» »

Zadnja verzija Windows nared

1 2
3
4 5

andromedar ::

Na primer:
http://slashdot.org/?source=autorefresh

Pač, ne trpim reklam, zanima me samo koristna vsebina.

aerie je izjavil:

Ja mularija pač. Pron pa warez. Pa najverjetneje imajo še kakšen malware inštaliran.


Ja, malware je tak "95% Windows only" problem. Zato nisem win uporabnik (morem pa zaradi službe ostat na tekočem, zato sem sploh v tej temi).
Eh?

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

If you take a look at the apps for Windows 10, you will see that they are now being limited to 10 installs under the same Microsoft account; a significant drop compared to the previously allowed 81 devices.

LeQuack ::

Dokler ne odstranijo grdega in neuporabnega flat stila ne vidim potrebe po nadgradnji.
Quack !

aerie ::

LeQuack je izjavil:

Dokler ne odstranijo grdega in neuporabnega flat stila ne vidim potrebe po nadgradnji.

Da je grd, je subjektivno mnenje. Da je neuporaben, pa je izmišljotina.

s1m0n ::

Vsakemu po svoje :-) Meni je prav ta flat izgled top kaj rabim nek kič z zarobljenimi robovi 1000 barv... Še dobro, da ne gre več izbirat barv oken le start menija in task vrstice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

destroyer2k ::

LeQuack je izjavil:

Dokler ne odstranijo grdega in neuporabnega flat stila ne vidim potrebe po nadgradnji.


Torej iphone, mas os, android, windows mobile je zanic, ker ima flat stil?

Blisk ::

Še eno sranje od Microsofta. Dovršen špijunski sistem, ki spremlja vse kar je možno, s tem, da pred instalacijo pobere vse podkatke o tebi, kdo si in kaj si. S tem, da je izgled katastrofa, ta flat still je tako zgrešen, da bolj ne more biti. Ker prej je bilo veliko bolj ločljivo in pregledno kje je kaj, zdaj pa moraš res iskati, da nekaj najdeš.

Ostajam na 7 in to bo dokler se ne izteče podpora, kot se je winXP

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

s1m0n ::

Hm, jaz bi rekel, da je Win7 prav katastrofa kar se tiče UIja :)

Dr_M ::

Mater ste eni neprilagodljivi. Kako lahko sploh zivite ponoci in podnevi? Kako se sploh lahko prilagodite letnim casom?
In ne, MS ni nc bolj spijunski kot google, apple ali kdorkoli drug.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

energetik ::

Blisk je izjavil:

Ostajam na 7 in to bo dokler se ne izteče podpora, kot se je winXP
Tudi jaz. Takih zadev s plačevanjem nekega servisa in obveznimi posodobitvami se ne bom šel. Kasneje bom imel pa pač eno staro Win7 offline kišto za FlightSimulator in še par starih špilov (ki se jih morda pritaknem 1x na 2 leti).
Na online kištah pa Linux in to je to. Itak se moje domače kište večinoma uporabljajo za brskanje, ogledovanje/urejanje fotk in par malenkosti v Officu; za vse to pa je npr. Linux Mint, ki ga testno že uporabljam, povsem zadosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Enterprise ::

Uporabljam 8-ko že od prvega dne, pa mi je bila zelo všeč, čeprav šele sedaj, ko se od nekje marca igram z 10-ko v virtualki, vidim, kaj vse bi že 8-ka v bistvu morala biti.

Edina graja mi gre čez dizajn. Ogromna graja. Tudi meni je zelo všeč flat stil, da se razume, ampak ne na način, kot se ga loteva Microsoft. Recimo, idealen primer se mi zdi njihova nova aplikacija za glasbo (klik za sliko). Mislim, pa kaj je s tem? Neke puste črne ikone, nabor barv je pač črna-siva-bela, vse skupaj deluje monotono, sivo, pusto, dolgočasno. Flat dizajn je lahko odličen, kot primer dobre prakse mi je na primer Googlov Material Design, ampak Microsoft pa ta dizajn ohranja na neki amaterski, nedovršeni, grdi ravni. Zakaj ni barv, aplikacija tako postane tisočkrat bolj prijazna, preglednejša in bolj zanimiva za uporabo. Evo en koncept aplikacije za glasbo. To je neskončno-krat bolje!

Še bolj katastrofalno pa ta dizajn izgleda na telefonih. Tudi zato imajo katastrofalen tržni delež. Vzemite za primerjavo to črno-belo, kvazi pregledno skrapucalo, in recimo Googlov Play Music.

Okna so malo mešan nabor celotne zgodovine Windowsov, Computer Management in vse kar spada zraven je še vedno iz prazgodovine (nekje iz časa Windows 2000 ali XP), program za pošiljanje Faxov je čista Vista.

Ikone so sploh poglavje zase: kar nekaj še iz Windows XP, potem ogromno iz 7-ke, kar je pa novih, so pa večinoma katastrofa. Kaj je s to ikono za Računalnik, majkemi res (:O)?! Večina novih ikon pa v bistvu sploh ni novih, ampak so samo na hitro poenostavljene verzije tistih iz 7-ke (recimo za Control Panel). To ni za nikamor, naredite kompleten set novih flat ikon, in preživite čase 7-ke, ne pa da se samo par ikon poenostavi in to je to.

Tudi sam sistem je še nek pol-izdelek. Zato hvala bogu, da bodo tole ponujali kot storitev, in se razvoj ne bo ustavil. Nadzorni plošči sta še vedno 2, torej je sistem še vedno konfuzen. Ko si na novo naložim sistem, grem čez vse nastavitve, super, še vedno moram čez dvoje nadzornih plošč. Če hočem pozabiti omrežje moram v Nastavitve, če želim naštimat statični IP, moram v Nadzorno ploščo. Dizajn je, kot že opisano zgoraj, cel nek četrt-izdelek. Univerzalne aplikacije so še vedno nedodelane, sedaj je na primer nov predvajalnik za glasbo, hkrati še vedno ostaja Widnows Media Player, kar je spet 2 namesto 1.

Ampak, saj pravim, stvar se bo še razvijala, in upam, da dobijo eno ogromno zaušnico glede dizajna, in malo spremenijo svojo politiko.

Thuban ::

energetik je izjavil:

Blisk je izjavil:

Ostajam na 7 in to bo dokler se ne izteče podpora, kot se je winXP
Tudi jaz. Takih zadev s plačevanjem nekega servisa in obveznimi posodobitvami se ne bom šel. Kasneje bom imel pa pač eno staro Win7 offline kišto za FlightSimulator in še par starih špilov (ki se jih morda pritaknem 1x na 2 leti).
Na online kištah pa Linux in to je to. Itak se moje domače kište večinoma uporabljajo za brskanje, ogledovanje/urejanje fotk in par malenkosti v Officu; za vse to pa je npr. Linux Mint, ki ga testno že uporabljam, povsem zadosti.


ampak Windows 10 JE ZASTONJ upgrade iz win7. Kaj boš plačeval?!

LeQuack je izjavil:

Dokler ne odstranijo grdega in neuporabnega flat stila ne vidim potrebe po nadgradnji.


izjemno uporaben, lep sistem.

Če ti flat način ni všeč, kaj potem ti uporabljaš? Windows XP, kjer je vse nagravžno zaobljeno? Ker vse ostalo je flat...
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

energetik ::

Ja, ampak a bo nadaljni servis obveznih posodobitev še naprej zastonj?
Meni na sedmici prav nič ne manjka.

Thuban ::

seveda bo. Če se premislijo pa boš lahko jamral po forumu kot tečen starček. Do takrat pa ni razloga da ne bi uporabljal.

Win 10 dela fantastično. Kdor tokrat karkoli jamra, je pa resno samo katastrofalno sitna tečnoba.

aja, še to. Gospod linux navdušenec, verjemi da nikogar od nas ne zanima katero distribucijo linuxa uporabljaš ti. Mi je zabavno kako vedno napišete točno katero distribucijo uporabljate, čisto ponosni. Podobno kot bilokdo ki še uporablja Opero in prav napiše da uporablja verzijo 12.16, zraven pa se tej osebi kar učke zasvetijo ker pričakuje čaščenje.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

andromedar ::

Thuban je izjavil:

seveda bo. Če se premislijo pa boš lahko jamral po forumu kot tečen starček. Do takrat pa ni razloga da ne bi uporabljal.

Win 10 dela fantastično. Kdor tokrat karkoli jamra, je pa resno samo katastrofalno sitna tečnoba.


Kar dela, dela hitro. Vendar marsikaj ne dela, sploh.
Hkrati je v sistemu še vedno toliko neumnosti (glej post od Enterprise), da me je malo strah, da bi tak polizdelek kmalu postal final.
Eh?

issak ::

Enterprise je izjavil:

Uporabljam 8-ko že od prvega dne, pa mi je bila zelo všeč, čeprav šele sedaj, ko se od nekje marca igram z 10-ko v virtualki, vidim, kaj vse bi že 8-ka v bistvu morala biti.

Edina graja mi gre čez dizajn. Ogromna graja. Tudi meni je zelo všeč flat stil, da se razume, ampak ne na način, kot se ga loteva Microsoft. Recimo, idealen primer se mi zdi njihova nova aplikacija za glasbo (klik za sliko). Mislim, pa kaj je s tem? Neke puste črne ikone, nabor barv je pač črna-siva-bela, vse skupaj deluje monotono, sivo, pusto, dolgočasno. Flat dizajn je lahko odličen, kot primer dobre prakse mi je na primer Googlov Material Design, ampak Microsoft pa ta dizajn ohranja na neki amaterski, nedovršeni, grdi ravni. Zakaj ni barv, aplikacija tako postane tisočkrat bolj prijazna, preglednejša in bolj zanimiva za uporabo. Evo en koncept aplikacije za glasbo. To je neskončno-krat bolje!

Še bolj katastrofalno pa ta dizajn izgleda na telefonih. Tudi zato imajo katastrofalen tržni delež. Vzemite za primerjavo to črno-belo, kvazi pregledno skrapucalo, in recimo Googlov Play Music.

Okna so malo mešan nabor celotne zgodovine Windowsov, Computer Management in vse kar spada zraven je še vedno iz prazgodovine (nekje iz časa Windows 2000 ali XP), program za pošiljanje Faxov je čista Vista.

Ikone so sploh poglavje zase: kar nekaj še iz Windows XP, potem ogromno iz 7-ke, kar je pa novih, so pa večinoma katastrofa. Kaj je s to ikono za Računalnik, majkemi res (:O)?! Večina novih ikon pa v bistvu sploh ni novih, ampak so samo na hitro poenostavljene verzije tistih iz 7-ke (recimo za Control Panel). To ni za nikamor, naredite kompleten set novih flat ikon, in preživite čase 7-ke, ne pa da se samo par ikon poenostavi in to je to.

Tudi sam sistem je še nek pol-izdelek. Zato hvala bogu, da bodo tole ponujali kot storitev, in se razvoj ne bo ustavil. Nadzorni plošči sta še vedno 2, torej je sistem še vedno konfuzen. Ko si na novo naložim sistem, grem čez vse nastavitve, super, še vedno moram čez dvoje nadzornih plošč. Če hočem pozabiti omrežje moram v Nastavitve, če želim naštimat statični IP, moram v Nadzorno ploščo. Dizajn je, kot že opisano zgoraj, cel nek četrt-izdelek. Univerzalne aplikacije so še vedno nedodelane, sedaj je na primer nov predvajalnik za glasbo, hkrati še vedno ostaja Widnows Media Player, kar je spet 2 namesto 1.

Ampak, saj pravim, stvar se bo še razvijala, in upam, da dobijo eno ogromno zaušnico glede dizajna, in malo spremenijo svojo politiko.


Tole glede designa Music aplikacije je zelo subjektivno. Jaz menim ravno obratno, in sicer, da je Google Play Music skrupocalo. Na pamet moraš vedeti iz kje moraš kaj potegnit da prideš do česa, zdaj so ga sicer malo izboljšali, ampak še eno leto nazaj je bil nek bloated UI ki (mene) nikoli ni ubogal sem hotel. Kar rabim od muzik playerja je seznam izvajalcev, albumov, pesmi, in gumb 'shuffle all'. To sem uporabljal večinoma (na windows phone) Odpreš music player, pritisneš spodaj okroglo tipko 'play' ki pomeni shuffle all in daš v žep.

Play music ima sicer nek 'im feeling lucky' gumb, ki pa se ponavadi preveč skoncentrira na to kar si poslušal nazadnje in premalo na vso muziko ki jo imaš spravljeno.

Črno ozadje in bel font je super za amoled zaslone, na soncu se vidi vse, pa še z baterijo špara. Pač ima drugačen design. Meni osebno se WP stil (pred desetko) še najbolj dopade. No nonsense, to the point design. Android se mi zdi pretiran in kot ta želijo stlačit čisto preveč informacij naenrkat na mali zaslonček.

Design je umetnost, se pravi subjektiven. Vsake oči imajo svojega malarja in to. Pravzaprav mi ta sivina v W10 ni preveč všeč, glossy krivine od W7 pa še manj. W8.1 design mi je super, ampak se bomo pač navadili na novega.

Glede dvojnih nastavitev/nadzorne plošče se pa strinjam, bedarija do amena. Ampak nadzorna plošča bo verjetno ostala zaradi backwards compatibility... Mislim pa da je tale zadnji release 10240 ali kaj je bil, zadnja verzija, ki gre proizvajalcem zdej (RTM) nekih večjih sprememb do prvega updatea (service pack) po mojem ne bo več.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Thuban ::

andromedar je izjavil:

Thuban je izjavil:

seveda bo. Če se premislijo pa boš lahko jamral po forumu kot tečen starček. Do takrat pa ni razloga da ne bi uporabljal.

Win 10 dela fantastično. Kdor tokrat karkoli jamra, je pa resno samo katastrofalno sitna tečnoba.


Kar dela, dela hitro. Vendar marsikaj ne dela, sploh.
Hkrati je v sistemu še vedno toliko neumnosti (glej post od Enterprise), da me je malo strah, da bi tak polizdelek kmalu postal final.


polizdelek? ker enterprisu nekaj ikon ni všeč je tole kar polizdelek?

Sem BIL naročnik google music in ko google predstavil nov vmesnik za google music (ta, ki je v uporabi sedaj), sem se unsubscribal. ker je tisti vmesnik izjemno slab.

Tako da prosim, neka superiorna mnenja o vmesnikih zadržite zase, ker so to samo vaša mnenja. In ne mnenja nas vseh.

Čakam izzid Lumie 940, obvezen nakup letos.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

AvtoR ::

Ja, jaz žal ugotavljam,da je 10162 deloval bolje kot sedaj 10240.
Sicer so mi novi windows všeč, samo Microsoft bo imel še veliko dela, da jih spolira.
Na vsakemu korakuse vidi, da se jim je močno mudilo z izdajo novih Windows-ov - in se povsem strinjam s komentarjem Enterprise-a.

Thuban ::

jaz sem imel težavo z upgradanjem iz 162 na 240. Sem naredil reset in je delalo super. Verjetno sem sam kaj zajebal ko sem se igral z nastavitvami.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Enterprise ::

Thuban je izjavil:

polizdelek? ker enterprisu nekaj ikon ni všeč je tole kar polizdelek?

Ni res, kažeš drevesa, namesto gozda. Ikone sem dal samo kot primer. Hočem povedat, da če bi z 29.7 Windows 10 postal finalni produkt, bi bilo vse skupaj (z vidika UI) kar malo žalostno. Ker realno service packi, razen v XP, nikoli niso prinašali prav veliko novih funkcionalnosti, ki bi jih prepoznali tudi neki povprečni uporabniki. Saj je UI spet naredil kar velik korak naprej, ne zanikam. Še vedno pa:

    - (osovražene) Ikone so nabor iz vseh Windowsov, od XP, 7 in 10
    - Okna nimajo enotnega dizajna: Device Manager in Disk Management sta nekje iz časov 2000/XP, Windows Live aplikacije so dizajnersko ostale v Visti, Media Player je tak, kot v 7-ki, Explorer tak, kot v 8-ki, Kalkulator pa je v 10-ki Univerzalna aplikacija. Malo mešano vsega. Sej mi je jasno, da se stvari ne da čez noč prevesti v kvalitetne Univerzalne aplikacije. Ampak vsaj moja vizija je ta, da bo sčasoma OS imel nek poenoten dizajn, vse Windows aplikacije (tiste, ki pridejo že privzeto zraven), pa bodo Univerzalne. Saj to je popolnoma izvedljivo, če OS ponujaš kot storitev, in forsiraš uporabnike k posodabljanju (kar se mi tudi zdi pozitivna poteza). Ampak trenutno je pa dizajn oken narejen po načelu "vse, kar imamo, za silo je, nimamo časa".
    - Aplikacije v OS se podvajajo. Windows Media Player kot Win32 aplikacija, in Music kot univerzalna aplikacija. Služita pa isti stvari. Le da ima vsaka še nekaj svojih unikatnih funkcionalnosti.
    - Nadzorni plošči sta še vedno dve. Nekaj iščeš tu, nekaj tam.


Iz tega in podobnih vidikov se mi zdi polizdelek. Ne zaradi parih ikon. In če bodo OS razvijali dalje tako intenzivno, kot so ga sedaj, bodo vse te stvari lahko že čez kako leto, dve, tri rešene. Morda dobimo celo univerzalni Explorer. Pa naj hudiča vključijo barve, trenutno je večina univerzalnih aplikacij res pustih.

Zgodovina sprememb…

Enterprise ::

Pa upam, da se bo sedaj tudi Google končno zganil, in začel razvijat univerzalne Windows aplikacije za svoje storitve. Za 8-ko so dali jasen "ne", upam, da si z 10-ko premislijo. Ker dejansko sedaj imajo ogromen potencial, le developerje bi bilo treba pritegniti.

s1m0n ::

Kot že rečeno nikogar nihče ne sili v uporabo Win10, če mu UI ali kaj podobnega ne ustreza.
Je pa res žalost, da mora kot že rečeno za nadzorno bit še star način, ki nikakor ne paše k novemu izgledu. Ali, da obstajata dve različici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Thuban ::

Enterprise je izjavil:


- Okna nimajo enotnega dizajna


zaenkrat res ne.

Enterprise je izjavil:


- (osovražene) Ikone so nabor iz vseh Windowsov, od XP, 7 in 10


zakaj osovražene? Ikone itak predstavljajo samo bližnico. In dejansko jim nič ne manjka. Res pa je da bi lahko prenovili vse od a do ž, je čudno da jih niso. Ni pa to neka huda minus točka.

Enterprise je izjavil:


Aplikacije v OS se podvajajo. Windows Media Player kot Win32 aplikacija, in Music kot univerzalna aplikacija. Služita pa isti stvari.


Zato ker app Music je namenjena uporabi na vseh napravah. Torej tablicah, telefonih, pcjih, skratka povsod. Sčasoma jo bodo nadgradili, da bo postala primerna uporabi na vseh napravah.
Windows media player ima dodatne funkcionalnosti kot so ripanje in burnanje cdjev, kar ne sodi v aplikacijo Music. Ker app music je namenjena uporabi na napravah ki nimajo cd pekačev.
Sčasoma bodo to že združili, zdaj pa to nikakor ni sodilo med prioriteto. Pač sta 2 aplikaciji, naj si vsak sam izbere katera bo primarna. Saj ni težko izbrat.


Se strinjam, da je moderna nadzorna plošča nekoliko odveč. Po drugi strani pa ni, ker klasična nadzorna plošča ima nastavitve, ki jih povprečen uporabnik ne sme niti videt. Bi jo za laike lahko brez problema odstranili. Moderna "metro" nadzorna plošča pa je podobna tisti v androidu in ima stvari, ki so namenjene vsem uporabnikom.

Iskanje nastavitev sicer ni težko. Pač vprašaš cortano in ti najde kar rabiš.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Glugy ::

Vsi ste tako skoncentrirani na izgled. Kaj pa sistem sam? Deluje kakšen program bolj tekoče kot pri prejšnjih Windowsih? je kakšen napredek kje pri hitrosti/zanesljivosti ?

Truga ::

Razlika med 7 in 8.1 kar se tice izrabe sistema in performance je podobna kot med xp in 7. Dvomim da je 10 slabse od 8.1.

Cheetah ::

no pa da vidimo kako so nardil

zmaugy ::

Thuban je izjavil:

seveda bo. Če se premislijo pa boš lahko jamral po forumu kot tečen starček. Do takrat pa ni razloga da ne bi uporabljal.

Win 10 dela fantastično. Kdor tokrat karkoli jamra, je pa resno samo katastrofalno sitna tečnoba.

aja, še to. Gospod linux navdušenec, verjemi da nikogar od nas ne zanima katero distribucijo linuxa uporabljaš ti. Mi je zabavno kako vedno napišete točno katero distribucijo uporabljate, čisto ponosni. Podobno kot bilokdo ki še uporablja Opero in prav napiše da uporablja verzijo 12.16, zraven pa se tej osebi kar učke zasvetijo ker pričakuje čaščenje.


Kaj zdaj, a bo zastonj ali ne bo?

s1m0n je izjavil:

Kot že rečeno nikogar nihče ne sili v uporabo Win10, če mu UI ali kaj podobnega ne ustreza.
Je pa res žalost, da mora kot že rečeno za nadzorno bit še star način, ki nikakor ne paše k novemu izgledu. Ali, da obstajata dve različici.


Tele smotani uporabniki, ne? Zaradi tistih 0,5 % tečnob neprilagodljivih je moral M$ preštelat cel sistem, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

gus5 ::

Z Win10 bo MS praktično prevzel nadzor nad PCji uporabnikov. Posodabljanja ne bo moč ustaviti, lastniki Pro verzije bojo sicer lahko nekaj časa zavlačevali z namestitvijo posodobitev, na koncu pa bojo vendarle kapitulirali v "grškem stilu". (Enterprise verzija je posebna zgodba.) :8)

So uporabniki pripravljeni pristati na vsiljeno posodabljanje in prepustiti nadzor nad PCji v zameno za zastonjski OS? Zdi se, da velika večina je! In tukaj je nov problem. Kaj pa če "migracija" na Win10 in njihova uporaba vendarle ne bo zastonj oz. bo zastonj le krajši čas? Skoraj gotovo. To prizna tudi MS v svojih poslovnih študijah, v katerih omenja "zaslužek z odložitvijo". To pomeni, nadgradnja na Win10 bo zastonj (kar za MS pomeni izpad dohodka), ta izpad pa bo naknadno kompenziran z zaračunavanjem posodobitev in nadgradenj. Tem pa se, kot rečeno, ne bo moč izogniti. MS računa, da bo izpad nadoknadil že v 3 letih!

Kdor ima nameščena, denimo, Win8.1, bo prejemal posodobitve vse do leta 2023 brezplačno; kdor bo namestil Win10 bo deležen posodobitev do leta 2025, a brezplačno le prvih nekaj let (2 do 4). :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gus5 ()

Lonsarg ::

V bistvu sploh ne gre zato, da ne bo možno ustaviti(se bo, samo ne preko UIja za laike). Gre za to da če boš ustavil updajte bi itak ostal brez vseh tudi varnostnih, ker bodo z izjemo Enterprise verzije buildi sedaj imeli zgolj 8 mesecev podpore in ne več recimo 10 let+ kot Windows XP. Tak da nekako je logično da ne dovoliš navadnim uporabnikom da v nadzorni plošči izklopijo nadgradnjo, ker bi v tem primeru ostali tudi brez varnostnih popravkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Enterprise ::

s1m0n je izjavil:

Kot že rečeno nikogar nihče ne sili v uporabo Win10, če mu UI ali kaj podobnega ne ustreza.

Oprosti, ampak taki neumestni (ne bom uporabil primernejšega sinonima) komentarji mi grejo pa najbolj na živce. Napišem, da se že od marca igram z desetico v virtualki, da nimam pripomb in da mi gre edina graja čez sam dizajn. Saj to je forum, in ni pravilnega odgovora kadar pride do mnenjskih debat, ampak da mi pa postrežeš s komentarjem, da me kot že rečeno nihče ne sili k uporabi novega OS-ja, ne bom sploh ...

Večinoma samo prebiram forum, ker za komentiranje niti nimam časa, pa vendar, za prihodnje dobro Slo-Tech skupnosti, bi bilo pozitivno, da bi kar nekaj uporabnikov najprej pelje svoj ego na sprehod, pred oddajo posta pa se prepričajte, če sploh ima kako težo, ali gre samo za neko neumestno pripombo, ki je namenjena bolj kot ne podje*avanju soforumašov. Ko berem razne teme zadnje čase, mi je kar slabo, na kakšnem nivoju so debate. Dejte no, frustracije spuščajte na spletnih straneh raznih senzacionalističnih medijev, tega portala je pa škoda!

s1m0n ::

Zakaj prav dizajn? Ki je prav tista stvar, ki je nikakor ne moreš naredit takšne, da bo ustrezala vsakemu?

Unknown_001 ::

Pa pi*du matr, kaj mate nekateri računalnik zato da si ga gledate kako je lep, al za delat?

Te debate o "dizajnu" fancy oblikovanju me pa pogrejejo ko se pol kregate ko otroc v vrtcu. Kristus pomagej.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

k4vz0024 ::

Dizajn je pomemben del osebnega stila.

To je tako kot pri avtih. Nekateri izberejo ferrarija, drugi audija, tretji pa cliota. Vsak si izbere avto po svojem okusu (ali globine žepa). Z vsem se pa da voziti. Torej čemu toliko vrst in oblik avtomobilov? Pol je najboljše, da bi bili vsi enotnega dizajn. Saj se da z vsemi voziti, mar ne?

Avtomatični update je fail. Že sedaj se je dogajalo pri 7dmici, da je pri nekaterih popravkih računalnik deloval počasneje ali pa se je celo sesul. Kako bo M$ to reševal?

Po moje bo kmalu izdal popravek s katerim se bo selektivno izbiralo popravke. Pa čeprav varnost pri tem mogoče trpi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Dr_M ::

Hja, bodo moral pa malo bolj potestirat, da bo vse delalo ok.
Sicer pri win7 in 8.1 nikoli na nobenmu compu nisem zaznal upocasnitve po posodobitvah, so pa bile vcasih manjse nevsecnosti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Unknown_001 ::

k4vz0024 je izjavil:

Dizajn je pomemben del osebnega stila.

To je tako kot pri avtih. Nekateri izberejo ferrarija, drugi audija, tretji pa cliota. Vsak si izbere avto po svojem okusu (ali globine žepa). Z vsem se pa da voziti. Torej čemu toliko vrst in oblik avtomobilov? Pol je najboljše, da bi bili vsi enotnega dizajn. Saj se da z vsemi voziti, mar ne?

Avtomatični update je fail. Že sedaj se je dogajalo pri 7dmici, da je pri nekaterih popravkih računalnik deloval počasneje ali pa se je celo sesul. Kako bo M$ to reševal?

Po moje bo kmalu izdal popravek s katerim se bo selektivno izbiralo popravke. Pa čeprav varnost pri tem mogoče trpi.


Nobenemu ne branim, da si izbere, kar mu je vizuelno všeč, ampak kregati se kaj je lepo in kaj grdo je pa višek. To sem v živo sam babe vidu da so se rahlo skregale zarad barve kompleta ali torbice, tu pa vidim da so nekateri desci še slabš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

k4vz0024 ::

Jp, o okusih se ne debatira. Tako so rekli že stari Grki.

Lahko rečeš da ti je všeč ali pa tudi ne. Seveda, lahko utemeljiš, da ti flat styl ni po okusu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Dr_M ::

Jebiga, tko je, ce folk prevec sledi trendom, jasno se bodo proizvajalci mnozicam prilagajal mnozicam, ne pa parim glasnim tecnobam.
Sicer meni tudi cist flat ni najbolj usec, ampak bom prezivel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

k4vz0024 ::

SAj so vrnili Start menu in Aero. To pa je že nekaj. Mogoče bo nekega dne možen retro styl Win 7 kot opcija.

Lonsarg ::

k4vz0024 je izjavil:


Avtomatični update je fail. Že sedaj se je dogajalo pri 7dmici, da je pri nekaterih popravkih računalnik deloval počasneje ali pa se je celo sesul. Kako bo M$ to reševal?

V bistvu tako, da ne bo neskončno popravkov, pač pa bo vsake toliko časa konkreten upgrade(recimo temu 10.1), ki bo pomenil NOV iso file stestiran preko Preview programa in namesto updajta se bo zgodil pravzaprav tehnično gledano upgrade, tudi uporabnik bo ob prižigu računalnika po takem updajtu/upgradu videl "we are preparing apps for you".

In taki upgradi so kar se zapacanosti sistema tiče skoraj sveži install, ker upgrade skripta naredi sveže inštalacijo potem pa po inštalaciji še kopira informacije o inštaliranih win32 programih(samo to, ostali register bloat odstrani!), za popolno svež sistem je pa tukaj refresh in kar naenkrat laiki ne rabijo več serviserja(če je taka critical napaka, da se niti v windows ne pride recovery particija sama ponudi refresh in restart laiku).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

lopov ::

IIRC ni še nihče omenil -- za prenos je na voljo je slovenski "language pack"

issak ::

Noro! Glede na to da je Windows 10 zdej univerzalen OS, spada lahko tudi debata o Windows 10 mobile sem? Kakorkoli, razlog da sem par mesecev nazaj šaltal na Android je zdaj na voljo tudi na Windows 10 mobile, in sicer PPTP! Prej je bil za VPN možen samo IKEv2 in L2TP!
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Thuban ::

Unknown_001 je izjavil:

Pa pi*du matr, kaj mate nekateri računalnik zato da si ga gledate kako je lep, al za delat?

Te debate o "dizajnu" fancy oblikovanju me pa pogrejejo ko se pol kregate ko otroc v vrtcu. Kristus pomagej.


jebiga, a še nisi ugotovil da se na visoko tehnološkem forumu, kjer se zbira elita slovenske geekovske populacije, debatira samo o temu kako izgleda najnovejši operacijski sistem, ostalo pa ni pomembno?
Jebiga, ne bodo namestili najnovejšega OS, ker se je en dizajner spomnu uporabit barvo, ki jim ni všeč. Bodo raje uporabljali neko distribucijo linuxa ker slučajno uporablja njihovo najljubšo barvo v glavni temi.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Aston_11 ::

Malo sem razočaran nad 8.1 na prenosniku. Je bugast. Explorer crkuje random, vsake toliko se cel sistem sesuje in na novo postavi, programi delujejo odvisno od naključij, je pa staro manj kot mesec. Pa zanalašč nisem nič tikal in pustil kot je prišlo in se updajtalo. VLC dela random, enih par stvari enostavno nisem mogel narediti, ker je sproti ckrovalo. Upam, da bo 10 boljše, ker če bo random delalo, bo bolj tako. Za resno uporabo tole ni, pa samo word/lo rabim. Eni, ki se slinite po tej reči, vas gladko ne zastopim. Sedaj, je to izdelek, polizdelek ali četrt izdelek?

Truga ::

Zanic driverji.

edit: Alpa skart hardware.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Aston_11 ::

Ne verjamem, da ms ne bi bil sposoben v n letih izdati funkcionanih driverjev, sploh, ker hw ni nič posebnega in se gre za staro robo. Morda bi moral probati, ono, kako se že reče, ko se sistem sam na novo zresetira in namesti, brez da bi inštaliral. Čeprav take funkcije ne pričakujem pri izdelku, ki je tako popolen, kot so ms windowsi. V virtualki delajo pa 10 lepo, je pa v resnici moteče, ko imajo še rep iz xp-jev. Podobno kot ubuntu, ko se iz verzije v verzijo nič ne menja, samo šminka.

hojnikb ::

Tole je defekt na hardware-u, ne problem windowsa. Čekiraj rame, disk za začetek,.
#brezpodpisa

zmaugy ::

Thuban je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Pa pi*du matr, kaj mate nekateri računalnik zato da si ga gledate kako je lep, al za delat?

Te debate o "dizajnu" fancy oblikovanju me pa pogrejejo ko se pol kregate ko otroc v vrtcu. Kristus pomagej.


jebiga, a še nisi ugotovil da se na visoko tehnološkem forumu, kjer se zbira elita slovenske geekovske populacije, debatira samo o temu kako izgleda najnovejši operacijski sistem, ostalo pa ni pomembno?
Jebiga, ne bodo namestili najnovejšega OS, ker se je en dizajner spomnu uporabit barvo, ki jim ni všeč. Bodo raje uporabljali neko distribucijo linuxa ker slučajno uporablja njihovo najljubšo barvo v glavni temi.

Daš bele fonte na belo podlago in piči miško. Dizajn je brezveze.

Aston_11 ::

Kako se v 81 naštima always on top na posameznem oknu?

aerie ::

Aston_11 je izjavil:

Kako se v 81 naštima always on top na posameznem oknu?

http://superuser.com/questions/685949/h...

Thuban ::

Aston_11 je izjavil:

Malo sem razočaran nad 8.1 na prenosniku. Je bugast. Explorer crkuje random, vsake toliko se cel sistem sesuje in na novo postavi, programi delujejo odvisno od naključij, je pa staro manj kot mesec. Pa zanalašč nisem nič tikal in pustil kot je prišlo in se updajtalo. VLC dela random, enih par stvari enostavno nisem mogel narediti, ker je sproti ckrovalo. Upam, da bo 10 boljše, ker če bo random delalo, bo bolj tako. Za resno uporabo tole ni, pa samo word/lo rabim. Eni, ki se slinite po tej reči, vas gladko ne zastopim. Sedaj, je to izdelek, polizdelek ali četrt izdelek?


opisuješ čunga lunga hardware ali slabe gonilnike. Nekaj, za kar microsoft ni odgovoren.

Aston_11 je izjavil:

Ne verjamem, da ms ne bi bil sposoben v n letih izdati funkcionanih driverjev, sploh, ker hw ni nič posebnega in se gre za staro robo.


kakšna butasta izjava pa je bila to?! ker gonilnikov ne dela microsoft ampak proizvajalec strojne opreme? morda? ali pa na to res nisi pomislil?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: cekr ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70191296648 (3323) MIHAc27
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262101032 (79815) MrStein
»

Z novimi posodobitvami tudi Windows 7 in 8 razgaljata uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
13148801 (40304) tor2
»

Windows 10 bo zastonj, očala HoloLens za navidezno resničnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15560849 (49328) SimplyMiha

Več podobnih tem