» »

Trdi disk - formatiranje

Trdi disk - formatiranje

Nightmare ::

Zdravo! :)

Že nekaj let imam zunanji trdi disk, ki je vedno lepo delal. Zdaj pa sem kupila nov laptop, pa mi napiše, da moram disk formatirati. Torej, sploh nimam dostopa do stvari na disku. Zdaj pa kot je meni znano, formatiranje pomeni, da bom vse kar imam na disku izbrisala. Kako se lahko temu izognem? Se sploh da?

Hvala za pomoč! :)

ST-777 ::

Ali prav razumem, si na nov laptop preko USB kabla priključila zunanji trdi disk in na zaslonu laptopa piše, da ga moraš formatirati? Če bi imel podoben problem, bi zunanji trdi disk priključil preko SATA kabla na matično ploščo namiznega računalnika, prekopiral podatke na drugi disk in šele nato disk formatiral.

Nightmare ::

Tako ja. :)
Ok, nimam pojma kako se to naredi in kaj je točno SAT kabel. :D

ST-777 ::

Kabel SATA: http://www.ideo.si/SATA_kabli_in_priklj...

Ko disk preko kabla SATA (ki je podatkovni) priključimo na matično ploščo, moramo seveda uporabiti tudi napajalni kabel. Najbolje bo, da to naredi nekdo, ki se spozna na te zadeve.

Nightmare ::

Nikogar ne poznam, ki bi mi to lahko naredil tako da bom kar sama sčarala. :) Hvala ti za pomoč! :)

Mare2 ::

Probaj USB vtič vtakniti v kak drug računalnik. Če imaš možnost.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

SloBiscuit ::

Najprej, če se le da, probaj priklopit na star računalnik ^^

Drugače pa probaj kar so predlagali drugi

Lp,
neznanec555

solatko ::

Stari disk je USB2 ti pa imaš na novem USB3. Za USB3 so po navadi krivi slabi gonilniki, da ti določenih naprav noče pognat. Pojdi na stran prenosnika in potegni dol nov gonilnik (predvidevam, da imaš prenosnik in OEM OS, s priloženimi gonilniki).

Ko boš poštimala gonilnik, bo verjetno tudi disk lepo delal, če ni v zadnjih vzdihljajih. Lahko da si pokvarila datotečni sistem, če si disk odstranila brez varne odstranitve in je ravno kaj pisal.
V tem primeru boš morala uporabit enega od recovery programov.

Če imaš kakšen USB2 na novem računalniku, poizkusi na tem.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Nightmare ::

Zdaj na novem imam oba USB, na eni strani 3, na drugi 2. NA 3 sploh ne prime, na 2 pa napiše, da moram formatirat.
No, bom najprej poskusila na kakšnem drugem računalniku, da vidim kaj bo.

solatko ::

Poizkusi na drugem računalniku, če bo enako, si sesula datotečni sistem diska in ga OS pač ne zna prebrati, saj se mu prikaže, kot nov, neincializiran disk.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čitalec diskov St-Lab U-390!

Oddelek: Strojna oprema
162416 (1758) Spajky
»

USB3 se čudno obnaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
14977 (603) Brane22
»

WD my book zmrzne na e-sata

Oddelek: Pomoč in nasveti
202295 (1913) MrStein
»

Zunanji trdi disk 500 GB -- akcija Hofer -jutri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8620202 (14402) MISKO_GR
»

NEC DVD ZAPISOVALNIK AD-7173S. BEL

Oddelek: Kaj kupiti
222590 (2311) Svizec69

Več podobnih tem