» »

Problem z Intel HD grafiko in izklapljanjem PC

Problem z Intel HD grafiko in izklapljanjem PC

Han ::

Integrirana grafika po 10-30 minutah delovanja 'odleti', najprej vidiš pink sliko, nato slika v različnih barvah zebrasto par sekund utripa, sledi črn ekran, po ca. minuti pa se računalnik sam izklopi. Testirano na vseh video izhodih (HDMI, DVI, VGA). Napajalnik očitno ni kriv, saj je z drugim isto. Sumim procesor ali plato. Procesor je bil pred enim letom deležen pregrevanja, saj se je zlomil nosilec za hladilnik, katerega sem takrat zamenjal. Ko zadeva mrkne, ima procesor manj kot 40°C.

Gigabyte GA-H67MA-D2H-B3 (rev 1.1, zadnji bios F6)
Core i3-2120
Arctic Freezer 13 Pro
2x4 GB Crucial DDR3 1333 MHz
420W Enermax Pro 82+ (testno 420W LC)
240 GB Crucial m500 + 1 TB Seagate

Naložen je Windows 7 x64 SP1 z vsemi popravki, zadnje stabilne verzije gonilnikov... Računalnik je star 4 leta in je do pred 2 mesecev deloval brezhibno. Kakšna ideja?
  • spremenil: Han ()

hojnikb ::

si probu odvit grafiko ?

Z bios nastavitvami si se igral kej (render standby itd) ?
#brezpodpisa

Han ::

Grafika v bistvu ni nič navita, ker sistem odleti v idle po 10 minutah. BIOS nastavitve so vse na AUTO.

GTX970 ::

Saj se igpu ne da navijati

hojnikb ::

izklopi/vklopi (konktra od tega kar je zdaj) render stanby.

Proc je še v garanciji ?

GTX970 je izjavil:

Saj se igpu ne da navijati

Se da.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

GTX970 ::

Kdo pravi ga ima grafično oc ?

hojnikb ::

Nihče. Lahko je pa tudi, da na stock frekvencah nemore več stabilno delat.
#brezpodpisa

GTX970 ::

OP
bootaj v ubuntu in testiraj.

Integrirana grafika po 10-30 minutah delovanja 'odleti', če sistem idla ?

Han ::

Nič ni več v garanciji...

Zdajle sem pognal GPU-Z render test. Grafika dela na max frekvencah (1100/666 MHz), segreva pa se praktično nič - GPU ima 33°C. Po slabih 5 minutah je slika že adijo, PC pa zmrznjen in po minuti samodejno izklopljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

GTX970 ::

PC pa zmrznjen in po minuti samodejno izklopljen.

Nekaj z napajanjem matične pl. te heca.

Han ::

Možno. Testni LC jajc je vzet iz še starejše kište. Enermax ni videti defekten (kondiji so videti ok). Bo treba še s tretjim testirat...

Mimogrede, na drugi lokaciji je identičen PC, ki deluje brezhibno.

pviran3 ::

Če zamenjaš procesorja, potem bi vedel, ali je CPU/GPU ali pa je matična...

Han ::

Bi menjal procesor, a ga nimam pri roki. Drugega PC, ki je 70 km stran, pa ne grem razdirat.

Han ::

Tudi po dobrih 5 minutah memtesta vse skupaj mrkne. RAM kot kaže nima napak.

hojnikb ::

Dej preveri še napetosti na napajalniku..
#brezpodpisa

Han ::

Z voltmetrom se mi ne da, razni HW monitorji pa ne pokažejo pravih vrednosti...

Han ::

Enermaxa sem odprl, da sem ga natančno pregledal. Kondiji so japonski in vsi brezhibni. Tudi sicer je videti tip-top, eden lepše izdelanih napajalnikov. Spihal in obrisal sem prah, ga zaprl in zmontiral nazaj v računalnik, ki je po vklopu le še piskal. Halo?!? Izklopim vse skupaj, CLEAR CMOS, še vedno piska. Odklopim CPU napajanje, priklopim CPU napajanje, vklopim in... DELA! Tole pišem po 30 minutah delovanja, v ozadju teče GPU-Z render test. Skratka, nič jasno. 8-O

Han ::

Po 3 urah mašina še kar dela, GPU-Z render test ji ne pride več do živega. Edina logična razlaga so oksidirani kontakti CPU power konektorja na plati.

Han ::

Mašina je spet pri meni "na servisu" - napaka je zopet prisotna. ;( Tokrat sem oborožen še z dvema napajalnikoma, eno grafično (HD4850) in Pentium G2020 procesorjem... >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

sm4rt4ss ::

Ej Han. Daj preberi si prosim mojo temo "Računalnik je obsedel hudič". Imava isti procesor in s tem iGPU. Sumim, da je tudi napaka podobna.

Han ::

S Pentium G2020 procesorjem deluje vse OK.

i3-2120 je torej defekten. Intel Processor Diagnostic Tool sicer ne javi napake, na GPU-Z render test in Memtest86 pa procesor odpove že po nekaj minutah.

Han ::

Po 10 dneh "brezhibnega" delovanja je računalnik začel spet zmrzovati, kar pomeni, da je verjetno defektna osnovna plošča. ;(

Ker se mi ne da več 'iskati šivanke v senu' in bolj ali manj na slepo testirati, sem nabavil novo ploščo (GA-B85M-HD3) in procesor (Pentium G3440).

Če kdo potrebuje sicer odlično LGA 1155 osnovno ploščo GA-H67MA-D2H-B3 in soliden Pentium G2020 procesor zanjo, me naj kontaktira na ZS.

Bellzmet ::

Sicer odlična, ko dela...si mislil napisat? ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za mnenje... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1428727 (5853) Onix87
»

Katero osnovno ploščo za procesor Intel Pentium G2020

Oddelek: Pomoč in nasveti
192017 (1778) Brias
»

Računalnik za 250 evrov brez hd

Oddelek: Kaj kupiti
262487 (1833) D3m
»

Budget Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112716 (10742) bajsibajsi

Več podobnih tem