» »

svxhost.exe in system

svxhost.exe in system

hauz ::

zanima me zakaj se mi po dveh ali treh urah delovanja racunalnika, vcasih se sploh ne, vklopita ta dva procesa: svchost.exe (uporabnisko ime : SYSTEM) in system (uporabnisko ime : SYSTEM).. problem je v tem da mi svchost.exe porabi od 45 % , system pa do 35% CPU.
zanima me kako bi lahko tezavo odstranu..ali kakorkoli

hvala !:)

bmandelj ::

svchost.exe ima neki vezez IE
vse kar lahko storis je da pogledas v
%systemroot%\system32\wins\ direktorij in ce imas noter kakrsenkoli file recimo svchost.exe ali dllhost.exe ali kaj drugega da jih pobrises ker so virusi (mislim da nachi) ampak jih AV programi nekako ne zaznajo
to je pa vse kar lahko naredis

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Mr.B ::

bmandelj, kupi si boljši AV.
Res pa je, če se ti nahajajo take čudne zadeve pod WINS direktoriju, jih je potrebno zbrisati.V osnovi nebi smelo biti nič, če so pa kakšni bat datoteke in podobno, pa je nekdo vdru v tvoj računalnik.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mavrik ::

A ni svchost.exe isto kot rundll32 v win9x?
The truth is rarely pure and never simple.

hauz ::

sou sm pogledat v C:\WINDOWS\system32\wins in je mapa prazna.. drgac laufajo mi stirje svchost.exe v tasmmanager.. sam sam edn zauzema tolk CPU..

ElectricMan ::

svchost.exe je sistemski fajl, ki ga uporablja storitev Remote Procedure Call. Bistvo to gre za procesa gostitelja. Ne smeš ga zbrisati. Samo pri meni imam štiri fajle pri opravitelju opravil, ki pa konstantno uporabljajo 0% CPE. Se pa tudi malo spreminja pri nalaganju spletne strani. Možno je tudi vdora od zunaj, če te datoteke uporablja več CPE.

ElectricMan ::

A ni svchost.exe isto kot rundll32 v win9x?
ja isto je.
sou sm pogledat v C:\WINDOWS\system32\wins in je mapa prazna
se pa nahaja na eni mapi višje.

hauz ::

tut v mapi visje nism nasu svchost.. ja pol js predvidevam da mi je nekdo udrl v comp ane, ce mi zavzema do 45% CPU. kok bi pa lahk to zrihto..ugotovil kdo udira..ga odstrano?

Ziga Dolhar ::

Ah daj no.

Če je prišlo do vdora v sistem, je bil vdiralec verjetno uporabnik, ki je precenjeval svoje znanje.

Raje preveri, kaj vse ti laufa na računalu kot service.

p.s.: zaupaj nam ... ko boš našel svchost.exe (pa ne, da bi uporabil search? Jao), kaj kaniš z njim naredit?
https://dolhar.si/

hauz ::

sm uporabo search pa mam svchost samo v mapi system32.. ja nevem ka naj bi z njim nardil..to bi mi lahk vi povedal ane.. men se gre sam zato da mi ne bi tolk CPU-ja zrl:\
aja..na service mi pa laufa, ubistvu en svchost.exe je na LOCAL SERVICE, drug svchost.exe pa na NETWORK SERVICE.

Tugo ::

zadnjič sem imel podoben problem: sicer na laptopu... razlog: virus! probaj ubit (end process)... če imaš isti virus, se ti bo odprlo okno, da se ti bo PC ugansil v 60 sekundah... potem odpreš RUN in napišeš notr SHUTDOWN -A... no, potem se ti spet pojavi CPU usage tolk velik :))) in to gre v nedogled! jst sm najdu, da je to povzročil file ob zagonu windowsov, ampak ime se lahko razlikuje, ker je lahko karkoli... ime je bilo STARSYS.EXE al pa SYSSTART.EXE. neki tazga. v glavnem, če se karkoli spoznaš, preglej kateri programi se ti zaženejo ob zagonu winsov in en izmed njih je lahko tisti, ki ti povzroča ta problem. ni pa tole 100%, keer ne vem kakšen je tvoj računalnik in kaj se mu dogaja :)))

lp, T.

Mr.B ::

DL Blaster.fix ter Nachi.fix.Potem ju zalaufaj, nato pa še windows update, pa bo vse normalno po reštartu seveda.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hauz ::

zadnjič sem imel podoben problem: sicer na laptopu... razlog: virus! probaj ubit (end process)... če imaš isti virus, se ti bo odprlo okno, da se ti bo PC ugansil v 60 sekundah...

isto pr men...
Tugo pa pr teb je skoz biu procesor obremenjen al se je temu svchostu tut sam ucasih sprdnal pa je zacel zajbavat dokler nisi racunalnika restarto... pa je blo pol ok za neki casa?

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

alesrosina ::

vkljuci si automatic update. mislim da je to virus, ki iskorisca luknjo v RPC. Pojdi na . Windwos Update. Ce ne bo bolje, porocaj.

hauz ::

no zdle je minil ze ene 2,3 dni in racunalnik sm meu skoz prizgan.. pa niti enkrat ni naredl tist.. nalozo sm pa gor tist update iz microsoftove strani pa tist blaster.exe al ka je ze:P
uglavnem zej dela tak da hvala pjebi :D :D

hauz ::

aja pa tist blaster.exe al ka je ze ni nasu nobenga virusa.. tak da pomago je update!
lp

Tugo ::

pri men je pomagal delete tistga fajla... upadtea in druzga nism nč delal.

je pa mel CPU skos max obremenjen, ko sm prišelm v windovse... karkol sm hotu narest je bil CPU zaseden, pa skos je po disku mlelo!

lp, T.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C:\windows\system32\fxdll\svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
62400 (1917) N-E-O
»

[ Windows XP ] svchost

Oddelek: Operacijski sistemi
473387 (1762) OmegaBlue
»

Problem z odpiranjem strani

Oddelek: Pomoč in nasveti
102479 (2301) SkIDiver
»

svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
253438 (2462) Mr.B
»

SCVHOST - problem ?!? Kako odstraniti ?

Oddelek: Programska oprema
81299 (1168) Magician

Več podobnih tem