» »

Leseno ohišje: Taurean, 22L

Leseno ohišje: Taurean, 22L

Assass1n ::

Se vid da nimaš centralne na drva, les ne vžge kar tako :D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Janac ::

njyngs je izjavil:

Kako je s temperaturo pri lesenih ohišjih (v primerjavi z železnim ohišje in enako količino hladilnih elementov)? Nikogar ne skrbi kako (pre)gretje sistema in potencialni (jap, paranoid parrot) samovžig?


Nekaj sem bral o nekakšnih premazih, ki preprečujejo lesu, da bi se vžgal. Nekaj podobnega kot uporabljajo pri lesenih hišah, kjer je nevarnost samovžiga še večja...

Kako pa si predstavljaš, da bi se les kar vžgal?

njyngs ::

Če se slučajno osnovna plošča kaj z šibicami igra pa ji ena pade dol :))

Zanimalo me je, če je praktično/teoretično sploh možno, da bi prišlo do kakega samovžiga. Samega scenarija se sam ne spomnim

gddr85 ::

čist vse je možno, lahko noro navijaš s slabimi mosfeti in se začnejo žgat, prežgejo plato in vžgejo les :))8-)

Janac ::

No ja, skrajnosti se vedno najdejo :)

Killermode ::

Največji problem so ponavadi sestavljeni računalniki z "garancijo če jih ne odpreš" ker je noter povn praha in se tist lahko vžge. Dokler pa prah spucaš iz računalnika je verjetnost vžiga minimalna skoraj 0%.

Napajalc ::

OMG, pa sej ne moreš z 200 stopinjami bukve zakurt.

Lonsarg ::

Seveda je možno, ampak načeloma samo če katera komponenta ni ustrezno narejena.

Recimo sem imel en 5let+ star 200W napajalnik, ki sem ga pametjakovič jaz uporabil na svojem serverju na podstrehi. Enkrat gledam film in zadeva crkne, pustim 20 minut če bo se samo resetiralo grem na podstreho pogledat in sem imel že kar precej dima, plastika se je žgala, napajalnik je se na tak način pokvaru, da je stopilo matično ploščo sem pa tja z priključki za ohišje vred.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pesimist ::

fire hazard!

Killermode ::

Btw a na rešetki se bodo čevapi pekl gor?

m0LN4r ::

Killermode je izjavil:

Btw a na rešetki se bodo čevapi pekl gor?

Ja normalno, če bo dal notr navitga FX-9590 in CF - R9 390X :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Janac ::

Killermode je izjavil:

Btw a na rešetki se bodo čevapi pekl gor?

very funny indeed! Sicer glede tega še nisem razmišljal, ampak po vsej verjetnosti bom dobil tudi sponzorja ki proizvaja zelo kakovostne nemške žare, prispeval mi bo njihov kit za domače mojstre, ki vključuje grelne palčke katere samo nalepši na grill. Zelo simpl. Boste vidli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

BorutK-73 ::

Jaz imam htpc na leseni deski v lesenem predalu že več kot 2 leti. Imam pa ustrezno prezračevanje. Tako da dokler je zračenje urejeno je možnost za vžig zelo majhna.

dogo ::

Killermode je izjavil:

Btw a na rešetki se bodo čevapi pekl gor?


Nov produkt za cyber čevapčinico. hec

Drugače pa spremljam tole že od štarta in se mi zaenkrat zdi res super, upam da kaj kmalu ponovno vidimo kakšne fotke oz. novice o tem kako napreduje projekt.

Janac ::

kako bi vi zaključili sprednji del? Dodati bi mu pa mogl I/O porte?

Hvala za podporo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

dzinks63 ::

Na netu imaš malo morje variant, preglej vse skupaj in uporabi najustreznejšo, jo izboljšaj in prilagodi svojemu dizajnu.

Map ::

Power button bi dal na spodnjo polovico, verjetno bi kromiran dobro pasal k lesu. I/O porte pa čimbližje vrhu, mogoče celo na strop. Ne bi pa dajal kakih mrežic oz. karkoli podobnega na sprednjo stran, mi je minimalističen in eleganten videz bolj všeč.

Napajalc ::

Lonsarg je izjavil:

Seveda je možno, ampak načeloma samo če katera komponenta ni ustrezno narejena.

Recimo sem imel en 5let+ star 200W napajalnik, ki sem ga pametjakovič jaz uporabil na svojem serverju na podstrehi. Enkrat gledam film in zadeva crkne, pustim 20 minut če bo se samo resetiralo grem na podstreho pogledat in sem imel že kar precej dima, plastika se je žgala, napajalnik je se na tak način pokvaru, da je stopilo matično ploščo sem pa tja z priključki za ohišje vred.


Ne govor bedarij če ne veš kako gre. Lahko pa svojo nevednost razsvetliš in nam narediš posnetek/test s staljenim cinom (200 + stopinj) na bukavi dilci, recmo 30 minut.

dxx ::

Uporabljam lesena ohišja že kakšnih 8 let. Kljub temu, da je kakšna komponenta "odletela", ni še nikoli prišlo do požara...

Lonsarg ::

@Napajalc, Tam kjer gre priključek od napajalnika v plato je blo vse črno in zlepljeno skupaj. Enako je bilo tudi na 20cm oddaljenimi priključku od ohišja, ostalo je bilo vse ok. Ne morem reči, kaj bi se zgodilo na dolgi rok, namreč malo stopljene plastike res še ne pomeni nujno dovolj vročine, da imaš požar.

Kljub temu primeru jaz še vedno sicer pravim da se v praksi ne z tem obremenjevat, imam brez skrbi svoj trenutni serverček v lesu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Janac ::

Dobil sem še Avexirja za sponzorja :)

Mind_Game ::

vsak sponzor pride prav ;) izkušnje z avexir ram-om so odlične
super za navijanje in stabilni
i7 4790K@4.7GHz|NZXT Kraken X41 140|2x Galax GTX980 4GB SOC|8GB 2666MHz|
Asus Maximus VII Hero|120GB/256GB/480GB SSD|SeaSonic M12II 850W EVO 80+|
LG Blu-ray BH16NS40|Corsair Carbide Air 540 White|Logitech G105/G500/Z623

Napajalc ::

Lonsarg je izjavil:

@Napajalc, Tam kjer gre priključek od napajalnika v plato je blo vse črno in zlepljeno skupaj. Enako je bilo tudi na 20cm oddaljenimi priključku od ohišja, ostalo je bilo vse ok. Ne morem reči, kaj bi se zgodilo na dolgi rok, namreč malo stopljene plastike res še ne pomeni nujno dovolj vročine, da imaš požar.

Kljub temu primeru jaz še vedno sicer pravim da se v praksi ne z tem obremenjevat, imam brez skrbi svoj trenutni serverček v lesu.


Če uporabljaš leseno ohišje in imaš nekaj stopljene plastike, to še ne pomeni da se bo bukva vnela pri 200 stopinjah.

Gregor5816 ::

Spremljam tale projekt že nekaj časa, izgleda zelo obetavno. Komaj čakam, da vidim končno verzijo. Kar se pa tiče I/O portov spredaj, bi jaz dal samo tisto, kar najpogosteje rabiš. Meni je zelo všeč minimalističen dizajn (npr. CM silencio ali FD define).

Glede samovžiga pa ne rabiš skrbet. Če lesena hrastova vrata zdržijo 700 stopinj brez da bi se vžgala, potem 100 ali 200 stopinj ne bi smel biti noben problem. Na začetku sem se spraševal, kako bo s temperaturami, ker les ne prevaja toplote, ampak je po slikah videt, da to sploh ne bo problem, ker bo dobro prezračeno.

Janac ::

Hvala Gregor in ostali za support. Nerazumem pa od kje vam 100-200 stopinj v samem ohišju, a govorite o ambientu znotraj ohišja?

Janac ::

Glede portov, se mi najbolj simpl, praktično ter modularno zdi da bi izrezal še eno luknjo na front panelu ter nato naredil ploščico iz na katerem bi bili porti.

Vem, da rabim ogromno časa, preden spet kaj postam ampak mi ne znese kaj dosti prej. Med tednom pridem okoli 4-5 domov, potem seveda nekaj dela za šolo in kaj kmalu ura naraste...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Lonsarg ::

Janac je izjavil:

Hvala Gregor in ostali za support. Nerazumem pa od kje vam 100-200 stopinj v samem ohišju, a govorite o ambientu znotraj ohišja?

Ne govora je bilo o nesreči, ki sem jo jaz opisoval.

Janac ::

Če bo šlo vse po planih naj bi bilo ohišje drug teden izdelano...za ssd in 2,5'' tray sem se odločil dat 3D tiskat.

Map ::

Kaka pa je cena 3D tiskanja? Tray bi lahko dal tudi na laser rezat.

Killermode ::

Kje si bo to možno v živo pogledat?

Janac ::

Zakaj ni noben prišel si Cranberrya ogledat ko sem ga predstavljal na GR?

dj_uro ::

Janac je izjavil:

Zakaj ni noben prišel si Cranberrya ogledat ko sem ga predstavljal na GR?


ker nismo vedli??
vw-klub.si

Janac ::

Sem objavil da bom tam.

dj_uro ::

when & where?
seriously...
vw-klub.si

Janac ::

O seveda sem. In to v za to namenjeni temi :)

https://slo-tech.com/forum/t611506/p468...

Janac ::

Kupu sm 7850 pa blok namestil.

1



2



3



4



5



Upam da so vam všeč fotke. Me pa zanima, kje bi lahko kupil košček sploščenega bakra? Vem, da v tujini, vendar bi raje kje v SLO... Med jedra pa blokom je kak milimeter ali dva praznine in se blok niti ne dotika jedra.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

mihec87 ::

al-cu kamnik? v bistvu rabiš bakren plehec poskusi pri kakih krovcih ipd se najde kak ostanek ustrezna debeline..

Napajalc ::

Tale rob okoli jedra gre z lahkoto stran, pa ga kasneje prilepiš nazaj po potrebi. Bistveno lažje kot delidanje je vse skupaj.

Janac ::

Zakaj bi odstranu rob okoli jedra?

Assass1n ::

še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Napajalc ::

Janac je izjavil:

Zakaj bi odstranu rob okoli jedra?


a se norca delaš?

Ko si delidal procesor, a nisi nič testiral brez IHS?

Janac ::

Napajalc je izjavil:

Janac je izjavil:

Zakaj bi odstranu rob okoli jedra?


a se norca delaš?

Ko si delidal procesor, a nisi nič testiral brez IHS?


Prosim razsvetli me, kako bi odstranitev roba okoli jedra rešila problem?

Napajalc ::

Sem dojel, ti ubistvu delaš maketo in ne model, besedo uzamem nazaj.

m0LN4r ::

Pušo dela.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Janac ::

Napajalc je izjavil:

Sem dojel, ti ubistvu delaš maketo in ne model, besedo uzamem nazaj.

??

Supremacy EVO.

1



2



3



4



5



6

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Napajalc ::

Fotke znaš delat pa delidat, ni kej, ne razumem zakaj bi ti tlaču sljudo med gpu in vodni blok, zgubiš na preformensu, in za nas ki na to gledamo bo potem (oprosti izrazu) samo malo lepša gajbica za kromir.

Janac ::

Napajalc je izjavil:

Fotke znaš delat pa delidat, ni kej, ne razumem zakaj bi ti tlaču sljudo med gpu in vodni blok, zgubiš na preformensu, in za nas ki na to gledamo bo potem (oprosti izrazu) samo malo lepša gajbica za kromir.


V katerem jeziku je to napisano? Google translate mi sicer zazna slovenščino-mislim da je to napaka. Kaj je sljuda??

Razumel sem le da znam ''delat'' fotke, hvala ti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

mihec87 ::

V čem je težava da se blok ne vsede na gpu?

hojnikb ::

Zelo všečn modro-črn kombo. Me likey. Fotke pa itk top.


BTW, kako misliš hladit vrmje in gddr ?
#brezpodpisa

Janac ::

Jih ne mislim :) Itak bo ohišje dovolj prezračeno, navijanja ne bo ipd.

Hvala vsem za komentarje. mihec, rob ni višji od jedra, le distančniki od bloka so za kak milimeter previsoki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moj načrt za bodoče ohišje iz ostankov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223051 (2253) huelz
»

CM 690 II Watercooling (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
12924484 (14583) Janac
»

Prototip ohišja (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9244107 (33977) ingeniero

Več podobnih tem