» »

Nazaj h koreninam: računalniško ohišje od začetka izdelano doma

1
2
»

hojnikb ::

Zaminiva reč, ta zavist...
#brezpodpisa

Thuban ::

mihec87 je izjavil:

Invictus je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Slučajno primerjaš sestavljeno iverno omaro (90x60) iz DIPOja s custom masivno črešnjo po meri ?

Ne vem koliko ljudi dela za hobi masivno omaro iz češnje?

Sicer pa niti ni nek blazen know-how to ... Rabiš sam par strojev ...

Poleg tega so začetni stroški veliki. A misliš da je češnjev les zastonj?



Veliko gdo bi naredil samo kup žagovine in tresk+kak odbit prst...

Kje pa je po tvoje res tist blazen know-how to?






umetnost.

ampak dovolj o tem. Kot sem rekel, lepo da se je lotil. Jaz pač gledam tudi _kaj_ je dejansko naredil.

Kot sem rekel že prej:
dizajn: 3/10
to, da se je lotil dela: 10/10
izdelava: 10/10
tipografija pisave: 1/10.

pohvalno, da se je lotil, kar tako naprej. Čez nekaj let bo izdeloval odlična ohišja.


ps.: sem mnenja, da konstruktivna kritika je odlična kritika. Sama hvala pa je vredna natanko nič. Zato naj JANAC ne misli da mu želim slabo. Povem mu samo svoje mnenje, kako ga bo on razumel pa je njegova odločitev. Želim mu samo dobro.
Če pa nekoga samo hvališ kako je neakj dobro naredil pa je to popolnoma ničvredno, ker se iz takšnih komentarjev človek _ne more_ izboljšati.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

vostok_1 ::

Very nice.

gruntfürmich ::

hojnikb je izjavil:

Zaminiva reč, ta zavist...


živa resnica.

dajmo slovenčkom novico o picassovi sliki pa bo zagotovo več kot polovica komentarjev kako to ni nič, samo brezvezne krace, kako bi oni bolje - samo po barvo in platno skočijo v merkur itd itd, ampak kaj ko imajo kaj bolj pametnega za počet recimo pokosit pred bajto, avto posesat, vinograd špricat...

žalost, velika žalost...

Thuban je izjavil:

Če pa nekoga samo hvališ kako je neakj dobro naredil pa je to popolnoma ničvredno, ker se iz takšnih komentarjev človek _ne more_ izboljšati.


eno je podati mnenje, drugo pa misliti da si konstruktivno kritičen. ampak več kot očitno tule med komentatorji ni nobenega uspešnega proizvajalca ohišja, tko da kdo pa od nas lahko poda neko tehtno mnenje, ki ni samo osebno nakladanje?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

oldguy ::

gruntfürmich je izjavil:

dajmo slovenčkom novico o picassovi sliki...


Picasso? Pfft, navaden neizobražen college dropout! Moj mulc je znal risat že pri treh letih, tako da to res ni neki know-how... :))

/s off

oldguy ::

gruntfürmich je izjavil:

Thuban je izjavil:

Če pa nekoga samo hvališ kako je neakj dobro naredil pa je to popolnoma ničvredno, ker se iz takšnih komentarjev človek _ne more_ izboljšati.


eno je podati mnenje, drugo pa misliti da si konstruktivno kritičen. ampak več kot očitno tule med komentatorji ni nobenega uspešnega proizvajalca ohišja, tko da kdo pa od nas lahko poda neko tehtno mnenje, ki ni samo osebno nakladanje?


Ta je tudi izdelek, ja. Če bi bil količkaj resen, bi konstruktivno kritiko podajal pred takimle postom.

Thuban je izjavil:

Dobro samo takšno hvaljenje, da je zlepil 6 desk in v 1 izrezal luknjo za odvod toplote, v eno pa luknjo za pleksi steklo, pa tudi ni ničemer podobno no.
Eni smo sami izrezljali zakonsko posteljo. A to pomeni da moram poklicati 24 ur da mi objavijo slike, ali pa sem nepomemben ker nimam več 18 let?

Thuban ::

saj sem ga, poskrolaj malo gor.

jaz, kot potencialen kupec njegova ohišja, če bi jih začel prodajat, sem podal oceno ohišja. kaj bi še rad?

se uradno opravičujem, ker nisem doživel ekstaze ker je 18 letnik naredil ohišje. Iz debate se tudi umikam, ker je moje komentiranje izpadlo drugače, kot je bil namen. Lep pozdrav.

Janac, tebi pa obilo sreče pri nadaljnemu modanju pcja.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

oldguy ::

Ja, to sem spregledal, delno vzamem nazaj. Moj post leti predvsem na to, da je tvoja primerjava z zakonsko posteljo in 24 ur popolnoma neumestna. Tole je slo-tech, modifikacije so (bile) tule doma in tule naj bi se o njih (nekdaj) pisalo.

Ne pa da se najde kup revežev, za katere je to takorekoč eno brezzvezno tišlarjenje in zguba časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

m0LN4r ::

Na kickstasterju so z brezveznim tišlanjem enega jebenega jajčka eni več zaslužli, kot marsikater tišlar z zakonsko posteljo prinas.
Fakt.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gruntfürmich ::

Thuban je izjavil:

se uradno opravičujem, ker nisem doživel ekstaze ker je 18 letnik naredil ohišje.


nobeden ni padal v exstazo, prav tako nobeden ne pravi da je zlepiti 6 desk hudo težko. ampak po drugi strani s tem ne priznavaš njegovega truda, njegovega zanosa, ideje, volje, morda čuta za estetiko itd. in to je najslabše. niti nisi še nikoli izdelal ohišja, da bi vedel kaj kritiziraš glede izdelave in vsega ostalega, samo posteljo vlačiš noter kot užaljena nevesta... isto je pri umetnosti, recimo slikah. velikim res niso nič posebnega, samo nekaj barve na platnu. ampak kdo od navadne raje pa je tako ničposebno stvar ustvaril in jo prodal za par miljonov?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Thuban ::

seveda ga priznavam, fanta sem pohvalil. Zelo lepo da se je lotil izdelave, odlična ideja. Sem pa iskreno povedal, da mi to, kar je na koncu ustvaril, dizajnersko ni všeč.


In ja, sem rezal svoje staro ohišje in ga barval, samo mi takrat ni prišlo na misel da bi ga slikal, ker slo-tech menda takrat niti še ni obstajal. Ali pa je? menda so slo-tech ustanovili leta 2000?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Napajalc ::

Izdelek je tak kot je, pomembno je, da je vzpostavil infrastrukturo, mojster za les, mojster za oblikovanje pločevine.. v končni fazi sponzorji. To meni vse kaže na uspeh.
011011100111010101100010

m0LN4r ::

Thuban je izjavil:

seveda ga priznavam, fanta sem pohvalil. Zelo lepo da se je lotil izdelave, odlična ideja. Sem pa iskreno povedal, da mi to, kar je na koncu ustvaril, dizajnersko ni všeč.


In ja, sem rezal svoje staro ohišje in ga barval, samo mi takrat ni prišlo na misel da bi ga slikal, ker slo-tech menda takrat niti še ni obstajal. Ali pa je? menda so slo-tech ustanovili leta 2000?

Mobo traj in rešeto je bilo lasersko izrezano in narisano tudi.

Samo tko v vednost. Tole ti več kot pol študentov iz magisterija za oblikovanje izdelkov ne ve sam izdelat. Narisat mogoče že, izdelat pa ne. Teorija o dizajnu pa gre 300 na uro.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Janac ::

Hvala lepa vsem za konstruktivno kritiko in pohvale! :)

111111111111 ::

Le naprej tako. Veliko idej in izdelkov, ne zaspati na lovorikah. Sam sem bolj za kovino, ampak vse pohvale, da si se spravil delat in predvsem da si zadevo speljal do KONCA, to pogrešam pri današnji mladini, kar nekje sredi bi odnehali.

Jst ::

Meni tudi ohišje ni pretirano všeč, ampak to je popolnoma irelevantno. Človek je sam naredil in sestavil ohišje, kar si predstavljam, da ni small easy feat!

Janac: Če si registriran na guru3d, se poteguj za "Rig of the month" in boš mogoče dobil še kakšno komponento (ali periferijo) zastonj. Zmaga ti je pomoje zagotovljena, ker dvomim, da boš imel kaj konkurence.


---

Objektivno gledano, je to verjetno avtorjevo prvo ohišje. Verjetno pravilno predvidevam, da si se veliko naučil pri izdelavi in to znanje lahko danes, v času spleta, zlahka prodajaš. Malo si oglej design drugih (nekaj slik je bilo že objavljenih) in če bi znal vzpostaviti učinkovit proces za izdelavo, ti lahko ta (verjetno zaenkrat) hobi, postane dober biznis. Custom made leseno ohišje, sodobni design, da v dnevni sobi (ali pisarni ali,...) ne opaziš takoj "kište", ampak da se le ta "zlije" z mizo, predalnikom,... Sem prepričan, da bi uspel.

Recimo, ko sem jaz kupoval novo dnevno sobo, mizo za monitor, predalnik, sedežno, sem takrat gledal za ohišje, ki najmanj izstopa. Če bi lahko služil za ceno recimo 400EUR, bi jaz takrat takoj, brez premisleka, kupil. Enkratni strošek je sicer velik, vendar ko/če daš za Entertainment Room (dnevno) 4000 EUR, bi takšno ohišje predstavljalo samo desetino cene.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

lovro535v2 ::

ohišje res izgleda odlično dobro si se potrudil janac čestitke.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

cegu ::

Zdej pa kontaktirati IKEO in reči, da lahko začno prodajat računalniška ohišja :)

Unknown_001 ::

cegu je izjavil:

Zdej pa kontaktirati IKEO in reči, da lahko začno prodajat računalniška ohišja :)


Ne ne, prvo naj patentira, pol pa jim ponudi da odkupijo patent ali pa za vsak prodan kos dobi nek delež :)
Znajdi se so rekli. :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Janac ::

Bi, ce patent ne bi stal okrog 15k eur?

gddr85 ::

kakšen patent?

Unknown_001 ::

Janac je izjavil:

Bi, ce patent ne bi stal okrog 15k eur?


Sliši se kot investicija. Zdaj pa računaj, da če za vsak prodan kos dobiš pol evra pa računaj. 100.000 ljudi pa imaš 50.000EUR . To je tam nekje 35.000EUR profita :D

Pa men boš dal pol, ker sem ti idejo dal, pa smo kvit :));)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jacal ::

Mojstrenje takšnih veščin je vedno v redu stvar, tudi če je konjiček. Itak je treba biti dober na več kot enem področju. Ne navijam za to, da je treba iz tega čim prej narediti komercialni projekt, morda so mladeničevi najboljši darovi povsem drugačni. Sem pa, ker sem svojčas precej jadral, pomislil, da bi se v navtiki utegnila najti zanimiva niša za takšna po meri narejena ohišja (mahagoni, tikovina ...) za elektronske naprave. Na barki, kakršno si lahko privošči človek, ki ni bogatun, je vedno premalo prostora, nova oprema mora biti premišljeno vkomponirana in usklajena, pa tudi robustna, da se lahko nanjo brez skrbi usedeš ali, med nevihto, telebneš.

Unknown_001 ::

Tikovina ni ravno fajn za tak namen. Potrebno jo je redno oljit vsako leto, ker drugače posivi, kar pa nikakor ni fino, če je vse ostalo na barki oljeno (lepe rjave barve).
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

jacal ::

Ja, tikovino sem na barkah večkrat videl zunaj, ma jo dokaj uporabljajo tudi za notranjost. Nekateri imajo sploh raje neoljen siv videz, me pa ne bi motilo, če bi enkrat letno, ko bi računalnik očistil, postrgal sol z ventilatorjev in dodal ploščico pomnilnika, sproti še premazal ohišje.

Dober veter!

PrimozR ::

Sol z ventilatorjev?? o.O

Janac ::

Mi lahko kdo priporoča kak portal oz. spletno stran, kjer bi si morda vzeli čas za kak članek? Tako bi pridobil nekaj na prepoznavnosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

jacal ::

@PIPI

Pa alg in nevretenčarjev z grafične kartice. Z nekaj pretiravanja. Takšne reči sem s fleksarco odstranjeval s propelerja (dizelskega motorja), vstopnih rež za vodo ipd. Pokaže pa že hitro guglanje kup nasvetov, kako pedenati elektronske naprave na barkah. Oster in slan morski zrak, vročina, mraz, vlaga, občasni pljuski morske vode, nenadzirano bruhanje nevajenih gostačev, vdori obupanih emigrantov in podobno. V mojih - starih - časih sem imel le en radio za poslušanje poročil in glasbe ter enega za oddajanje klicev na pomoč pa klepetanje z mimoidočimi. Ročni GPS za 500 mark je kazal samo koordinate, potem se je z ravnilom in svinčnikom risalo po zemljevidu. Še kompas, daljnogled, štoparica (za identifikacijo svetilnikov) ter kakšna naprava za plenjenje rib (puša, panula, manjša mreža).

Mah, pardon, spomini so me zanesli, skorajda bi začel razpredati neskončne morske zgodbe ("kako ponoči z radarjem čez Mesinsko ožino", "kako odgnati velikega belega psa, ko je že v kokpitu", "kako očarati Scarlett Johansson, četudi si je ne zaslužiš" (ne da se), kako že enkrat navsezadnje končati tole nakladanje.) Takole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jacal ()

Unknown_001 ::

PrimozR je izjavil:

Sol z ventilatorjev?? o.O


Če nimaš zadeve zadihtane s filtri je na morju to čisto možno. Voda stalno prši po zraku, sploh ko bolj močno piha ali pa glisiraš in s seboj nosi sol. Če ne čistiš na vsake kvatre (prebrišeš z vlažno krpo - sladka voda seveda) se nabere kar dosti tega.
Razen če je zadeva skrita nekje v kabini, kar je nekako najbolj logična postavitev na dolgi rok.

jacal je izjavil:

@PIPI

Pa alg in nevretenčarjev z grafične kartice. Z nekaj pretiravanja. Takšne reči sem s fleksarco odstranjeval s propelerja (dizelskega motorja), vstopnih rež za vodo ipd. Pokaže pa že hitro guglanje kup nasvetov, kako pedenati elektronske naprave na barkah. Oster in slan morski zrak, vročina, mraz, vlaga, občasni pljuski morske vode, nenadzirano bruhanje nevajenih gostačev, vdori obupanih emigrantov in podobno. V mojih - starih - časih sem imel le en radio za poslušanje poročil in glasbe ter enega za oddajanje klicev na pomoč pa klepetanje z mimoidočimi. Ročni GPS za 500 mark je kazal samo koordinate, potem se je z ravnilom in svinčnikom risalo po zemljevidu. Še kompas, daljnogled, štoparica (za identifikacijo svetilnikov) ter kakšna naprava za plenjenje rib (puša, panula, manjša mreža).

Mah, pardon, spomini so me zanesli, skorajda bi začel razpredati neskončne morske zgodbe ("kako ponoči z radarjem čez Mesinsko ožino", "kako odgnati velikega belega psa, ko je že v kokpitu", "kako očarati Scarlett Johansson, četudi si je ne zaslužiš" (ne da se), kako že enkrat navsezadnje končati tole nakladanje.) Takole.


Sarkazem trololo ?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Dr_M ::

Trg je nasicen z ohisji. Vecina itak ne da vec kot 30-40e za kisto z napajalnikom vred.
Serijske proizvodnje se, sploh pri nas, ne mores it, kvecjemu ce delas po narocilu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Janac ::

Janac je izjavil:

Mi lahko kdo priporoča kak portal oz. spletno stran, kjer bi si morda vzeli čas za kak članek? Tako bi pridobil nekaj na prepoznavnosti...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leseno ohišje: Taurean, 22L (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
41082836 (48038) bluefish
»

Project ARA

Oddelek: Mobilne tehnologije
363880 (2504) Qushaak
»

Firefox OS

Oddelek: Mobilne tehnologije
459043 (7231) SLO_Matej
»

Računalnik za full HD obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
283780 (2831) opeter
»

Popotovanje nekega odsluženega čipa (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
795668 (2834) Geo

Več podobnih tem