» »

Prenosni računalnik-Hladilna podloga/hladilna pasta

Prenosni računalnik-Hladilna podloga/hladilna pasta

MorsUltima ::

Pozdravljeni!
Znašel sem se v dilemi in sicer zaradi pregrevanja, še posebej v te poletni vročini.. Imam 3 leta star prenosnik Toshiba Satellite L775-16q, ki se ponaša s slabostjo, da ga je zasrano razstavljati..Pred tednom dni je crknil ventilator,jaz sem ga dal zamenjat in zdaj spet dela normalno, a vseeno je preglasen.V mirovanju dela na 50%+, temperature procesorja so prek 50 stopinj tudi če računalnik miruje..Preden sem jim ga dal, da zamenjajo ventilator, sem jih vprašal, če pogledajo še kako je s to hladilno pasto in jo po možnosti zamenjajo, ker v treh letih je zdaj prvič, da ga je kdo sploh odprl. No, izgleda, da je še kar stara gor, pomoje trda ko kamen, a jaz se menjave tega ne znam lotit ker se na šravfanje teh prenosnikov ne spoznam. Ker se mi zdi, da bi najbolše nasvete našel tu, me zanima, če se mi splača kupit hladilno podlogo in pustim staro pasto gor, ali zamenjam pasto. Oboje bi me stalo pribl. enako, razen če se menjave lotim sam, ali mi jo kdo drug zamenja po ugodnejši ceni. To bi sicer počel sam, a si okvare nikakor ne smem privoščit
Lp, hvala za pomoč vnaprej

technolog ::

Kar se mene tiče je tole za poletne mesece čist ok, v rangu tega, kar je za pričakovat od 3 leta starih procesorjev. Temperatura procesorja se vedno gleda relativno na ambientno temperaturo. Če si mel torej pozimi temperaturo 40 stopinj, je poleti taista temperatura 55, samo zaradi bolj tople okolice. Zna bit za eno piko bolš, če zamenjaš pasto.

Poceni lahko podložiš laptop z zamaški na vseh štirih straneh, ali pa kaj takega:

Zgodovina sprememb…

solatko ::



Če tri leta stalne uporabe ni bil odprt, potem imaš problem s prahom, ki je naredil trak med režami hladilnika in izhodno odprtino. Poglej si filmček in razdri prenosnik.
Toshibe se razkopavajo kot lego kocke, nobenih skritih zadev.
Če daš na servis, računaj na strošek, okoli 60€, pa še vprašanje je, kako bodo zadevo uredili.
Delo krepa človeka

MorsUltima ::

Hm odprt je bil pred kratkim ko sem menjal ventilator, problem je ker se ob manjši obremenitvi po daljšem času močno segreje, ob večji se pa ugasne, čeprav je pred leti tudi ob večjiih lahko delal več ur zapored normalno

solatko ::

Takrat seveda nisi zamenjal termalne paste, ravno tako pa imaš slabe termalne trakove na grafičnem čipu.
Če si že razdiral, bi lahko takrat naredil vse potrebno in ti nebi bilo treba še enkrat razkopavat.
Termalne trakove dobiš v Trzinu v firmi
http://site.ekwb.com/si/

Tu imajo tudi nekaj vrst termalnih past.

Ti pred ugasnitvijo piha skozi reže vroč zrak, če ne, potem imaš slabo pasto, termalne trakove ali pa si ob menjavi ventilatorja poškodoval hladilnik (heatpipe) in ti ne prenaša več toplote k ventilatorju.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

MorsUltima ::

Ja, ven piha vroč zrak ampak težava je v tem, da je 30% obremenitev procesorja že preveč po uri uporabe :|

Snail ::

Kakšno grafično imaš? ... Velika verjetnost, da ti grafa dviguje povprečno temp. ker so ponavadi vezane na isti hladilni sistem kot proci.

Prednost hladilnih podlog je le to, da ti mal dvigne sam prenosnik, kar olajša črpanje zraka spodi ... ne pa računat, da bo cel sistem kaj dosti hladnejši ... ok, razen disk, to ti bo lepo držalo tudi 10 in več C nižje kot brez nje.
Osebno uporabljam tole http://www.chieftec.eu/en/accessories/n...
Bla še najcenejša in dovol velika za moj laptop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snail ()

Invictus ::

Tiste podloge so brez zveze, če ti je prenosnik na začetku v redu delal.

Dobro spucaj hladilnik, po možnosti ga razstavi na ventilator in hladilno rebro ter vmes odstrani trak prahu, ki ti blokira prenos zraka. Sam sem to naredil, prenosnik hladi kot nov. Notri je bil pa 2 mm debel trak iz prahu, skoraj kot filc ... Ni čudno da ni hladilo.

Seveda povsod zamenjaj hladilno pasto.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MorsUltima ::

Nvidia GeForce GT 525M, vem ni ne vem kaj, ampak ga tako ali tako ne matram z zahtevnimi stvarmi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404552 (3321) solatko
»

Hp compaq 6830s težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
352752 (2068) userf480
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454402 (3670) solatko
»

Prenosnik toshiba ugaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
192441 (1967) solatko
»

Pregrevanje na matični plošči - prenosnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101653 (1540) solatko

Več podobnih tem