» »

Win7 64x svchost.exe ''težava''

Win7 64x svchost.exe ''težava''

puma982 ::

Yo, naj mi nekdo pomaga s tem, prosim :

V zadnjem obdobju opažam, da se vsakič ko vključim pc zažene svchost.exe in pogosto moram čakat tudi do 15 minut, da se mi spusti s procesorja in rama.
Vleče do 50% cpu, 1,5Gb rama in tudi z diska ta čas bere po 2Gb (al Mb, ne vem kaj je točno) in mi teh 15 minut zelo upočasni OS (in ostale aplikacije, ki bi jih rad uporabljal). Imam 4gb rama in g1610 cpu.
Rad bi imel takoj ob startupu na voljo vse resurse. To je hujš ko 15 let nazaj, ko smo morali dolgo čakat, da se je vse zaštartalo ob zagonu win.
A se da ta svchost.exe kako regulirat oz. kaj lahko naredim, da se to nebi več dogajalo ?

Poleg običajno na trenutke teče še TrustedInstaller.exe in MsMpEng.exe(security essentials).
Vem, da gre tu med drugim za windows update pa virusne definicije updejta za Security Essentials tudi, če se ne motim.
Vendar ne vem zakaj bi trajalo 15 minut. To je absolutno preveč. Rad bi da se to takoj ob zagonu oz. v par minutah zaključi.
A je to izvedljivo ?

Hvala lepa,
Jan
  • spremenil: puma982 ()

konspirator ::

Nehaj uporabljati mse.

hojnikb ::

tole smrdi po virusu. svchost nima kej kurit tok proca
#brezpodpisa

konspirator ::

Process Explorer, run as admin, poglej kateri procesi so hookani na svchost.

Zgodovina sprememb…

BlackMaX ::

Dej si dol Malewarebytes in dej scan. Pa pvej če kej najde. Pa ko boš updejtu program dej še scan v safe modu.

puma982 ::

Kako pogledam kateri procesi so hookani na svchost ? A to so ''Services'', ko grem s kurzorjem čez svchost.exe ?
Šele zdaj vidim, da jih je ca. 10, pa majo različne services, samo nič ne izgleda sumljivo meni...
Samo kaj pa jaz vem, nisem ekspert.

V glavnem, sem prej preden sem ugasnu pc izklopil win update (sem bral v eni starejši svchost temi, da zna bit da to štopa) in tokrat ob novem zagonu pc-ja mojega svchost problema ni bilo. Svchost se je hitro ustalil (cpuja praktično in bremenil, ram se je tudi ustalil na največ 100MB) in ni bilo nobenih dolgotrajnih obremenitev o katerih sem govoril v 1. postu.

Morda je pa res samo to..Z Malwarebytes sem pa tudi že neki pucal lih par tednov nazaj, ko nisem mogel regedit-a zaštartat.
Nč, bom še malo opazoval kako se bo obnašal, pa bom poročal, če bodo še težave.

Hvala folk. :)

crniangeo ::

tasklist /svc /fi "imagename eq svchost.exe"
bos vidu seznam servisov in procesov ki ga poganjajo

pokazal ti bo tudi PID processa, tako da bos lazje ocenil na kater servis je vezan tisti moteci svchost proces :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

puma982 ::

Aha, to daš v run. Ok, thx. No, vidim, da se da to videt tudi v Win Task Manager pravzaprav.

Mogoče pride komu prav v bodoče, pa bom dal še link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puma982 ()

Lonsarg ::

Punca je imela podobno težavo pa sem z veliko težavo uspel ugotovit da je kriv Windows Update bug, za katerega obstaja fix.

Tak da probaj enkrat ko NIMAŠ problemov zagnati ročno "check for updates", pa če ti takrat poskoči gor poraba RAMa/CPUja je to krivo. Fix pa boš našel pod optional updates v nadzorni plošči in sicer KB3050265.

SloBiscuit ::

Sem imel isto težavo, po vsej verjetnosti je to virus. Čist isto mi je delal. bil je bitcoin miner.

tukaj imaš listo programov ipd... sledi navodilom

https://forums.malwarebytes.org/index.p...

V komentarjih boš imel za naložiti programe in slediti navodilom. Vse kar ti bo po čiščenju mankalo na računalniku je nabolje da ne nalagaš več.

Če ti vse to NE bo pomagalo, bo treba formatnit komp. 95% sem da ti bo to pomagalo


P.S.

Najprej preberi kaj je treba storiti, ne spreglej nobenega komentarja in seveda uporabi vse programe ki so navedeni
neznanec555

Zgodovina sprememb…

puma982 ::

Hvala, Azgard, Biscuit. V glavnem, zdaj sem izklopil win update in problema ni več.
Se mi zdi, da zna bit to kar Azgard omenja...

Lonsarg ::

puma982 je izjavil:

Hvala, Azgard, Biscuit. V glavnem, zdaj sem izklopil win update in problema ni več.
Se mi zdi, da zna bit to kar Azgard omenja...

No potem pa le inštalirat ta fix, greš pod windows update/optional updates, ga označiš in to je to;)

P.S.: koliko imaš rama? Ta "bug" naj bi bolj ali manj bil omejen na računalnike z 2GB RAMa, vsaj tako sem bral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

svchost.exe, kaj počne, kako ga omejiti? Noro počasen pc :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
424830 (3806) Master_Yoda
»

svchost.exe

Oddelek: Programska oprema
164196 (4015) ABX
»

svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
253433 (2457) Mr.B
»

svxhost.exe in system

Oddelek: Pomoč in nasveti
172161 (1952) Tugo
»

Neznani programi ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151195 (995) mihhec

Več podobnih tem