» »

Zadnja verzija Windows nared

1
2
3 4 5

Aston_11 ::

Kaj te toliko žulijo linuxu, da je praktično tvoj vsak drug post usmerjen preko njih?

zmaugy ::

@ Draconis: Linux fanboy... :)) Dober vic. Na vseh računalnikih imam licenčne winse, samo na enem je zraven še Linux. Ampak nimam nobenega namena plačevati še M$ naročnine (ob tem, da sem za vsake winse plačal 100 ali več evrov ob nakupu računalnika).
Me zanima koliko je še takšnih uporabnikov (ob tem da jih veliko ni pripravljenih plačati za telefonske aplikacije niti en evro).
Linux na drugi strani je zastonj, enostaven za namestitev in uporabo, zelo varen in vsebuje VSE kar običajni domači uporabnik potrebuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Unknown_001 ::

Kje kdo omenja mesečno naročnino???

Pa nekateri tud ne znajo brat do konca ko pravijo da bomo prisiljeni bili posodobitve nameščat. Pač boste vzeli Enterprise izdajo pa je.

Samo jamranje vedno in povsod...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Lonsarg ::

Se pravi sem prav zastopil da bo LTS verzije podpirala zgolj Enterprise, medtem ko Pro verzija ne?

mtosev ::

zmaugy je izjavil:

@ Draconis: Linux fanboy... :)) Dober vic. Na vseh računalnikih imam licenčne winse, samo na enem je zraven še Linux. Ampak nimam nobenega namena plačevati še M$ naročnine (ob tem, da sem za vsake winse plačal 100 ali več evrov ob nakupu računalnika).
Me zanima koliko je še takšnih uporabnikov (ob tem da jih veliko ni pripravljenih plačati za telefonske aplikacije niti en evro).
Linux na drugi strani je zastonj, enostaven za namestitev in uporabo, zelo varen in vsebuje VSE kar običajni domači uporabnik potrebuje.

slaba podpora za game, no office katerega večina ljudi pozna in uporablja v službi al ga nuca tud doma.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Lonsarg je izjavil:

Se pravi sem prav zastopil da bo LTS verzije podpirala zgolj Enterprise, medtem ko Pro verzija ne?

Windows 10 Home is permanently set to download and install updates automatically. Only Pro and Enterprise editions of Windows 10 may defer updates.[71] CBB may defer feature updates for up to eight months, after which the update must be installed in order to maintain support.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Aston_11 ::

mtosev je izjavil:

katerega večina ljudi pozna in uporablja v službi al ga nuca tud doma.
Tile so itak light users, ki največ kar potrebujejo, je, bold, pa da najdejo disketko za save, pa morda za open. Ni ravno rakatna znanost, da bi bilo potrebno uporabljati eden in edini program. Za njih bi bil dovolj wordpad.

andromedar ::

konspirator je izjavil:

andromedar
Deluje hitreje kot w8.1 ?


Pojma nimam. Win 8/8.1 se mi zaradi očitnih debilnosti s strani MS nikoli ni zdel vreden namestitve.

EDIT:typo
Eh?

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

andromedar je izjavil:

konspirator je izjavil:

andromedar
Deluje hitreje kot w8.1 ?


Pojma nimam. Win 8/8.1 se mi zaradi očitnih debilnosti s strani MS nikoli ni zdel vreden namestitve.

EDIT:typo



Bolj je problem debilnost uporabnikih, ne pri MS.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

@aston

a misliš, da ljudje rabijo office samo za simple stuff in da ljudje v služabah ne uporabljajo npr excela?
evo ti primer mojega fotra kateri v službi uporablja excel in doma je želel vaditi in sn mu namestil office 2010 trial, ker je pač htel vaditi na programu katerega uporablja v službi. sn mu enkrat dal gor tudi ubuntu pa je želel winse met, ker drugega kot odpeti site v firefoxu ni znal, v windowsu pa si je celo znal sam namesiti nov usb printer
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

andromedar ::

mtosev je izjavil:

zmaugy je izjavil:

@ Draconis: Linux fanboy... :)) Dober vic. Na vseh računalnikih imam licenčne winse, samo na enem je zraven še Linux. Ampak nimam nobenega namena plačevati še M$ naročnine (ob tem, da sem za vsake winse plačal 100 ali več evrov ob nakupu računalnika).
Me zanima koliko je še takšnih uporabnikov (ob tem da jih veliko ni pripravljenih plačati za telefonske aplikacije niti en evro).
Linux na drugi strani je zastonj, enostaven za namestitev in uporabo, zelo varen in vsebuje VSE kar običajni domači uporabnik potrebuje.

slaba podpora za game, no office katerega večina ljudi pozna in uporablja v službi al ga nuca tud doma.


Ms Office in ogromno špilov (če res še ni linux nativnih) dela na Linuxu normalno preko Wine, PlayOnLinux ali CrossOverOffice.

Dr_M je izjavil:

andromedar je izjavil:

konspirator je izjavil:

andromedar
Deluje hitreje kot w8.1 ?


Pojma nimam. Win 8/8.1 se mi zaradi očitnih debilnosti s strani MS nikoli ni zdel vreden namestitve.

EDIT:typo



Bolj je problem debilnost uporabnikih, ne pri MS.


No, nekak mi je MS z izdajo W10, ki ne vsebujejo omenjenih debilnosti, dal prav. In milijonom ostalih tudi. Tebi pač ne. Too bad ;)
Eh?

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

mtosev je izjavil:

@aston

a misliš, da ljudje rabijo office samo za simple stuff in da ljudje v služab ne uporabljajo npr excela?
evo ti primer mojega fotra kateri v službi uporablja excel in doma je želel vaditi in sn mu namestil office 2010 trial, ker je pač htel vaditi na programu katerega uporablja v službi. sn mu enkrat dal gor tudi ubuntu pa je želel winse met, ker drugega kot odpeti site v firefoxu ni znal, v windowsu pa si je celo znal sam namesiti nov usb printer


Ne razumem kaj misliš, ali pa nisi dobro prebral, kar sem napisal.

Še enkrat: Microsoft Office (Ja, Word, Excel, Powerpoint in ostalo) dela na Linuxu (preko vmesnika Wine, PlayonLiinux ali CrossoverOffice - zadnja dva sta v bistvu samo drugačna frontenda za Wine).

Naj ti olajšam delo: Link

Edit: pardon, vidim da nisi mene quotal. Odgovor pa vseeno vsaj delno paše.
Eh?

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

mtosev je izjavil:

@aston

a misliš, da ljudje rabijo office samo za simple stuff in da ljudje v služab ne uporabljajo npr excela?
evo ti primer mojega fotra kateri v službi uporablja excel in doma je želel vaditi in sn mu namestil office 2010 trial, ker je pač htel vaditi na programu katerega uporablja v službi. sn mu enkrat dal gor tudi ubuntu pa je želel winse met, ker drugega kot odpeti site v firefoxu ni znal, v windowsu pa si je celo znal sam namesiti nov usb printer

Večina jih rabi za simple staf. Če hočeš vaditi excel, potem pač vadiš v excelu in ne v calcu. Ata pač ni primer naprednega uporabnika, kar nekje pomeni, da ne potrebuje naprednih funkcij programov in če nima iq-jua manjšega od 100, ni nobenega razloga, da se v svojem življenju ne bi naučil rokovanja še s kakšnim programo. Ne vem, zakaj se vedno misli, da so uporabniki windowsow debili, ki se niso sposobni naučiti ničesar novega.

MrNighthawk ::

Thuban je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Najnovejši poskus ožemanja uporabnikov. Dolgoročno še ena napačna poteza za M$ in voda na mlin za Linux.


ne, ne bo. Windows 10 je epsko dober. Najboljše, kar ponujajo linuxi je morda nekje na nivoju windows xp in nič boljše. Samo v bistvu ni, je dosti slabše.
Tako da linux fanboyi prosim sprijaznite se da linux pač nikoli ne bo prišel blizu MS in Mac OS.

Kar se toče 100% obveznih posodobitev za domače uporabnike pa HVALA BOGU. Dovolj je bilo uničenih windowsov ker so bili uporabniki bolj pametni od pametnih. Kdor želi sam odločat o tem pa naj kupi enterprise verzijo.


Dvomim, da bo Linux kdaj tako razširjen kot Windowsi.

Sicer imam na enen računalniku Ubuntu na drugem Win 10. Oba sta zelo dobra sistema in na obeh lahko delam praktično vse kar želim. Linux ima "težavo" s tem, da nima toliko podpore pri igrah. Čeprav zadnje čase se, da dobit zelo dobre igre preko Steam-a. Tudi "star" Office 2003 se da inštalirat na Ubuntu tako, da praktično dela. Daleč od tega, da bi bil na nivoju XP.

p.s. ni Linuxi ampak samo Linux!

mtosev ::

Aston_11 je izjavil:

mtosev je izjavil:

@aston

a misliš, da ljudje rabijo office samo za simple stuff in da ljudje v služab ne uporabljajo npr excela?
evo ti primer mojega fotra kateri v službi uporablja excel in doma je želel vaditi in sn mu namestil office 2010 trial, ker je pač htel vaditi na programu katerega uporablja v službi. sn mu enkrat dal gor tudi ubuntu pa je želel winse met, ker drugega kot odpeti site v firefoxu ni znal, v windowsu pa si je celo znal sam namesiti nov usb printer

Večina jih rabi za simple staf. Če hočeš vaditi excel, potem pač vadiš v excelu in ne v calcu. Ata pač ni primer naprednega uporabnika, kar nekje pomeni, da ne potrebuje naprednih funkcij programov in če nima iq-jua manjšega od 100, ni nobenega razloga, da se v svojem življenju ne bi naučil rokovanja še s kakšnim programo. Ne vem, zakaj se vedno misli, da so uporabniki windowsow debili, ki se niso sposobni naučiti ničesar novega.
tole si dobro zgrešil. fotra ne zanima, da bi se naučil kaj drugega kot kar rabi v službi. fotra tudi excel ne zanima, a se ga je rabil naučit uporabljati, ker ga rabi v službi. dokler bodo v njegovi službi imeli excel bo to edino kar bo znal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Aston_11 ::

mtosev je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

mtosev je izjavil:

@aston

a misliš, da ljudje rabijo office samo za simple stuff in da ljudje v služab ne uporabljajo npr excela?
evo ti primer mojega fotra kateri v službi uporablja excel in doma je želel vaditi in sn mu namestil office 2010 trial, ker je pač htel vaditi na programu katerega uporablja v službi. sn mu enkrat dal gor tudi ubuntu pa je želel winse met, ker drugega kot odpeti site v firefoxu ni znal, v windowsu pa si je celo znal sam namesiti nov usb printer

Večina jih rabi za simple staf. Če hočeš vaditi excel, potem pač vadiš v excelu in ne v calcu. Ata pač ni primer naprednega uporabnika, kar nekje pomeni, da ne potrebuje naprednih funkcij programov in če nima iq-jua manjšega od 100, ni nobenega razloga, da se v svojem življenju ne bi naučil rokovanja še s kakšnim programo. Ne vem, zakaj se vedno misli, da so uporabniki windowsow debili, ki se niso sposobni naučiti ničesar novega.
tole si dobro zgrešil. fotra ne zanima, da bi se naučil kaj drugega kot kar rabi v službi. fotra tudi excel ne zanima, a se ga je rabil naučit uporabljati, ker ga rabi v službi. dokler bodo v njegovi službi imeli excel bo to edino kar bo znal.

Nič nisem zgrešil. Situacija je taka, da par takih, ki se jim ne da nič več naučiti, dirigirajo svet, kako so windowsi edini in zveličavni, ostali pa tole blejanje podpirajo in trobijo dalje.

Oberyn ::

Thuban je izjavil:

Kar se toče 100% obveznih posodobitev za domače uporabnike pa HVALA BOGU.

Kdo bo prvi objavil ključ v registru, s katerim se ta bedarija stoletja lahko izključi?

win64 ::

Aston_11 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

mtosev je izjavil:

@aston

a misliš, da ljudje rabijo office samo za simple stuff in da ljudje v služab ne uporabljajo npr excela?
evo ti primer mojega fotra kateri v službi uporablja excel in doma je želel vaditi in sn mu namestil office 2010 trial, ker je pač htel vaditi na programu katerega uporablja v službi. sn mu enkrat dal gor tudi ubuntu pa je želel winse met, ker drugega kot odpeti site v firefoxu ni znal, v windowsu pa si je celo znal sam namesiti nov usb printer

Večina jih rabi za simple staf. Če hočeš vaditi excel, potem pač vadiš v excelu in ne v calcu. Ata pač ni primer naprednega uporabnika, kar nekje pomeni, da ne potrebuje naprednih funkcij programov in če nima iq-jua manjšega od 100, ni nobenega razloga, da se v svojem življenju ne bi naučil rokovanja še s kakšnim programo. Ne vem, zakaj se vedno misli, da so uporabniki windowsow debili, ki se niso sposobni naučiti ničesar novega.
tole si dobro zgrešil. fotra ne zanima, da bi se naučil kaj drugega kot kar rabi v službi. fotra tudi excel ne zanima, a se ga je rabil naučit uporabljati, ker ga rabi v službi. dokler bodo v njegovi službi imeli excel bo to edino kar bo znal.

Nič nisem zgrešil. Situacija je taka, da par takih, ki se jim ne da nič več naučiti, dirigirajo svet, kako so windowsi edini in zveličavni, ostali pa tole blejanje podpirajo in trobijo dalje.


Posloševanje na polno.
Če tako misliš mi zrihti gonilnik za grafično za ~6 let star prenosnik. Grafična je radeon HD mobile 4650. Pa da bo delalo dinamično preklapljanje frekvence in bo tudi strojno pospeševanje delalo. Ne bom pa menjaval prenosnika zato, da bom šel na linux.

Aston_11 ::

win64 je izjavil:

Če tako misliš mi zrihti gonilnik za grafično za ~6 let star prenosnik. Grafična je radeon HD mobile 4650. Pa da bo delalo dinamično preklapljanje frekvence in bo tudi strojno pospeševanje delalo. Ne bom pa menjaval prenosnika zato, da bom šel na linux.
Win ali linux?

gus5 ::

MS bo za Win8.1 nudil zastonj podporo (posodabljanje, nadgradnje) do leta 2023! Zakaj bi Win8.1 nadgradil na Win10, če pa bojo nadgradnje oz. posodobitve za Win10 že v roku od 2 do 4 let plačljive? :(

d4vid ::

gus5 je izjavil:

MS bo za Win8.1 nudil zastonj podporo (posodabljanje, nadgradnje) do leta 2023! Zakaj bi Win8.1 nadgradil na Win10, če pa bojo nadgradnje oz. posodobitve za Win10 že v roku od 2 do 4 let plačljive? :(


Kje piše da bojo plačljive?
Anyway, W10 je precej boljši sistem kot 8.1. Čeprav, konec koncev, tudi 8.1 ni slab.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

zmaugy ::

Unknown_001 je izjavil:

Kje kdo omenja mesečno naročnino???

Pa nekateri tud ne znajo brat do konca ko pravijo da bomo prisiljeni bili posodobitve nameščat. Pač boste vzeli Enterprise izdajo pa je.

Samo jamranje vedno in povsod...

Res, le kje sem omenjal MESEČNO naročnino? Znanje branja in to, kar si sam napisal...

mtosev je izjavil:

zmaugy je izjavil:

@ Draconis: Linux fanboy... :)) Dober vic. Na vseh računalnikih imam licenčne winse, samo na enem je zraven še Linux. Ampak nimam nobenega namena plačevati še M$ naročnine (ob tem, da sem za vsake winse plačal 100 ali več evrov ob nakupu računalnika).
Me zanima koliko je še takšnih uporabnikov (ob tem da jih veliko ni pripravljenih plačati za telefonske aplikacije niti en evro).
Linux na drugi strani je zastonj, enostaven za namestitev in uporabo, zelo varen in vsebuje VSE kar običajni domači uporabnik potrebuje.

slaba podpora za game, no office katerega večina ljudi pozna in uporablja v službi al ga nuca tud doma.

Za igre menda pcji niso več glavni, sam ne igram več nobenih iger na PCjih, čeprav je eden od njih precejšnja zverina. Igre igram na tablici.
Do leta 2008 sem shajal brez M$ Office in sem vse delal z Open Office. Potem sem si nabavil M$ Office, ker je bolj komot in sem si jih lahko. Ampak če se bo pričakovalo, da vsake nekaj let plačam M$ davek, četudi mi bo računalnik še vedno deloval ok in ga ne bom nameraval menjati, potem bo imel M$ od mene sredinca. In če nas bo veliko takšnih, se bo Linux ponudba še izboljšala. In potem jih bo še več takšnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

mtosev ::

zmaugy je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Kje kdo omenja mesečno naročnino???

Pa nekateri tud ne znajo brat do konca ko pravijo da bomo prisiljeni bili posodobitve nameščat. Pač boste vzeli Enterprise izdajo pa je.

Samo jamranje vedno in povsod...

Res, le kje sem omenjal MESEČNO naročnino? Znanje branja in to, kar si sam napisal...

mtosev je izjavil:

zmaugy je izjavil:

@ Draconis: Linux fanboy... :)) Dober vic. Na vseh računalnikih imam licenčne winse, samo na enem je zraven še Linux. Ampak nimam nobenega namena plačevati še M$ naročnine (ob tem, da sem za vsake winse plačal 100 ali več evrov ob nakupu računalnika).
Me zanima koliko je še takšnih uporabnikov (ob tem da jih veliko ni pripravljenih plačati za telefonske aplikacije niti en evro).
Linux na drugi strani je zastonj, enostaven za namestitev in uporabo, zelo varen in vsebuje VSE kar običajni domači uporabnik potrebuje.

slaba podpora za game, no office katerega večina ljudi pozna in uporablja v službi al ga nuca tud doma.

Za igre menda pcji niso več glavni, sam ne igram več nobenih iger na PCjih, čeprav je eden od njih precejšnja zverina. Igre igram na tablici.
Do leta 2008 sem shajal brez M$ Office in sem vse delal z Open Office. Potem sem si nabavil M$ Office, ker je bolj komot in sem si jih lahko. Ampak če se bo pričakovalo, da vsake nekaj let plačam M$ davek, četudi mi bo računalnik še vedno deloval ok in ga ne bom nameraval menjati, potem bo imel M$ od mene sredinca. In če nas bo veliko takšnih, se bo Linux ponudba še izboljšala. In potem jih bo še več takšnih.
ja, približno 0,2-0,5% ljudi na leto katerih migrina na linux pa bo dosti spremenilo. čudno, da linux še ni prebil 2% pri home userjih
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

win64 ::

Aston_11 je izjavil:

win64 je izjavil:

Če tako misliš mi zrihti gonilnik za grafično za ~6 let star prenosnik. Grafična je radeon HD mobile 4650. Pa da bo delalo dinamično preklapljanje frekvence in bo tudi strojno pospeševanje delalo. Ne bom pa menjaval prenosnika zato, da bom šel na linux.
Win ali linux?


Za linux seveda. Za windows ni problem.

Osprey ::

Pri vsem tem ostaja ogromno vprašanj. Kaj če imaš na računalniku SW kak bolj specialen, na primer za programiranje industrijskih krmilnikov kjer smo samo za podporo za W7 čakali celo večnost? A sedaj pa lahko kar nadgradis iz 8.1 na 10 in bo zadeva se vedno delala? Kako pa bo potem naprej? Ko bo ti MS na računalnik namestil nek večji upgrade kernela in ti kar naenkrat nek bolj specialni SW ne bo delal? Včasih ti softwarei z razlogom niso podprli takoj najnovejšega OSa ker je bilo treba rešiti nekompatibilnosti. Ni mi jasno kako bo sedaj s tem.
In verjetno bo enkrat treba začeti nekaj plačevati za Win servis, verjetno ne bo MSdozivljjenjsko kar nadgrajeval OSa. Se že kaj ve o tem?

Lonsarg ::

Vse kar se ve o tem je da zaenkrat JE dejansko plan dozivljensko zastonj. Plan se seveda lahko spremeni, ampak zaenkrat ni niti najmanjsega indica, da se bo. Namrec Microsoft ni nikoli kak veliko zasluzil iz placljivih upgradov.

Oberyn ::

Lonsarg je izjavil:

Namrec Microsoft ni nikoli kak veliko zasluzil iz placljivih upgradov...

... je pa razmeroma veliko zaslužil s prodajo Windows. Prodaja Windows bo zdaj sčasoma limitirala proti nuli, ker novih Windows ne bo več. Torej bo nujno nekako zaračunati posodobitve. Vendar jih v enih verzijah ne bo možno izključčiti - kaj se torej zgodi, če jih ne plačamo? Winsi nehajo delat? To bi bila težka svinjarija - OS ti neha delat par let po nakupu? Tega do sedaj še ni bilo.

Lonsarg ::

Torej bo nujno nekako zaračunati posodobitve

Imaš jasnovidno kroglo ali pač rad FUD širiš? Mislim kmečka logika, še sam si rekel, da bi bla to težka svinjarija, skratka bil bi Microsoftov samomor, skratka tega pač ne bodo naredili...

Več kot 65% Windows prihodka je OEM. 85% Buiseness dohodka je Office in storitve, poleg tega Enterprise Windows ostaja, kot edini z LTS verzijami in bo še naprej koštal isto kot do sedaj. Skratka, komot si Microsoft privošči zmanjšanje prihodka z strani upgradanja windowsov(pod to štejem tako upgrade, kot nakup nove retail kopije)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mtosev ::

preinstalled winsi ala oem, dsp?
evo ti vir zaslužka. komp boš prej al slej menjal. dsp in oem licence pa niso prenosljive in rabiš novo licenco
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

issak ::

Tr0n je izjavil:

I like it. Samo da mi na server verzijah pustijo update nastavitve, drugje pa naj bodo avtomatske in obvezne.


Updati bodo obvezni za Home uporabnike, za Pro in Enterprise jih boš lahko 'odložil' (defer). Ne vem za koliko časa. In ne vem kako bo s serverjem. Še vedno ti ostane Ubuntu server, kjer ni nujno da sploh kdaj naložiš update :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Lonsarg ::

Enterprise ter server verzija bosta imela LTS na podoben način kot Ubuntu. Torej okoli 5 let podpore.

Unknown_001 ::

zmaugy je izjavil:

Res, le kje sem omenjal MESEČNO naročnino? Znanje branja in to, kar si sam napisal...


Se ti norca delaš?

zmaugy je izjavil:

Ampak nimam nobenega namena plačevati še M$ naročnine (ob tem, da sem za vsake winse plačal 100 ali več evrov ob nakupu računalnika).



Pa ne se na detajle vn vlečt ko si poudaril napako v mojem zapisu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

mtosev je izjavil:

preinstalled winsi ala oem, dsp?
evo ti vir zaslužka. komp boš prej al slej menjal. dsp in oem licence pa niso prenosljive in rabiš novo licenco


Bistvo novice je, da bodo winsi od zdaj naprej storitev. Tvoja argument je argument za klasični izdelek. Does not compute.

zmaugy ::

mtosev je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Kje kdo omenja mesečno naročnino???

Pa nekateri tud ne znajo brat do konca ko pravijo da bomo prisiljeni bili posodobitve nameščat. Pač boste vzeli Enterprise izdajo pa je.

Samo jamranje vedno in povsod...

Res, le kje sem omenjal MESEČNO naročnino? Znanje branja in to, kar si sam napisal...

mtosev je izjavil:

zmaugy je izjavil:

@ Draconis: Linux fanboy... :)) Dober vic. Na vseh računalnikih imam licenčne winse, samo na enem je zraven še Linux. Ampak nimam nobenega namena plačevati še M$ naročnine (ob tem, da sem za vsake winse plačal 100 ali več evrov ob nakupu računalnika).
Me zanima koliko je še takšnih uporabnikov (ob tem da jih veliko ni pripravljenih plačati za telefonske aplikacije niti en evro).
Linux na drugi strani je zastonj, enostaven za namestitev in uporabo, zelo varen in vsebuje VSE kar običajni domači uporabnik potrebuje.

slaba podpora za game, no office katerega večina ljudi pozna in uporablja v službi al ga nuca tud doma.

Za igre menda pcji niso več glavni, sam ne igram več nobenih iger na PCjih, čeprav je eden od njih precejšnja zverina. Igre igram na tablici.
Do leta 2008 sem shajal brez M$ Office in sem vse delal z Open Office. Potem sem si nabavil M$ Office, ker je bolj komot in sem si jih lahko. Ampak če se bo pričakovalo, da vsake nekaj let plačam M$ davek, četudi mi bo računalnik še vedno deloval ok in ga ne bom nameraval menjati, potem bo imel M$ od mene sredinca. In če nas bo veliko takšnih, se bo Linux ponudba še izboljšala. In potem jih bo še več takšnih.
ja, približno 0,2-0,5% ljudi na leto katerih migrina na linux pa bo dosti spremenilo. čudno, da linux še ni prebil 2% pri home userjih

M$ že 20 let za dlako lovi priključek z razvojem, če je v primeru brskalnikov lahko z umazanimi pristopi uničil Netscape, je v primeru prenosne glasbe pogorel proti ipodom (čeprav je nekaj Johnny comes lately poskušal z Zuneom), v primeru tablic nima za burek proti iPadom in v primeru telefonov se lahko vrže ob tla in ne pride blizu iPhonu in Androidu.
In spet ponavlja postopek po starem receptu uporabe vse svoje moči v obliki tržnega deleža PCjev, da bi (spet po prepozni reakciji ali običajnemu pomanjkanju vizije) tokrat ulovil priključek na mobilnih napravah, pri čemer mu je vzor Apple.
Pri tem je se je pripravljen zameriti uporabnikom Pcjev (primer tega je win 8), saj računa da ti nimajo alternative in so na dolgi rok itak dinozavri. V najboljšem primeru mu bo uspelo in bo opazno povečal smešni tržni delež na mobilnih napravah in pristavil svoj lonček na tem področju -vključno z applovsko prodajo naprav.
Kaj pa če iz vsega skupaj ne bo nič? Mislim nič plus en kup jeznih uporabnikov PCjev? Odkod bo financiral razvoj storitve Win 10? Verjetno bo treba plačevat naročnino. Že vidim kolosalni uspeh takšnega pristopa pri uporabnikih, ki ne bi plačali niti evra za aplikacijo za telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

konspirator ::

Osprey je izjavil:

Pri vsem tem ostaja ogromno vprašanj. Kaj če imaš na računalniku SW kak bolj specialen, na primer za programiranje industrijskih krmilnikov kjer smo samo za podporo za W7 čakali celo večnost? A sedaj pa lahko kar nadgradis iz 8.1 na 10 in bo zadeva se vedno delala? Kako pa bo potem naprej? Ko bo ti MS na računalnik namestil nek večji upgrade kernela in ti kar naenkrat nek bolj specialni SW ne bo delal? Včasih ti softwarei z razlogom niso podprli takoj najnovejšega OSa ker je bilo treba rešiti nekompatibilnosti. Ni mi jasno kako bo sedaj s tem.
In verjetno bo enkrat treba začeti nekaj plačevati za Win servis, verjetno ne bo MSdozivljjenjsko kar nadgrajeval OSa. Se že kaj ve o tem?

Glede na stopnjo linux migracij 99% populacije na svojim mlinčkih programira hmi/scada kontrolerje in podobno eksotiko, kjer so šoferji samo za eno verzijo win osja :D.

Zgodovina sprememb…

Qushaak ::

konspirator je izjavil:

andromedar
Deluje hitreje kot w8.1 ?

Prej sem nadgrajeval iz prvega Consumer Preview-a do build-a 10130. Takrat se mi še ni zdelo, da bi delal tako odzivno kot sveže nameščen Windows 8.1 64-bit z integriranim Update 3. Sedaj ko sem dal gor svežo namestitev build-a 10240 pa moram rečt, da je odzivnost približno ista. Pa to govorim za prenosnik iz leta 2008 (ki pa ima SSD in 4GB RAM-a).

Osprey ::

konspirator, nisem dajal argumentov za splošno populacijo ampak samo omenjam in sprašujem za čisto konkreten (svoj) primer

technolog ::

mtosev je izjavil:

ja, približno 0,2-0,5% ljudi na leto katerih migrina na linux pa bo dosti spremenilo. čudno, da linux še ni prebil 2% pri home userjih


Je že prebil, celo v Sloveniji, kaj šele v bolj razvitih državah.

http://gs.statcounter.com/#desktop-os-S...

Zanimivo pa je, da se je še par let nazaj govorilo, da ne bo prebil 1%. Se pravi postavljaš meje, kakor ti zapaše.

flbroker ::

Thuban je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Najnovejši poskus ožemanja uporabnikov. Dolgoročno še ena napačna poteza za M$ in voda na mlin za Linux.


ne, ne bo. Windows 10 je epsko dober. Najboljše, kar ponujajo linuxi je morda nekje na nivoju windows xp in nič boljše. Samo v bistvu ni, je dosti slabše.
Tako da linux fanboyi prosim sprijaznite se da linux pač nikoli ne bo prišel blizu MS in Mac OS.

Kar se toče 100% obveznih posodobitev za domače uporabnike pa HVALA BOGU. Dovolj je bilo uničenih windowsov ker so bili uporabniki bolj pametni od pametnih. Kdor želi sam odločat o tem pa naj kupi enterprise verzijo.


Hvala bogu, zadnje kar rabimo je se en Windows, iz tega razloga je pomembno da Windows v taki obliki kot primarni OS za desktop uporabnike ostane za vedno stevilka 1. Windows 10 veliko obeta v tem pogledu, podpiram.

PrimozR ::

Lonsarg je izjavil:

Vse kar se ve o tem je da zaenkrat JE dejansko plan dozivljensko zastonj. Plan se seveda lahko spremeni, ampak zaenkrat ni niti najmanjsega indica, da se bo. Namrec Microsoft ni nikoli kak veliko zasluzil iz placljivih upgradov.

Je smiselno, če govorimo o na PC vezani licenci. Ker PC slej ko prej postane zastarel :)

Težava so retail licence, ki jih uporabljamo (saj jih vsi, kajne :P) na DIY kišticah.

Oberyn je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Namrec Microsoft ni nikoli kak veliko zasluzil iz placljivih upgradov...

... je pa razmeroma veliko zaslužil s prodajo Windows. Prodaja Windows bo zdaj sčasoma limitirala proti nuli, ker novih Windows ne bo več. Torej bo nujno nekako zaračunati posodobitve. Vendar jih v enih verzijah ne bo možno izključčiti - kaj se torej zgodi, če jih ne plačamo? Winsi nehajo delat? To bi bila težka svinjarija - OS ti neha delat par let po nakupu? Tega do sedaj še ni bilo.

Če bodo Windows postali servis, še ne pomeni, da ne boš potreboval licence. Ki jo boš pač kupil z novim PC-jem. Kako to ni konstantna prodaja?

zmaugy je izjavil:

mtosev je izjavil:

preinstalled winsi ala oem, dsp?
evo ti vir zaslužka. komp boš prej al slej menjal. dsp in oem licence pa niso prenosljive in rabiš novo licenco


Bistvo novice je, da bodo winsi od zdaj naprej storitev. Tvoja argument je argument za klasični izdelek. Does not compute.

Kako ne? Zdaj si za laptop, ki je prišel z Win7, moral kupiti še licenco za Win8. Za WIn10 je ne bo več treba, niti to ne bo potrebno naprej.

To seveda NE pomeni, da licence ne bo treba kupiti, torej da bo ta brezplačna oz. da je sploh ne bo. Seveda bo. Le da bo pač neodvisna od verzije, plačana pa ob nakupu PC-ja.

Osprey je izjavil:

Pri vsem tem ostaja ogromno vprašanj. Kaj če imaš na računalniku SW kak bolj specialen, na primer za programiranje industrijskih krmilnikov kjer smo samo za podporo za W7 čakali celo večnost? A sedaj pa lahko kar nadgradis iz 8.1 na 10 in bo zadeva se vedno delala? Kako pa bo potem naprej? Ko bo ti MS na računalnik namestil nek večji upgrade kernela in ti kar naenkrat nek bolj specialni SW ne bo delal? Včasih ti softwarei z razlogom niso podprli takoj najnovejšega OSa ker je bilo treba rešiti nekompatibilnosti. Ni mi jasno kako bo sedaj s tem.
In verjetno bo enkrat treba začeti nekaj plačevati za Win servis, verjetno ne bo MSdozivljjenjsko kar nadgrajeval OSa. Se že kaj ve o tem?

Enterprise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jupito ::

Pro bo imel samo "Current branch for business", kar pomeni, da bo uporabnik dobil tudi "nove funkcionalnosti", vključno z navlako ala silverlight in univerzalnimi gonilniki po 8 mesecih, Home pa sploh. In če mu kaj ni prav, se lahko gre igrat VL elito in plača lokalnemu dilerju kot žut za min. 5 licenc entreprise edicije. Thank you, Hitler! :))
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

zmaugy ::

Unknown_001 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Res, le kje sem omenjal MESEČNO naročnino? Znanje branja in to, kar si sam napisal...


Se ti norca delaš?

zmaugy je izjavil:

Ampak nimam nobenega namena plačevati še M$ naročnine (ob tem, da sem za vsake winse plačal 100 ali več evrov ob nakupu računalnika).



Pa ne se na detajle vn vlečt ko si poudaril napako v mojem zapisu.


1. Kako nekateri naj ne bi znali brati do konca si ti napisal. In v istem prispevku prebral nekaj, česar nisem nikjer napisal. To je težko ne omeniti.
2. Kakšne detajle? To je bistvo.

zmaugy ::

@PIPI: Nisem opazil, da so bile licence za winse, ki niso vključevale upgrade, cenejše od licenc, ki so to omogočale, te druge so bile po mojem mnenju motivirane samo z željo M$, da promovira novejši OS.

harvey ::

Edge leti :)), po nekaj klikih zelo solidno vse skupaj.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

andromedar ::

harvey je izjavil:

Edge leti :)), po nekaj klikih zelo solidno vse skupaj.


A obstaja kaj takega, kot je uBlock, Adblock za Edge? Ker brez tega je browser za mene neuporaben.

Če ne obstaja (jaz ne najdem) me zanima kako sploh lahko kdo živi s tem, da gleda milijardo reklam na vsaki spletni strani?
Eh?

s1m0n ::

A niste malo prehitri? Stvar še ni zunaj vi pa že hočete AdBlock za Edge?

Enterprise ::

Rečeno je bilo, da bo podpiral extensione od Chroma in FF.

cekr ::

Malo potrpljenja pa bo tudi AdBlock. Do pred kratkim sem lepo vozil z reklamami. To, kar se sedaj dogaja pa presega vse meje. Včasih se je sem pa tja pojavila kakšna naga baba, sedaj imaš pa vedno ene rešitve za otiščance, pa 1001 tablete za hujšanje. Same bedarije. Nekateri res hočejo, da se njihove strani ne obiskuje več.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

harvey ::

Če ne obstaja (jaz ne najdem) me zanima kako sploh lahko kdo živi s tem, da gleda milijardo reklam na vsaki spletni strani?

Pa po kakšnih straneh to rajate, da imate toliko težav v s temi reklamami. 8-O
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

aerie ::

Ja mularija pač. Pron pa warez. Pa najverjetneje imajo še kakšen malware inštaliran.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70191296650 (3325) MIHAc27
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262101032 (79815) MrStein
»

Z novimi posodobitvami tudi Windows 7 in 8 razgaljata uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
13148801 (40304) tor2
»

Windows 10 bo zastonj, očala HoloLens za navidezno resničnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15560849 (49328) SimplyMiha

Več podobnih tem