» »

Katere Windowse naložiti na HP Compaq 6710b?

Katere Windowse naložiti na HP Compaq 6710b?

Mitch ::

Gre za dokaj star prenosni računalnik ki ga rihtam za znanko katera ne potrebuje kaj več od brskanja po spletu in uporabe elektronske pošte. Prenosnik ima vgrajen Core 2 Duo dvojedrni procesor in 1GB RAMa, ki ga mislim nadgraditi na 4GB. Trenutno naložene Windowse XP mislim nadgraditi na novejšo verzijo in sedaj sem v dilemi. Naložiti Sedmico, 8.1 ali Desetko? 32-bitno ali 64-bitno verzijo? 4GB RAMa bo mislim dovolj za katerokoli verzijo Windowsov bolj me skrbi podpora z gonilniki, ker kolikor sem zasledil za omnenjeni prenosnik obstajajo le (uradni) gonilniki za Sedmico. Sicer pa kolikor vem, se lahko recimo na Desetki uporabijo tudi gonilniki od Sedmice?

No v glavnem, če je že kdo nameščal eno od novejših verzij Windowsov na starejši prenosnik ali PC me zanimajo predvsem njegove izkušnje s tem, kateri od omenjenih operacijskih sistemov se najbolje obnese z staro strojno opremo...

ngc2392 ::

Jaz bi raje namestil x64 sedmico (načeloma desetka lahko uporabi driverje od sedmice, a vedno lahko pride do težav). dodaš še en protivirusni program in si rešen. če ne bo uporabljala (preveč) zavihkov v chrome (ali pa firefoxu), bo čisto ok deloval.
je pa tako...nekateri pravijo, da se ljudje hitreje navadijo desetke. sedmica po drugi strani pa ni tako drugačna od xp-jev (vsaj na površju...)
United We Stand, Divided We Fall

tony1 ::

Najpomembneje je, da vanj vgradiš SSD.

Sicer pa naloži sedmico, če ima laptop zanje driverje. (Ta model je že tako star, da sem na njem takrat imel samo XPje, tako da nimam izkušenj iz prve roke.)

hojnikb ::

sedmica, ce bos pustil HDD, 10ka, ce bos sel na kaksen SSD. En 120gb will go a long way. 10ka je dost nazgravnoz pocasna z kaksnim starim 5400 spinerjem, tako da to ne priporocam.


moja 6910p (14" verzija tvojga) delujo kot sus to this day z latest verzijo 10ke. Je pa jasno nadgrajen na novejsi proc (v mojem primeru t8300) ram in seveda ssd.
Driverji tut niso problem, men deluje vse z win7 driverji.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

737 ::

Naloži XP sp3, je najhitrejši na starih računalnikih. S pomočjo malega hacka se še vedno posodablja:
https://www.zdnet.com/article/registry-...

Moj najljubši brskalnik na takem sistemu je sicer Palemoon 26.5.0, a je težje najti plugine zanj. Zato je bolj praktičen Firefox ESR 52.9.0:
https://archive.mozilla.org/pub/firefox...
Dodaš plugine: I don't care about cookies, uBlock origin, CanvasBlocker, Privacy badger in za bolj veščega uporabnika tudi NoScript.
Kot pomožna brskalnika lahko naložiš Opero in Ungoogled Chromium:
https://ungoogled-software.github.io/un...

XLapse ::

sedmica samo še eno leto

in z 1GB rama ne bo šlo 64bit win10
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

hojnikb ::

ne ga f**** z xpji no 8-O

Poleg tega da je to out of date sistem (varnostni updejti ti nic ne nucajo, ce ficerjov ze 10 let ne dodajajo vec) in vsak mayor program ne podpira xpje sploh.

also, ker noben browser ne podpira vec xpje, imas se to tezavo, ker z vsakim dnem slabsa podpora stranem.

Pa xpji ne podpirajo najnovejsih ssl standardov, tako da nekatere strani se sploh ne odpirajo vec (vsaj tako je bilo na chromu last i check)

ce masina ni sposobna furat vsaj win7, potem ni sposobna furat modern web in je s tem zrela samo za v kos. Resno.

XLapse je izjavil:

sedmica samo še eno leto

in z 1GB rama ne bo šlo 64bit win10

gre tudi z 1gb rama, ampak na takem sistemu je bols 32bit.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

ngc2392 ::

op je rekel, da bo nadgradil na 4gb. ergo, 64bitni sistem. in ja, 120 ssd bi tudi pasal (čeprav bo delal le prek sata 1)
United We Stand, Divided We Fall

tony1 ::

Tudi s sata1 se SSD (zelo) splača...

hojnikb ::

last i checked, majo te masine sata2. Not that it matters.
#brezpodpisa

XLapse ::

če je 4GB rama pol windows 10 naj da! Naj ne daja gor tisti obsolete Windows 7.

Procesor bo fino delal. Imam jaz ravnokar danes dobil od slo-tech-arja Centrino Duo na win10 in dela super. Imam še enega na Windows 10 točno isti kot tvoj Core 2 Duo procesor in Windows 10 dela lepo.

pomoje bo delal ql. Nekaj let nazaj sm imel 2GB Ram CELERON na Windows 10 in je delalo vse TOP.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

bobby ::

4gb rama dodaj se ssd120gb za 20 eur pa win10 pa ne ga srat z arhaicnimi winsi pod 10. Opcina je tudi linux ampak dvomim, glede na to kaksna so tvoja vprašanja
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

#000000 ::

bobby je izjavil:

4gb rama dodaj se ssd120gb za 20 eur pa win10 pa ne ga srat z arhaicnimi winsi pod 10. Opcina je tudi linux ampak dvomim, glede na to kaksna so tvoja vprašanja


Ja debian pa mir

MihaK3 ::

hojnikb je izjavil:

ne ga f**** z xpji no 8-O

also, ker noben browser ne podpira vec xpje, imas se to tezavo, ker z vsakim dnem slabsa podpora stranem.

Pa xpji ne podpirajo najnovejsih ssl standardov, tako da nekatere strani se sploh ne odpirajo vec (vsaj tako je bilo na chromu last i check)

Maxthon...Imam en star PC z XP-ji, ki ga imam za občasen retrogaming in Maxthon se še vedno posodablja ter tudi odpre vse strani oz. vsaj jaz še nisem naletel na kako, ki je ne bi. Vseeno pa za vsakodnevno uporabo sploh glede na to, da pride notri 4GB rama, priporočam kar 10-ko, ki po mojih izkušnjah na starejših zadevah deluje celo nekoliko bolje od 7-ce.

XLapse ::

MihaK3 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ne ga f**** z xpji no 8-O

also, ker noben browser ne podpira vec xpje, imas se to tezavo, ker z vsakim dnem slabsa podpora stranem.

Pa xpji ne podpirajo najnovejsih ssl standardov, tako da nekatere strani se sploh ne odpirajo vec (vsaj tako je bilo na chromu last i check)

Maxthon...Imam en star PC z XP-ji, ki ga imam za občasen retrogaming in Maxthon se še vedno posodablja ter tudi odpre vse strani oz. vsaj jaz še nisem naletel na kako, ki je ne bi. Vseeno pa za vsakodnevno uporabo sploh glede na to, da pride notri 4GB rama, priporočam kar 10-ko, ki po mojih izkušnjah na starejših zadevah deluje celo nekoliko bolje od 7-ce.

se strinjam dela boljše kot win 7 tud na starih. Win 10 je win win situacija, dar iz neba
alien technology

hojnikb ::

maxthon browser ne podpira vec xpja. Pa se osnova je chromium, tako da, again, SSL strani bojo problem.

firefox in firefox derivati so se nekak najbol up to date za xp. Ce si res tolk mazohist, da hoces it to pot.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MihaK3 ::

https://maxthon_browser.en.downloadastr...
Si kar nadležen in trmast tako da PNG ne čudi ravno in ne, firefox ni najboljši, ker zadnja verzija za xp-je teče na single thread-u in je obup proti MX5 in tudi Chrome-u (samo ta že dolgo ni več podprt)

hojnikb ::

poglej underlying engine, ki tece na xp verziji. Kaj ti nuca tanajnovejsi skin, ce je pogon iz 2016.
Ja, maxthon ni nic druga kot lep skin za chromium. In ce je chromium ukinu support za xp, tudi maxthon nebo kaj prida pomagal.

in glede na to, da je chromium osnova, pomeni umejitev okoli ssl cipherjov. Vse kar xp ne podpira (CA store pobira chrome direktno od xpja, firefox ma svojga) pomeni lep ssl mismatch, namesto da ti odpre stran.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

ffs, sploh debata imet xpje v 2019 na vsem, kar ni specificno namensko (kaksna industrija recimo) je resnicno debilno.
#brezpodpisa

XLapse ::

hojnikb je izjavil:

ffs, sploh debata imet xpje v 2019 na vsem, kar ni specificno namensko (kaksna industrija recimo) je resnicno debilno.

ko sm spajal optiko skupaj je mašina za 50k € imela Windows ME lmao
alien technology

hojnikb ::

to je pac realnost industrije.

doma, ce imas moznost dat gor vsaj win7, ffs just do it. Ce masina ni sposobna gnat win7 (dejansko vse iz ere p4, athlonxp) potem ni sposobna za xp in web.
pa ze z athlonxp imas hude tezave dandanes, ker ne podpira sse2.
#brezpodpisa

XLapse ::

se strinjam .. pač STOP s temi xp in win 7 nasveti in kot so poleg mene ostali napisali Windows 10 bo čisto ql če ne še boljše lavfal kot kaj drugega.
alien technology

Mitch ::

Tako fantje, odločil sem se, da namestim Windows 10 x64 na ta prenosnik. RAMi, naročeni preko nemškega Amazona pridejo šele v petek ampak bom vseeno kar namestil Windowse in nato šele nadgradil RAM. Pa v enem od predalov sem našel en 512MB DDR2 SO-DIMM modul tako da bo 1,5 GB RAMa po mojem dovolj za kolikor tolikšno zadovoljivo poganjanje 64-bitne desetke...
Če pa z hitrostjo ne bo zadovoljna ji pa lahko še vedno predlagam, da pljune dodatnih 25€ za SSD pogon...

Hvala vsem za pomoč!

Sami ::

Mama ima isti prenosnik, noter sem dal 2X2GB RAM-a in SSD. Zadeva leti, nujno pa naloži Win 7 64bit...probal sem Win 8.1 64bit in so bile težave z gonilniki za WIFI.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

DeeCoy ::

Sami je izjavil:

Mama ima isti prenosnik, noter sem dal 2X2GB RAM-a in SSD. Zadeva leti, nujno pa naloži Win 7 64bit...probal sem Win 8.1 64bit in so bile težave z gonilniki za WIFI.

Pri win 10 teh problemov verjetno ne bo. Windows 8 in 8.1 so neko vmesno obdobje in eksperiment, iz katerega je nastal W10, s katerim načeloma ni problemov tudi s kompatibilnostjo za nazaj. Na njem laufajo tudi določene naprave, ki sicer nimajo druge podpore, kot xp (seveda, z malo truda).

hojnikb ::

ce je wifi problem, ga pac zamenjas z drugim mpcie za ceno dveh kav.
#brezpodpisa

Mitch ::

hojnikb je izjavil:

ce je wifi problem, ga pac zamenjas z drugim mpcie za ceno dveh kav.

Pa BIOS prebavi drugo kartico?
Ker doma mislim da imam eno Broadcomovo mpcie kartico...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()

hojnikb ::

naceloma bi mogu, ce pa ne, pa obstajajo moddani biosi brez whitelist.
#brezpodpisa

hojnikb ::

sem šel za hec počit gor na virtualko "tazadno" verzijo xpjov iz travnikov in me je z maxthonom pričakal takle shitshow



as mention above, xpji nimajo več podpore za novejše certifikate in ssl standarde, kar pomeni da marsikatero stran to polomi. In ja, Maxthon uporablja uber zastarel chromium 51 backend, ker jasno xp ne podpira nič novejšega.

@MihaK3
nas boš še vedno prepričeval, da je XP way to go v 2019 ? Ok, ti dam, browser je celo "updejtan" v 2019. To je pa bolj ali manj to.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

XLapse ::

hojnik... kako rešiš problem virtual machine in windows 10 licence? piratsko al kko narediš? ne-aktiviran gre tudi čez?
alien technology

DeeCoy ::

XLapse je izjavil:

hojnik... kako rešiš problem virtual machine in windows 10 licence? piratsko al kko narediš? ne-aktiviran gre tudi čez?

Imet moraš najmanj i9 9900k, da ti virtualka sploh tekoče dela..

XLapse ::

Kaj ko ga bom kupu takrat boš stfu-jal ? Kaj če ga grem zdej naročit? Boš potem vesel ?
alien technology

DeeCoy ::

XLapse je izjavil:

Kaj ko ga bom kupu takrat boš stfu-jal ? Kaj če ga grem zdej naročit? Boš potem vesel ?

Ja. Točno takrat in nič prej bom nehal vse tvoje poste trollat.

solatko ::

V letu 2019 na vse mašine, mlajše od 10 let - Linux ali Windows 10 32bit do 3GB, 64bit nad 4GB. Vse ostalo je mučenje uporabnika, seveda je prva stvar SSD za 20€.
Na vseh mašinah bo vse delalo počasi na HDD.
Delo krepa človeka

Sami ::

Mitch je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ce je wifi problem, ga pac zamenjas z drugim mpcie za ceno dveh kav.

Pa BIOS prebavi drugo kartico?
Ker doma mislim da imam eno Broadcomovo mpcie kartico...


Sem probal z dvemi drugimi...ne spomnim se točno firme in jih BIOS ni prebavil...mora biti genuine HP part :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

ST-777 ::

solatko je izjavil:

Windows 10 32bit do 3GB, 64bit nad 4GB.
64-bit Windows vsekakor, tudi zato: "... 32-bit programs (even if they’re running on a 64-bit Windows operating system) can only access 2 GB of RAM each. Modern demanding games and professional tools can easily use more than 2 GB of RAM."

Why You Should Always Install 64-bit Windows: https://www.howtogeek.com/348850/why-yo...

_Denny_ ::

Na 6710b ne bo poganjal stvari, ki presežejo 2GB/program :))

Že vse pod 4GB je malo (toliko rama sem imel v 2005), ne rabimo še potrate v obliki večjega memory footprinta od x64 OS-a in programov ter dodatno naloženih libraryjev pri poganjanju x86 aplikacij. Do 4GB x86, nad 4GB x64.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

DePalmo ::

Sem imel Compaq 6735s in:
- nadgradil na Core 2 Duo T7700 2.4 GHz
- ram na 2 GB (4 GB ni podpiral! preveri pred nakupom če ti sploh bo podpiralo 4 GB, meni ni in sem nato fural 1x 2GB, verjetno bi bilo bolje 2x 1GB)
- SSD Crucial MX100 128 GB
- Windows 7 Ultimate x64

Kot dodatno sem še zamenjal CD-RW za drugi disk 1TB ter ga redno čistil. Če boš slučajno to delal, poglej konektor, mislim da je PATA in ne SATA.

Na njem sem med drugim tudi programiral v PHPju in je bil za tisti čas računalnik dovolj hiter. Dejansko je bil hitrejši od sestrinega Acerja Aspire E1 771G in to samo zato ker sem imel v njem SSD, ona je pa imela HDD. Računalnik je podpiral SATA 2 in je bil bolj robusten kot trenutni ki ga imam (Asus ROG G771JM). Je pa znal imet odprtih kar nekaj tabov v Chrome-u, poganjat spletne strani, predvajat 2 GB xvid filme in redno je imel priključen še zunanji zaslon FHD.

Aja, 32 bitnih windowsov ne nalagaj, meni je računalnik štekal da ni bil uporaben, 64 bitni si pa laufali tekoče.

hojnikb ::

32 bitno stekanje je nekje drugje problem, ne windows.

Sami je izjavil:

Mitch je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ce je wifi problem, ga pac zamenjas z drugim mpcie za ceno dveh kav.

Pa BIOS prebavi drugo kartico?
Ker doma mislim da imam eno Broadcomovo mpcie kartico...


Sem probal z dvemi drugimi...ne spomnim se točno firme in jih BIOS ni prebavil...mora biti genuine HP part :D

potem rabis moddan bios. sem mel isti hec na 6910p in je moddan bios resu problem (laufam wifi-n)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DePalmo ::

In kje bi lahko bil problem? Isti računalnik, ista konfiguracija, 32 bitni so štekal, 64 ne, naloženi v istem dnevu. Še sam nisem mogel verjet, pa se mislil da bojo 32 bitni bolje laufal.

hojnikb ::

kvecjemu je to problem kaksnega driverja kot karkoli druga...
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zbogom, Windows Vista

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4915337 (12863) MrStein
»

kateri OS za "slab" prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
395234 (4530) GTX970
»

Chrome za Windows postal 64-bitni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7334994 (28955) Tr0n
»

do kdaj bodo deloval windows xp (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
589467 (8124) blackpirat
»

Windows 7 najpopularnejši na Steamu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5217904 (16353) ABX

Več podobnih tem