» »

Kateri windows?

Kateri windows?

Robocop1 ::

Imam malce starejši (pa ne spet tako star) računalnik s konfiguracijo Intel Core2Duo in 4GB DDR2. Na njem je trenutno nameščen 32-bitni Windows 7 (sem dobil nameščenega poleg računalnika). Ker bo kmalu treba menjati okna, razmišljam katera bi dal. Če bi želel slediti trendu, bi moral namestiti Win 8 ali Win 8.1. Win 10 naj bi izšel šele ob koncu julija, tako da morda ne pride v poštev (v primeru, če se mi prej sesuje).

Najprej me zanima ali 32-bitni ali 64-bitni sistem? V čem je razlika? Kamorkoli pogledam ima 64-bitni višje sistemske zahteve... v čem je potem prednost? Kako bom opazil prednost x64 sistema kot uporabnik - bo delalo hitrejše? Če namestim 64-bitni Windows, ali bom lahko namestil 32-bitni Office oz. druge 32-bitne programe?

Katere Windowse se bolj splača namestit, če primerjam med Win7, Win8 in Win8.1? Razlike v sistemskih zahtevah med Win7 in Win8 ni... če mi dela Win7, bi moral tudi Win8. Kaj priporočate? Pa ne zdaj priporočat sedemko zato, ker nekdo na osemki pogreša gumb za start. Zanima me podpora za driverje (kako je s tem na Win8) in vzdržljivost (katera okna dlje zdržijo).

Če namestim Windows 8 ali 8.1 in bi rad kasneje na novo naložil Windows 7, ali so kakšne težave, ker z downgrade-om? Windowsa 8 še nisem imel naloženega, zato ne vem kako bo delal na tem računalniku. Ne bi rad v primeru težav brisal kakšne particije (da bom lahko ponovno namestil Windows 7), ker imam ogromno podatkov in jih ne bi rad izgubil.

GTX970 ::

Za uporabo 4 gb potrebuješ 64 bitne winse.

Če se ne mudi, potem win 10 x64 (clean install).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Frenckie ::

Poglej na proizvajalčevo stran matične plošče, če so gonilniki za novejše Win.
Pa se potem odloči. Drugače pa delajo tudi starejši gonilniki.Če pa ne, se pa dobijo tudi nadomestni gonilniki.

Han ::

Če ima BIOS podporo za AHCI, nabavi SSD in nanj naloži 64 biten Windows 7 SP1 ali 8.1 Update.

greatdrakon ::

ni res da potrebuješ za 4 gb izrabo 64 bitno varianto, googlaj Physical Address Extension (PAE).http://windows.microsoft.com/en-IN/wind..., se mi ni dal gledat če tvoj procesor to podpira, po moje ja, poglej. jaz bi dal 32 bitne, bodo pa tudi 64 bitni deloval ok.

737 ::

Omejitev na 4 GB RAMa je v licenci, ne zaradi 32 bitov. Če boš poganjal 32 biten sistem, najdi tak OS, ki nima te omejitve. Windows 2003 server 32-bit podpira do 64 GB. So pa v nekaterih sistemih izključili PAE zaradi težav z gonilniki in ga lahko ročno vključiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere Windowse naložiti na HP Compaq 6710b?

Oddelek: Pomoč in nasveti
403037 (1298) hojnikb
»

Kdo zna odklenit HP Bios F 08 za 64bit?

Oddelek: Pomoč in nasveti
243375 (2840) Zheegec
»

Microsoft je predstavil Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
14339970 (32927) boolsheat
»

32 or 64 bit OS?

Oddelek: Operacijski sistemi
386389 (5303) Hayabusa
»

Kateri OS za prenosnik AMD Turion 64 X2 Mobile TL-60??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8010988 (9423) T_F_7

Več podobnih tem