» »

Overclock x3220

Overclock x3220

4ever ::

Pozdravljeni! Rad bi overclockal moj procesor xeon x3220, vendar nisem tega še nikoli počel. matična je gigabyte g41m-es2l. Tukaj je še nekaj screenshotov iz cpu-z.



gddr85 ::

hm..višaš fsb in ram freq. spustiš, voltažo po potrebi, pa en soliden cooler, sicer tale matična izgleda švoh za kej stabilnega

4ever ::

Oboje zvišam za koliko? Rad bi prišel iz 2.4 na vsaj 2.8.

lovro535v2 ::

xeoni niso narejeni za overclockat ampak za serverje ,kjer je važna stabilnost zato ga ne boš mogel precej overclockat.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

4ever ::

Niti za 0.4 GHz?

gddr85 ::

navijanje je trial in error dokler ni vsaj nekak stabilno, pač sprobaj, npr. povečaš fsb glede na željeno cpu freq. in potem bo treba najbrž dodat tud mal več voltaže, spet odvisno kaj se da nardit na tej matični

4ever ::

A voltažo je treba nujno povečat, ker sem na internetu bral, da lahko z višanjem voltaže skuriš cpu?

Siddh ::

Povečuješ po najmanjših možnih korakih, dokler ne začne delovati boljše, če pa začne delovati manj stabilno z višjo napetostjo pa pač pustiš.


4ever ::

Za koliko pa naj zvišam voltažo(po koliko na enkrat)?

gddr85 ::

po ene 50mV

alibabar ::

v BIOS-u v meniju "MB Intelligent Tweaker(M.I.T.)" nastavi CPU Clock Ratio na maksimalno - "9", "CPU Host Clock Control" daj na "Enabled" in nastavi "CPU Host Frequency" (FSB) iz 266MHz na 333MHz, voltažo CPU pusti na "AUTO" in probaj "bootat". Procesor je ekvivalent C2Q Q6600 (rev. G0) zato, bi brez problema moral delovati na 3GHz (333x9). Verjetno boš moral tudi spustiti delilnik RAM-ov (System Memory Multiplier - SPD). Preiskusi in poročaj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alibabar ()

4ever ::

Kaj pa naredim, če se mi prikaže BSOD?

alibabar ::

Ugasni in ponovno prižgi. Če to ne pomaga resetiraj BIOS.

4ever ::

Kako pa se resetira BIOS?

gddr85 ::

baterijo vzameš ven oz jumper prestaviš, če obstaja

Isotropic ::

xeonov se sploh ne da overclockat.
mislim da jim lahko za par mhz FSB dvigneš, sam bo hitro nestabilen. povišaj turbo bin na max., če se da.

4ever ::

Tisto okroglo baterijo iz matične?

gddr85 ::

če greš gledat splet, se stvar navije tud na 3.2/3.5ghz, je pa podoben q2 quadu

ja tisto okroglo baterijo, ven za ene 5-10sec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

alibabar ::

Izklopiš računalnik (potegneš kabel iz vtičnice), zraven gumb-baterije na matični plošči imaš dve nogoci (jumper "CLR_CMOS") ki ju moraš spojiti za par sekund. Če nimaš nobenega "jumperja" si pomagaj z ravnim izvijačem. Če ne gre drugače pa odstrani baterijo za kakšnih 5-10 minut in jo nato spet vstavi.

4ever ::

Se pravi, če vzamem baterijo ven, se bi BIOS resetiral tako kot je bil na začetku?

gddr85 ::

da, samo prej še izklopiš pc iz vtičnice

alibabar ::

Isotropic je izjavil:

xeonov se sploh ne da overclockat.
mislim da jim lahko za par mhz FSB dvigneš, sam bo hitro nestabilen. povišaj turbo bin na max., če se da.


To pa ne bo držalo:
Dokaz

4ever ::

Sem dal 9 in 333, vendar se računalnik zažene, dela 5 sekund in se izklopi. Naj dam baterijo ven?

gddr85 ::

če ne boota v bios, baterijo ven, drugač pa povečaj voltažo oz zmanjšaj fsb

alibabar ::

Resetiraj BIOS in nastavi ponovno tako kot prej. Nato "PCI Express Frequency (Mhz)" nastavi iz "Auto" na 100 ali 101. Poglej kako ti nastavi hitrost RAM-ov (System Memory Multiplier (SPD)).

4ever ::

N koliko pa naj zmanjšam fsb?

m0LN4r ::

Ne pozabi Intel burn test.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

4ever ::

Ne bom pozabil, vendar me zanima na koliko naj znižam fsb?

gddr85 ::

npr. na 300

4ever ::

Bom poskusil

4ever ::

No, tudi 300 ne dela. Verjetno se ga ne da overclockat?

gddr85 ::

boš moral najbrž mal voltažo povečat na northbridge in tudi cpuju, spet to je testiranje in si moraš vzet čas in sprobat

4ever ::

Tega nisem še nikoli počel, zato voltaže ne bom tikal. Če bo kdo kdaj v Novi Gorici, naj me kontaktira. :)

BorutK-73 ::

Moj nasvet, glede na to da ne veš kako se bios resetira in osnove, ne navijaj.

Seljak ::

Moj nasvet pa je,naj si(predvidevam) fant prebere osnovne pojme navijanja,kaj pomenijo kratice,...in potem lepo počasi sprobava to kar se je naučil iz gradiva. Računalniki so dejansko dan danes narejeni tako,da če delaš po korakih,spremljaš temperature,testiraš se nima kaj zgoditi,saj se prej sistem obesi,preden bi kaj skuril.

lovro535v2 ::

z overclockanjem xeon procesorjov imajo še dobri overclockerji problem ker ta procesor ni unlockan in ni narejen za overclockat ampak za čim večjo stabilnost če imaš možnosti dobi kak drugi procesor se pa da overclockat tudi xeon tako je linus overclockav 4500$ vreden 18 jerdni 36 nitni procesor .
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FSB overclocking

Oddelek: Navijanje
141645 (1508) dottor
»

Intel pentium dual core e2200 navijanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1265580 (4598) anzel26
»

Overcloking moje konfiguracije, prosim za pomoč!

Oddelek: Navijanje
191700 (1380) particle
»

Intel Core 2 Duo E4300 naviti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
585929 (4876) wethepeople
»

overclockanje

Oddelek: Navijanje
101344 (1069) yoystick

Več podobnih tem