» »

Problem z grafično kartico

Problem z grafično kartico

Heheheheh ::

Ker je z mojo grafično kartico nekaj narobe, mi računalnik kar naprej ugaša/se resetira/zmrzne.
Kaj bi lahko bil problem pri grafični kartici oz. ali je kak način da se to popravi al prepreči, saj se mi zadnje čase dogaja zelo pogosto.

hojnikb ::

Kristalna krogla v poletni vročini žal ne dela.

Bo treba navest več podatkov.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Poletje dela svoje amd.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Sami ::

Zakaj sumiš, da je sploh grafična? Kakšni so simptomi (artefakti, black ali blue screen, driverji)?

Drugače pa je...kot je rekel hojnikb...kristalna krogla :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Heheheheh ::

100% sem prepričan da se ne pregreva.
Simptomi so kot sem naštel:
Zamrzne, se samodejno resetira, se popolnoma ugasne, občasno tudi blue screen.

Grafična kartica je Amd ATI Radeon HD 5970

konspirator ::

Verjetno temperature.

Napajalnik model ?
cpu ?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

> HD 5970

maš dost močan napajalc ?
#brezpodpisa

Heheheheh ::

Imam 850w napajalnik, mislm da u tem ni problem.
Predvidevam da cpu tudi ni problem

hojnikb ::

850W nam nič ne pove...

znamka, model, moč na 12V ?
#brezpodpisa

NLight ::

Mogoče ni grafična... Meni se je računalnik takole začel obnašat ko sem zamenjal matično ploščo... Zdaj že nekaj mesecev deluje normalno, kaj je bilo narobe pa ne vem... Mogoče kakšen software / driver...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Heheheheh ::

To se mi je začelo dogajat kar naenkrat že nekaj časa nazaj. Ni se zaçelo naprimer za tem ko seem nekaj zamenjal. Zadnje case pa se dogaja vedno bolj pogosto.

Sami ::

Heheheheh je izjavil:

To se mi je začelo dogajat kar naenkrat že nekaj časa nazaj. Ni se zaçelo naprimer za tem ko seem nekaj zamenjal. Zadnje case pa se dogaja vedno bolj pogosto.


Zakaj si prepričan, da je grafična?

Testiraj samo z eno palčko rama (v kolikor jih imaš več), si preveril termperaturo CPU-ja (ne samo predvidevat), poženi crystal disk info in preveri stanje diska.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Seljak ::

Lahko je napajalnik,lahko je marsikaj.Dokler ne bo podal blue screen error kodo,kateri napajalnik in koliko je star,kakšne so temperature procesorja,grafične,...kakšen HDD uporablja,koliko je bad sektorjev in ostalo pač žal ne moremo podati primernega odgovora,rešitve oz.nasveta.Glede zmedenega opisa pa bi najprej posumil,da je riknila ena linija na napajalniku. Sistem se postavi na noge,pri večji obremenitvi pa sistem ugasne,se resetira,... Skratla najdi error kodo in jo tukaj posreduj ali pa jo enostavno vpiši v Google.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

BorutK-73 ::

Heheheheh je izjavil:

To se mi je začelo dogajat kar naenkrat že nekaj časa nazaj. Ni se zaçelo naprimer za tem ko seem nekaj zamenjal. Zadnje case pa se dogaja vedno bolj pogosto.

Imaš sobo klimatizirano? Ce ne, je problem pregrevanje. Notranjost racunalnika je čista, brez prahu?

Heheheheh ::

Soba je klimatizirana, temperature v racunalniku so med 40 in 50°C. Enake probleme sem imel ze pozimi vednar niso bili tako pogosti.
Ko so se problemi zaceli pojavljati sem uporabljal 650w napajalnik In sem tudi sam mislil da je problem v njem, zato sem si od prijatelja sposodil 850w in imel enake probleme.

crniangeo ::

antivirus, disk, ram :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi kar ugaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
452073 (1732) mojo31
»

Ugašanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
131097 (838) Assass1n
»

vrednost računalnika

Oddelek: Strojna oprema
404015 (3089) IvoJan
»

Silent gaming PC do 1500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
657999 (6083) axee
»

GeForce težave, občasno ni slike

Oddelek: Zvok in slika
161403 (1221) CaqKa

Več podobnih tem