» »

Poraba interneta 350€ Tusmobil

Poraba interneta 350€ Tusmobil

aceras1234 ::

Pozdravljeni...
popomotoma mi je telefon sam spremenil omrezje iz tusmobil na mobitel a tega nisem opazila in sem porabljala internet in me zanima ali je mozno da ta znesek nebi rabila placati ker nisem odgovorna za to napako ki jo je telefon napravil in tudi ni logicno zakaj bi uporabljala mobitel omrezje in ne tusmobil...
Hvala.

hojnikb ::

>ali je mozno da ta znesek nebi rabila placati ker nisem odgovorna za to napako ki jo je telefon napravil in tudi ni logicno zakaj bi uporabljala mobitel omrezje in ne tusmobil...

Seveda si. V pogojih je lepo zapisano, da enote veljajo samo v tuš omrežju.
#brezpodpisa

aceras1234 ::

pravim da ni logicno da bi uporabljala internet v omrezju mobitel ce imam omrezje tusmobil tukaj...

Aston_11 ::

Seveda si odgovorna. Nihče drug ni odgovoren razen tebe.

aceras1234 je izjavil:

pravim da ni logicno da bi uporabljala internet v omrezju mobitel ce imam omrezje tusmobil tukaj...
Nobene logike ni v tvoji trditvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

aceras1234 ::

a ne razumete... Telefon je SAM spremenil omrezje in me ni opozoril pri tem.
Zakaj bi uporabljala mobitel omrezje ce imam na tusmobilu vec kot 4gb interneta zastonj.

Thunder wave ::

Tusmobil omogoča gostovanje v omrežju nacionalnega operaterja.

Pyromanic ::

Telefon je sam spremenil omrežje, ker ima označeno, da dovoliš gostovanje. Lahko tudi, da ima prednost močnejše/hitrejše omrežje.
In kot vsi pravijo, je logično da je tvoja krivda, saj gostovanje lahko omejiš s kodo pri navadnih telefonih, ali označiš kljukico ne dovoli roaming pri pametnih telefonih.
Tvoj izgovor je pa kot, da bi govorila po telefonu ure in te telefon ni opozoril koliko časa si govorila (pametni telefoni lahko tudi to opozorijo če naštimaš)

asdfgh123 ::

aceras1234 je izjavil:

a ne razumete... Telefon je SAM spremenil omrezje in me ni opozoril pri tem.
Zakaj bi uporabljala mobitel omrezje ce imam na tusmobilu vec kot 4gb interneta zastonj.

Zdaj veš, zakaj je tušmobil "cenejši".

Yaqwsx ::

to je cisto tvoja krivda. lahko jih samo prosis za kaksen popust. pa izklopi podatke v gostovanju, da se ne ponovi.

...:TOMI:... ::

Če se te bodo usmilili, boš mogoče dobila odpustek, vendar tuš ima zelo trde ljudi, tako, da dvomim v kaj takega.

Zato, edina prava izbira je izbira operaterjev, ki nimajo nacionalnega roaminga. Teh je pa kar veliko.
Tomi

broken/link ::

https://moj.tusmobil.si/prijava oz. direkten link: https://moj.tusmobil.si/storitve

in si pod blokadami nastaviš "Zapora prenosa podatkov." (to ti lahko naredijo tudi na poslovalnici). Zaporo prenosa podatkov v gostovanju si lahko nastaviš tudi na samem mobitelu. Navsezadnje si lahko tudi ročno nastaviš omrežje na telefonu na tušmobil. Pa še kak drug način se bi našel.

včasih so šole, da se nečesa naučiš, pač drage - ampak kot so omenili predhodniki - lahko poskusiš z lepim pristopom kaj rešit, najboljše osebno. ker v primeru da uporabiš pristop "vi ste krivi, da imam 350eur računa" ne boš daleč prišla, saj je krivda, žal, na tvoji strani.

šernk ::

(pametni telefoni lahko tudi to opozorijo če naštimaš)


še vedno pa niso sposobni izključit avtomatske izbire omrežja. Vsi mobiteli doslej so to zmogli, edino android ko izgubi originalen signal začne ponujat registracijo v gostujočem omrežju in če ne daš takoj da ali ne se telefon zacikla. Zadeva je tako tečna, da sem avtomatsko spreminjanje omrežja nazaj vklopil. No nazadnje sem sam celo uspel klicati iz tujega omrežja, čeprav sem se nahajal sredi hoferja brez v tistem dnevu sploh zapustiti slovenijo.

seveda bi bil tudi jaz sam kriv, če bi takrat visel na telefonu 1 uro v mislih da kličem v zakupljenih minutah. Za podatke imaš res on/off za roaming, za klice pa tega nimaš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jusv ::

aceras1234 je izjavil:

Pozdravljeni...
popomotoma mi je telefon sam spremenil omrezje iz tusmobil na mobitel a tega nisem opazila in sem porabljala internet in me zanima ali je mozno da ta znesek nebi rabila placati ker nisem odgovorna za to napako ki jo je telefon napravil in tudi ni logicno zakaj bi uporabljala mobitel omrezje in ne tusmobil...
Hvala.


Logično je, da si ti kriva. Lahko pa daš vseeno, da se preveri, če misliš, da ni bilo vse za internet. Če je bilo kaj takšnega, kar ni bila tvoja krivda, pa se ti bo odštelo. Če ne pa se boš ziher kaj s tega naučila.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Lonsarg ::

In zakaj imaš pod nastavitvami data v roamingu vključena?

Ali imaš slučajno kak predpotopen telefon, ki sploh nima te nastavitve?

Bohnedaj da bi z tem mobitelim/nastavitvami šla izven EU. Namesto 350€ bi te pokasirali 350 000€!

drooer ::

Lonsarg je izjavil:

In zakaj imaš pod nastavitvami data v roamingu vključena?

Ali imaš slučajno kak predpotopen telefon, ki sploh nima te nastavitve?

Bohnedaj da bi z tem mobitelim/nastavitvami šla izven EU. Namesto 350€ bi te pokasirali 350 000€!



No toliko ravno ne....

kolikor mi je znano je imit porabe prenosa podatkov znotraj EU za tekoči mesec je 250 MB in ostali svet 6 MB.

#000000 ::

Jest bi šel k operaterju in reku, lejte mi lahko daste kak popust ali polovičko, obročno odplačevanje mogoče. Ker kriva sem resnično verjetno sama, ampak nima veze lahko tudi plačam, ampak to bo zadnji mesec mojega naročniške razmerja pri vas (upam da nimaš vezave) če imaš vezavo ne omanjaj odhoda :)

Probaj mogoče se bo dalo zmenit, se pa že čuti da so se začeli operaterji malo bolj boriti za stranke in to lahko gre to samo na roko.

Srečno. LP

francek1 ::

Ko pa opozarjaš, čim dlje od tušmobila, se pa nekateri posmehujejo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Master_Yoda ::

Ja ker je Tusmobil kriv da si ne znas izklopit podatkov na roamingu.

jusv ::

Ja glej, najlažje je operaterja okrivit za lastno nesposobnost. Čeprav vsi vemo, da bi ti tukaj katerkoli operater isto zaračunal.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Utk ::

Resen operater ti bi poslal kakšen sms prej, tudi gostovanje s podatki v tujini je omejeno, kar sicer ne velja za domače gostovanje, ampak če že domače gostovanje imaš in zaračunavaš, bi lahko tudi omejitev za tujino upošteval, če že ne, pa vsaj kak sms poslal. Ampak ne, naredimo vse po minimumu zakona, ker Slovenci niti tega v bistvu ne pričakujemo...
http://www.siol.net/priloge/kolumne/mih...

jusv ::

Glej, na vsakem telefonu se da nastavit omejitve in opozarjanje. Če nisi opravilno sposoben, ne kupuj pametnega telefona, ker vsakdo se lahko malo pozanima in pogugla to naredit.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Dober dan ::

Vseh teh težav te reši ena sama pravilno postavljena kljukica.. Šit, ko pa potem človek ni dosegljiv na FB profilu... Naj te potolažim, da sem sam pa šel v Srbijo na izlet, pa sem nič meni nič tebi brezglavo pošiljal smse ne da bi se prej pozanimal, koliko zadevo obračunajo. Ko sem prejel položnico, sem za cca 40 poslanih sporočil in cca 5 minut pogovorov prejel položnico za 90€ (Skupaj z naročnino 23€).. Mobitel. Najslabše zapravljenih 70€. Naslednjič aparat ugasnem :))

facepalm ::

nisem na Tusmobilu, vendar se mi zdi neposteno zaracunavat gostovanje na podrocju slovenije. v bistvu uporabnik placuje narocnino z zakupljenimi podatki in klici itd.. katere ne more normalno koristit na podrocju slovenije. kaj ti bo paket z zakupljenimi 5gb podatkov, ce na njihovem omrezju (kjer sploh je), ne mores preseci hitrosti 2gb/mesec:)

mislim pa, da je roaming potrebno rocno vklopit. nisem se imel androida, da bi imel to avtomatsko vklopljeno. tako da, na koncu je uporabnik kriv. dobro so to nastudirali na tusdebilu:)

Invictus ::

Berite droben tisk v pogodbah, ki jih podpisujete.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

Tuš ti verjetno proda telefon, ki ima roaming privzeto vključen, da zagotovi najboljšo uporabniško izkušnjo. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

GTX970 ::

Dober dan je izjavil:

Vseh teh težav te reši ena sama pravilno postavljena kljukica.. Šit, ko pa potem človek ni dosegljiv na FB profilu... Naj te potolažim, da sem sam pa šel v Srbijo na izlet, pa sem nič meni nič tebi brezglavo pošiljal smse ne da bi se prej pozanimal, koliko zadevo obračunajo. Ko sem prejel položnico, sem za cca 40 poslanih sporočil in cca 5 minut pogovorov prejel položnico za 90€ (Skupaj z naročnino 23€).. Mobitel. Najslabše zapravljenih 70€. Naslednjič aparat ugasnem :))

Za take izlete obstajajo razni paketi tip Balkan.
Še dobro da nisi podatkov uporabljal, bi bila številka x2.

Utk ::

jusv je izjavil:

Glej, na vsakem telefonu se da nastavit omejitve in opozarjanje. Če nisi opravilno sposoben, ne kupuj pametnega telefona, ker vsakdo se lahko malo pozanima in pogugla to naredit.

Glej, vsak operater ti lahko to privzeto nastavi na telefonu in reši par 100 potencialno nezadovoljnih strank v enem šusu. Nič ga to ne stane. Če velja omejitev v roamingu v tujini, je smešno, da ista omejitev na velja v praktično domačem omrežju, kar mobitel za tušmobil je.

Izaso ::

facepalm je izjavil:

nisem na Tusmobilu, vendar se mi zdi neposteno zaracunavat gostovanje na podrocju slovenije. v bistvu uporabnik placuje narocnino z zakupljenimi podatki in klici itd.. katere ne more normalno koristit na podrocju slovenije. kaj ti bo paket z zakupljenimi 5gb podatkov, ce na njihovem omrezju (kjer sploh je), ne mores preseci hitrosti 2gb/mesec:)

mislim pa, da je roaming potrebno rocno vklopit. nisem se imel androida, da bi imel to avtomatsko vklopljeno. tako da, na koncu je uporabnik kriv. dobro so to nastudirali na tusdebilu:)


Tudi jaz nisem na tušu pa razumem to, kot da majo roaming za backup, če ti njihovo omrežje ne dela. Torej ga uporabiš v nujnih primerih in izklopiš, ko ni več nujno. In zato je vrjetno najboljša opcija ročna nastavitev omrežja.

facepalm ::

glede na porabo (350eur) zgleda, da ni telekomovo omrezje kot backup ampak kar 24/7. zame je nedopustno, da tusdebilov signal ne pokriva v celoti niti vecja mesta v slo. v takem primeru, bi lahko bil vsak mobilni operater. uporabljal bi le tuje omrezje in placeval telekomu. uporabniko pa seveda ponudil neomejene klice/sms/mb v MOJEM omrezju. ostalo (100% vseh storitev, ki jih uporablja uporabnik) bi pa racunal "tujino" :)

biznis leta z minimalnim vlozkom:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

hojnikb ::

> v takem primeru, bi lahko bil vsak mobilni operater. uporabljal bi le tuje omrezje in placeval telekomu. uporabniko pa seveda racunal "tujino" :)

Temu se reče MVNO in ga koristita tako debitel, izimobil in tudi telemach mobil.
#brezpodpisa

lithium ::

Napaka je v tušmobilu, ker ne obstaja prekoračitvena varovalka, da bi uporabnika opozorila o bistveno povečani porabi!

Napiši jim pritožbo in malo grozi z akosom in mediji.
Popolnega odpisa sicer ni za pričakovati...
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

Izaso ::

facepalm je izjavil:

glede na porabo (350eur) zgleda, da ni telekomovo omrezje kot backup ampak kar 24/7. zame je nedopustno, da tusdebilov signal ne pokriva v celoti niti vecja mesta v slo. v takem primeru, bi lahko bil vsak mobilni operater. uporabljal bi le tuje omrezje in placeval telekomu. uporabniko pa seveda ponudil neomejene klice/sms/mb v MOJEM omrezju. ostalo (100% vseh storitev, ki jih uporablja uporabnik) bi pa racunal "tujino" :)

biznis leta z minimalnim vlozkom:)


Če se ne motim so vsi operaterji trije glavni operaterji med 97 in 99%. Noben nima pokritega 100% prebivalstva. Pa verjetno se strinjava, da ne moreš uporabljati backup omrežja 24/7, ampak takrat, ko ga res rabiš.

Tomaz3 ::

Tudi sam imam Tusmobil in telefon imam nastavljeno na avtomatsko iskanje omrezja. Se zgodi, vendar redko... da Tusmobil nima signala in mi preklopi na Mobitel, vendar ko se pojavi Tusmobil signal mi avtomatsko preklopi nazaj.

Tako ali OP zivi nekje kjer res ni tusmobilovega signala, ali si je sam nastavil na mobitelovo omrezje, ker je tusmobilov internet zanic in je pac v dobri veri mislil, da so te enote za internet vkljucene tudi v Mobitelu.

Ko sem sam enkrat uporabljal internet med roamingom mi je tusmobil zadevo kar hitro zablokiral in sem moral neko kodo poslati za odblokado. Hkrati imam pa tudi vklopjeno opozorilo, da ko porabim nek dolocen znesek, da dobim obvestilo na SMS.

Tako, da varovalke so.

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomaz3 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tušev Svetovni premium (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5518547 (15142) Lonsarg
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635802 (30653) Bobr123
»

Tušmobil DA/NE? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
16527516 (17131) Reycis
»

TUŠMOBIL - paketi FREE (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18544063 (32793) OChack
»

Paket All Inclusive pri Tušmobilu

Oddelek: Mobilne tehnologije
305834 (4578) Lonsarg

Več podobnih tem