» »

Radar - Brdo/Koseze

Radar - Brdo/Koseze

ikeaikea ::

Opazil sem, sicer iz obeh smeri, majhne kamere, če se spustim po obvoznici mimo Brda proti Kosezam oz. proti Šentviškem predoru na tisti dolgi ravnini. In me zanima ali so to novi radarji, in če, koliko je omejitev po tisti ravnini.

solatko ::

Počasi se bo treba začet omejitve držat.
Delo krepa človeka

jype ::

ikeaikea> koliko je omejitev po tisti ravnini.

Piše ti na prometnih znakih.

solatko ::

Kdo pa danes še ima čas gledat znake, skoraj vsi vozijo na pamet in večina jih ve, kam imamo namen peljat, zato se smerokazov, skoraj ne uporablja več, tista roka za napačno smer, pa je pozdrav turističnih agencij, turistom.8-O
Delo krepa človeka

mat xxl ::

100 km / h vsaj v smeri proti predoru.....

ikeaikea ::

omejitev 100km/h se začne pri tisti veliki elektronski tabli, pred tem je 130, ta je tudi tista kamera, zanima pa me, če je radar...

pisco ::

ikeaikea je izjavil:

Opazil sem, sicer iz obeh smeri, majhne kamere, če se spustim po obvoznici mimo Brda proti Kosezam oz. proti Šentviškem predoru na tisti dolgi ravnini. In me zanima ali so to novi radarji, in če, koliko je omejitev po tisti ravnini.



Ali misliš na tole napravico?

ikeaikea ::

pisco je izjavil:

ikeaikea je izjavil:

Opazil sem, sicer iz obeh smeri, majhne kamere, če se spustim po obvoznici mimo Brda proti Kosezam oz. proti Šentviškem predoru na tisti dolgi ravnini. In me zanima ali so to novi radarji, in če, koliko je omejitev po tisti ravnini.



Ali misliš na tole napravico?




Ni taka škatla, na drogu sta res dve majhni škatlici, ne take kot so ponavadi pred predori, ampak veliko manjši.

DrSergioDJ ::

Tole misli

 radar?

radar?

...

Dejan99 ::

Verjetno števci prometa.

Dr_M ::

Ce je radar, more bit tudi znak nekje prej.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

solatko ::

Delo krepa človeka

ikeaikea ::

DrSergioDJ je izjavil:

Tole misli

 radar?

radar?



Točno to!

solatko ::

Morda pa je to DARS-ova kamera za spremljanje dogajanja na cesti. Se je že kdo pozanimal?
Delo krepa človeka

borisk ::

pisco je izjavil:


Ali misliš na tole napravico?



in ti si šou ustavit na odstavni pas za tole sliko? zakaj nisi rajši počakal še na kak mađžarski šleper?

dj_uro ::

Tale zadnja slika je na relaciji sentviski predor-smartno, kaksnih 100m pred izvozom lj smartno;

Tista na drogu pa je na relaciji sentviski predor- lj brdo (lesnina in teh.park) pribl. na sredini izvoza lj brdo
vw-klub.si

dady ::

borisk je izjavil:

pisco je izjavil:


Ali misliš na tole napravico?



in ti si šou ustavit na odstavni pas za tole sliko? zakaj nisi rajši počakal še na kak mađžarski šleper?


In kaj je ta naprava? Se dnevno vozim tam pa me že nekaj časa zanima kaj sploh je to..

pisco ::

borisk je izjavil:

pisco je izjavil:


Ali misliš na tole napravico?



in ti si šou ustavit na odstavni pas za tole sliko? zakaj nisi rajši počakal še na kak mađžarski šleper?



Kje sem izjavil, da je to moja slika in da sem to jaz slikal?

Payk ::

He he.
Smo se ravno danes na firmi "prerekali" koliko je tam sploh omejitev.

Torej prihajamo iz primorske oz južne obvoznice, je omejitev 80 (ovinek), nato ni preklica te omejitve do elektronske table nad voziščem, ki omejuje na 100 (ko deluje, sem dobil info, da ne sveti vedno).

Eden pravi da je 130, ker so zelene table, drugi da je 80 do odcepa za brdo potem naprej 130, tretji da je 80 do elektronske nad voziščem , potem 100.


Sem se že spraševal koga naj pokličem, da nam to razčisti (policijo ;), dars, eno avtošolo).

Pa to, smo dokaj mlad kolektiv, pa ne vemo koliko tam peljat, kako šele strejši, tujci...

Heavy ::

Kot sem gledal je tam omejitev 130.



http://www.delo.si/assets/media/picture...
#TeamFelix

smacker ::

Pokličite avtošolo in vrnite izpit. Če se pelješ mimo in ne veš kolk je omejitev, pol se z busom vozi raje.

DOOM_er ::

smacker je izjavil:

Pokličite avtošolo in vrnite izpit. Če se pelješ mimo in ne veš kolk je omejitev, pol se z busom vozi raje.


tole, če neveš kdaj in kako omejitve veljajo potem res nima smisla da se voziš
Robots will steal your job. But that's OK

Payk ::

Da ne bomo pametni, ane smacker.

1. To kar je heavy pripel je od leta 2012 (...dia/picture/20120210/0210__Obvoznica.jpg?rev=1)

2. Po moji logiki, je tam omejitev 80 (torej pred ovinkom je 80, naprej jaz spremembe ne vidim, ali pa sem slep), če pa ni, pa naj mi en pameten razloži zakaj ne.

lp

Iskraman ::

Zakon o varnosti cestnega prometa opredeljuje križišče kot prometno površino, ki nastane s križanjem ali združitvijo dveh ali več cest v isti ravnini.


Pred ovinkom je omejitev 80, za ovinkom pa združitev dveh cest, kar velja kot križišče. Za križiščem se posebna omejitev hitrosti razveljavi. Torej je omejitev 130.

smacker ::

Jaz ne vem kaj ni jasno... Splošna omejitev je 130 (zelene table). Znak 80 zmanjša splošno omejitev, teh 80 pa velja do:
1. znaka za konec omejitve (bel krog z črnimi poševnimi črtami za tiste ki ne poznate CPP) - dalje 130
2. do naslednjega križišča/razcepa/uvoza - dalje 130
3. znaka za drugačno hitrost - dalje tolko kot je napisano na znaku
Boš zdaj znal ugotovit, do kje velja tistih 80?

Payk ::

Bom, hvala lepa. :)

Glede tega, da velja omejitev do uvoza/izvoza nisem bil prepričan, ja.

Sem delal izpit pred 17 leti, tako da...

Srečno vsem.

stara mama ::

Ja, težko je peljat točno po omejitvi a, če vsi drugi dirjajo hitreje mimo!

Ashrack ::

Dr_M je izjavil:

Ce je radar, more bit tudi znak nekje prej.

To da za radar naj bi pred tem bilo potrebno opozorilo sem ze tu zasledil:
http://www.natv-rld.si/varnostna-razdal...

Je res kaj na tem?
....

stara mama ::

Ahhh spet ena reklama za radar detektor...
Policaj ko te meri ti tud ne postavi prej table, zakaj se zdaj zanašat na to?
Še najmanj problemov imaš, če res voziš po omejitvi.

smacker ::

Kakorkoli obrneš.. ko dobiš na dom sliko, ti noben izgovor ne pomaga več. Časi ko si policaja zajebaval kje ma kapo, so mimo. Tak da na table se jaz ne bi zanašal, kot omenjeno te lahko zmeri s pištolo ali provido.

paraboŁa ::

ikeaikea je izjavil:

DrSergioDJ je izjavil:

Tole misli

 radar?

radar?



Točno to!

Tudi sam sem se ravno zadnjič spraševal če je to radar ali ne. In omejitve na tem delu so res bizarne. Običajno 100, tam 80 in sem bil precej zmeden glede tega. No če je 80 me je sigruno poknil, ker sem vozil 100 :D

smacker ::

To je pa darsova vrtljiva kamera. Jih je kar precej po avtocestah: http://www.dars.si/Vsebina/Mapa.aspx?a=...

Heavy ::

smacker je izjavil:

To je pa darsova vrtljiva kamera. Jih je kar precej po avtocestah: http://www.dars.si/Vsebina/Mapa.aspx?a=...



Nope, te kamere na linku so drugje, kakor omenjeni dve.
#TeamFelix

Arctander ::

Da ne boste preveč ugibali ... tole poglejte, na sredini strani je celo live stream: http://www.cestel.eu/

next3steps ::

smacker je izjavil:

Pokličite avtošolo in vrnite izpit. Če se pelješ mimo in ne veš kolk je omejitev, pol se z busom vozi raje.

No ja, ni ravno tako. Ko se peljem proti enemu izmed večjih mest v Sloveniji, večkrat naletim na ceste, kjer je postavljena tabla za omejitev hitrosti. 10 metrov za tablo je seveda križišče. 100 metrov za verjetno že 5 križiščem od table za omejitev pa stoji tabla za konec omejitve.

In potem se primem za glavo, navrem radio in odšibam dalje.

branc ::

OrkAA ::

Zanimivo, ja. Dost bolj fancy in napredna naprava kot smo sprva mislili. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stacionarni radar

Oddelek: Na cesti
387496 (5322) Mare2
»

Radar me je ujel in slikal

Oddelek: Loža
4511437 (9900) Valvoline
»

DARS nadzorni center, posnetki kamer

Oddelek: Loža
427105 (6125) dejanslo

Več podobnih tem