» »

Tušmobil - graja; kupiš telefon, telefona ni

Tušmobil - graja; kupiš telefon, telefona ni

«
1
2

sthep ::

Pri tušmobilu se mi je v začetku junija izteka naročnina.
Pri podaljšanju naročnine sem se odločil, da vzamem nov telefon. Ker telefona v poslovalnici takrat niso imeli, so mi ga rezervirali in dejali, da bo telefon v nekaj dneh pri njih. Telefon je bil takrat na voljo tudi v drugih oddaljenih poslovalnicah, vendar se nisem nisem odločil, da ga grem takoj iskat.

No, sedaj je mimo že skoraj 1 mesec in telefona še vedno ni. V poslovalnici pravijo, da bom telefon zagotovo prejel, nimajo pa nobene informacije kdaj. Tudi na tušmobilovem klicnem centru nimajo informacij kdaj bodo dobili omenjene telefone, če spoh. Pogodba, aneks se podpiše po prejetju telefona.

Zdi se mi, da bi kot kupec moral vedet, kaj se dogaja s pošiljko oz. bi moral vsaj približno vedeti kdaj lahko telefon pričakujem. V nasprotnem primeru gre za čisto nategovanje čakajočih kupcev.

Poraja se mi vprašanje, koliko časa največ lahko kupec čaka na pošiljko?
To je tako nekako, kot če bi kupil nov PC in ga dobil čez eno leto, cena pa bi mu vmes padla za pol.

king67 ::

Največ boš naredil, če boš menjal operaterja.

lp,
king67

Sami ::

Pa je izbrani telefon trenutno na voljo v drugih poslovalnicah? V tem primeru lahko zahtevaš, da ti ga dostavijo v željeno poslovalnico...to je ponavadi standardna praksa mobilnih operaterjev (Simobil, Telekom,...).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

sthep ::

Ne, telefon v dugih poslovalnicah ni vec na voljo. Resno ramisljam o menjavi operateja. Ob takem odnosu tusmobila do kupca me potrplenje mineva.

Machete ::

Nevem kaj delaš doktorat. Če želiš točno ta telefon, ga pejd iskat tja kjer ga imajo, ali pa se zmeni da če ga ne zrihtajo do tega in tega, pač ne boš podaljšal. Ali pa vzemi drug telefon. Ali pa pojdi drugam, saj je teh operaterjev že kot listja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sthep ::

Gre se za odnos. Ko vzames telefon ti recejo, da bo cez par dni. Po enem tednu, mesecu pa nihce nic vec ne ve.

Lonsarg ::

Jah to je hudič če zmanjka telefonov ja. Da te potolažim, jaz nabavljam iz tujine pa sem tudi nazadnje Lumo 930 čakal 3 tedne, pač štacune so v nemilosti dobaviteljev. Res bi pa lahko prodajalec namesto 3 dni rekel "3 dni, razen če jih prej ne zmanjka". Ampak to so pač prodajalci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ahac ::

Ni čudno, da se trg ne more normalno razvijat, če pa folk v operaterju primarno vidi dealerja poceni telefonov in ne ponudnika storitev...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BorutK-73 ::

king67 je izjavil:

Največ boš naredil, če boš menjal operaterja.

lp,
king67

OP-ju predlagaš da menja operaterja takoj po podaljšanju 2 letne pogodbe?
Tuš mobil je čist ok operater. Seveda se najdejo problemi, kot pri ostalih operaterjih.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Meni nikoli ne bo jasno, kako se lahko se vedno pustite nategovati s strani Tusmobila. Malo pobrskajte po forumu, koliko tem o pritozbah je ze bilo. Tusmobil je zanic, ker ima stranke, ki se jim pustijo j... v glavo. Ce jih ne bi imel, ga ze dolgo ne bi bilo vec.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

king67 ::

BorutK-73 je izjavil:

king67 je izjavil:

Največ boš naredil, če boš menjal operaterja.

lp,
king67

OP-ju predlagaš da menja operaterja takoj po podaljšanju 2 letne pogodbe?
Tuš mobil je čist ok operater. Seveda se najdejo problemi, kot pri ostalih operaterjih.


Če ena pogodbena stranka ne izpolni svojega dela obveznosti, druga od pogodbe lahko odstopi. Simple as that.

lp,
king67

Assass1n ::

Demon mene nič ne jebejo in sem zadovoljna stranka že 5+ let ;)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

[D]emon ::

Potem imas pa zelo nizke standarde, al' pa niti opazis ne, da te.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Dr_M ::

Eni so za pest drobiza pripravljeni naredit marsikaj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

Ker so pa drugi operaterji, ki stanejo malo več kot pest drobiža kej bolši, ko pride do odnosa...
#brezpodpisa

broken/link ::

Jaz uporabljam tušmobil in vsa odnos, ki sm ga potreboval je bil, ko sem sklenil pogodbo cca 4leta nazaj. od takrat plačujem vsak mesec kot smo se dogovorili po pogodbi in niti centa več, tako da niti ne potrebujem "odnosa" od operaterja.

kar se pa standardov tiče - odvisno kaj rabiš in za kakšno ceno.

sismi ::

broken/link je izjavil:

Jaz uporabljam tušmobil in vsa odnos, ki sm ga potreboval je bil, ko sem sklenil pogodbo cca 4leta nazaj. od takrat plačujem vsak mesec kot smo se dogovorili po pogodbi in niti centa več, tako da niti ne potrebujem "odnosa" od operaterja.

kar se pa standardov tiče - odvisno kaj rabiš in za kakšno ceno.


Podpis ista situacija primeni

sthep ::

@sismi, broken/link....nekaj let je bilo tudi pri meni vse ok.

Malo sem preveril katero altrnativno bi lahko izbral. Žal v spletni trgovini ni na voljo noben od sledečih: LG L BELLO, Sony Xperia M2 AQUA, HTC Desire 320, Nokia Lumia 530, Sony Xperia E4,Samsung Galaxy Xcover 2. V cenovnem rangu, ki ga iščem ni enega telefona. Po poslovanicah nisem preveral.
Kot sem že prej napisal, pogobe še nisem podpisal.

Će prodajaš telefon in ne veš kdaj bo dobavljen, bi moral na to opozoriti. To bi moralo biti samoumevno vsem operaterjem.

krucymucy ::

[D]emon je izjavil:

Meni nikoli ne bo jasno, kako se lahko se vedno pustite nategovati s strani Tusmobila. Malo pobrskajte po forumu, koliko tem o pritozbah je ze bilo. Tusmobil je zanic, ker ima stranke, ki se jim pustijo j... v glavo. Ce jih ne bi imel, ga ze dolgo ne bi bilo vec.

Jaz imam pa ravno s tusem najboljse izkusnje. Kaj bomo pa sedaj?

noraguta ::

[D]emon je izjavil:

Potem imas pa zelo nizke standarde, al' pa niti opazis ne, da te.

Pol pa ne porajtam. Mot me ne.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

šernk ::

odnos se ocenjuje ko ti njih rabiš in ne oni tebe. in tu je vsaj zame telekom klasa zase ali pa imam le to srečo da se toliko spoznam na zadeve, da preskočim njihov PR in gre zadeva pravim tehnikom, ker v povprečju ko kličem na njihovo pomoč jaz njih usmerjam kaj naj preverijo in takrat je itak odgovor: bomo posredovali naprej in vas bodo kontaktirali (tako smo rešili problem z nedostavljanjem MMSov v enem dnevu, klic na njihovo podporo, povedal kaj se dogaja jim povedal kdaj so bili MMSi poslani in niso prišli do mene in naj pobrskajo če uspejo kaj odkrit. Na podpori so po začetnem PR stuffu nakladanja, ko sem dejal da je morda težava z hardwersko opremo rekli da bodo posredovali naprej in me bodo tehniki poklicali. Čez 5 ur dobim povratni klic od tehnika: Iz vašega aparata dobimo napako ob poskusu dostave, 2 možnosti sta zanič SIM kartica ali pa problem z vašim aparatom, pojdite v najbližji center da vam preventivno zamenjamo SIM kartico, drugače bo treba dat mobitel na servis)

študentov na liniji se pač ne da ocenjevat, ker imajo itak naučen postopek in v resne zadeve sploh nimajo vpogleda, zato če kaj ne dela pač vztrajaš da naj preverijo pravi tehniki.

also: jaz 1 mesec ne mislim čakat da mi dobavijo mobitel, po enem tednu pošljem vse nekam in prenesem vso zadevo drugam. daj mi realno obljubo, če bo drug dan mobitel na voljo pričakujem da bo v dveh dneh maksimalno na voljo. Ponavadi počakam take zadeve čez vikend, če na ponedeljek zadeve ni jo lahko v torek prodajo za 50% cene komu drugemu. Tudi aneks in kaj vse še se da izpodbijat, če zadeva ni izpeljana kot je treba. ampak spet se ne smeš obrnit ob prvem: to pa ni mogoče veste.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pyromanic ::

sthep je izjavil:

@sismi, broken/link....nekaj let je bilo tudi pri meni vse ok.

Malo sem preveril katero altrnativno bi lahko izbral. Žal v spletni trgovini ni na voljo noben od sledečih: LG L BELLO, Sony Xperia M2 AQUA, HTC Desire 320, Nokia Lumia 530, Sony Xperia E4,Samsung Galaxy Xcover 2. V cenovnem rangu, ki ga iščem ni enega telefona. Po poslovanicah nisem preveral.
Kot sem že prej napisal, pogobe še nisem podpisal.

Će prodajaš telefon in ne veš kdaj bo dobavljen, bi moral na to opozoriti. To bi moralo biti samoumevno vsem operaterjem.


Že naslov ki si napisal, kupiš telefon, telefona ni, je večjo zavajanje kot ga imajo mobilni operaterji, saj nisi ničesar kupil.
In kolikor jaz razumem kar si povedal je, hotel si nek X telefon, ki ga ni bilo na zalogi pri tvoji najbližji poslovalnici in ker si ti ni dalo drugam si raje rekel naj naročijo telefon zate.
In ker je povpraševanje večje kot ponudba so zdaj oni krivi , ker ti niso dostavili v dneh 2. Če ti je garantiral ta rok, potem je res prodajalčeva krivda.
Na netu imajo tisto kar imajo v skladišču, in je možno da ga imajo še v drugih poslovalnicah. Ampak tega tudi nisi preverjal.
Bi ti pa samo svetoval, preden zamenaš operaterja se pozanimaj, da drugje imajo telefon, da ne bo naslednja tema, sem šel na simobil/mobitel ampak telefona ni.

Zlate ::

Na začetku sem bil pri Telekomu, po nekaj letih prešaltal na Simobil in ponovno po nekaj letih prešaltal na Tušmobil.

Iskreno - vsi pogrnejo pri odnosu do stranke, zato svetovati nekomu, da naj menja operaterja zaradi odnosa je smešno. Je pa dejstvo, da pri Tušmobilu za ta odnos plačam najmanj, torej je zame namanj slab operater. Drugi niso nič boljši, zatorej nimam razloga, da bi zamenjal operaterja in plačal več. Preprosto.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Epialt ::

Pyromanic je izjavil:


Že naslov ki si napisal, kupiš telefon, telefona ni, je večjo zavajanje kot ga imajo mobilni operaterji, saj nisi ničesar kupil.
In kolikor jaz razumem kar si povedal je, hotel si nek X telefon, ki ga ni bilo na zalogi pri tvoji najbližji poslovalnici in ker si ti ni dalo drugam si raje rekel naj naročijo telefon zate.
In ker je povpraševanje večje kot ponudba so zdaj oni krivi , ker ti niso dostavili v dneh 2. Če ti je garantiral ta rok, potem je res prodajalčeva krivda.
Na netu imajo tisto kar imajo v skladišču, in je možno da ga imajo še v drugih poslovalnicah. Ampak tega tudi nisi preverjal.

Pri mojemu očetu je bilo takole:
Telefon bo tukaj v roku enega tedna. Izrečeno dne 05.06.2015
V petek 26.06.2015 mu je poču film in jim je šou zatežit.
Respond: Ja, to je pa res čudno. A bi mogoče kateri drugi telefon?
Sam veste, tega, tega, tega, tega in tega ni na zalogi, bo treba počakat.
Bodo v roku enega tedna.
Prokleti nateguni.

Cveto ::

Če prav razumem aneks še ni podpisan (saj ne more biti, razen če je bil hkrati plačan telefon)? Se pač vzame drug telefon, itak gre bolj za "pofl" klaso in je vseeno (razen če si se iz nekih neracionalnih napičil prav na enega).

Epialt ::

Cveto je izjavil:

razen če si se iz nekih neracionalnih napičil prav na enega

Želel si je najprej en drug telefon in ker ga niso mel so mu priporočal tega.
Pa čaki, dej ti men definiri neracionalno željo, če govorimo o telefonih, ki jih nudi operater.
Tudi če bi bil XYX telefon za YXY potrebe ( kar ni ), kaj to briga tebe ali njih.
Če ga na veliko oglašujejo, ga morajo imeti.
New info: Bila sva ravnokar na kavi in pravi, da so mu v petek povedali, da je še 7 ljudi pred njim za ta telefon ( rezervacije ).
WTF resno. Če že posluješ tako, vsaj poveš... ne pa da pustiš ljudi par tednov čakat in pol pričakuješ da bojo mirno čakali in razumeli kako jih nateguješ.

sthep ::

@Pyromanic....preberi raje še enkrat...ko sem kupoval telefon je bilo rečeno, da telefona v tej poslovanici ni, v drugih oddaljenih pa so. Naj po tem sklepam, da ga ni na zalogi?
Če rečejo, da bo telefon v parih dneh, sem potem jaz kriv ker ga po enem mesecu ni?

Podobna zgodba kot je že Epialt napisal.
Bi vzel tudi podoben telefon pa nobenega ni na zalogi. Je za počakat...

facepalm ::

ne se obremenjevat z njimi. razveljavi pogodbo in se sprehodi do drugega operaterja in bos imel zeljen telefon se danes (z malo visjo narocnino).

ahac ::

Ali pa kupiš telefon v prosti prodaji, ne podpišeš nobenega aneksa in potem nisi vezan na operaterja (tam pa plačuješ samo za storitve, ki jih dobiš).
Seveda na začetku plačaš več, ampak imaš pa telefon pa nobenih obvez do operaterja.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Thuban ::

sthep je izjavil:

Ne, telefon v dugih poslovalnicah ni vec na voljo. Resno ramisljam o menjavi operateja. Ob takem odnosu tusmobila do kupca me potrplenje mineva.


ne razmišljaj. stori.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

sthep ::

Ja, tako nekako. Zgodba pri njih je zaključena.

Heavy ::

ahac je izjavil:

Ali pa kupiš telefon v prosti prodaji, ne podpišeš nobenega aneksa in potem nisi vezan na operaterja (tam pa plačuješ samo za storitve, ki jih dobiš).
Seveda na začetku plačaš več, ampak imaš pa telefon pa nobenih obvez do operaterja.



Če se gre primerjati cene npr. pri Mobitelu (vezava 2 leti) in na ceneje.si za večino aparatov so te razlike minimalne.

jusv ::

Če bi ti bilo v interesu prit do mobilnika bi šel v drugo poslovalnico (kjer so imeli) ali pa bi po tednu dni poklical ter jih prosil naj pohitijo s tvojim telefonom. Sedaj po mescu dni pa kar iz včeraj na danes pa ti ga noben operater nebi pričaral v petih minutah. Saj razumem, da dolgo traja, ampak tako pač je če si zaželiš telefon, ki ga nihče nima ali je razprodan.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Dr_M ::

hojnikb je izjavil:

Ker so pa drugi operaterji, ki stanejo malo več kot pest drobiža kej bolši, ko pride do odnosa...



Kar se mene in ljudi okoli mene tice, je.
In za pest drobiza mislim na razliko med velikimi salabajzerji in manjsimi salabajzerji.
Napake se itak dogajajo, dobre in slabe loci samo to, kako jih resujejo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

stara mama ::

Čudno, da jaz nimam problemov s tušmobilom.

Aja, uporabljam samo njihove storitve, telefone kupujem drugje, ker je računica ;)

unix ::

sthep je izjavil:

Pri tušmobilu se mi je v začetku junija izteka naročnina.
Pri podaljšanju naročnine sem se odločil, da vzamem nov telefon. Ker telefona v poslovalnici takrat niso imeli, so mi ga rezervirali in dejali, da bo telefon v nekaj dneh pri njih. Telefon je bil takrat na voljo tudi v drugih oddaljenih poslovalnicah, vendar se nisem nisem odločil, da ga grem takoj iskat.


Sam sem mnenja, da je napaka tako na tvoji kot na prodajalčevi strani. Namreč kot si napisal so imeli telefon kot si ga želiš v neki XY Tušmobil poslovalnici. Vendar ti je verjetno le-ta poslovalnica predaleč, ali pa kaj drugega. Vsekakor bi lahko povprašal prodajalca če lahko pošljejo telefon iz XY poslovalnice k tvoji poslovalnici. Običajno ni to noben problem in nihče ne kompicira oz. je to že običajna praksa...
Prodajalčeva napaka je po mojem mnenju samo ta da te ni opozoril na to možnost da lahko telefon pošljejo iz ene v drugo poslovalnico, v kolikor mu pač nisi ti dal tega predloga.

mihec87 ::

Sedaj je krivda op po mnenju nekaterih....OP je "kriv" samo toliko da je v dobri veri čakal 1 mesec in se držal tistega kar je podpisal in plačal...

Iz teksta op-ja je razbrati
1.Telefon je bil v drugi poslovalnici
2.Dali so možnost da ga sami rezervirajo in dobavijo..

Zakaj bi se sam vozil čez pol slovenije, če so obljubili oz zagotovili da bo telefon v parih dneh pri njih. Zakaj če se po parih dneh vidi da se telefona ne da dobit, ne pokliče in se opraviči in razloži situacijo ter se najde skupna rešitev...

unix je izjavil:

sthep je izjavil:

Pri tušmobilu se mi je v začetku junija izteka naročnina.
Pri podaljšanju naročnine sem se odločil, da vzamem nov telefon. Ker telefona v poslovalnici takrat niso imeli, so mi ga rezervirali in dejali, da bo telefon v nekaj dneh pri njih. Telefon je bil takrat na voljo tudi v drugih oddaljenih poslovalnicah, vendar se nisem nisem odločil, da ga grem takoj iskat.


Sam sem mnenja, da je napaka tako na tvoji kot na prodajalčevi strani. Namreč kot si napisal so imeli telefon kot si ga želiš v neki XY Tušmobil poslovalnici. Vendar ti je verjetno le-ta poslovalnica predaleč, ali pa kaj drugega. Vsekakor bi lahko povprašal prodajalca če lahko pošljejo telefon iz XY poslovalnice k tvoji poslovalnici. Običajno ni to noben problem in nihče ne kompicira oz. je to že običajna praksa...
Prodajalčeva napaka je po mojem mnenju samo ta da te ni opozoril na to možnost da lahko telefon pošljejo iz ene v drugo poslovalnico, v kolikor mu pač nisi ti dal tega predloga.


Ja saj točno to so se zmenili da bojo rezervirali in dobavli v parih dneh-po pravici, če bo iz skladišča ali druge poslovalnice ni ravno v domeni kupca.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

sthep ::

V pojasnilo še enkrat.
Telefon je bil takrat na voljo v drugi oddaljeni poslovalnici. Ker mi je prodajalec dejal, da bo telefon pri njih v parih dneh, se pač nisem obremenjeval in ga naročil-rezerviral v dobri veri, da ga bom takrat tudi dobil. Kako in na kakšen način naj bi ga dobavili pač ni moj problem.

Kasneje sem prek tušmobilovega klicnega centra izvedel, da so bili za dotični telefon premiki znotraj trgovin prepovedani (najbrž tudi za ostale). Ker jih na zalogi tudi ni bilo dovolj ali jih sploh ni bilo, sem bil očitno že takoj preusmerjen na čakalno listo. O tem me seveda ni nihče obvestil.

mitja73 ::

Kater mobi pa sploh si izbral, k ne najdem da bi sploh bilo kje omenjeno ?

šernk ::

Sam sem mnenja, da je napaka tako na tvoji kot na prodajalčevi strani. Namreč kot si napisal so imeli telefon kot si ga želiš v neki XY Tušmobil poslovalnici. Vendar ti je verjetno le-ta poslovalnica predaleč, ali pa kaj drugega.


seveda sedaj je njegova napaka... če so mu rekli da bodo mobitel dobili v parih dneh mora bit v parih dneh ane! vse ostalo je šalabajzersko.

pri mojem prenosniku je bila tudi moja napaka da se iz big banga v Novi Gorici nisem zapeljal v Mursko Soboto, ker tam so imeli 2 prenosnika ki sem želel na zalogi? skratka 200 eur bom zapravil za bencin da pridem do 700 eur vrednega prenosnika, ki mi je bil obljubljen da ga bodo potegnili iz Murske Sobote v roku 2 dni (za takoj naslednji dan sem bil prepozen, ker je pač zadeva že šla naprej za tist dan).

danes imamo napredne internetne programe, ki skrbijo za zalogo praktično samodejno, imamo 10293 mobitelov, telefonov in kaj vem še kakšnih načinov komunikacije tako da bi morale biti zadeve med poslovalnicami dogovorjene v roku 1 ure (v eni uri boš že dobil enega na telefon).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

radmannsdorf ::

telefon kupi v prosti prodaji, pa je.

Glugy ::

To da so rekl da ga bo v parih dneh dobil je zavajanje. In za to zavajanje mora nekdo odgovarjat.

lukaz ::

šernk je izjavil:

tako smo rešili problem z nedostavljanjem MMSov v enem dnevu, klic na njihovo podporo, povedal kaj se dogaja jim povedal kdaj so bili MMSi poslani in niso prišli do mene in naj pobrskajo če uspejo kaj odkrit. Na podpori so po začetnem PR stuffu nakladanja, ko sem dejal da je morda težava z hardwersko opremo rekli da bodo posredovali naprej in me bodo tehniki poklicali. Čez 5 ur dobim povratni klic od tehnika: Iz vašega aparata dobimo napako ob poskusu dostave, 2 možnosti sta zanič SIM kartica ali pa problem z vašim aparatom, pojdite v najbližji center da vam preventivno zamenjamo SIM kartico, drugače bo treba dat mobitel na servis


Do posredovanja bi prišlo tudi brez tvojega usmerjanja, edino pred tem bi izvedeli ali je telefon kriv ali ne. Tist "PR stuff" je tam z razlogom. Rajši porabiš 2min da pokriješ osnove, kot da po pol ure ugotoviš, da kje kakšna kljukica manjka...

detroit ::

BorutK-73 je izjavil:

king67 je izjavil:

Največ boš naredil, če boš menjal operaterja.

lp,
king67

OP-ju predlagaš da menja operaterja takoj po podaljšanju 2 letne pogodbe?
Tuš mobil je čist ok operater. Seveda se najdejo problemi, kot pri ostalih operaterjih.


i beg to differ. Tuš je en shit od operaterja. Me pa zanima kaj lahko sploh uporabnik v takem primeru naredi? Več kot očitno je to nateg naivnega uporabnika:)
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Filipko ::

V tem primeru ti je Tušmobil ponudil še druge opcije, ki ti pač niso odgovarjale. Zato pa se sedaj čaka... Mislim, da je tukaj krivda malo na obeh. Ne moreš pa zdaj zaradi tega trditi, da je Tušmobil slab operater.

Pyromanic ::

sthep je izjavil:

V pojasnilo še enkrat.
Telefon je bil takrat na voljo v drugi oddaljeni poslovalnici. Ker mi je prodajalec dejal, da bo telefon pri njih v parih dneh, se pač nisem obremenjeval in ga naročil-rezerviral v dobri veri, da ga bom takrat tudi dobil. Kako in na kakšen način naj bi ga dobavili pač ni moj problem.

Kasneje sem prek tušmobilovega klicnega centra izvedel, da so bili za dotični telefon premiki znotraj trgovin prepovedani (najbrž tudi za ostale). Ker jih na zalogi tudi ni bilo dovolj ali jih sploh ni bilo, sem bil očitno že takoj preusmerjen na čakalno listo. O tem me seveda ni nihče obvestil.

To potem pomeni, da je prodajalec videl da imajo drugje, hotel rezervirat zate, ampak zaradi povpraševanja bilo sigurno že prodano.
Pri tebi zgleda bolj prodajalčeva krivda kot operater, ker nisi bil o ničemer obveščen.
Najbol da si kupš telefon v prosti prodaji, da si potem brez vezave in šparaš živce.

dj_uro ::

pa za kaj za boga kupujete/naročujete telefone pri operaterjih?
-vem zakaj, ker jih obročno preplačujete... torej; kredit za kreditom v bistvu...
boste kdaj splavali na zeleno vejo??

hipotetično gledano;
Zaželim si npr. samsung galaxy s7; zaradi določenih specifikacij in ne zaradi kvazi bahanja pred ostalim svetom..
Približno špekuliram, glede na zdajšnje cene s6ke, da bo cena kotirala pri pribl.600€...
Ker denarja ravno ne pobiram po cesti, se odločim, da bom preskočil prvo-mesečno evforijo in kupil telefon mesec do dva kasneje, kot je prišel v trgovino ter s tem manevrom privarčeval 100€..
Torej moram v letu dni privarčevati 500-550€, ker si resnično želim ta telefon...
ker nisem na nuli z €€, dejansko ostane le par € za dodati brez, da ''ogrozim'' finančno bilanco..
----
torej je po vašem bolje ne razmišljati za prihodnost in dolgotrajno (ali kratkotrajno) varčevati za marsikaj in raje se zapufat za vse mogoče izdelke? lej, vsak je svoje sreče kovač...
in še to; ne replike podat v smislu nemorm šparat ker nimam... potem takem ne potrebuješ takšnega telefona..

pa da ne bo samo offtopic; tudi jaz sem 4 leta uporabnik tuša; prejšnji mesec mi je potekla 2letna pogodba in ker je zdaj tušmobil kupil telemach in v večini krajev, kjer se gibljem vzpostavil 4G, sem se tudi v nadaljnje odločil zanj... včasih res bemtim zaradi kakšnega ne poslanega mmsa ali klica, vendar je toliko slajše plačati položnico s 16€ kot s 36€ ;)
vw-klub.si

sthep ::

@dj_uro...Ni bilo govora o obročnem plačevanju. Šlo se je za telefon Sony M2 Aqua, ki pri podaljšanju naročnine za 15€ stane 1€. Oz. če odšteješ ugodnosti, ki jih zaradi nakupa telefona ne dobiš, te Sony M2 Aqua realno stane 65€, kar pa mislim da je ugodna ponudba.

bambam20 ::

Filipko je izjavil:

V tem primeru ti je Tušmobil ponudil še druge opcije, ki ti pač niso odgovarjale. Zato pa se sedaj čaka... Mislim, da je tukaj krivda malo na obeh. Ne moreš pa zdaj zaradi tega trditi, da je Tušmobil slab operater.



Če rečejo, da bo telefon v par dneh dostavljen se ne čaka 1 mesec. Temu se reče neresnost.

Za cenejše storitve dobiš tudi ogromno problemov.

stara mama ::

sthep je izjavil:

@dj_uro...Ni bilo govora o obročnem plačevanju. Šlo se je za telefon Sony M2 Aqua, ki pri podaljšanju naročnine za 15€ stane 1€. Oz. če odšteješ ugodnosti, ki jih zaradi nakupa telefona ne dobiš, te Sony M2 Aqua realno stane 65€, kar pa mislim da je ugodna ponudba.

Pa a ti veš, da se lahko pri tušmobilu brez telefona zavežeš za dve leti z naročnino in ti jo dajo ceneje?
V tem primeru se tvoja računica takoj podre.

Se strinjam z vsem kar dj_uro pravi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632168772 (24980) neosonic
»

Razmišljam o menjavi operaterja, ste s Telemachom zadovoljni?

Oddelek: Mobilne tehnologije
274111 (3326) pixelzgaming
»

Poraba interneta 350€ Tusmobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
326180 (4441) Tomaz3
»

Kaj če izgubiš PIN in PUK?

Oddelek: Loža
1325202 (24424) telexdell
»

Tušmobil paketi vs. Mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5811582 (8936) Lonsarg

Več podobnih tem