» »

Kaj če izgubiš PIN in PUK?

Kaj če izgubiš PIN in PUK?

mikena ::

OK, moj fotr je izgubil vse podatke, ki zadevajo njegov mobitel... (nima pa naročnine, redno si polni z denarjem). Doma ima samo račun, ki potrjuje, da ga je res on kupil in da ni ukraden. Zdej me pa zanima, kakšne so sploh možnosti, da ta mobitel spet usposobi brez da bi moral zamenjati novo sim kartico? A se na mobitelu da dobit novi PIN in PUK?

Yossarian ::

Jaz sem izgubil PUK. Poklical sem na Mobitelov center, povedal telefonsko številko in PIN in tip mi je v desetih sekundah povedal PUK.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

toxius ::

Yossarian je izjavil:

Jaz sem izgubil PUK. Poklical sem na Mobitelov center, povedal telefonsko številko in PIN in tip mi je v desetih sekundah povedal PUK.


Če pa zgornji nasvet ne bo šel skozi pa greš v njihovo poslovalnico in pridobiš novo SIM z enako številko, vendar v tem primeru so šli kontakti, v kolikor gre seveda za nearhiviran telefon...

...:TOMI:... ::

Registriraj se na moj.telekom.si ali moj.simobil.si, vpiši kodo, ki jo dobiš preko sms-a in v 5 minutah imaš pin, puk itd. Za ostale operaterje ne vem, saj se ne ukvarjarjam z banana operaterji.
Tomi

Mesar ::

Če imaš štajertel jih samo pokliči pomoč uporabnikom in povej kaj te muči pa ti bodo oni vse rešli.
Your turn to burn!

T0RN4D0 ::

Za predplačnike PUK kod ne hranijo afaik.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Hayabusa ::

Ti je na podlagi imea sim-ke (in npr računa) ne morejo na novo generirati ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

telen ::

T0RN4D0 je izjavil:

Za predplačnike PUK kod ne hranijo afaik.

To pa ne bo držalo. Sam sem pridobil PUK kodo, ko sem se odločil za prehod iz mobija na tušmobil. Izpolnil pa sem sledeči obrazec in jim ga poslal po elektronski pošti.

T0RN4D0 ::

Pri simobilu se PUKa ni dalo dobit. Meni so rekli da pri predplačnikih ne hranijo celih PUK kod, le zadnjih nekaj cifer. Tako da foter ni mogel prenest cifre ko je menjal operaterja.

Dopuščam pa tudi možnost da so pač preleseni da bi omenil še kakšno drugo možnost, takrat je "ni bilo".
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

dree ::

Nimam simobil ali mobitel, imam LEBARA.

mare_ ::

prijaviš se na mylebara na internetu, kjer maš možnost, da ti pošljejo puk kodo po smsu ;)

kiFni ::

...:TOMI:... je izjavil:

Registriraj se na moj.telekom.si ali moj.simobil.si, vpiši kodo, ki jo dobiš preko sms-a in v 5 minutah imaš pin, puk itd. Za ostale operaterje ne vem, saj se ne ukvarjarjam z banana operaterji.


Kako boš pa prišel do kode, ki ti jo pošlejo prek sms, če ne moreš odklenit sim kartice (v primeru da nimaš PIN ali PUK) :D

Yohan del Sud ::

Imel podoben problem, ko se se otroci špilali z mojim zaklenjenim telefonom in potem nikjer našel original škatle (kdo pa hrani 10 let staro škatlo od prve preplačniške mobi reglje, medetem ko si zamenjal 4 telefone). Obrazec je na mobitelovi strani za take zadeve, jim pošljem skeniranega tja na mail in naslednji dan dobim nov PUK.
www.strancar.com

telexdell ::

PIN in PUK je vezan na SIM kartico in ne na telefon. Če si izgubil ta dva podatka enostavno greš k svojemu operaterju, mu vrneš staro in on ti izdela novo SIM kartico. Seveda boš plačal nekaj €€€!
Za prenos številke ne rabiš PIN in PUK kartice, saj boš pri novem operaterju dobil novo SIM kartico s svojo staro številko.

Je pa lahko problem, če si izgubil certifikat za predplačniško številko, saj ne moreš dokazati lastništva številke. A to nima nobene veze s PIN in PUK.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 - telefon ne sprejme PIN in PUK kode

Oddelek: Pomoč in nasveti
93332 (2936) MrStein
»

Predplačniška PUK koda pri simobilu

Oddelek: Mobilne tehnologije
277861 (6413) blackbfm
»

Predplačniški paket, kateri

Oddelek: Mobilne tehnologije
294585 (3928) OvCa77
»

Problem z PUK KODO

Oddelek: Mobilne tehnologije
61347 (1280) kriko07
»

GSM problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101478 (1339) hani

Več podobnih tem