» »

svchost.exe

svchost.exe

snoopy20 ::

hy
vem da je na foromu že dosti o tem napisanega ampak jaz nisem nikjer zasledil kako bi rešil ta problem :(
če je odgovor že kje podan se v naprej opravičujem in bi prosil da me nekdo napoti kje ta tema obstaja in zbriše ta post

problem pa je sledeč.....
laufa mi 7 svchost.exe procesov in cpu mi ful poskakuje z 5 na 50% itd... skeniral sem z AV in ad-aware sprobal vse živo pa mi nič ne najde
kaj naj naredim? lepo prosim za pomoč ker winsow se mi ne da na novo inštalirat al je res to edina rešitev?:(
upam da ne
za pomoč se vam že vnaprej zahvaljujem

bastadu ::

Več svchost.exe v TaskManagerju je čisto normalno...

Zako ::

Men jen ravno vcerj zacel srat vse skupaj, pa sm z naslednjimi programi preveril disk za viruse, trojane,...:

CWShredder - isce trojane in izbrise
Ad-Aware 6 pro - irce brise trojane,...
BitDefender 8 pro - antivirusni program, samo prej daj update
Spy Sweeper - isce brise trojane, worms,...

Preveri s temi programi in pol javi

LP
Zako je zakon!!!

snoopy20 ::

sem zdaj glih preveril s programi pa mi je spy sweeper najdo neke 3 adware pa sn jih zbriso pa še vedno isto ostali pa mi niso nič najdli - edino antivirus sem uporabil drugi ker me je bitdefender razočaral
kaj mi res ne preostane drugega kot c:format :(

snoopy20 ::

pa če že nebo šlo drugače kot format c
mam 2 particiji na c so wini pa office na d pa ostala krama filmčki, muzika kaj je možno da se nahaja ta črv al kar koli bi naj blo krivo tudi na d particiji al bo dovolj če samo c formatiram

snoopy20 ::

sem glih sformatiral c in na novo naložil winse sp2 antivirusnega firewall in pregledal comp še enkrat s programi ki ste mi jih priporočali prej pa ni nič najdlo :D
sedaj mi cpu usag skače nekje med 0 - 15% ko laufam antivirusnega firewall in msn - kaj to je normalno ker včasih skoči tudi na več ampak je pa dosti boljše kot je blo prej

snoopy20 ::

sn že spet nazaj :(
to ne more bit res....zopet isto uporaba cpu 100% nekaj časa je vse ok pol pa se dvigne uporaba na 100% in ne pade....
kaj naj naredim? skeniral sn PC z nod32, spy sweeper, adaware pro, probo sn tudi z panda worm remower pa noben nič ne najde
aja mam pa win sp2 inštalirane pa vse update
sn pa nekje prebral glede svchost.exe pa sumim da bi lahko to blo ker sn ga v task manageru execut pa se mi je pojavlo ono okno SYSTEM AUTHORITY SHOTDOWN 60 secunds
kak ga naj odstranim? LEPO PROSIM ZA POMOČ ker sn že čist obupan!
pa tudi formatiral sem že pa zopet isto....

snoopy20 ::

zdaj sem že 100% da je ta svchost.exe neki virus al pa worm sem pogledal pod tasklist pa mi isto napiše kot na eni strani kjer piše da je to virus
zaj bi pa lepo prosil če mi lahko kdo pomaga kak to odstranit
po korakih če je le možno
lepo prosim

pviran3 ::

Mogoče pa imaš malo preveč antvirusnih programov gor.

Imam nortona 2005 internet security pa ad-aware in sem zadovoljen in ne zajebava nič

jurre ::

prepricaj se ali ti laufa sVChost al sCVhost, prvi je ok od win, drugi pa je virus (W32/Agobot-S virus)
drugace sem pa danes videl v soli isto, ko so nalagi XPje gor, 5min postavlen sistem iz image-a pa je na enemu rac. obremenjeval proc 100%, drugje pa je bilo ok?!
normalno pa je da jih laufa ene 5,6, vendar meni noben nic ne porablja proc (vedno 0%)

p.s. ce se kermu kaj sanja glede drugih procesov? meni stalno obremenjuje winamp (katerakoli verzija!) in opera (vsak skace do ene 30%), potem pa vcasih zacne se mirc skakat do ene 20. Racunalnik sem od takrt ze 2x formatiral, probal vse verzije winampa od 2 do sedanje toda vedno isto..(in ce imam odprto opero,winamp,irc in se kaksen proces ki mi porablja nekaj proca veckrat stekne, tako da je zoprno delat)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

mojsterleo ::

@snoopy20

7 svchost.exe procesov je nedvomno preveč, poleg tega pa ne smejo kurit 50% proca. Če ti ga antivirusi ne zaznajo, je to očitno ena izmed trenutno nezaznanih verzij tega virusa, kar zna biti zoprno.

Če boš slučajno še reinstall oken delal, med inštalacijo izklopi modem. Takoj po inštalaciji pojdi v Control panel->Network connections. Desnoklikni na tvoj connection(ki bo sicer disabled, ker modem ne dela), properties->internet protocol(tcp/ip)->advanced->WINS->Disable NetBIOS. S tem boš izklopil windows port 139, ki je pogosta tarča napadov prek networka.

Porte lahko prečekiraš v cmd z ukazom netstat -an.

Potem naštimaj Firewall, vklopi modem in z microsoftove strani potegni vse security patche. Nato naredi screenshot task managerja. Zaženi msconfig.exe in v rubriki startup naredi screenshot.

Potem ti preostane samo še reinštalacija softvera, medtem pa opazuj dogajanje v task managerju.

Če se bo čudni svchost.exe spet pojavil, potem gre očitno za virus iz neke datoteke, ki ga noben antivirus ne more zaznat (glede na to da si zaprl skoraj vse standardne varnostne luknje/razen portov 135 in 445 ki pa verjetno nista krivca; in si zafirewallal sistem pred priklopom neta, je možen samo tak zaključek). V tem primeru ti ostane samo še reformat, katantena za vse stare datoteke, in čakanje.

Seveda pa ob vsem tem nabijanju ki sem si ga privoščil, ne morem mimo tega, da gre lahko tudi za kakšno drugačno vrsto problema!

-- Leo

snoopy20 ::

antivirusnega mam samo enga naenkrat gor! in če probam s kerim drugim skenirat dam tega dol! čeprav mi do sedaj še to ni blo potrebno sedaj me kr konkretno j*** v glavo toti svchost.exe
v task manageru mi piše da je v mapi windows/system32 in nekje na foromu sn bral da če je temu tako da je sistemska datoteka in da je nesmeš brisat

samo meni ni jasno zakaj se mi pol pojavi ono okno NT AUTHORETY pa se PC na novo zažene če ga execute v taskmanageru - sn 1000000% da je worm
čeprav piše da je sistemska datoteka

MojsterLeo hvala za nasvet bom naredil tako in bom videl če bo pomagalo
upam da ker že drugič v 2 dneh formatiram :(

snoopy20 ::

spet gnjavim ja
mene zanima kaj bi mi vi priporočali keri sistem naj naložim gor sp1
al sp2 pa keri AV pa keri firewall če sp1?

s sp2 mam full slabe izkušnje ker sn prej mel 1 leto sp1 pa samo antivirusnega pa ni blo nobenih problemov pol pa sn z microsoftove strani potegno sp2 in že v 3 mesecih 5* formatiral

pa zanima me če mogoče kdo ve KDO ZA BOGA USTVARJA TE WORME in drugo s*****.......nebi blo boljše če bi raje ta čas ko ustvarjajo te bedarije ustvarli kak pameten program namesto tega s***** ???zaslužli bi pa še drugi bi meli nekaj od tega ne pa da se j**** cele dneve da to odstranim!

kako mate kaj vi mišljenje o tem?

SebaR ::

j sm mel enkrat s tem probleme ko mi je neki kurl procesor na 100%

pa sm koncal explorer.exe in pol je blo vse v redu

natancno ne vem zaka mi je to delal ampak poskusi sreco se ti :)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

snoopy20 ::

sn še se malo igral v registru pa sn ga najdo kje je pa sn ga zbriso ampak se spet pojavi....a mogoče kdo ve kak se to iz registra zbriše da se nebi zagnal proces z windowsi? sn probo normalno pa v safe mode tudi pa vedno pride nazaj ta >:D

BlackHole ::

Laufa ti 7 procesov SVCHOST.exe, nisi pa še povedal natančno (vsaj zdi se mi), kateri proces tebi dejansko odžira procesorsko moč.|O
LP Marko

Zemljak ::

Prvi link ki ga google vrne na poizvedbo svchost.exe bi moral zadostovati http://www.liutilities.com/products/win...
Sicer pa je več pravilnih procesov svchost.exe relativno normalno. Kaj dejansko pokuri največ procesorskega časa pa si lahko sortiraš s klikom na CPU v Task Managerju...

P.S. Google is my friend
lp, Zemljak

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zemljak ()

Mr.B ::

Nazadne je kolega na p4 s šestimi diski ter 250W napajalnikom imel svchost na 100%, pa ko ni nič več pomagalo, sem ga povprašal ti koliko močen napajalnik imaš? Pa ko je napajalnik zamenjal sedaj dela BP.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BigBoss ::

Poženi : Start/Run cmd
Vtipkaj : Tasklist /SVC

Dobil boš izpis vseh servisov, ki tečejo pod svchost .

Potem pa enega po enega pod google ......

gofra ::

Nekje do 5, 6 svchost servisov je še normalno tako, da se jaz tukaj ne bi prav nič sekiral. Jasno pa je, če boš na svojem kalkulatorju imel zagnanih miljavžnt programčkov, ki tečejo v ozadju (predvsem kakšna REAL TIME zaščita ja) bo procesor bolj sopihal kot ne...Poleg tega bodi pozoren na to, da ni tisto SCVHOST.EXE, ker gre potemtakem za navlako (virus).

Kar se tiče odstranjevanje iz registra: treba je bit temeljit in odstraniti vse naenkrat - zadeve se moraš lotiti sistematično. Virus je namreč program, ki se razmnožuje. Obvezno pred reštarti ugasni System restore < mislim, da bi ravno to utegnilo biti tisto, kar tebe muči.

snoopy20 ::

sem se odločo da se nem več mučo z odranjevanjem....kaj je sledilo FORMAT C
sedaj sn si naložo sp1 pa vse update, etrust AV in sygate firewall pa je vse ok......vsaj zaenkrat in upam da bo tako tudi ostalo
mam pa zaj gor tudi oni net framework 1.1 pa mi na začetku ko se PC zažene prikaže okno za prijavo uporabnika - a mi lahko mogoče kdo pomaga kak bi se dalo to odstranit?
sem gledal že pod temo operacijski sistemi/sp2 ampak ko sem šel gledat v register jaz tega tam nisem mel kaj bi mogo spremenit

lepo prosim za pomoč!saj če nebo šlo pa se bo dalo tudi s tem preživet :D
glavno da nimam več one golazni na mojem PC 8-)
ni mi pa jasno kak lahko pridejo vsi ti virusi, črvi,... na računalnik če maš antivirusnega (z rednimi updati) pa firewall?

mojsterleo ::

Če si inštaliral winse tako kot sem rekel, se bodo črvički od zunaj le težko prikradli v sistem, ker imajo zaprta vsa vrata. Vsekakor pa za surfanje ne uporabljaj Internet Explorerja, ker je poln varnostnih lukenj! (priporočam Mozillo Firefox).

Sam uporabljam antivirus Avast! 4.5 ...

-- Leo

snoopy20 ::

saj uporabljam mozzilo firefox 1.0

najlepša hvala vsem za pomoč! :))

je minlo že kr nekaj časa od inštalacije pa še vedno se ni pojavil :D

thierryhenry ::

js sm formatiru disk in mi ob vsakem zagonu na namizju napiše da ni nilo mogoče najti v daadoteki windows/system32/dx dll/svchost.exe, ka bi to blo narobe nisem še nikol meu taga problema, a je to kej hujšega al se to da poporavit????????
Ronaldinho

thierryhenry ::

a kdo ve zakaj mi to vedno napiše????????????????
Ronaldinho

Mr.B ::

Napiši celo pot, drugače msconfig, pa najdi, kateri je program ki to kliče. Virus rules...

Aja 100% svchost.exe lahko tudi windows update dela če gleda tudi office, itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

svchost.exe

Oddelek: Programska oprema
164220 (4039) ABX
»

[ Windows XP ] svchost

Oddelek: Operacijski sistemi
473387 (1762) OmegaBlue
»

Pomoč pri svchost.exe

Oddelek: Programska oprema
81810 (1740) Fizikalko
»

neki čudnga svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
71502 (1340) Dr_M
»

Neznani programi ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151199 (999) mihhec

Več podobnih tem