» »

Vdor v računalnik, zaklenjeni diski

Vdor v računalnik, zaklenjeni diski

jericho ::

Živijo, nekdo mi je vdrl v računalnik in mi zaklenil vse diske, pustil je samo c: disk, da sem lahko prišel v sistem in prebral sporočilo, ki mi ga je pustil, kjer me izsiljuje za 1bitcoin, ki naj bi mu ga nakazal ne nek račun. Ali se da to kako rešiti ali mi ostane samo format in inštalacija.
Kako naj izvem kdo mi je vdrl v sistem?

Sporočilo se glasi:

You can use https://translate.google.com/ from your language to english if you don't know it.
Hello there.


I would like to tell you first I'm sorry about that but really I need some money so I know what I do it's not right. Your documents, files, databased most are in original places or some moved to your local data. If you want to regain access to your local disk, all your files, documents, etc please send 1 BTC (Bitcoin) to this address: 18jAZHhC8uy13n2Ym7YTTmTBfr9r8tivDM as fast as you can and email me at sociopatii@yahoo.com If you dont know what bitcoin is, please ask me for bitcoin website that you can buy it fast or search on google for a local Bitcoin shop or ATM and transfer 1 BTC to this address: 18jAZHhC8uy13n2Ym7YTTmTBfr9r8tivDM

It's not my fault if you are try to format disk and lose all. Here are only one way to get all back and regain access to your local hard disk drive and this way is to send 1 Bitcoin to this address: 18jAZHhC8uy13n2Ym7YTTmTBfr9r8tivDM

It's just business not trying to get your money and then to not give to you the bitlocker password. Waiting for your reply to my email address ( sociopatii@yahoo.com ) if you wanna get the bitlocker password. Thanks

loveJDM ::

Samo daj mu nena,raje namerno formatiram kot pa nekemu majmunu denar dajem...Če pa plačas,kje ti je zagotovilo da ne bo še 1x to naredil ker očitno ni problem

prox ::

Eni pa res nevem kaj delate, da dobite takšne viruse :D
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Yacked2 ::

Kontaktiraj SI-CERT, je bilo v teh mapah kaj uporabnega/pomembnega itd...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

jericho ::

Hm tud jst ne vem kako je tole pršlo gor ;((.
Pa nism lih laik za računalnike in sisteme. Lahko, da je sin kej tazga gor dal.

Ne nimam namena plačevat, sicer mam nekaj slik, ki bi jih pogrešal, drugače nič takega kar se ne bi dalo na novo dobit.

Aja, sistem je win7, antivirus je bil od kingsofta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jericho ()

Pr1m3 ::

http://www.pcworld.com/article/2084002/...

To si poglej če ti kaj pomaga , tisti Lock-Screen pa to se da enostavno rešit v tvojem primeru pa maš "The really nasty stuff".

Tr0n ::

jericho ::

Ok, hvala bom sprobal tole k pridem s šihta :|

Shegevara ::

sociopatii@yahoo.com


Romun verjetno...

Cigani eni.;((

Mare2 ::

Škoda, ker policaji ne morejo nič...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

technolog ::

No, to je prava cena piratske programske opreme.

Mare2 ::

technolog je izjavil:

No, to je prava cena piratske programske opreme.

Samo piratske?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

technolog ::

Ja. Legalna zaprta programska oprema se igra višje igre, kot na primer razna sodelovenja z NSA.

mujek ::

To pa je Cryptowall.
Pred recimo pol leta, ko sem dobil en ključek - ki je imel datoteke tako okužene ni bilo rešitve (za tisto verzijo).
Določene verzije crpytowall (oz kopij/verzij) pa se dajo odklenit.

Vso srečo.

MrStein ::

jericho je izjavil:


Aja, sistem je win7, antivirus je bil od kingsofta.

Ker uporabljaš preteklik, predpostavljam, da si ga že zamenjal za kaj boljšega.

Če ne, poglej v to temo za predloge: Anti-virus programi
(ne bodo ti odklenili fajlov, ampak zaščitili v prihodnje)

Na kratko: AVAST, Avira, AVG, BitDefender ... so zastonj in čisto OK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MIHAc27 ::

Cryptowall ima en bug... namreč ne zakodira obstoječe datoteke temveč ustvari novo, original pa zbriše. Tako razni recovery programi lahko rešijo datoteke (Ontrack Easy recovery, kaka Recurva). Če bi dejansko prepisal originalno datoteko bi bilo kakršnokoli reševanje dosti težje...

dronyx ::

Ali se temu sploh reče "vdor"? Po moje si tu zagnal kakšen program, ki si ga dobil iz interneta, po pošti, ali prenesel iz kakšnih torrent strani.

Tr0n ::

Zelo verjetno ja.

jericho ::

dronyx je izjavil:

Ali se temu sploh reče "vdor"? Po moje si tu zagnal kakšen program, ki si ga dobil iz interneta, po pošti, ali prenesel iz kakšnih torrent strani.


Pomoje bo res kaj takega ja, ma dobr probal bom počistit nesnago z uporabo prejšnjih nasvetov, če ne bo šlo pa hebat ga, pa fresh install. Za bitdefenderja sploh nism vedu, da je free, bom sprobal.

bambam20 ::

jericho je izjavil:



Pomoje bo res kaj takega ja, ma dobr probal bom počistit nesnago z uporabo prejšnjih nasvetov, če ne bo šlo pa hebat ga, pa fresh install. Za bitdefenderja sploh nism vedu, da je free, bom sprobal.


NOD32 oz. ESET je tudi brezplačen.

s1l3 ::

Stranka je fasal verzijo tega virusa, kjer datoteke niso bile pobrisane ampak samo skopirane drugam. Poskusi search ce najde se kje te iste datoteke. Je pa tista verzija zaklenila samo dolocene tipe datotek kot npr. jpeg, png, doc, xls, pdf. Dokumente naceloma. Ni nic sistemskega oz. pomembnega

jericho ::

Hm, ne ni to, ker mi je oba HDD-ja zaklenil. SSD oz. c: disk je pa pustil tako, da sistem laufa.

c3p0 ::

Zaklenil? Kaj to pomeni? Da niso vidne črke pogonov? Daj disk v drugi PC in poglej kaj je vidno. Lahko, da se samo igra z neukim uporabnikom in v resnici nič ni zakriptirano.

BorutK-73 ::

Ali pa samo zbrisal črke particij.
Desni klik na moj računalnik/upravljaj/upravitelj diskov.

jericho ::

Upravitelj diskov mi pokaže diska in napisano šifrirano z funkcijo bitlocker.
Bom probal še na drug comp dat pa bom videl, če tam ne bo šifrirano.

MrStein ::

Če je šifrirano z BitLocker, bo težka. Bi bilo dobro vprašati nekoga, ki se pozna na bitlocker.

bambam20 je izjavil:


NOD32 oz. ESET je tudi brezplačen.

Ne, ni. Imajo samo "zastonj" 30 dni poskusno dobo.

(imajo pa zastonj "online" skener, za pregled sistema na zahtevo, kar je nekaj čisto drugega)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

konspirator ::

MIHAc27 je izjavil:

Cryptowall ima en bug... namreč ne zakodira obstoječe datoteke temveč ustvari novo, original pa zbriše. Tako razni recovery programi lahko rešijo datoteke (Ontrack Easy recovery, kaka Recurva). Če bi dejansko prepisal originalno datoteko bi bilo kakršnokoli reševanje dosti težje...

Zadnja verzija naredi secure erase.

Phantomeye ::

slikaj se z iztegnjenim sredincem, poleg monitorja, na katerem izvajaš format in mu jo pošlji. Assert dominance.

dronyx je izjavil:

Ali se temu sploh reče "vdor"? Po moje si tu zagnal kakšen program, ki si ga dobil iz interneta, po pošti, ali prenesel iz kakšnih torrent strani.


Vdor je vdor, razlika je le v tem na kak način je bil napad izveden.

Zgodovina sprememb…

StarMafijec ::

Kako bi to izgledalo, če imaš folderje sinhronizirane z Dropboxom? Na Dropboxu se najde še ne enkriptirane datoteke in to je to?

bambam20 ::

MrStein je izjavil:

Če je šifrirano z BitLocker, bo težka. Bi bilo dobro vprašati nekoga, ki se pozna na bitlocker.

bambam20 je izjavil:


NOD32 oz. ESET je tudi brezplačen.

Ne, ni. Imajo samo "zastonj" 30 dni poskusno dobo.


No, a ni to zastonj. Potem si pa preko drugega maila ponovno aktiviraš 30 dnevno verzijo :). Jaz mam na ta način ESET smart securty zasonj že celo leto :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

StarMafijec ::

@rupsi31: Isto velja za avast?

shadeX ::

No, a ni to zastonj. Potem si pa preko drugega maila ponovno aktiviraš 30 dnevno verzijo :). Jaz mam na ta način ESET smart securty zasonj že celo leto :).


12 mailov že?

Koliko jih boš še naredil?

Se ti pa da..

bambam20 ::

StarMafijec je izjavil:

@rupsi31: Isto velja za avast?


To pa ne vem.

Za ESET ta postopek velja in ga uporabljam :).

Si pač naredim enkrat na mesec novi račun na gmailu in podaljšam za en mesec :).

shadeX ::

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

No, a ni to zastonj. Potem si pa preko drugega maila ponovno aktiviraš 30 dnevno verzijo :). Jaz mam na ta način ESET smart securty zasonj že celo leto :).


12 mailov že?

Koliko jih boš še naredil?

Se ti pa da..


Res je problem naredit novi mail :). Vzame ti ravno pol minute :).

frke ::

StarMafijec je izjavil:

Kako bi to izgledalo, če imaš folderje sinhronizirane z Dropboxom? Na Dropboxu se najde še ne enkriptirane datoteke in to je to?


Odvisno od paketa, ki ga imaš na dropboxu. Osnovni paket in pro paket hrani zbrisane datoteke 30 dni, pro paket z opcijo history 1 leto, poslovni paket pa trajno hrani izbrisane datoteke.

SloBiscuit ::

Ma daj disk v drug računalnik pa prekopiri tist kar rabiš pol pa formatni.
neznanec555

jericho ::

Phantomeye je izjavil:

slikaj se z iztegnjenim sredincem, poleg monitorja, na katerem izvajaš format in mu jo pošlji. Assert dominance.

dronyx je izjavil:

Ali se temu sploh reče "vdor"? Po moje si tu zagnal kakšen program, ki si ga dobil iz interneta, po pošti, ali prenesel iz kakšnih torrent strani.


Vdor je vdor, razlika je le v tem na kak način je bil napad izveden.



Heh, to bi moral narest ja, pa sm se pozabu slikat. Se nism nč zafrkavu, sam format in je to to. Kdo bo to nesnago pucal in bil zihr da si spucal vse.
V mislih imam da je java verjetno kej kriva, ker je mulc mel minecraft in rab javo, je pa bla posodobljena.
Kok pa sploh je vreden 1 bitcoin?

MrStein ::

Okoli 250 USD.
Tu je tečaj v živo: http://bitcoinity.org/markets/bitstamp/...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kripto virus kako reševati če sploh, umrem sicer ne če ne restavriram (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
25062488 (39344) SeMiNeSanja
»

Passwordi me ubijajo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
17642618 (29037) Pero_SLO
»

CCleaner mesec dni stregel malware (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6914967 (10054) Truga
»

Cryptowall 3.0 virus

Oddelek: Pomoč in nasveti
437039 (5093) bambam20
»

heknili http://truecrypt.sourceforge.net, ki zdaj svari pred uporabo truecrypa

Oddelek: Informacijska varnost
447696 (5515) root987

Več podobnih tem