz tako sranje z "užaljenostjo" za bedarije razumem kot poskus manipulacije. OP naj se pa tudi zbrihta skup pa potegne mejo do kje lahko to sranje seže.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Thuban ::

FiReFTW je izjavil:

No Raptor si dobro napisal, ampak odpuščanje ni tolk problem kot pa to da mi več ne more zaupat, jaz pa mislim da je zaupanje ključno med dvema v nekem odnosu, ker če ni zaupanja pol brezveze, če bo pri vsaki stvari nekdo dvomo v tebe pa ti nebo verjel, a ni tak?


potem ta prijateljica nikoli ni bila tako dobra kot si mislil da je. Če ti zaradi neke bedarije ne more več zaupat ji reči da naj spoka stvari in gre proč, ti pa si najdi prave prijatelje.

Če ti bo srala z neko "užaljenostjo" in "zamero" je to izključno samo čustvena manipulacija. Odidi, takoj.

Pač takšno je življenje. Določene ljudi dobiš, določene izgubiš, nihče ni nezamenljiv.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

driver_x ::

Pri nas pravijo, da kovter vse pokrije.

Thuban ::

FiReFTW je izjavil:

mi je rekla da zato ker je ona laž pokvarla zaupanje v mene, in da je mislila da lahko pozabi na to ampak očitno nemore, in da mi očitno nemore več zaupat 100% tak kot prej, da je bila to ena laž preveč med nama.


kot sem rekel, poizkuša te manipulirat. nisi njen fant (vsaj tako si napisal), nisi njen partner, tako da ji enostavno lahko rečeš fuck off in odideš.

FiReFTW je izjavil:

Kaj naj sploh zdaj, zdaj itak je kaj je, nemorem nič, totalno sem zasral skoraj celo življenjki odnos z eno malo stvarjo na tak način da verjetno nikoli več ne bo tak ko je bilo, nikoli več ne bo 100% zaupanje, ali pač? Res nevem kaj naj naredim sploh zdaj, če je sploh kaki smisel v čem, glede na to da itak nebo nikol tak ko je blo..


celi življenski odnos s prijateljico? Pa kaj se sekiraš, saj je samo prijateljica, saj ni žena. Najdi si babo, prijateljice pa pošlji nekam.
Sodeč po tvojem pisanju namreč imam občutek da nimaš hrbtenice in se ji pustiš navijat okoli prsta. Zdaj, ko pa si se enkrat zlagal pa je vidla da te nima 100% pod kontrolo in je totalno užaljena.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Thuban ::

Unknown_001 je izjavil:

Na tem je tudi nekaj resnice. OP tudi ona je zihr kdaj kaj zamolčala ali se zlagala. Če bi vsi vse 100% po pravici povedali bi bili na koncu vsi skregani.


90% honesty works best with emotional beings.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Furbo ::

Odjebi jo, pa bo že sama prilezla nazaj, ko bo rabila prvo uslugo ali ti zlit sod gnjojnice, v obliki jamranja, na glavo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kixs ::

nebo nikol tak ko je blo..


in tako je tudi prav!

Odrasti in si dobi punco. Kolegica pac nikoli ne bo tvoja punca, to bi ze lahko ugotovil. Ko bos enkrat imel punco(punce), kolegic/-e ne bos vec potreboval - sej jih tudi zdaj ne!

Nauci se najprej skrbet zase, delaj to kar zelis... punce so samo pika na i - kot en dodatek tvojem zivljenju in ne cilj tvojega zivljenja.

Aston_11 ::

Dedci imajo neke čudne ideje, da imajo lahko punco za prijateljico. Za bla bla. Čista zguba časa, zagotovo je kaj bolj pametnega za počet, kot bla bla z babami.

stjan ::

Copatar, ki ga jaha baba.

Prijateljica, ki ni prijateljica, ga izkorišča, on pa ne ve kaj bi ji prinesel k nogam.

Če si polnoleten sedi na motor, ali pa vsaj spij eno pivo in .. nič ni večno, samo spremembe so večne.

facepalm ::

Zasral?
Verjetno ne prvic in sigurno ne zadnjic.
F**k it! Move on.. :)

driver_x ::

Aston_11 je izjavil:

Dedci imajo neke čudne ideje, da imajo lahko punco za prijateljico. Za bla bla. Čista zguba časa, zagotovo je kaj bolj pametnega za počet, kot bla bla z babami.


Friends with benefits?

Aston_11 ::

driver_x je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Dedci imajo neke čudne ideje, da imajo lahko punco za prijateljico. Za bla bla. Čista zguba časa, zagotovo je kaj bolj pametnega za počet, kot bla bla z babami.


Friends with benefits?
Sex?

Red_Mamba ::

Thuban je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

No Raptor si dobro napisal, ampak odpuščanje ni tolk problem kot pa to da mi več ne more zaupat, jaz pa mislim da je zaupanje ključno med dvema v nekem odnosu, ker če ni zaupanja pol brezveze, če bo pri vsaki stvari nekdo dvomo v tebe pa ti nebo verjel, a ni tak?


potem ta prijateljica nikoli ni bila tako dobra kot si mislil da je. Če ti zaradi neke bedarije ne more več zaupat ji reči da naj spoka stvari in gre proč, ti pa si najdi prave prijatelje.

Če ti bo srala z neko "užaljenostjo" in "zamero" je to izključno samo čustvena manipulacija. Odidi, takoj.

Pač takšno je življenje. Določene ljudi dobiš, določene izgubiš, nihče ni nezamenljiv.


what he said
ce ni zadost zrela da se zmenita kot odrasla pol move on and leave the baggage behind :))
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Glugy ::

OP že kar nekaj postov ni odpisal tko da mislm da nima smisla komentirat. Mislm da smo mu iz vseh vidikov povedal vse glede na podatke ki jih je delil z nami. Priporočam zaklep teme.

Phantomeye ::

ce bi dejansko napisal konkretno laž in kontekst bi bila zadeva lažja za svetovat. Ne pa da imaš kup neumnih predlogov, ki so osnovani na ugibanju.

tvoja mala laž morda ni bla mala. in potem ti vsi predlagajo, da jo odjebi. V resnici si pa res ti kriv.

Red_Mamba ::

Phantomeye je izjavil:

ce bi dejansko napisal konkretno laž in kontekst bi bila zadeva lažja za svetovat. Ne pa da imaš kup neumnih predlogov, ki so osnovani na ugibanju.

tvoja mala laž morda ni bla mala. in potem ti vsi predlagajo, da jo odjebi. V resnici si pa res ti kriv.


Tole so ze stari Grki vedli ce bo komu pomagalo :D

IT'S NOT WHAT HAPPENS TO YOU,
BUT HOW YOU REACT TO IT THAT MATTERS
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

BaseOne ::

Par tednov nazaj se mi je zgodila ista situacija. OP-ja povsem razumem.
S punco sva si bila ful odkrita že od celega začetka, pol pa je ne želiš prizadeti (ker jo imaš rad) in se malce zlažeš.. in kasneje vseeno poveš po pravici, saj želiš, da je odnos korekten in ti teži, da ji nekaj prikrivaš. Če je nekaj majhnega (ponavadi ni), to ne igra vloge, če pa je nekaj kar se jo čustveno dotakne, se hitro skrhajo odnosi.. Morda še nekaj časa traja (ti odpusti), vendar se pri vseh naslendjih malih lažeh zgolj nabira in nabira (to se je pri meni).. in na koncu ti reče, da ti ne zaupa več...

S to punco sva zdaj "samo prijatelja". Ko sva se iskreno pogovorila, mi je rekla, da ne moreva biti skupaj dokler ne dokažem, da sem vreden zaupanja. To pa je izjemno težka, predvsem pa dolga naloga :(

Želel bi deliti par nasvetov, ki bodo upam pomagali OP-ju in pa ostalim, ki se znajdete v podobni situaciji. Sam se bom ravnal po njih in upal, da se stvari izboljšajo! Držte pesti ;)

**ODKRIT POGOVOR. To je prva in najpomembnejša stvar. Poveš ji iskreno kaj se je zgodilo in zakaj si tako ravnal. Iskrenost je zelo pomembna. Ko začuti tvojo plat zgodbe in bolje razume tvoja dejanja, ti velikokrat odpusti. Okdrit pogovor na splošno gradi na odnosu in medosebnem zaupanju. Žal pa se ne morete vsakič izvleči iz tega z odkritim pogovorom - nekje je meja.
**PUSTI ČAS. Daj ji čas, ne silit vanjo. Daj ji vedeti, da si tam in da misliš nanjo. Če karkoli rabi, si na voljo. Čas zaceli veliko ran in šele po nekem obdobju boš lahko ugotovil kako se bo razpletlo vse skupaj.. če sta še za skupaj - morda pa v tem času spoznaš kako drugo ;)
**DOSLEDNOST PRI OBLJUBAH. Če nekaj obljubiš, se tega drži! Doslednost pri obljubah in njihovemu izpolnjevanju je ključna, ko govorimo o stabilnosti odnosa srednje- in dolgoročno. Obljubljaje le tiste stvari, ki jih boste lahko uresničili. Neuresničene obljube bodo namreč izkopale nov prepad med vama in znova vzbudile nezaupanje in sumničavost.
**SOČUTJE. Pokaži ji, da v stiskah ni sama. Naredi korak bližje, tako da ji pokažeš, da jo razumeš, razumeš njen strah in dvom in jo ne poskušaš samo prepričevati, da so dvomi neresnični in odveč! Zgolj s sočutjem in razumevanjem lahko gradimo zaupanje v odnosu.

Predvsem pa veliko POTRPEŽLJIVOSTI. Lahko bo trajalo tedne ali mesece preden bo spet po starem, do takrat pa le pogumno in z zaupanjem, da bo vse v redu :)
Veliko sreče!

tomy5 ::

Pa kaj ste na ST sami čudni nesocializirani tipi ?!?!?!?

FiReFTW - najdi si žensko/punco s katero boš tudi seksal in boš to kolegico pozabu tisti trenutek.

msjr ::

Namesto odgovora Desperate Housewives S01E14:

Bree Van De Kamp: Rex and I are hosting a dinner party for 10 next week. We're using our best china and serving duck.
Dr. Albert Goldfine: So, you and Rex are a couple again?
Bree Van De Kamp: Yes. You know, that's one of the things I hated most about our separation, not being able to throw dinner parties. There is just something so civilized and elegant about them, don't you think?
Dr. Albert Goldfine: I take it you've resolved your feelings about his infidelity?
Bree Van De Kamp: Let's just say I've put them in an imaginary box and don't plan on looking at them for a while.
Dr. Albert Goldfine: Do you think that's the healthiest way to achieve a reconciliation?
Bree Van De Kamp: Well, it won't be easy at first. There will be a lot of forced smiles and perfunctory lovemaking, but after a few decades whiz by, I'm sure I'll find a way to forgive him.
Dr. Albert Goldfine: Well, as long as you have a plan. [smirks]
Bree Van De Kamp: [Looking pensive] I do want to forgive him Dr. Goldfine but, [pauses]
Bree Van De Kamp: there is still something he's not telling me.
Dr. Albert Goldfine: Really?
Bree Van De Kamp: I think it has something to do with why he had the affair.
Dr. Albert Goldfine: Have you confronted him?
Bree Van De Kamp: Once... and you should have seen the look in his eyes. He was terrified that I'd figure it out.
Dr. Albert Goldfine: [looks away]
Bree Van De Kamp: You know what it is, don't you?
Dr. Albert Goldfine: Bree, I can't discuss other patients.
Bree Van De Kamp: I realize that. This thing that he is hiding, is it bad?
Dr. Albert Goldfine: [Looks away]
Bree Van De Kamp: OH! OK, um, [nervous laugh]
Bree Van De Kamp: maybe it's better that I don't know.
Dr. Albert Goldfine: Bree, how does the reconciliation have a chance if the two of you can't be honest about the innermost parts of your lives?
Bree Van De Kamp: We're, um, WASPs Dr. Goldfine. Not acknowledging the elephant in the room is what we do best.
Dr. Albert Goldfine: You'd settle for that? A life filled with repression and denial?
Bree Van De Kamp: And the dinner parties. Don't forget the dinner parties.

Aston_11 ::

BaseOne je izjavil:

S punco sva si bila ful odkrita že od celega začetka,
Temelj slabega odnosa.

BaseOne je izjavil:

Želel bi deliti par nasvetov, ki bodo upam pomagali OP-ju in pa ostalim,
Si to iz kakšnega rumenega tiska pobral ali pa si mlad in naiven?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako se odločiti (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25030421 (26839) bluefish

kako se čustveno oddaljit od osebe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13314293 (10998) FormerUser
»

Date s sestrino najboljšo prijateljico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8413343 (9912) Darko!

Kaj bi vi storili če bi vas partner varal? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17527683 (23151) Gandalfar

Več podobnih tem