» »

Neznani programi ?

Neznani programi ?

Heisenberg ::

torej ko zazenem PC se mi zazenejo teli programcki:

DLLHOST.EXE
ALG.EXE
DEVLDR32.EXE
SVCHOST.EXE

in totalka zabasejo internet povezavo !!?!?! sem gledal v RegEditu pa jih ni pod Run ali Run once.

dokler jih ne ugasnem s Task Managerjem mi preprosto net povezava ne vlece vec kot 1 kbps oz. se veliko manj.

Kaj bi to bilo ????????

zdi se mi pa da se mi to dogaja od kar sem hotel Updatat winze zaradi wirusov, ki se mnozijo zadnje case. Samo jaz sem dal pac kmpleten update razen SP1, ki mi sistem preprosto sesuje... imam pa original Windowse XP




hvala za pomoc oz. nasvete.

GRGO ::

spoštovani kolega, mislm da maš gor virus k se mu reče w32.welchia.worm in ga lahko odstraniš. na microsoftovi strani maš removal tool

lp

Damjan Jagar ::

Trije od naštetih "programov" so sistemski procesi, ki jih Windows potrebujejo za svoje normalno delovanje.

Za kaj so potrebni ti programi/procesi si lahko prebereš v tabelah spodaj na tej strani.

Mislim pa da bi morali biti ti procesi zapisani z malimi črkami. V nasprotnem primeru gre res lahko za virus.
http://jagar.si

Zgodovina sprememb…

mihhec ::

Jest sm ugotovu da mam 4 SVCHOST.EXE

Heisenberg ::

GRGO najlepsa hvala, imel si prav bil je ta worm in se ga ze odstranil !

hvala in lp

mihhec ::

Kako si ga odstranu ce je kak prog a das link

GRGO ::

Ni pene, jst sm ga tud dubu, sam da sm sploh ugotovu zakva se gre sm mogu formatirat ceu disk in tako naprej...

LP

Heisenberg ::

mihhec dobis ga na spodnjem linku:

WELCH FIX

ulcir ::

Jaz mam tudi samo tote 4 svchost.exe v task managerju, pa sn ze probo z nekaj removal tooli pa mi sploh nic ne najde. Mihhec si ga uspel odpravit?

mihhec ::

ne men nc ni pisal da bi ga najdl ocizno ga nimam je pac ze tako

bastadu ::

KLIK!

Svchost.exe is a generic host process name for services that are run from dynamic-link libraries (DLLs)...
... There can be multiple instances of Svchost.exe running at the same time

BaRtMaN ::

Oz. štirje svchosti so nekaj povsem normalnega.

mihhec ::

Sam neki je zanimiv sem jest izklaplu te svchost.exe pa sm jih odstranu 2 pa sm tatretga pa je dal da se bo sistem ugasno cez 40s se mi zdi in je odsteval pa se je ogasnu pa sm ga przgau pa dela normalno naprej.

Heisenberg ::

sej SVCHOST je normalno da lavfa, samo jaz sem ga izklopil skupaj z nastetimi programi tako da sem mislil da je v sklopu virusa......

no v glavnem jaz sem pred enim tednom nalozil na novo sistem XP in uporabljal sem samo net in dostop do emaila preko web vmesnika a nisem nic DLjal razen WIN update.....
no glejga hudica, pa grem danes skenirati PC z novim Pc Cillin 2003 in mi najde 72 !!!!! virusov !!!!!!
ce to ni mal prevec

ulcir ::

Po moje more bit neki črv, ker če greš ta svchost.exe izklapljat se ti pojavi isto okno za reset kot pri blaster črvu.

mihhec ::

Vem sam sm z najnovejsim nortonom skenitu pa ni nc najdu pa sistem sm nalozu tedn nazaj


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

svchost.exe

Oddelek: Programska oprema
164214 (4033) ABX
»

[ Windows XP ] svchost

Oddelek: Operacijski sistemi
473387 (1762) OmegaBlue
»

svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
253438 (2462) Mr.B
»

svxhost.exe in system

Oddelek: Pomoč in nasveti
172169 (1960) Tugo
»

Nenehno sesuvanje svchost.exe?!

Oddelek: Operacijski sistemi
131520 (1174) LordWorm

Več podobnih tem