» »

Nazaj h koreninam: računalniško ohišje od začetka izdelano doma

Nazaj h koreninam: računalniško ohišje od začetka izdelano doma

1

3

6

11

12

Slo-Tech - Slo-Tech ima svoje korenine v navdušenju nad strojno opremo, natančneje nad njeno zmogljivostjo. In to takšnem navdušenju, da smo se na začetku spraševali, kako iz drago plačanega mlinčka z navijanjem izvleči še dodatne točke v 3Dmarku, Quake-u, ipd. Z navijanjem je prišla potreba po dodatnem hlajenju in s tem predelavah grdih belih škatel, s tem pa potreba po znanju in izkušnjah. Na začetku je na naši strani mrgolelo »projektov« v katerih smo rezali luknje v ohišja, jih barvali in namestili vsaj 10 ventilatorjev in občudovali narejeno.

Sčasoma je ta del, podobno kot na drugih straneh s podobno tematiko, postal samo ena od tem zanimanja. Razlog je v vstopu mobilne telefonije, kamor se zadnja leta steka največ denarja za raziskave in razvoj in širitev obzorij na splošna družbena vprašanja, ki jih prinašajo nove tehnologije.

Ne glede na to se še vedno najde kakšen forumaš, ki svojo ohišje predela, kakšen pa ga celo naredi doma, od začetka, "iz nule". V zadnjem času smo lahko spremljali Janov (Janac) podvig pri izgradnji njegovega ohišja. Celotno temo, v kateri je Jan vestno dokumentiral vse korake, si lahko preberete tukaj. Čestitamo!

Naj bo ta novica tudi povabilo forumašem za podobne projekte. Čas počitnic je za to več kot primeren.









81 komentarjev

«
1
2

hojnikb ::

Nicely done, Janac :)
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Čestitke homie
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gendale_sef ::

lepo :)

upam da boš zdj mel več časa za trollat

bambam20 ::

Lepo narejeno :).
:)

radmannsdorf ::

fletn ko pes na ketn. wtg :)

mtosev ::

čestitke janac. fajn zgleda
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Unknown_001 ::

Osebno mi zunanji izgled ni všeč, ampak vse pohvale za trud in izvedbo. Pohvalil bi pa še najbolj lepo urejeno notranjost, predvsem to kako lično si napeljal cevi vodnega hlajenja.
Zunanja oblika: 4/10
Izvedba: 10/10 (ni pripomb)
Bomo pa enkrat kamlu probali tvoje delo prekosit ;) (malo konkurence ne škodi)

Le tako naprej.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mrTwelveTrees ::

takic novic rabimo in testov, ne ostalo.... bravo avtorju

matijadmin ::

Tudi jaz iskreno čestitam mojstrovalcu in mu nesebično privoščim številne zavistne poglede obiskovalcev/občudovalcev!
Vrnite nam techno!

mihec87 ::

Ob spremljanju teme o taureanu od janaca sem se spomnil zlatih časov slo-techa ko se je vgrajevalo hladilnike od lad,katrc..Ogromno custom buildov ter nenazadnje nest-a...

legice ::

osebno, mi izgled ni všeč, kar pa je osebna stvar. bi pa seveda rad pohvalil predanost in idejo do projekta =)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

PrimozR ::

mihec87 je izjavil:

Ob spremljanju teme o taureanu od janaca sem se spomnil zlatih časov slo-techa ko se je vgrajevalo hladilnike od lad,katrc..Ogromno custom buildov ter nenazadnje nest-a...

Eno Lado mam še v omari (jasno odveč), na avtoodpadu sem jo pobral z velikimi, a jasno popolnoma neuresničenimi načrti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

dexterboy ::

Priznam, da nisem spremljal projekta, ampak, ko sem pa videl tole ohišje, me je pa na rit vrglo. Kapo dol, in to dvakrat. Ne glede na to, ali je to nam všeč ali ne, je vložen trud in "finish" v detajlih za vsako pohvalo. Tudi sam sem si vedno želel imeti leseno ohišje in ko sem 15 let nazaj že bil pred mizarjem, da bi si naročil dile, me je frend vprašal, s čim bom nadomestil alu stranice in eliminiral elektro motnje... "Ups, na to pa nisem pomisli"... :| Kasneje je pa zmanjkalo časa...

Še vedno sem pa mnenja, da bi morali imeti manufakturno proizvodnjo "custom build" ohišij, ki bi se zlila v okolico. Tako, da bi se PC, HTPC, Router in ostala roba "zlila" z okolico in ko bi vstopil v stanovanje, ti ne bi "PC krama" takoj padla v oči...

Ni dvakrat za rečt, da bi "ata jabuk", ako bi danes še bil živ, predstavljal na konferencah pohištvo; to je komoda z 1 tera diskom. To je omara za čevlje z air tv modulom, to je otroška omara za igrače z nas diskovjem... :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

opeter ::

Pohvale za trud, čeprav izbrana pisava v modri barvi (sploh, ko je zaprto) in se ne vidi modrih delov komponent, čisto mimo.

Sicer pa sama oblika mene spominja na tole:

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

harvey ::

Lep kos, enako tudi mene asocira na star radijski aparat.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

oldguy ::

Lepo, več takelih podvigov. To je tisti redki tip izobrazbe, ki jo dandanes 90% "računalničarjev" ne pozna več. Nakar pridemo do stanja, ko novopečeni "ekspert" ne zna odpraviti najmanjših napak pri orodju, s katerim vsakodnevno služi kruh. Marsikdo bo rekel, da "kva se ima pa magister za ukvarjat s stvarmi, ki jih zna vsak tehnik". Taki pozabljajo, da se entuziazma ne da naučit.

Janac, upam da narediš še kaj. Shark in Kuglvinkl, vidva bi morala pa, če sta pametna, nafehtat mlado generacijo k moderiranju. Ker, let's face it, stare garde ki je to počela, de facto ni več. Ampak imam občutek, da vas za to preprosto BK. Je bolj easy nergat, napočez brisat in ignorirat lastna pravila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

ohnowhy ::

Odlično, Janac, daj, probaj zagnat kaj na kickstarterju, resno mislim, sem prepričan, da se bo našlo nekaj pomočnikov.

gruntfürmich ::

zelo zanimivo. pravi retro dizajn.

zdaj pa še samo minjaturno ohišje za itx plato nardit in lansirat na kikstarter.

mislim da bi lahko naredil tako trdno da bi služilo kot pručka ali sedež; to bi bila šele prava pridobitev!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Gladi ::

Pohvale še z moje strani Janacu :)

Tac20 ::

Bravo lepa zadeva, edino tista tipografija je pa grozna ko piše taurean

m0LN4r ::

mihec87 je izjavil:

Ob spremljanju teme o taureanu od janaca sem se spomnil zlatih časov slo-techa ko se je vgrajevalo hladilnike od lad,katrc..Ogromno custom buildov ter nenazadnje nest-a...

A ne ? Točno to. Ko smo še Geforce 2 modali, pine s svinčnikom barvali...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mihec87 ::

PrimozR je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Ob spremljanju teme o taureanu od janaca sem se spomnil zlatih časov slo-techa ko se je vgrajevalo hladilnike od lad,katrc..Ogromno custom buildov ter nenazadnje nest-a...

Eno Lado mam še v omari (jasno odveč), na avtoodpadu sem jo pobral z velikimi, a jasno popolnoma neuresničenimi načrti :)

Moja je pa lani šla v kosovne-je delala v času socket A,barthon proca pa abit nf7(neki takiga)..ek-water blok je še nekje v predalu...

Invictus ::

oldguy je izjavil:

Lepo, več takelih podvigov. To je tisti redki tip izobrazbe, ki jo dandanes 90% "računalničarjev" ne pozna več. Nakar pridemo do stanja, ko novopečeni "ekspert" ne zna odpraviti najmanjših napak pri orodju, s katerim vsakodnevno služi kruh. Marsikdo bo rekel, da "kva se ima pa magister za ukvarjat s stvarmi, ki jih zna vsak tehnik". Taki pozabljajo, da se entuziazma ne da naučit.

Taki entuziasti pozabljajo da imajo nekateri bolj pametno delo za početi, kot pa šraufati ohišja. In mislijo celo da je njihovo delo na trgu veliko vredno. Ampak, v bistvu ni ...

Pač še vedno ne umre mit iz juge, ko je bilo edino pravo delo s krampom in macolo v roki. Nehajte nabijat o tem kako naj bi vsak računalničar znal vse.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Thuban ::

oldguy je izjavil:

Lepo, več takelih podvigov. To je tisti redki tip izobrazbe, ki jo dandanes 90% "računalničarjev" ne pozna več. Nakar pridemo do stanja, ko novopečeni "ekspert" ne zna odpraviti najmanjših napak pri orodju, s katerim vsakodnevno služi kruh. Marsikdo bo rekel, da "kva se ima pa magister za ukvarjat s stvarmi, ki jih zna vsak tehnik". Taki pozabljajo, da se entuziazma ne da naučit.


tole ni redki tip izobrazbe. Tole je samo navaden mizar.

Oblika: 3/10
izvedba: 10/10
pisava ob strani: 1/10

Pohvalno, da si se lotil projekta, kar tako naprej. Me zanima kakšno bo šele tvoje naslednje ohišje!
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

dj_uro ::

ne glede na vse; Jan je 18letnik, kateremu je s pomočjo drugih in kolegov uspelo ustvariti samo njegov- unikat... In to je vse, kar je sploh bistvo take izdelave... Zdaj debatirat o tem ali je to smiselno ali ne je itak brezpredmetno...

Lep projektek, za dane razmere čist ok in pohvalno!
vw-klub.si

mihec87 ::

To je bolj hobi oz za veselje v prostem času da se človek sprosti od vsakdana, kot pa neka izobrazba/delo oz z njo nima neke hude veze...

m0LN4r ::

Marsikaj po svetu se dela custom na mero za bajne dnarce.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Thuban ::

V bistvu bi Janac lahko naredil točen načrt tega ohišja, preveril svoje proizvodne kapacitete in šel na kickstarter. morda pa mu uspe zagnati kaj.


Čeprav previdno, lahko se pokoplje s tem, če slabo nastavi. S tem mislim da se lahko zgodi, da če slabo nastavi cene, lahko zasluži natanko 0 ali pa gre celo v minus, tako da previdno s tem.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

oldguy ::

Invictus je izjavil:

Taki entuziasti pozabljajo da imajo nekateri bolj pametno delo za početi, kot pa šraufati ohišja. In mislijo celo da je njihovo delo na trgu veliko vredno. Ampak, v bistvu ni ...

Pač še vedno ne umre mit iz juge, ko je bilo edino pravo delo s krampom in macolo v roki. Nehajte nabijat o tem kako naj bi vsak računalničar znal vse.


Ne bom šel preveč offtopic, čeprav mi gre tvoj vzvišeni ton kot vedno na živce. Si predstavljam, da je zate pametno delo otresanje svojih velecenjenih misli tule naokoli.

Dejstvo je, da so se v preteklosti ob zaposlovanju prav vsakič bolje izkazali diplomanti, ki so imeli kako desetko na faksu manj in malce več takalega "neuporabnega" znanja o šraufanju ohišij. Predvsem zato, ker so bili to večinoma že od malega entuziasti in ne samo priučeni fahidioti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Dr_M ::

oldguy je izjavil:

Invictus je izjavil:

Taki entuziasti pozabljajo da imajo nekateri bolj pametno delo za početi, kot pa šraufati ohišja. In mislijo celo da je njihovo delo na trgu veliko vredno. Ampak, v bistvu ni ...

Pač še vedno ne umre mit iz juge, ko je bilo edino pravo delo s krampom in macolo v roki. Nehajte nabijat o tem kako naj bi vsak računalničar znal vse.


Ne bom šel preveč offtopic, čeprav mi gre tvoj vzvišeni ton kot vedno na živce. Si predstavljam, da je zate pametno delo otresanje svojih velecenjenih misli tule naokoli.

Dejstvo je, da so se v preteklosti ob zaposlovanju prav vsakič bolje izkazali diplomanti, ki so imeli kako desetko na faksu manj in malce več takalega "neuporabnega" znanja o šraufanju ohišij. Predvsem zato, ker so bili to večinoma že od malega entuziasti in ne samo priučeni fahidioti.


Se strinjam. Danes je premalo prakticnega znanja in sposobnosti, potem se pa oglasa folk z dvema levima rokama, ki se obicajne zarnice ne zna zamenjat. Sej vem, najlazje je bit pisarniski clovek in prelagat papirje iz kupa na kup.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

Marsikaj po svetu se dela custom na mero za bajne dnarce.

Pravzaprav niti ne ... Bajni denarci ponavadi niso ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ohnowhy ::

dj_uro je izjavil:

ne glede na vse; Jan je 18letnik, kateremu je s pomočjo drugih in kolegov uspelo ustvariti samo njegov- unikat... In to je vse, kar je sploh bistvo take izdelave... Zdaj debatirat o tem ali je to smiselno ali ne je itak brezpredmetno...

Lep projektek, za dane razmere čist ok in pohvalno!

Se strinjam, mislim, da gre za lepo idejo, težko reči, koliko je vredna (zato pa - kickstarter), če pa je še tako mlad, pa sploh kapo dol, da je povezal naravo in tehnologijo. Oblike, barve, pisave itd., po naročilu, to je samo začetek, da pritegne, ne samo kritizirat. Osebno mislim, da ima zadeva potencial, vendar pri nekaj starejših, da kombinirajo ohišje računalnika s pohištvom.

Invictus ::

oldguy je izjavil:


Ne bom šel preveč offtopic, čeprav mi gre tvoj vzvišeni ton kot vedno na živce. Si predstavljam, da je zate pametno delo otresanje svojih velecenjenih misli tule naokoli.

Dejstvo je, da so se v preteklosti ob zaposlovanju prav vsakič bolje izkazali diplomanti, ki so imeli kako desetko na faksu manj in malce več takalega "neuporabnega" znanja o šraufanju ohišij. Predvsem zato, ker so bili to večinoma že od malega entuziasti in ne samo priučeni fahidioti.

To je samo zato, ker večina slovenskih podjetij dela vse. Kar ponavadi pomeni da iz vsakega "simple" projekta naredijo veliko sranje. Videno velikokrat.

Večina slovenskih podjetij nikoli ne preseže nivoja garažnega/obrtniškega podjetja, kjer se ceni neke nepomembne lastnosti, ki bi jih kak zunanji naredil za male pare, zaposleni pa bi delali delo z večjo dodano vrednostjo. Tako pa prčkajo tiste male, velikokrat nepomembne zadeve, namesto da bi se res lotili problema.

Krivda je ponavadi na lastniku, ki je sam sestavil nekaj škatel, nikoli dokončal faksa, delal na večjem projektu, pa tudi če je, se ga je lotil na garažni način. Ala, narediš nekaj, in upaš da dela. Ko ne dela, popravljaš v nedogled in nateguješ stranko. Še sreča da je na strani stranke naročnik z enikim predznanjem, ki se mu to zdi normalno.

Janac je pač naredil škatlo. Glede okusov se ne razpravlja. Pohvalno da se je lotil, na ta račun dobi lahko tudi službo, celo v tujini. Ampak naj se zaveda da je to hobi projekt in da bo za službo rabil še kaka druga znanja. Hvaljenje z enim ohišjem v nedogled mu bo prineslo status nakladača.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

oldguy ::

Invictus je izjavil:

To je samo zato, ker večina slovenskih podjetij dela vse. Kar ponavadi pomeni da iz vsakega "simple" projekta naredijo veliko sranje. Videno velikokrat.


Večina? Hja, večina tistih, s katerimi jaz sodelujem, že ne. To vsesplošno kritiziranje vsega slovenskega kamor ponavadi spada še hkratno prodajanje megle o tem, kako v tujini pa vse špila čisto drugače je ena tistih zares tipično slovenceljskih lastnosti. Imamo precej firm ki prekleto uspešno delujejo tako doma kot v tujini. To, da si ti žal delal le z bodisi od države bodisi od lokalnih IT projektov odvisnimi firmami, kjer je stanje zares bolj žalostno, tega ne spremeni.

Z drugim delom tvojega posta se pa seveda strinjam. Entuziazem je fina osnova, ampak znanje je seveda treba gradit. Noben ekstrem ni dober.

Thuban ::

ohnowhy je izjavil:

dj_uro je izjavil:

ne glede na vse; Jan je 18letnik, kateremu je s pomočjo drugih in kolegov uspelo ustvariti samo njegov- unikat... In to je vse, kar je sploh bistvo take izdelave... Zdaj debatirat o tem ali je to smiselno ali ne je itak brezpredmetno...

Lep projektek, za dane razmere čist ok in pohvalno!

Se strinjam, mislim, da gre za lepo idejo, težko reči, koliko je vredna (zato pa - kickstarter), če pa je še tako mlad, pa sploh kapo dol, da je povezal naravo in tehnologijo. Oblike, barve, pisave itd., po naročilu, to je samo začetek, da pritegne, ne samo kritizirat. Osebno mislim, da ima zadeva potencial, vendar pri nekaj starejših, da kombinirajo ohišje računalnika s pohištvom.


Dobro samo takšno hvaljenje, da je zlepil 6 desk in v 1 izrezal luknjo za odvod toplote, v eno pa luknjo za pleksi steklo, pa tudi ni ničemer podobno no.
Eni smo sami izrezljali zakonsko posteljo. A to pomeni da moram poklicati 24 ur da mi objavijo slike, ali pa sem nepomemben ker nimam več 18 let?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

m0LN4r ::

Invictus je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Marsikaj po svetu se dela custom na mero za bajne dnarce.

Pravzaprav niti ne ... Bajni denarci ponavadi niso ...

Slučajno primerjaš sestavljeno iverno omaro (90x60) iz DIPOja s custom masivno črešnjo po meri ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ohnowhy ::

Thuban je izjavil:

Dobro samo takšno hvaljenje, da je zlepil 6 desk in v 1 izrezal luknjo za odvod toplote, v eno pa luknjo za pleksi steklo, pa tudi ni ničemer podobno no. Eni smo sami izrezljali zakonsko posteljo. A to pomeni da moram poklicati 24 ur da mi objavijo slike, ali pa sem nepomemben ker nimam več 18 let?

Fajn, v bistvu ne vem, zakaj še nisi ti poskusil na KickStarterju, mogoče se samo nisi spomnil, ti ni nihče predlagal? :) Tudi sam poznam nekaj tišlarjev, pa vsi nekaj coprajo po svojem, pa talajo spominčke in to, ko pa jim začnem razlagat zadeve v širšem obsegu, pa poniknejo z različnimi zgovori, pa jim sploh ne bi bilo potrebno posla furat, samo na svoje delo, da se osredotočijo, še mašine morda nakupim

PS: Zakaj sploh Kickstarter (ali podobno, morda grem kaj guglat popoldan) vprašaš? Ker tam preveriš sploh odzivnost na ponudbo (izdelek in ceno), in če ne gre skozi za predviden skupni znesek po tvoji računici, pač ne gre, zate zato brez tveganja. Če pa uspe, pa lahko nekaj konkretnega dosežeš, zase in za druge, pa še zase zaslužiš.

dexterboy ::

Dr_M je izjavil:

oldguy je izjavil:

Invictus je izjavil:

Taki entuziasti pozabljajo da imajo nekateri bolj pametno delo za početi, k .... alničar znal vse.


Ne bom šel prev ... aokoli.

Dejstvo je, da so se v preteklosti ob zaposlovanju prav vsakič bolje izkazali diplomanti, ki so imeli kako desetko na faksu manj in malce več takalega "neuporabnega" znanja o šraufanju ohišij. Predvsem zato, ker so bili to večinoma že od malega entuziasti in ne samo priučeni fahidioti.


Se strinjam. Da ...pa na kup.


+ 10 ne pa samo + 1

Ako mislite, da so zgornje štorje same flancate, povprašajte ameriško vojsko, kakšne težave ima z mlajšimi od 30 let. Če pa še vojski ne uspe iz enega paglavca narediti vojaka, se je pa to res za zjokat. Tudi jaz znam delati najboljše palačinke na svetu. Samo ne znam vštekati kabla za štrom od mikserja v v tičnico. Ampak hej, jest znam palačinke pečt :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Thuban ::

ohnowhy je izjavil:

Thuban je izjavil:

Dobro samo takšno hvaljenje, da je zlepil 6 desk in v 1 izrezal luknjo za odvod toplote, v eno pa luknjo za pleksi steklo, pa tudi ni ničemer podobno no. Eni smo sami izrezljali zakonsko posteljo. A to pomeni da moram poklicati 24 ur da mi objavijo slike, ali pa sem nepomemben ker nimam več 18 let?

Fajn, v bistvu ne vem, zakaj še nisi ti poskusil na KickStarterju, mogoče se samo nisi spomnil, ti ni nihče predlagal? :) Tudi sam poznam nekaj tišlarjev, pa vsi nekaj coprajo po svojem, pa talajo spominčke in to, ko pa jim začnem razlagat zadeve v širšem obsegu, pa poniknejo z različnimi zgovori, pa jim sploh ne bi bilo potrebno posla furat, samo na svoje delo, da se osredotočijo, še mašine morda nakupim

PS: Zakaj sploh Kickstarter (ali podobno, morda grem kaj guglat popoldan) vprašaš? Ker tam preveriš sploh odzivnost na ponudbo (izdelek in ceno), in če ne gre skozi za predviden skupni znesek po tvoji računici, pač ne gre, zate zato brez tveganja. Če pa uspe, pa lahko nekaj konkretnega dosežeš, zase in za druge, pa še zase zaslužiš.


sem programer. Samo se je treba sprostit v prostem času.

no, kakorkoli, lepo da se je lotil projekta in ne samo igrice igral.
lp
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

AndrejO ::

Thuban je izjavil:

Dobro samo takšno hvaljenje, da je zlepil 6 desk in v 1 izrezal luknjo za odvod toplote, v eno pa luknjo za pleksi steklo, pa tudi ni ničemer podobno no.
Eni smo sami izrezljali zakonsko posteljo. A to pomeni da moram poklicati 24 ur da mi objavijo slike, ali pa sem nepomemben ker nimam več 18 let?

Moraš? Edino, kar moraš, je plačati davke in umreti. Ostalo je tvoja izbira. Bi rad, da se piše in razpravlja o tebi in tvojih dosežkih? Potem boš verjetno res moral koga poklicati. Ti gre v nos, da se piše o drugih in njihovih dosežkih, o tvojih pa ne? Tvoj problem. Če si sam ne boš naredil reklame, ti je ne bo nihče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

mihec87 ::

Jbg.. iz trolanja po forumu se pač ne da spisat novice....
In ja, ta build si čisto zasluži takšno novičko ker kot sem omenil je tako bilo na slo-techu v zlatih časih(ne spomnem se gdaj je bil nazadnje predstavljen tak custom build).. Imate pa vsi odprte roke vas noben ne drži...

Thuban je izjavil:

ohnowhy je izjavil:

dj_uro je izjavil:

ne glede na vse; Jan je 18letnik, kateremu je s pomočjo drugih in kolegov uspelo ustvariti samo njegov- unikat... In to je vse, kar je sploh bistvo take izdelave... Zdaj debatirat o tem ali je to smiselno ali ne je itak brezpredmetno...

Lep projektek, za dane razmere čist ok in pohvalno!

Se strinjam, mislim, da gre za lepo idejo, težko reči, koliko je vredna (zato pa - kickstarter), če pa je še tako mlad, pa sploh kapo dol, da je povezal naravo in tehnologijo. Oblike, barve, pisave itd., po naročilu, to je samo začetek, da pritegne, ne samo kritizirat. Osebno mislim, da ima zadeva potencial, vendar pri nekaj starejših, da kombinirajo ohišje računalnika s pohištvom.


Dobro samo takšno hvaljenje, da je zlepil 6 desk in v 1 izrezal luknjo za odvod toplote, v eno pa luknjo za pleksi steklo, pa tudi ni ničemer podobno no.
Eni smo sami izrezljali zakonsko posteljo. A to pomeni da moram poklicati 24 ur da mi objavijo slike, ali pa sem nepomemben ker nimam več 18 let?


Če si v posteljo vgradil računalnik odpri temo in predstavi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

opeter ::

AndrejO je izjavil:

Moraš? Edino, kar moraš, je plačati davke in umreti.


Niti to ne. Sicer pa je odvisno kje si in kdo si.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Markoff ::

Wow. Ko tehnologija sreča umetnost. Bravo!
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Markoff ::

Thuban je izjavil:

Eni smo sami izrezljali zakonsko posteljo. A to pomeni da moram poklicati 24 ur da mi objavijo slike, ali pa sem nepomemben ker nimam več 18 let?

Če bo na fotki tudi pomanjkljivo oblečena žena, kar objavi. Zagotovo bodo komentarji vsaj tako pozitivni kot pri pričujočem tesarsko-računalniškem opravilu.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Phantomeye ::

Zakon, retro stil, that's what I like. Ampak resno, kaj je s pisavo? Ni za nikamor. Moral bi jo dati v stilu z dizajnom:

http://www.dafont.com/theme.php?cat=115

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Po mojem bi blo čudno, če bi slo-tech objavil novico zakonske postelje...
En predlog z moje strani je bil, da bi se ime vžgalo v les.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:


Slučajno primerjaš sestavljeno iverno omaro (90x60) iz DIPOja s custom masivno črešnjo po meri ?

Ne vem koliko ljudi dela za hobi masivno omaro iz češnje?

Sicer pa niti ni nek blazen know-how to ... Rabiš sam par strojev ...

Poleg tega so začetni stroški veliki. A misliš da je češnjev les zastonj?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

m0LN4r ::

Rolls royce bi bil tut cenejši z DIPOjevo kitajsko iverko. Pa še prešajo jo lahko kak hočejo. Nebi blo slabo met kako cenejšo opcijo.

Ne vem koliko ljudi dela za hobi masivno omaro iz češnje?

Zato pa je cena temu primerna.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mihec87 ::

Invictus je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Slučajno primerjaš sestavljeno iverno omaro (90x60) iz DIPOja s custom masivno črešnjo po meri ?

Ne vem koliko ljudi dela za hobi masivno omaro iz češnje?

Sicer pa niti ni nek blazen know-how to ... Rabiš sam par strojev ...

Poleg tega so začetni stroški veliki. A misliš da je češnjev les zastonj?



Veliko gdo bi naredil samo kup žagovine in tresk+kak odbit prst...

Kje pa je po tvoje res tist blazen know-how to?

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leseno ohišje: Taurean, 22L (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
41082864 (48066) bluefish
»

Project ARA

Oddelek: Mobilne tehnologije
363880 (2504) Qushaak
»

Firefox OS

Oddelek: Mobilne tehnologije
459045 (7233) SLO_Matej
»

Računalnik za full HD obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
283780 (2831) opeter
»

Popotovanje nekega odsluženega čipa (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
795668 (2834) Geo

Več podobnih tem