» »

svchost.exe

svchost.exe

Cupi ::

Čau!

Prosim za pomoč ker mi nič ne pomaga. Vem da je ta tema odprta vsaj na 20 koncih na slo-techu in še na 100ih koncih po googlu. Sanja se mi ne kako zadevo rešit.
Na kompu je bilo neki virusev ker se je nekdo na mojmu compu igral igrce prek neta:S ok to tut nema veze. Avast se je spravil na delo vse pospravu, hvalabogu ni bilo sistemskih stvari vmes. Zdej mi pa SVCHOST.exe jemlje cca 98% CPUja.
1. pregledano da je na pravem mestu
2. pregledano ali je še kje drugje (beri: ga ni)
3. update pa pomoč je ustavljena
4. skeniran računalik z avastom, ad-aware, uniblue processScaner (to je kao rešilo pri enem težavo)
5. security task manager pravi da je vse ok
Tako da prosim za pomoč, saj mi je zmanjkalo idej. in prosim ne me nazjat ker odpiram ponovno temo s tem blentavim hostom. Vem da to ni virus ampak win program za dll datoteke.

p.s. Najbolj enostavno je da ga rebootam samo rabim podatke na računalniku in jih ne morem shranit, ker mi ne dela niti usb niti CD, hvala bogu da dela C.

BuzzFuzz ::

1) Click on Start > All programs > Windows Update
2) In the opened Microsoft Windows Update window click on "Change Settings" in the left grey column.
3) Disable Microsoft Update option and don't care about the warnings.
4) Go through the uninstall procedure of Microsoft Update and enjoy the possibility of Windows Update again.

ali
http://www.technibble.com/how-to-fix-sv...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuzzFuzz ()

lithos ::

Lahko pa probaš še enkrat v Safe mode preskenirat z Malware Bytes

Po mojih izkušnjah se kar dobro obnese in najde še kake #"%/$#%&

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lithos ()

ABX ::

Cupi je izjavil:

Čau!

Prosim za pomoč ker mi nič ne pomaga. Vem da je ta tema odprta vsaj na 20 koncih na slo-techu in še na 100ih koncih po googlu. Sanja se mi ne kako zadevo rešit.
Na kompu je bilo neki virusev ker se je nekdo na mojmu compu igral igrce prek neta:S ok to tut nema veze. Avast se je spravil na delo vse pospravu, hvalabogu ni bilo sistemskih stvari vmes. Zdej mi pa SVCHOST.exe jemlje cca 98% CPUja.
1. pregledano da je na pravem mestu
2. pregledano ali je še kje drugje (beri: ga ni)
3. update pa pomoč je ustavljena
4. skeniran računalik z avastom, ad-aware, uniblue processScaner (to je kao rešilo pri enem težavo)
5. security task manager pravi da je vse ok
Tako da prosim za pomoč, saj mi je zmanjkalo idej. in prosim ne me nazjat ker odpiram ponovno temo s tem blentavim hostom. Vem da to ni virus ampak win program za dll datoteke.

p.s. Najbolj enostavno je da ga rebootam samo rabim podatke na računalniku in jih ne morem shranit, ker mi ne dela niti usb niti CD, hvala bogu da dela C.


Virus ti je okužil sistemski file svchost.exe. V obliki dll datoteke.

Hijackthis in poglej katere dll datoteke te okužijo.
Greš v DOS in jih pobrišeš iz diska.
Bootaj Winse in pobriši z Hijacthis autrun dll vnose.

Ali pa reši problem kot vsak serviser, formatiraj winse.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

barocco ::

če ti v task manegerju kaže da ti svchost.exe cpu žre98% ga prekini -end proces treekill oz ga če maš program-Security Task Manegerja daj to opravilo (svchost.exe ),kar v karanteno.

ABX ::

barocco je izjavil:

če ti v task manegerju kaže da ti svchost.exe cpu žre98% ga prekini -end proces treekill oz ga če maš program-Security Task Manegerja daj to opravilo (svchost.exe ),kar v karanteno.


Nauš fukal, sistem ti ne bo dovolil ali se bo obesil.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

barocco ::

ne bat ,slabše k zdej ne more bit:)

Cupi ::

barocco je izjavil:

če ti v task manegerju kaže da ti svchost.exe cpu žre98% ga prekini -end proces treekill oz ga če maš program-Security Task Manegerja daj to opravilo (svchost.exe ),kar v karanteno.



sprobano, vsakič ko to naredim mi javi čez 1 minuto se bo računalnik sam ugasnil, shranite pomembne stvari:S

BuzzFuzz je izjavil:

1) Click on Start > All programs > Windows Update
2) In the opened Microsoft Windows Update window click on "Change Settings" in the left grey column.
3) Disable Microsoft Update option and don't care about the warnings.
4) Go through the uninstall procedure of Microsoft Update and enjoy the possibility of Windows Update again.

ali
http://www.technibble.com/how-to-fix-sv...


ta prvo narejeno že pred cajtom, še vedno ne dela

Probavam zdej še drugo rešitev samo ne vem kako zaboga shranit tisti FIX_svchost, ker ga ne morem z varianto save as ga je treba dol potegnit, če pa nanj kliknem se mi pa odprejo dll datoteke. edino da ga kot text skopiram v word... to ne bo pomagalo ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cupi ()

Cupi ::

formatiranje ne pride v poštev zaradi podatkov na računalniku.... zdej ko bo ta svchost popravljen, bo treba še usbje in cd popravit:S da ne govorim da ni zvoka. joooj

borealisx ::

ko ti javi da ti bo pc ugasnil, odpri cmd pa vpis shutdown -a

jan01 ::

S proces explorerjem poglej kater svchost žre(od katerih sklopov servicesov...
Na xpjih je velikokrat delal problem service(start run services.msc) help and support (disabliraj ali daj na manual in seveda ustavi, če nočeš še enkrat zaganjat)
event viewer bi znal povedat kje tiči težava...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

detroit ::

če imaš jajca lahk tvegaš z combofixom:) porihta velik a učasih preveč
Skero

DarwiN ::

Imel pred časom kolega ta isti problem... Z raznimi fixi,antivirusi in nasploh raziskovanjem po možni rešitvi bi potreboval več ur (kot vidiš sam), pa še uspeh ni garantiran, medtem ko sveža inštalacija winsow vzame ~2 uri...

Saj ne rabiš formatirat... Preko starih windowsov naloži sveže.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

detroit ::

probi še s sfc
Skero

Cupi ::

BuzzFuzz je izjavil:

1) Click on Start > All programs > Windows Update
2) In the opened Microsoft Windows Update window click on "Change Settings" in the left grey column.
3) Disable Microsoft Update option and don't care about the warnings.
4) Go through the uninstall procedure of Microsoft Update and enjoy the possibility of Windows Update again.

ali
http://www.technibble.com/how-to-fix-sv...


sprobano ta drugo.... narejeno vse, zdej mi pa orodna vrstica, start, nič ne dela, zanimivo pa je to da lahko grem na internet in da dela hitreje kot prej.... jao

Cupi ::

ok skratka črv je bil najden orodna vrstica je nazaj. SVChost se je utišal... hmmm.... skori vse dela, samo še usb pa cdje je treba popravit.

http://www.technibble.com/how-to-fix-sv... DELUJE!!!!

superca hvala vsem. če se kdo najde in mi pove kako nej se lotim zvoka, cdjev in usbjev (2 porta), se toplo priporočam, LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cupi ()

ABX ::

DarwiN je izjavil:

Imel pred časom kolega ta isti problem... Z raznimi fixi,antivirusi in nasploh raziskovanjem po možni rešitvi bi potreboval več ur (kot vidiš sam), pa še uspeh ni garantiran, medtem ko sveža inštalacija winsow vzame ~2 uri...

Saj ne rabiš formatirat... Preko starih windowsov naloži sveže.


Moj postopek vzame 5-10 min.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

svchost.exe, kaj počne, kako ga omejiti? Noro počasen pc :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
424829 (3805) Master_Yoda
»

Konstantna poraba pomnilnika (RAM) 80%

Oddelek: Pomoč in nasveti
152259 (2058) 737
»

Win7 64x svchost.exe ''težava''

Oddelek: Pomoč in nasveti
111977 (1649) Lonsarg
»

[ Windows XP ] svchost

Oddelek: Operacijski sistemi
473384 (1759) OmegaBlue
»

Pomoč pri svchost.exe

Oddelek: Programska oprema
81807 (1737) Fizikalko

Več podobnih tem